Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k terčovcům?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k terčovcům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 10:32 Žena Dinamit [68] Re: Petra
v každym případě je pančík hejnová ryba, takže buď další kamarádi, nebo ho dej někomu, kdo je má..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 10:21 Petra Re: miro03
Je tam 27 -28 st. Péřovec je s nimi v akva už tak druhým rokem. Je to tlusťoch.
Nepřipadá mi, že by trpěl :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2008 14:15 miro03 Re: Petra
Akú teplotu má voda?Péřovec je špatným spoločníkom k terčovcom.Na dno sú lepšie ancistrusi,coridorasi panda,sterbai.Vhodný spoločníci čichavci,neonky ale je lepšie ich pomaly privikat na teplotu v karanténe.Netvrdím že pre neonky je to ideálne ich dávat k terčovcom,ale sú dobrými spoločníkmi.Jednak pre ich dobrý metabolizmus,neznehodnocujú svojimy fekáliami vodu tak ako iné druhy a aj pre estetický dojem s akvária,ktoré hejno neoniek v kombináci s terčovcami vytvorí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 11:13 Toony Re: petra
Legrační? Omluvám se ale přijde vám legrační vidět člověka nebo zvíře bez končetiny? tone Kam jsme to dopracovali lidi obdivují zmrzačené ryby. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 08:02 Petra Tak asi nic
Tak asi nic. Raději to nechám tak.
Mně to napadlo, protože jsem je viděla na dovolené a docela se mi líbili. Měli tam i ten druh papouška bez ocasní ploutve a bylo docela srandovní sledovat, jak při plavání vrtí zadkem. :-D

Tak se s tím asi opravdu smířím.

A poradí mi prosím někdo, co k terčovcům? Mám na 400 litrů jeden červený talíř a zatím 5 malých modrých talířů. Měla jsem u nich paví oka. Voda oboum seděla, akorát jsou paví oka trochu rychlejší a terčovci jsou schovaní v rohu. Tak jsem paví oka darovala, terčovci zas vylezli, ale je to takové prázdné..

Nějaká klidnější rybička by nebyla prosím?

V akvu mám ještě 2 kousky krevetek, jednoho Frantu (ala Péřovec) a jednoho Kamila (to je panceřniček na dně). :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2008 15:04 Žena Laduschka [120] Re: Petra
nevím, co je na tom pravdy,ale je fakt, že k terčovcům se žádný větší ryby nedoporučujou z důvodu citlivosti terčů na vnitřní parazity, který některým rybkám nemusej vadit, ale terče spolehlivě odrovnaj.. :-O radši na to kašli... papoušci fakt nejsou hezký ryby ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2008 07:41 Žena sharon [126] Re: petra
Taky ryby jako parroti nadělají spoutu bince a terčovci jsou na kvalitu vody poněkud citlivější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2008 23:07 Muž Roman [100] - CichlidyRe: petra
Hodně blbý nápad, nesednou k sobě teplotou a už vůbec chováním, i když papoušky osobně už nepovažuji za ryby,ale za paskvil ;-) Přečti si o nich (a jejich původu) něco prosím. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2008 19:52 RAP Re: Petra
Špatný nápad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 08:22 Petra – Terčovec a Cichlida
Ahoj,
myslíte, že kdybych dala k již velkým terčovcům (3 kousky), 2 kousky cichlidy (konkrétně by mi šlo o blood parrot a love heart parrot?)
Nebude to vražda? hmm

Mám akvárko 400 litrů.

Petra

Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 09:01 Muž MichalK [16] Re: Štěpán
já neříkám, že neporostou, jen, že když jsou tak malí, tak snad nepotřebujou ještě tak velkou nádrž ne? Až budou větší, samozřejmě našetřím na větší akvárium a přemístím je do něj, já prozatím nemohl mít větší, protože jsem neměl na stojan a na tu skříňku, kde to mám by už větší akvárium nebylo možné umístit. no každopádně díky za rady no....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 23:04 Štěpán Re: MichalK
Neporostou? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 22:41 Muž MichalK [16] Re: Štěpán
Už jsem tady viděl stejně velká akvária s terčovci, ale navíc, ti moji jsou o velikosti od 2 do 4 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 20:52 Štěpán Re: MichalK
Mám dojem, že tady budeš jediný, kdo má v tam malém akváriu terčovce, zkusil bych se zamyslet, jestli je to jenom náhoda nebo to něco znamená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 20:13 Bexim Re: MichalK
S těmi terčovci je to nasáčkované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 20:03 Muž MichalK [16] – Nové rybičky
Dobrý den, mám 160 litrové akvárium, ale mám v něm jen 4 malé terčovce, 1 ancistruse a 3 panceřníčky pandy. Je krásné pozorovat terčovce, jak poklidně proplouvají akváriem, ale akvárium celkově mi příjde až přespříliš prázdné, proto bych chtěl dokoupit tak malinké hejno 4 nebo 6 rybek, nebo nějaký pár třeba větších, co byste mi k těmto rybkám, co už tam mám poradili? rád bych, ale aby to byly rybky z amazonie, nebo jižní ameriky, nechci to moc míchat s rybkama jiných světadílů. napadly mě třeba
2x cihlidka ramirézova nebo
4x tetra citrónová

