Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k terčovcům?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k terčovcům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2010 20:25 kreten Re: mzy
Teplotu nad 32 stupňů vydrží hodně druhů ryb i herosi...ovšem jejich proces stárnutí bude tak rychlý, že prostě chcípnou...Herosi samozřejmě mohou nějaký čas dobře prosperovat ve vodě hodně teplé, ale rozhodně ji pro svůj dobrý život nevyžadují, ba ani nepotřebují.

A dale Kancici zijou v hodne podobny podminkach jako Tercovci jeto hodne podobna ryby i s prijimanim potravy...si napsal ty - toto tvrzení bez konkretizace je teda dost velký nesmysl - Jen některé ryby - dříve povětšinou nazývané kančíci - žijí v podobných podmínkách jako terčovci. By bylo tvrzení o mnoho správnější.
K Bob 66 - ale nedej bože, kdyby došlo ke tření u kančíků - z terčů budou i "chlupy" lítat...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2010 19:48 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: mzy
Já bych nebyl proti ale určitě ne v takhle malém akvu X-) Tahle litráž je minimum pro terčovce a dávat tam další ryby které dorostou vetší velikosti není rozumné, hodně těžko by jsi udržoval čistou vodu ;-) Ale třeba v pětistovce bych si dovedl představit hejno terčů a jeden nebo dva páry Heros severus :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2010 19:33 Muž mzy [1] Re: kreten
Severa vydrzi dost vysokou teplotu nebal bych se ze skusenosti rict i 32°C a vys. To je celkem nesmysl co si napsal. Staci jen dobre provzduchovavat. A dale Kancici zijou v hodne podobny podminkach jako Tercovci jeto hodne podobna ryby i s prijimanim potravy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 18:33 kreten Re: mzy
To není rozumný nápad...severa v tom vedru chcípne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2010 18:12 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: riso
Mám na mysli samozřejmě cichlidky z amazonského biotopu žádný africký tlamovce :).Některé druhy rodu Apistogramma, které snášejí dobře teploty okolo 28-30°C jsou myslím vhodné, ale osobní zkušenost mám jen s Mikrogeophagus ramirezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 17:25 Muž riso [129] - CichlidyRe: Dahak
Jaka "menší cichlidka" je k nim vhodna? Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2010 15:49 Žena Danila [4489] - SumciRe: mzy
V tom případě nechápu,proč se ptáte, když jste rozhodnutý je tam nacpat. Já bych je tam nedávala. Terčovci potřebují mírné spolubydlící. Kančík červenooký asi nebude napadat malé ryby ale když budou v akva jiné cichlidy, tak po nich půjde. Obzvlášť při tření. Ale každý svého štěstí strůjce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2010 14:49 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: mzy
Terčovce chovat samostatně...je to takový nepsaný pravidlo maximálně nějaká menší cichlidka a na dno sumeček.Stejně jako já si tím prošla i spousta mých kolegů a nakonec stejně každej zjistí, že je to pro ryby nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 10:13 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: mzy
Kancici obecne jsou "prasata", do 2 stovky bych mozna dal 1 par cervenookejch. Ve 2 stovce se pred sebou 2 velky ryby tezko schovaj = konecna pro mene dominantni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 10:13 Muž mzy [1] Re: Dahak
Jsou teritorialni, ale jen na vlastni druh. Mam je v aqua s ruznejma rybkama a ani si jich nevsimnou, a to jsou nektere mensi nez kancici o 90%.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 01:08 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: mzy
200 litrů je s bídou na 2-3 dospělý terčovce a ani to není žádná sláva a dávat k nim kančíky, kteří dorůstaj 15-20cm a v době tření jsou silně teritoriální je úplnej nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 00:23 Muž mzy [1] Re: Danila
No, ale pro tercovce je 200litrova nadrz vpohode, jen se musi casteji udrzovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 00:12 Žena Danila [4489] - SumciRe: mzy
V téhle litráži určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 00:01 Muž mzy [1] – terčovci s kančíkem červenookým ?
Myslíte, že by tato kombinace šla??? Terčovci s Kančíkem červenookým ( v 220 l )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:14 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Lada2
Možná právě proto,že jich je šest.U barbusů je to podobné...
