Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krycí sklo

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krycí sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 13:47 Žena radka73 [1] - RostlinyRe: amrtin
amrtin napsal: Na přiložené fotce je to trochu vidět,lišty jsou s přesahem (byly už u původního akva),rozměry 75x35 (plocha).

Jak máš ty lišty zavěšené k akva? Sklo máš položené na nich a odšoupaváš zpředu dozadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 13:15 Muž amrtin [190] Re: radka73
Fotka k příspěvku Na přiložené fotce je to trochu vidět,lišty jsou s přesahem (byly už u původního akva),rozměry 75x35 (plocha).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 11:18 Žena radka73 [1] - Rostliny – Jak nechat nařezat krycí sklo
Fotka k příspěvku Chtěla bych se zeptat, na kolik dílů máte nažezané krycí sklo. Mám akva 80x35. A jak ho odšoupáváte?
Zvažuji odšoupávací lišty, ale po delších stranách. Nebo www.rostlinna-akvaria.cz/….
Po stranách akva bude uchyceno LED osvětlení. Současný kryt ruším. Nebaví mě ho oddělávat kvůli údržbě, stříhání rostlinek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 20:59 Muž Marrek [0] Re: NHKG
NHKG napsal: Bez krycího skla se bude v krytu dost srážet vlhkost. Pokud kryt nebude kvalitně ošetřený proti vlhkosti, bude krycí sklo vhodné. Na druhou stranu v létě krycí sklo pomáhá držet teplo v akváriu a akvárium se pak přehřívá... Budeš si to muset vyzkoušet sám, jestli je možné akvárium provozovat bez krytu.