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 12:24 Muž MichalK [16] Re: Nobody
Temer zadna ryba ale nesnese teplotu nad 28 stupnu, v tom pripade by k tercovcum nesmely prijit ani neonky ani krunyrovec dlouhoploutvy a myslim ze tyto ryby jsou s tercovcema chovany dost casto, muzes mi tedy poradit nejakou rybku ktere by teplota 29 stupnu nevadila v jakemkoli ohledu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 21:53 Nobody Re: sportsmen
Ano doporučují.
Že to zbytečně zkracuje život pancéřníčků...? :-(
4 ks nazýváš hejnem? hmm Pořiď jich alespoň osm. Jsou to celkem společenské ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 12:10 Muž MichalK [16] Re: Dahak
dekuji za rady, dnes jsem tedy dokoupil jeste 3 takze tam ted mam malinke hejno o 4 kusech, zdaji se uplne v poradku a ji taky v poradku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2008 19:46 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: MichalK
Mam hejno pandicek s tercema uz rok a nepozoruju na nich zadny problemy.Celej den rejou v pisku a kdyz nakrmim tak jsou jak torpeda :).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 18:46 Muž sportsmen [62] Re: MichalK
Ahoj no co ja vim tak pandaci a vubec ruzni corridoras se doporucuji jako velice vhodne ryby prave k tercovcum ... Sam je chci ke svym krasavcum poridit take jako odpadovou policii na dno a take pro oziveni dna, ale jeste jsem je nevyzkousel. Take mam v akva 29 a pry jim to vubec nevadi ... Tak se tesim az napise nejaky zkuseny chovatel tercu treba miro ... A rekne nam jak to s nimi presne je, uvidime zda napise !!! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2008 18:37 Žena Alena.sv [89] Re: MichalK
Já mám u terčovců pancéřníčky Štěrbovi a puntíkaté.Při vyšší teplotě je tam mám skoro dva měsíce(zároveň se zmněnou osazenstva na terčovce jsem zvýšila teplotu na 30°C)a vypadají v pohodě,spokojeně a řekla bych,že jsou čilejší než dřív.Je to relativně krátká doba,ale zatím to vypadá dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 18:31 Muž MichalK [16] Re: Tereza
no ted jsem krmil, tak tercovci zacli jist a sumecek zacal zive vyplavavat a taky si kousky artemii uzdiboval, myslim ze zatim vypada dobre, diky za radu, budu rad kdyz jeste nekdo prispeje kazdy postreh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 17:32 Tereza Re: micha
Chová, i když taky nejsou vhodné. Mí pandíci jsou ve společenském akva, běžná teplota 24-26, když ve vedrech stoupne, docela se na nich pozná, že to rozdýchávají. Ne že by umírali, ale nejsou tak čilí, víc se schovávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 17:26 Muž MichalK [16] Re: Tereza
Já nevím jistě, že to pro ně nebude ok, třeba se zabydlí i v o něco vyšší teplotě... Mohli byste mi prosim kdyžtak poradit jiné rybky třeba ke dnu nebo jakékoli, které bych mohl dát k terčovcům? a myslím běžně dostupné ve většině zverimexů. Neonky prosím ne, vím že je hodně chovatelů terčovců chová, ale ty raději opravdu nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2008 17:19 Tereza Re: MichalK
A proč to zkoušíš, když víš, že to pro ně není ok? Třeba přežijí, ale rozhodně se jim nebude dařit dobře. Vždyť jsou určitě i jiné ryby, kterým vyhovuje vyšší teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 17:16 Muž MichalK [16] – Pancernicek panda a tercovci
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda má někdo zkušenosti s chovem panceřníčka pandy a terčovců, já vím, že tito panceřníčci jsou hejnoví, ale potřebují o hodně nižší teplotu než je minimum u terčovců (já mám v akváriu s terčovci 29 stupňů) a tak jsem si zatím koupil pouze jednoho na zkoušku, zda je nebude teplota příliš obtěžovat, budu rád za každou radu, kdyžtak bych si pak dokoupil třeba ještě 3 abych jich tam měl 4, měl jsem v akváriu pouze 4 terčovce a přišlo mi strašně fádní, když tam byli jen oni a pár kytek (taky těch, co snesou tu teplotu) a proto jsem to po konzultaci s prodavačkou chtěl alespoň zkusit (ty panceřníčky).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2008 12:56 Toony Re: Dahak
