Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k terčovcům?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k terčovcům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 12:26 Funestar
dobrý den mate někdo zkušenost s chovem terčovcu a kančíkem červenookým. Chtěl bych si k terčovcum pořidit i kančika ale nevim jestli je to dobry napad dik za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 08:23 jamajcan Re: Lucianetta
Teoreticky by to asi šlo, ale bylo by to na hraně potřeb obou druhů. Vím, že brňáci měli terčovce pro běžný chov/ne pro odchovy/ ve vodě okolo 400 mikrosiemens a ph cca.7. Ale proč to dělat na sílu. Teplota horní hrana u gavůnů, spodní u terčovců. Každopádně míchat k terčovcům asii se mi nezdá nejvhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2016 18:34 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
A to já to zase raději vyrvu a i třeba z kontextu. :-D Ono když něco píšu, tak i s tím vědomím, že to nepíšu jenom tazateli(ce) konkrétně, ale širšímu budoucímu čtenářstvu. ;-) Věřím, že jsem byl pochopen a kdyby ne, tak se omlouvám, za svůj lehce žoviální tón, ale mě to tak prostě někdy sepne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2016 18:25 Žena Lucianetta [43] Re: romant
Prosím nevytrhávat z kontextu... o dvou měsících a šup terče nikde nepíšu, píšu o minimálně dvou měsících pouze s rostlinami . Počítám s tím, že pokud bych měla akvárko hotové do konce ledna, terčovci by šli nejdříve duben-květen, a to i tak spíše květen. Jinak díky za postřeh ohledně tvrdosti, je pravda, že tu jsem nějakým nedopatřením přehlédla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2016 17:47 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
Placky jsem kdysi měl, ale gavúni mě tedy k nim a to jsem tenkrát asi ani nevěděl proč, nenapadli dávat. Už jsem viděl docela dost akvárií s terčovcema, ale kombinace s gavúnama u nikoho.
Edit: Jinak dva měsíce je na takovou vaničku trochu málo, tedy když tam po dvou měsících budeš chtít dát placky. To bude chtít pěkně zarybnit a placky, pro který si dojedeš osobně k chovateli, dávat tak za půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2016 17:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lucianetta
Já gavůnky ani terčovce nikdy nechoval. Ale když se podívám na terčovce, chce měkkou kyselou vodu. Gavůnek chce tvrdou zásaditou. Asi půjde najít nějaký kompromis s parametry vody, ale podle mě Terčovec je jedna z ryb, které je potřeba vše v nádrži přizpůsobit. Obzvláště pokud s nimi nemáš zkušenosti, neriskuj takovouto neobvyklou kombinaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2016 17:39 R Muž Silent [5949] Re: Lucianetta
No já nevím s těmi Gavůnky. Teplotně možná, ale Gavůnci chtějí na rozdíl od Terčovců spíše neutrální až zásaditou vodu. Kdežto Terčovci jsou spíše na tmavou a kyselejší vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2016 17:33 Žena Lucianetta [43] Re: aviater
Zřejmě jsem úplně nepochopila odpověď. Gavůnci by měli mít podobné nároky jako terčovci, podle dostupných informací. Teplota samozřejmě kolísat nebude, plánuji stabilní a to 30°C. Po založení půjdou do akvária nejdřív rostliny, chci aspoň 2 měsíce na ozkoušení, zda a kterým rostlinám se tato teplota nebude líbit, pak případné gavůnky a pak až terče. V každém případě, nevím z Vaší odpovědi, zda byste mi gavůnky doporučil, či mě od nich odradil (a případně proč)? Akva bude v hrubém objemu přes 1.200 litrů, takže rovnováha parametrů vody atd. by při max. 10 terčovcích neměla být problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2016 17:25 aviater Re: Lucianetta
Jak zde již bylo řečeno, vysoká teplota nesvědčí ani rostlinám, ani ostatním rybám. Budeš stále balancovat na křehké rovnováze. Terčovci nejsou levné ryby, takže se jim musí podřídit vše. Začneš se orientovat v úpravě vody, chemii a léčivech. Každý výkyv teploty bude problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:15 Žena Lucianetta [43] – Terčovec vs. Gavúnek Boesemanův
Máte někdo zkušenost s touto kombinací? Zatím jsem nenarazila na konkrétní informace. Pominu-li rozdílný původ ryb, nevyčetla jsem nic, co by bránilo mít je spolu. Ale stejně - choval tyto dva druhy někdo dohromady? Jak se rybky snášely? Děkuji!!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 13:09 lapi Re: visek
terče ze skalarama určitě ne rozzureny , jedině skalara vysoka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2015 16:46 R Muž romant [27987] Re: visek
Fajn, ale stejně si nemyslím, že je to nejvhodnější kombinace, tedy rozhodně bych tuto kombinaci nedoporučil nikomu kdo nemá alespoň tzv. něco za sebou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 10:09 Muž visek [75] - TetryRe: kvietik
nejlepsi jsou skalary.nelekaj se a maji radi take stejnou teplotu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2015 07:59 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: TomasPerutka
Ještě jsem nezažila, že by neonka okusovala ploutve většim rybám...