ok, asi si udělám kryt, do kterého bude možné vložit naspod sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 20:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marek98
Bez krycího skla se bude v krytu dost srážet vlhkost. Pokud kryt nebude kvalitně ošetřený proti vlhkosti, bude krycí sklo vhodné. Na druhou stranu v létě krycí sklo pomáhá držet teplo v akváriu a akvárium se pak přehřívá... Budeš si to muset vyzkoušet sám, jestli je možné akvárium provozovat bez krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 20:55 R Muž afc1886 [14681] Re: Marek98
Záleží jen na tobě.Někdo má jiný ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 20:39 Muž Marrek [0] – Kryt akvária
Dobrý den, když si zařídím dřevěný kryt akvária, a zářivky přišroubuju nahoru, musím si ještě pořizovat krycí sklo, nebo to je zbytečné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 21:36 Muž lemming46 [313] Re: lemming46
Na kostku Dennerle jsou asi nejlepší tyhle potreby.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2014 20:08 Muž georg [112] - AfrikaRe: jalea
anebo takovéto lišty
www.mk-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 21:26 Muž lemming46 [313] Re: jalea
Dá se koupit třeba tohle: www.ebay.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 21:26 Muž Samper [3] Re: jalea
Ja koupil u akvaristy sadu podlozek od Dennerle, pasuje to i na moje male akva a jsem spokojen :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:29 JoKa Re: jalea
Nějak tak, jak to má Kofein o tři příspěvky níž. Každý sklenář ti to uřízne a nalepí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 19:54 Žena jalea [3] – krycí sklo na miníčko
nenašla jsme zde lepší vlákno tak snad se na mě nikdo nebude zase zlobit (btw dřív tu šly zakládat nová vlákna když člověk nenašel to svoje :-O ) ale k věci:
chci si nechat u sklenáře slepit malé akvo 30X30X35 a potřebovala bych vymyslet jako co nejestetičtěji udělat krycí sklo. V akváriu bude rak a krevetky takže bych nerada řešila nějaké útěky. Koukala jsme, že akvárka koupená v komerčním setu mají takové černé pacičky které se nasadí do rohů akva a na to se to pak hezky položí. Dá se to koupit i samostatně? Zatím jsem to nikde neobjevila. Nebo jak jinak to vymyslet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 21:50 Muž MarekP [812] - MalawiRe: kofejn
Díky, dobrej nápad. ;-) Asi si to nechám ve sklenářství taky nějak nařezat. Pořád tam ale potřebuju díru na to chlazení, ale to by se taky dalo vyřezat přesně na ten rozměr, co potřebuju a na větráky zespodu bych mohl nalepit síťku, protože teď, když jsem zjistil, že mi jsou ryby schopný vyskočit z akva ven, tak jsou asi taky schopný skočit do větráku a rozmixovat se. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 21:46 Muž kofejn [963] Re: MarekP
Fotka k příspěvku Mám krycí skla s dírou na krmení udělaná takhle:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 21:35 Muž MarekP [812] - Malawi
Když se daří, tak se daří. Nejen, že jsem dneska musel utratit jednu Pandu, ale ještě jsem našel vedle stolku s akváriem na zemi zdechlý Dánio. tone Muselo vyskočit v noci. A to mám celý akvárium zakrytý, kromě 4cm pruhu - rybicky.net/fotogalerie.php…
Můžete mi poradit, jak to celý zakrýt, když tam potřebuju mít to chlazení? Napadlo mě vyrobit něco z nějaké síťky, ale zase potřebuju mít i kudy krmit, takže nejlíp to pořešit tak, aby to šlo lehce sundávat. Díky za vaše nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 23:56 Muž NěMa [1] - ČtverzubciRe: dudak
koukal jsem máš nádherný akvárium... ;-) ;-) díky za tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 23:09 Muž dudak [1885] Re: NěMa
zatim mi nic nevyskočilo, ale asi záleží i na rybách a já tam mám navíc dlouhé podélné výztuhy, na bocích zase nožky od rampy plus docela dost plovouček po krajích, takže to mají i dost omezené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 21:59 Muž NěMa [1] - ČtverzubciRe: dudak
a co vyskakování ryb z akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 21:23 Muž glpetr [69] Re: NěMa
NěMa napsal: Nevím to se moc nevidí...na všech akváriích založených na vzhledu krycí skla nejsou.
ahoj Mám za to, že všechna akva ( mimo chovných ) jsou zřizována hlavně kvůli vzhledu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 21:01 Muž dudak [1885] Re: NěMa
odpar mám z 1m2 plochy hladiny cca 1 litr na den, je to dost, ale dá se to vyvětrat, kromě zimy, je to úplně bez problémů. Přes zimu se mi rosej okna a musí se to pořádně odvětrávat, taky nechávám otevřené dveře do zbytku bytu, jinak je to horší. Ale za tu možnost vidět pořádně do akva i zvrchu to stojí. U akvárka z optiwhite bych šel rozhodně do závěsného bez krycího skla. A v případě nutnosti to přikryl jen na zimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 20:51 Muž NěMa [1] - ČtverzubciRe: glpetr
Nevím to se moc nevidí...na všech akváriích založených na vzhledu krycí skla nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 20:11 Muž glpetr [69] Re: NěMa
ahoj Proč nepoužiješ závěsné svítidlo ("z estetického hlediska") a krycí sklo na akva ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 19:55 Muž NěMa [1] - Čtverzubci – otevřená hladina ANO/NE
Měl bych jednu otázku na zakrytí akvária osvětlením (kryt se zářivkami) nebo zdali volit variantu volné hladiny se zavěšeným osvětlením. U závěsného světelní beru jako nevýhodu odpar...z čeho mám velký strach, tak je vyskakování rybiček, jak to s tímto je? Vzhledem k tomu, že budu mít akvárium z OPTI-WHITE skla rád bych volil z estetického hlediska závěsné osvětlené, ale mám z toho trochu strach. Můžete mi prosím napsat Vaše zkušenosti?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 21:24 Muž dudak [1885] Re: michalt
tak treba ampularky nebo neritiny ty vylejzaj docela casto, ale treba okruzaci a mnozi jini jen vyjimecne a jak bylo napsano nize, casto to indikuje problemy ve vode. s rybama je to podobne, nektere skacou vic, jine min, zalezi na mnoha faktorech. Ja mam navic u akva podelne vyztuhy, takze to je urcita prekazka k vyskoceni ven, i kdyz taky ne neprekonatelna.
jinak plexi 25x50 jsem videl tenhle tyden v hornbachu tusim za 117Kc (tloustka 2mm, ale to by ti stacilo, nebo pak 2x drazsi 4mm), ale nepochybuji ze se da sehnat i jinde za vyrazne mene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 08:04 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku já jsem si nechala udělat krycí sklo u nás ve sklenářství, stálo mě i s výřezem 75,- (pravda, je to malý rozměr :) ), ale trošku jsem netrefila velikost výřezu..u většího si musím nechat udělat menší. PS. měla jsem to na počkání, přišla jsem tam s tím co chci, a za 15 minut jsem i odcházela.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 05:40 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Někteří to mají běžně v povaze, ale u většiny je to známka problémů ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 01:08 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: dudak
Ještě dotaz. Když jsi zcela bez krycího skla (coby se mi taky líbilo víc), neutíkají Ti někdy z akvária třeba šneci? Já minule viděl v akvaristice jednoho, který hodně chtěl na výlet, jen mu bránilo to krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 01:04 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: dudak
Díky, zkusím to promyslet. Plexisklo mi jako řešení nenapadlo. Zkusím zjistit, kolik by to asi stálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 23:12 Muž dudak [1885] – výřezy
a co tam dat misto toho plexi? pripadne aspon na ten kus kde chces vyrez, uriznes si to sam pilou/vrtackou a nemusis nic bastlit polystyrenem. v hobby marketech se prodava uz od 25x50cm, a v nekterejch sklenarstvich ti ho uriznou i na miru. ale osobne bych nejake diry neresil, ja mam radsi uplne bez kryciho skla
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:44 amrtin Re: michalt
Jenom pro doplnění:4x55mm díry (vlastní sklo 3,5mm) = 310,-kč.A to ještě bez záruky.Sice na počkání(vlastně jsem sklenáři asistoval-řezal to normální ruční vrtačkou).Ale výsledek-spokojenost.Takže do rohu bych zkusil nechat vyříznout kulatou díru(jakoby jenom výseč),to by neměl být problém a to ani cenově.Případnou díru nějak zalátovat molitanem...).Já plánuji externí filtr a tohle budu muset udělat na dva rohy(jeden je teď normálně seříznutý).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2013 12:23 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
samozřejmě že cm :) v mm by to bylo nejdražší sklo na světě ;) a moc by
toho nezakrylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 11:12 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Ičin
Promiň mi tuhle otázku, ale ty rozměry jsou v mm a nebo v cm? Já jsem taky mluvil o skle se sraženou hranou (ručně sraženou, ne strojově zabroušenou). Mezičasem jsem však našel dvě jiné sklenářství, kde to samé udělají za poloviční cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 11:05 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
to by měl posoudit nějaký sklenář, ale já dával za
sámovaná skla na plochu 260x90 asi 700,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 10:32 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Ok. Lišty na posuvné sklo mám a sklo jsem si pěkně vyměřil.