to Dahak. tak ty sekernatky ma vyhlidly uz delsi dobu, vapadaji suprove a zaplni krasne cast u hladiny.ty akary jsou fakt v pohode ryby, tak uvidime, kdyz tak poputuji pryc.rikas, ze mas panciky pandy s tercovcama?tak ja to risknutaky, uvidime, jak ji to bude svedcit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2008 12:14 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Dahak
"Ancíci" si hlavně poradí s některými kytkami... :-O
Co krmit tak, aby nebyli žádní smetáci potřeba? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 12:12 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Sid
Ja myslim ze takovej parek anciku si nejakejma tema zbytkama poradi no a ostatni je na majiteli :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2008 12:09 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Toony
Tak se snažím poradit. ;-) Nejlepší uklízeč dna, co zvládne 30 st. C, je majitel akviška. Ještě poradím: hodně dělá prevence - pak se nemusí tolik uklízet. :-)
EDIT: Nečetl jsem všechno, jinak bych už nereagoval...
Krmit se má tak, aby na dno nic nepadalo. Horší je to, že si lidé kupují rybky "na čištění dna", které pak jenom kvůli těmto rybkám musejí znečišťovat krmením... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2008 12:03 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Toony
Fotka k příspěvku Vzhledem k velikosti akva bych se agresivity ramek vuci tercum taky moc nebal ale dal bych si pozor.U tercu znamena stres oslabeni organismu, nasledne premnozeni parazitu a konec.S tema pandama bych to taky nevidel tak horky sam je tam mam bez ztrat skoro rok a jsou spokojeny.Anciky tam mam klasicky jsou to uz pekny nosorozci a az na to ze mi oziraj pozadi smejdi tak se jim taky vede dobre.Zivorodky bych tam asi nedaval jsou to cunata a navic jak psal Snofrev potrebujou trosku jinou vodu.Co ti ale urcite doporucim jsou ty sekernatky viz. foto.Vypadaj s tercema uzasne.Ty akary nevim.Ackoliv zrovna ty hnedy jsou celkem klidny tak opet pri treni budou dostavat tercovci zahul.V prirode pronasledovana ryba zdrhne pryc ale v akva to tak jednoduchy nema.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 12:02 Toony Re: Dajos, Sid
Jo to je moc velky hovado, toho nechci. Neco mensiho, pokud mozno ze stejnyho biotopu jako Tercovec....
To Sid: uz mi to doslo. jasny, ze to budu odkalovat ja, ale kdyz spadne nejaky zradlo na dno,tak aby to neco sezralo. vis o necem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 12:00 Muž dajos [10] Re: Toony
panceřníček kropenatý je takové hovádko...myslím že těch 30 v poho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 11:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Toony
Akvarista? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 11:51 Toony Re: Tonys
Tak porad nejakyho uklizece dna co zvladne 30 stupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2008 11:47 Muž Tonys [16] Re: Toony
Ramirezky jsou agresivni když se třou... nj ale agresivni poze když hlídají hnízdo nikdo se jim tam chce vkrást. Takže no problémo. :) Jo a uklizeči dna jako ancistrus... nevim nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 11:37 Toony Re: Snofrev
Co krunyrovec jednopruhy. ten by to mel zvladnout, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2008 11:24 Muž Snofrev [54] Re: Toony
většině krunýřovců by těch 30°C nemělo dělat větší problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 11:12 Toony Re: Snofrev
A vite o nejakym uklizeci dna, co zvladne 30 stupnu. neco mirnyho. ...to Snerf:4 ramirezky se v tom 500 litrovym akva ztrati ne?kdyz se to bude trit, tak si budou muset davat tercovci trosku pozor, ale jak se rika. zivot neni pericko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2008 10:49 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Toony
no do 500l se to tam vejde neboj a když si to vemeš v přírode se taky potkaj krom toho panceřovníčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2008 10:48 Muž Snofrev [54] Re: Toony
maj se chovat jen s takovejma rybama který vydržej dlouhodobě teploty okolo 30°C
to určitě nejsou pandy
ramirezky jsou zase při tření akgesivní a napadaj i větší ryby
black molly a jiné chtěj zase trochu jiné chemické složení vody (vyšší pH i tvrdost) ikdyž to takový problém nebude