Terče bych osobně chovala samotné. Už jen k přihlédnutí k teplotě ,kterou vyžadují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 22:28 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kvietik
Dominantnější než placka? Asi mám divné skaláry, a nebo placky :-D Nicméně tuhle kombinaci nedoporučuji, opravdu to smrdí nemocemi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 22:12 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: grunda
ja s ramirezkami pri tercovcoch nemam zle skusenosti, pri sklaroch by som sa ani tak nebal, že dovlecu parazity(predsa len tercovce ich maju v sebe tiež), ale skalar je dominantnejšia ryba, može utlacat tercovce a nasledne sa u nich prejavia problemy s parazitmi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 21:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: TomasPerutka
ideálně jednodruhovka, když nebude zbytí - tak neonky červené, nějaké corydorasy (ideálně štěrbáky) a otíky. Skaláry ani ramirezky bych nedával - smrdí to vnitřníma parazitama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 20:04 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: TomasPerutka
ramirezky a neonky mozes kludne k tercovcom pridat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 14:10 TomasPerutka Re: JanaS
A já jsem si právě myslel že by skaláry mohli být s terčovci že to je jako stejný biotop
a u neonek si fakt nejsem jistej protože mi ve dvou zverimexech řekli úplně odlišné informace:). na jednu stranu že prý okusuje ploutve terčovcům a ta druhá inf. že prý jsou si navzájem mírumilovní:-O ale taky je pravda že terčovci nemají rádi věčné vrtání a dorybňování akvária taky záleží asi možná trochu na objemu ale jinak děkuji za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2015 13:59 Žena JanaS [138] Re: TomasPerutka
ahoj já bych určitě vynechala skaláry a tetry černé - minimálně kvůli temperamentu... a taky bych vynechala ramirézy...
Pokud bych začínala s terčovci, tak vzhledem k jejich náročnosti a specifikům bych začala s jednodruhovkou. A až bych je měla nakoukaný a zmáklý, opatrně bych přidávala, bez čeho bych se nemohla obejít...Neonky červené, nějaké ty pancíky, jak je psáno výše. I když..mít úspěšný chov terčovců, asi bych se obešla bez všeho ostatního.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 13:39 TomasPerutka – Tercovci
Dobry den. Myslíte si že je vhodné abych k terčovcům dal skaláry, tetry černé, čichavce perleťové a zakrsle, cichlidky Ramirezovy, krunýřovce, pancéřníčky, mřenky nádherné, neonky a razbory?

Všechny ryby mají stejné požadavky na vodu, ale voda není všechno ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   25.01.2015 16:34 Muž charlie [-3] - Labyrintky
Mam dojem ze urcite nevhodna ryba bude labeo. Chudaka sem ho asi uvaril :'( teplota nad 28 stupnu na nej byla asi moc. R.I.P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2014 20:19 Muž maculak [43] Re: vendy
více jak rok mám panďáky s terči a v pohodě, nejvhodnější panceřníček je Štěrbův
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2014 19:06 Žena vendy [27] - CichlidyRe: LinaDee
já tam mam snad 4 druhy pancíků a v pohodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 19:03 Žena LinaDee [167] - Aquascaping – Co k terčům?
Zdravím, měla bych dotaz - plánuji 300l akvárium, do kterého bych chtěla 4-5 terčů a k nim hejníčko neonek, a původně jsem přemýšlela o pancéřníčcích na dno, jenže tam by to nešlo kvůli teplotě, ani kdybych terče otužovala. Náte někdo nějaký typ na rybičky k plackám do 300l s hodně zelení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:35 JagerMaister
ahoj, mám dotaz, aký máte názor na chov terčov so skalármi, dostal som sa k mladým rio nanay za skvelú cenu ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 07:25 Milan Re: 8kacena8
1.teplota pro terče minimálně 28st
2. 200l je dost málo.V téhle velikosti aq.tak max 3 terče dospělé a chovný pár jeden .kombinace ryb co píšeš je nesmysl
Placky jsou klidné ryby.Skaláry je dost velké riziko na nemoce.Leda kombinace s alťákama ale to je do 200 nesmysl i finančně.