Mimochodem,tady je popsáno chování jedince v dospělosti. rybicky.net/atlasryb/prisavka_thajska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2010 20:58 Muž Lada2 [11] Re: Mun
Divne, mam jich v akva s tercaky celkem 6 a ani si jich nevsimnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 20:54 Mun Re: Bob66
super, tak zajtra vymenim :-D... este raz vdaka ((: ... bol to pre mna šok.. mesiac sa na to pripravujem, vsetko bolo v pohode a zrazu sa im zacali zahadne tvorit po tele kruzky :P ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 20:51 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Mun
Ancistrus a jiní krunýřovci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 20:49 Mun Re: Bob666
A ked uz som vytvoril temu, s akym druhom "cistica" by ste odporucili chovat diskusy? Nieco co by im neprekazalo a nemalo nejake extra naroky... Este raz spomeniem teplotu 29 a nizsie ph (6.5)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2010 20:48 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Mun
Můžeš ji tam nechat a dát ji pryč až budeš vědět kam, zase tolik jim neublíží :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2010 20:46 Mun Re: Bob666
vdaka! tak idem spekulovat kam ju na noc zatial dam... Diskusy su malinke (do 5cm) oproti nej mozno aj 12cm ma... naozaj vdaka za taku rychlu reakciu hned sa mi bude lepsie spat ((:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2010 20:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Mun
Zcela určitě je to od té přísavky, jeden kolega je také měl a musel je dát pryč právě z tohoto důvodu X-) Rány se bez problémů zahojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 20:40 Mun – Diskusy & sumcek (gyronocheilus aymonieri)
Fotka k příspěvku Zdravim, mam takyto problem...
Pred 4ma dnami (piatok) som si po dlhej uvahe a pripravach obstaral 3 tercovce(symphysodon discus)... Voda 29°C, Ph 6.5, rychlo sa mi zadaptovali, potravu prijmali uz v ten vecer co som ich priviezol domov. Ako spolocnikov som im vybral neonky cervene, zivorodky (platy&mecune) som predtym z akvaria odstranil aby im neprekazal nebodaj rychly pohyb, jedina ryba ostala uz hore spomenuta mrenka - gyronocheilus aymonieri, velkost cca 10cm... A vcera som spozoroval na diskusoch z boku flaky, ktore (zhodou nahod?) rozmerom a tvarom suhlasia s ustami mrenky, diskusy maju na 2-3 miestach akokeby "cucflek", vyblednutu kozu... Mam to davat do suvisu s tym cisticom-mrenkou (inak nazyvana aj mrenka thajska), alebo ju mozem v akvariu ponechat?
Pokial sa nikto do zajtra (utorok) obeda neozve tak ju deportujem...
A este, je mozne ze sa diskusom rany zahoja? Supiny vyzeraju byt v poriadku, len je pigment vyblednuty a mozno aj slyz odstraneni na tych miestach... Inak su fajn, aktivne, prijmaju potravu atď...

Vdaka za odpovede!!

Edit: Este by som dodal, ze podla mna nejde o plesen... je to dost presne ohranicene a skumal som to z blizka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2010 15:17 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Marta
Souhlas s Martou,tato kombinace je absolutně nevhodná.Proč,si stačí přečíst v kterékoliv akvarijní knize,nebo na atlasových kartách,kterých je plný web. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2010 14:07 Muž Marta [4] - CichlidyRe: Rostislav
Já nevím co vám tu poradí ale akara je v období třední agresivní ryba a když sem je měl taky pár a vytřely se tak když se nikdo přiblížil tak to byl cirkus aby pak něco z terčáku zbylo..Pro terčáky je v hodné ryby co je nestresují což asi akara zrovna nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:39 Rostislav Re: Sid
No v akvarku mam 28C a v pohode se jim daři furt se trou a je mi jich lito dat pric
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:29 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Rostislav
To není zrovna běžná kombinace... :-)
Nebude akarám teplo? :) (Možná i terčovcům? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 12:13 Rostislav – Terčovec a akara modra
Ahoj chtel bych ponechat parecek akar modrych,ale akvarium pripravuji pro tercovce mužou tyto ryby žít s polu dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 07:32 Muž metal [96] - CichlidyRe: sky
mozes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2010 21:30 Žena sky [1] - kančíci – terčovci + další osádka..je toto možné?
mám konečně doma svých vysněných 375l... ale problém je že jej budu ji komplet znovu, a z dřívějšího aqua mám ještě zbytek osádky... ptám se tedy zda máte někdo zkušenost s tím, že by se ty to r\b\ měli rády\ a v pohodě vycházeli..