tarčáci jsou taková dominanta, že spíše vyniknou, když jsou sami a nemusej se ohlížet na další obyvatele, nicméně s neonkama jsou chovaní hodně často
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2008 10:37 Toony – Snese se to vsechno dohromady?
Cau mam v planu akvarium 140x60x60 a chci do nej dat 6 tercovcu, 30 neonek cervenych, 10 pancernicku panda,4 ramirezky,4 akary hnedy, 10 teter ruzovych,10 sekernatek mramorovych, 6 parmicek siamskych a 6 black moll.neni tech ryb moc? a co tercovci zvladnou to?nejde mi do hlavy proc se maji chovat samostatne, kdyz pochazi z prostredi, kde je tolik ruznych druh ryb a nejn ryb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2008 18:54 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: sportsmen, Dahak
Hele kluci,a není jednodušší méně krmit a tím se vyvarovat přemnožení šneků?Oni se přemnoží,jen když na to mají podmínky.Mám taky okružáky a levatky,ale že by s nimi byl problém... ;-) Co takhle zkusit týden vůbec nekrmit. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2008 18:20 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: sportsmen
Ani se snad neptej.3 ryby jsem lovil celej vejkend.Jsou neuveritelne chytry jak zjistej ze je chces chytit tak treba 12 hodin nevylezou ani na zradlo.Vyuzijou kazdou skulinu a diru proste to bylo peklo :).Nevim jestli je to jen muj dojem ale mel jsem pocit ze mrkaj.Normalne si ze me delaly prdel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 17:18 Muž sportsmen [62] Re: Dahak
Diky za info no chci si je tam dat prave kvuli premnozenym snekum, pri cisteni jich vyndam rucne treba i 100 a uz me to nebavi nekde jsem nasel ze ji prave skvele zere a akvarium od sneku uplne zbavi, tak jsem premyslel ze jich tam par koupim. Ale nevim aby tercovce neprudili prave jejich prudkym plavanim. Mozna je koupim a pak je nekde udam az vyzerou ty sneky. Treba se spolu snesou ale abych prisel o tercovce za 10 000 bych nerad, predci jen nadrz je prave pro ne, jsou to sampioni a moji milacci. Sli ti pak v pohode odlovit??? JAk jsi je odlovoval ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2008 15:17 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: sportsmen
Mel jsem u tercu mesic mrenku zdobenou(pakistanskou) 3 kousky prave kvuli okruzakum a podobny haveti.Akva je po mesici dokonale vycisteny a mrenky se zacali dobejvat na ampularky takze jsem je dal pryc.Trvale je ale nedoporucuju protoze je to neskutecne ziva ryba ktera neustale plave a ryje ve dnu.Taky se stavalo ze zaprudila i do tercaku a bylo na nich videt ze jsou z nich nervozni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 01:18 Muž sportsmen [62] – Tercovci spolecne s mrenkou nadhernou a labeo
Ahoj pratele akvaristiky prosim vas o radu, mam 350l spolecenske akva s 8 12cm tercovci, 100ks neonek, 9 SAE, 5 pavich ok a cca 7 ancistrusy, chtel bych do akva dat 1 labeo a protoze mam v akva premnozene malinke sneky (cca 5mm velci) tak bych chtel dat i mrenku nadhernou protoze jsem se nekde docetl ze redukuje spolehlive sneky, doporucuji nejmene 4 ks mrenky jinak je pry agresivni. Neporadil byste mi nekdo zda je to mozne a budou se ryby snaset???Aby mi z tech discu neudelala utracovane chudaky ... DIky moc za info ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 08:24 agent007 – Ještě jednou kombinace
Zvažuju kombinaci: Skaláry,neonky,razbory,tetry červené. Vím, že sklalár pokud nemá 15 cm neonkám nic neudělá, ale co terčovec.Jaký je terčovec v kombinaci s ostatními rybami a jakou má vůbec povahu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 13:08 katkus Re: peeter
třeba čichavce perleťový by šlo.A taky jiný terčovce.A samosřejně nějaký ten ancistrus,gibiceps nebo peřovec. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/415-jake-ryby-k-tercovcum?od=201