Nemá cenu to rozepisovat terče bych nechal samostné s pár ancikama na úklid po nich.placky jsou prasata v jídle.a na ancíkach poznáš kvalitu vody a obsach kyslíku ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 00:10 JoKa Re: 8kacena8
Povím ti jednu věc. Lidi co sem chodí, nečtou jenom jedno vlákno!
Ti co čtou toto už vědí, že v akvu s terčema (kteří mimo jiné potřebují teplotu aspoň 28), už máš čichavce, pancéřníčky a i ty skaláry s neonkama, tak nelakuj, že bys je pořídil...!!
No ale nevěříš mě, ok, počkej si, co ti na tuto pofidérní kombinaci povědí ostatní... Já už tě vzdávám!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 00:07 8kacena8 – Tercovec - rybky k nim a teplota vody v akvariu
Dobry den,
v literature jsem cetl ze teplota vody pro terčovce je tak 25°C ( i vic ) ...¨
Rad bych k nim do akvárka 200L poridil nejake další rybky ...
Libi se mi napr. - Skalara ( pisou nad 23°C ), Pancernicek kropenaty ( asi 20°C ), Cichavec ( asi 22°C ) ,Mrenka nadherna ( asi 24°C ), Neonka obecna ( asi 20°C ), ...
Které druhy chovate pohromade, ci myslite ze by sly chovat spolecne??? Jake mate zkusenosti.
A kolik asi ryb v akvariu o 200L lze chovat???
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2012 06:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: MěchýřovkaV
Pokud budeme brát jako ideál teploty disků a její spodní hranici, pak těch 27 skousne i většina duhovek,ty trvalé třicítky už tak dobré nejsou. Z hlediska nutnosti dodržování hygieny u disků, nebude problém ani s duhovkami, mají též rády čisto. Takže pokud, pak držet tu spodní hranici teploty. Viděl jsem nádrž disků také s A.lineatus a mečovkami. Diskové docela legračně lovili malé mečovky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:59 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky – Terčovci a gavůnci?
Pár akvaristů tu má dohromady Terčovce a gavůnky, bývá to problém ohledně teploty? Snáší Gavůnci teplejší vodu? Nemá z vás někdo zkušenosti? Děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2011 22:45 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Voloduson
Co zkusit otíky přikrmit? Nějakým krmivem pro ryby dna a podobně... Já mám otíky v akvárku s potěrem a toho si vůbec nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 22:05 Voloduson – Otíci oždibující terčovce
Nepestuje nekdo spolecne tercovce a otiky? Ja mam asi 10 otiku (Otocinclus Afinis) a 4 tercovce... V posledni dobe se po nich docela pasou. Chudakum tercovcum se to moc nelibi a delaji vsechno, aby ho ze sebe setrasli... Nevite jestli je to prestane bavit, nebo co s tim? Nic zasadniho jim asi nedelaji, pocitam ze z nich zerou "sliz". Tercovci si vesele plavou celkem v klidu, jen jak spatreji otika davaji se na uprk, a konecne otici si jich taky nevsimaji uplne porad... Odlovit je je v podstate naprosto nerealne...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 10:44 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: lukasleibelt
Myslím že by to mohlo být v pohodě ale radši bych dal jenom jedny neonky a 5ks ancistrusů a 8-10ks terčovců... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2011 10:31 Muž lukasleibelt [84] – terčovec
dobrý den mám 500 litrové akva a chtěl bychse zeptat zda si tammohu dát 6 terčovců modrých.50 neonek červených,50 neonek černých a 10 aniistrusů sp

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2011 22:43 R Muž romant [27987] Re: Tom
Začal bych těma skalárama a na nich si nabrousil trochu struhy a potom se vrhnul na terčovce a pak se můžeš třeba vrátit ke skalárům, jako já, ale rozhodně nic neskazíš tím, když se tzv. otrkáš na skalárách než na terčovcích. Jestli jsem byl až příliš osobní, tak se nezlob, nemáš žádnou prezentaci, ze který by se daly načerpat další informace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2011 22:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš a Tom
Ono jde ledacos, ty Skalary jsou jiste problem svou vitalitou, ale jeste horsi problem je v tech 2ks Tercovcu. Zkousel jsem ledacos, nez jsem dosel kde jsem, k jakesi docasne vyvazene kombinaci, kterou budu muset casem resit, a uz moc dobre vim, ze minimalne 4ks jsou nutne k tomu, aby se Tercovci citili fajn. Nejvetsi kus, ktery mam v akvarku, je jediny schopny byt i sam, je to docela agresivni kus. Vetsina kusu ale takovych neni. Kdyz se podivas ke mne na prezentaci do fotek, pochopis, ze zatim tohle mohu, protoze to jsou mrnousove, ale dlouhodobe, tedy do plne velikosti, by to takto neslo...