Jen jsem si tam nechal rohový (pravoúhlý) výřez na závěsný filtr (Atman HF-0100) a na kabel od topítka. Sklenář mi však právě vysvětlil, že jakýkoliv výřez je v těchto zeměpisných šířkách docela luxusní záležitost. Že se výroba dost protáhne a výrobek se taky dost prodraží. Tak mě to trochu překvapilo, já si bláhově myslel, že jinak, než vodním paprskem snad řežu už jen já doma v kuchyni.

Tak nevím. Co s tím? Když to nechám seříznout šikmo, bude podél zadní stěny několik cm nezakrytých, kudy by mohl šnek a nebo rybička odejít. Mám to pak něčím vyplnit? Biomolitanem, polystyrenem... A nebo mám radši opravdu investovat několik stovek do lepšího výřezu?

Jinak mě docela překvapilo, že i bez toho výřezu byla cena skla (2 ks 40x12 cm) 208,- Kč, co je porovnatelné s cenou, kterou jsem zaplatil za výrobu akvária. Opravdu je to tak všude v Praze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 18:00 R Muž romant [27987] Re: michalt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 12:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Ahoj, nevíte náhodou někdo, kde se vhodné vodící lišty na krycí sklo dají sehnat v Praze, prosím? Nějak mi všude říkají, že je nemají. Díky a hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 13:31 amrtin Re: Kryštof
Fotka k příspěvku Já mám krycí skla posuvná přes sebe a mají pár cm přes sebe přesah.V místech toho přesahu je vždy trochu vody,ale jinak jsou zespodu suchá.Přesah má tloušťku sotva milimetr.Takže tohle neřeším X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 13:26 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: michalt
Nic se mi nich nekondenzuje a ano přiléhá přímo na akvárium X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 23:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kryštof
Děkuji. Tak nějak to udělám. To uchycení skla jsem myslel pomocí tohoto: www.mk-zoo.cz/…