6 GAVŮNEK DIAMANTOVÝ, 2xANCISTRUS, 6xPANCÉŘÍČCI - ti jsou moji, ale ted bych chtěla zakoupit jestě tedy 5-6 terčovců a hejno neonek či teter ...
prosím je toto možné a v kolika množství ... mohu tedy mít terčovce v menším aqua než je 400l
děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 20:37 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: StrNd4
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1) Tohle je Red tyrkys X-)
2) Blue briliant tyrkys. Fotka je z pěstírny chovatele Bruna z CB :)

Edit: Nebo plošný tyrkys to jsou třeba Blue diamond nebo Blue neon ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 20:13 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Bob66
jo diky ja taky doufam :) Jinak sem se pokousel vyhovet co nejvic tercakum s rostlinkama a v posledni rade taky krevetam ale to jen v jednom rohu sem dal jemnejsi rostliny a travu.Jinak este dotaz kdyz chcu tercovce tyrkys tak bych se chtel zeptat chtel bych tyrkysaka kterej je takovej tmavsi modrej tak je to blue tyrkys nebo red?Protoze co sem se dival na nabidky tak pisou red tyrkys a prej kdyz je starsi jako vetsi tak ho tam meli vyfocenyho jako modryho tak v tomhle mam trochu zmatek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 19:43 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: StrNd4
Kořen je vhodný téměř jakýkoliv pokud nehnije, už to tu někde vysvětloval Johan :) Určitě se podívám a doufám že se ti bude dařit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:36 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Bob66
Aha no odchod nepotrebuji chci je jenom pro radost a pro jejich krasu.Krevetky jsem k nim chtel taky dat tak uvidim jak to pujde.A co mas za krevetky?
Jo a jeste neco zejtra sem dam fotku toho akva takze doufam ze mi ohodnotis jak mam nasazeny rostliny ra se poucim a dyztak je presadim chci proste prirozene prostredi jim vytvorit.Koren se tam chystam dat z dreva mangrove myslis ze je to dobry nebo spatny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 19:13 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: StrNd4
Možná ano, nemám vyzkoušeno, ale nedoporučil bych to pokud bys chtěl někdy zkusit odchov, mohly by potom požírat ty svoje :) U mě nelovily ani krevetky, asi jim nestály za to udělat rychlejší pohyb :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:08 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Bob66
Oki diky :) A jeste takovy dotaz skalari mi paradne pojidaji poter zivorodek a kanciku pricnopruhych myslis ze na tom budou stejne i tercovci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 18:59 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: StrNd4
Teď tam nevadí, přelov je až potom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 17:39 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Bob66
Dobra tedy skalary dam jinam.Jo a tedy ted tam jeste nevadi kdyz tam nejsou tercovci nebo uz je mam radsi oddelat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 17:32 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: StrNd4
Skaláry se k terčovcům nehodí ze 3 důvodů teplota, žravost skalárů a vnitřní paraziti X-) Pár lidí je s nimi má a nestěžují si, ale když začínáš s terčovci tak určitě ne ;-) Já jsem zastáncem názoru že terčovci se skaláry NE, jedině se skalárou vysokou (Altum) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 17:27 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Bob66
Jo diky udelam to presne tak.A jeste dotaz ty skalary bych tam pak pozdeji nemohl prihodit nazpatek?I kdyz to uz je asi maly kdyz tam bude tolik ryb co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 17:24 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: StrNd4
Pokud je budeš mít ve velikosti 5-6cm tak bych jich tam dal 6ks které bych zredukoval na 4ks až budou mít 10-12cm X-) Budou se cítit líp v hejnu a je vetší šance na spárování :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 17:08 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Bob66