Kdyz udelas par veci (mj. nejspis ozelis ty Skalary, nebudu to ted pitvat do detailu, precist si o Tercovcich stejne musis sam), koupis aspon 4ks, ono by to ve 200l slo.

Mimochodem, nejodolnejsi a "nejdrsnejsi" kousky jake mi prosly rukama, jsou od JuraS. Zrali prakticky okamzite, nic extra jsem jim za podminky nedelal, schovani temer nebyli, hned si zacali rovnat pomery mezi sebou... jednoho mam na fotce v prezentaci. Jirka mi dal vybrat, takze co jsem si od nej donesl, jsem si vybral sam a jak uz tady vicekrate psal, dal mi je darem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.05.2011 21:18 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Tom
2 terčovci jsou málo, terčovec je hejnová ryba. Jenže 200 l akva, notabene už zarybněné, je pro nové terčovce malé. Samotná kombinace ryb skaláry -čichavci -terčovci až tak vražedná není, pokud terčovcům zajistíš optimální podmínky, které jim v tomto případě jednoduše zajistit nemůžeš. A to jsou jen ty hlavní důvody. Jak psal Romy, pak jsou důvody mnohé další jako např. ten, že zabydlené skaláry by ty terčovce nenechaly v klidu ani nažrat. Tenhle nápad zkrátka rychle pusť z hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2011 21:01 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tom
Ne nedávej je dokupy budeš mít jen problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2011 20:14 Tom Re: Romy
Tak je to vražedná kombinace....?...nebo si budou rozumět...?...skaláři, čichavcí + terčovcí ?..;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2011 19:57 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tom
V žádném případě!Důvodů proč,jsou tu spousty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 19:46 Tom
Ahojky lidicky,potreboval bych poradit..mam v akva skalary,neonky,cichavce a na dne pancernicky...muzu k teto kombinaci pridat parek tercovcu??mam 200 l akva,dekuji za nazory...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:19 R Muž romant [27987] Re: Katerinecka
Tak to bude v pohodě. Ať se plackám daří. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:16 Katerinecka Re: Katerinecka
Akvárko má 375l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2010 11:56 R Muž romant [27987] Re: Katerinecka
Ta teplota jim vadit nebude. Taky jsem tuhle kombinaci měl. Jak velký je to akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 11:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Katerinecka
Ahojky, chtěla bych se zeptat jestli tetra císařská snese teplotu 29°C, mám doma hejnko 15ks a chci k nim pořídit terčovce ale nevím jestli jim nebude vadit vyšší teplota.
Poraďte prosím.

Edit: A nebude 29 stupnu na tercovce malo? mas to dobre promyslene? jaky druh a cim je budes krmit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2010 18:58 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Opteron
Můžeš k nim dát Tetry krvavé, ozdobné, skvostné, královské a jiné, vydrží bez problémů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2010 17:31 R Muž romant [27987] – Re: Opteron
Já měl Tetru červenohlavou při teplotě 28-29 st. Všechno v pohodě nikdy s nima nebyl žádnej problém. X-)
Edit: byla to tetra červenoústá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 17:20 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Terčovci a tetry císařské?
Zakládám nové akva s terčovci a chtěl bych tam nějaké hejunové rybky jako jsou neonky červené které mám s terčovci v jiném akváriu, přemýšlím na Tetrou Císařskou ale nevím zdali vydrří 29°C jako neonka červená. Poraďte prosím i nějaké tipy hejnových rybek k terčovcům.
Díky;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2010 01:06 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: kreten
provokater napsal: Teplotu nad 32 stupňů vydrží hodně druhů ryb i herosi...ovšem jejich proces stárnutí bude tak rychlý, že prostě chcípnou...
Takhle dopadají i neonky v nádržích s terčovci.Vydrží rok a jdou do kytek. Ale i tak se najdou akvaristé, kteří to považují za vhodný a bezproblémový chov. tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/415-jake-ryby-k-tercovcum?od=51