A když tam máš to sklo jen tak položené a přečnívá přes okraj akvária, nekondenzuje se Ti tam vodní pára, která pak stéká po vnějších stěnách akvária na podložku? A to sklo Ti přímo doléhá na akvárium a nebo tam máš nějaké "nožičky"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 19:50 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: michalt
S krycím sklem to bude rozhodně lepší a neprohloupíš ;-) osobně si myslím že rampu můžeš položit, jen se bude sklo nahřívat, a k tomu filtru, já mám jen hadičku od motorku a mám to na ní jen položené, takže když necháš vyřezat oblouk tak si myslím, že to bude dostačující :) moc jsem z toho jak chces vymyslet ten držák na sklo nepochopil, ale já mám na každé straně +1.5cm a vklidu to mám položené X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 17:22 Muž michalt [737] - Miniakvária – Jaké krycí sklo
Ahoj, právě zabíhám malé akvárium (40x25x25 cm), které je zatím bez krycího skla a bez rybiček. Chtěl bych se zeptat na nějakou dobrou radu, jak na krycí sklo.

V akváriu bych chtěl bettu, možná ještě nějakou rybičku a možná několik krevetek a šneka (bettu zkusím uplatit, aby je nepožrala). Krycí sklo bych chtěl hlavně proto, aby mi z akvária nevyskakoval život a aby se v něm líp udržovala čistota. Taky si myslím, že v zimě bude důležité, aby nebyl vzduch nad hladinou příliš chladný a aby betta nenastydla. Myslíte, že je to s krycím sklem lepší?

Osvětlení mám 4Aqua - dvě zářivky na rampě. Tá sedí na dvou podstavcích nasazených na kratší stěně akvária. Když tam bude krycí sklo, asi to tak už nepůjde. Můžu tu rampu volně položit na krycí sklo?

Kromě toho mám vnější závěsný filtr (Atman HF-0100). Chtěl jsem v rohu nechat udělat hranatý výřez s nějakou rezervou na proud vody. Je to tak v pořádku a nebo by to mohlo mít nějaký skrytý háček?

Myslel jsem, že bych to sklo nechal udělat ze dvou dílů a dal bych jej na posuvní lišty, které by byly podél kratších stěn. Jaký bych mezi dvěma díly měl nechat překryv? Asi co nejmenší, aby se v něm kondenzovalo co nejméně páry? Jaké sklo je nejvhodnější? A kde v Praze se dají koupit vhodné posuvné lišty? Máte nějaké doporučení na dobrého (a levného, samozřejmě:-)) sklenáře, který by to udělal hezky pro už existující akvárium, prosím?

Děkuji Vám za rady a názory a přeji hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 12:25 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Ivoš
Vzhledem k tomu, že to je jen 20l, tak nemá, o týhle variantě vím :-) Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 12:17 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: kahua
Pokud máš akvárko, které má na podélných bočních stranách vlepené skleněné lišty, tak můžeš použít obyčejnou pojezdovou lištu na sklo, která je k dostání např. v Hornbachu.
Ta vypadá takto: www.kooplast.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 11:42 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kahua
já to objednával taky u mk-zoo, ty ale sídlí v Plzni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 11:37 Muž kus [200] - RostlinyRe: kahua
mám za to, že je někdo prodával i na burze. Koutkem oka jsem je tam zahlídl u někoho,kdo tam prodává akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 08:28 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: ivaha
Díky, zkusím to tady u nás, kde jsem si sklo nechávala řezat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 08:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kahua
Tohle by měli mít v každý akvaristice s dílnou, kde lepí akvária. Nebo se zeptej ve sklenářství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 07:28 Žena kahua [223] - Miniakvária
Nevíte, jestli něco takového se dá sehnat někde v Hornbachu? Popřípadě kde jinde v Praze? aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 18:28 lerak Re: katterinecka
Můžete mi prosím napsat www odkaz, kde takový plast na uchycení skla se dá koupit? Díky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 13338x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4282?od=101