Jo presne odlovit je muzu dycky navic mam jeste dost volnych akvarii kam bych je mohl prelovit zpet.Jen jeste otazka kdyz jsem se dival tak na akvaria s tercovci tak sem videl castokrat ze maji tercaky a neonky spolu.Vytapim na 28 stupnu coz uz v dnesni dobe neni tak vysoka teplota.Driv by to znamenalo ze se tam ty ryby uvari ale pri dnesnich chovech je to myslim ze celkem normalni teplota.Takze bych tam nechal tech 6 kusu panceraku parek cichavce plus ten ancik a ted jeste kolik tech tercovcu tam muzu dat k nim???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2010 08:33 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: StrNd4
Pancéřníčky a neonky bez problémů, jen neonky se ve vysoké teplotě nedožijí tak vysokého věku jak by měly X-) Čichavci by neměly být také problém, uvidíš sám jak to bude fungovat, možnost odlovení je vždy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 22:36 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: Bob66
Takze zbytek muzu nechat?Neni problem dal sem je tam jen kui tomu ze nez dovezu tercovce aby se s nema nadrz trosku zabehla vis.Takze jinak neonky a panceraky a cichavce muzu nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 22:19 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: StrNd4
Do jiného akva bych dal bety a skaláry X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2010 22:14 miriss Re: StrNd4
Já osobně bych terčovce měl v samostatném akvárku. Doporučuji k nim mřenku nádhernou. Ta snese vyšší teploty, terčovci by meli mít kolem 28 °C. Žrádlo po krmení odsát je to dost složitý chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 22:08 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Osazení nádrže 235 L
Zdravim Vas mel bych dotaz ohledne osazeni meho akvaria.Takze mam akvarium s cistym obemem 235 litru. V akvariu mam 6x pancernicek panda, 12x neonka cervena, 1x ancistrus, parecek beta, parecek cichavcu perletovych plus 4x skalara amazonska.A ted hlavni otazka kolik tam muzu dat tercovcu 2 nebo 4 kusy?Akva jsem zakladal kuli tercovcum takze kdyby to neslo jinak tak muzu dat skalary nebo cichavce nebo bety do jinyho akva ostatni by meli zustat takze prosim predem moc diky za rady je to pro me dosti dulezite.S pozdravem Tomas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 23:50 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: jaa
Ale samozřejmě že to jde,ale musíš o rybách už něco vědět,odhalit potenciální nemoc v ranném stadiu.Viděl jsem mnoho fungujících akvišek,kde byli terči spolu se skalárou amazonskou.A co se týče teploty,podívej se,kde alty žijí,nebo jinak,tohle jsi četl?? www.akvarista.cz/… nebo en.wikipedia.org/… nebo www.fishbase.org/… Honza Burzanovský(Mlynář) je u nás největší machr na skaláry,je autorem nových standartů a propozic,a také o skalárách píše knihu.
Najdi si na netu,kolik °C je průměrná teplota vody v Orinoku.Ta teplota co píšeš,je pro Pterophyllum scalare. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 23:49 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jaa
Není to o svojí pravdě, je to o faktech, to že jednomu to funguje ještě neznamená že to bude fungovat každému ;-) Když si to tak vychvaluje asi těžko by přiznával pravdu kdyby měl problémy hmm Je to tvoje věc co si tam dáš, ale tohle jsou zkušenosti chovatelů co něco dokázaly a něco znamenají v chovu terčovců, a to pro mě znamená víc než jeden amatér co má štěstí, čas ukáže X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 23:38 Muž jaa [5] Re: Romy
Ako nevravim, mozu mat spravanie ako terce, a tiez nevravim ze s tercami nemozu byt. Len si myslim, ze to ze mam terce so skalarmi nieje az taky problem. Popravde ked som sa rozhodoval ci si ku skalarom zohnat terce tak som to tu na foru riesil a chcel si nechat poradit, a bolo mi poradene ze to nieje problem, iba mi to ten kto mi radil (z vlastnej skusenosti) nenapisal do fora ale do posty a teraz uz asi chapem preco. Ten kto je presvedceny o svojej pravde by ho povazoval za kacira.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/415-jake-ryby-k-tercovcum?od=101