Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k terčovcům?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k terčovcům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 23:23 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: jaa
Altum je jediná skalára,která k terčům jde,jsou ze stejných vod.Mimochodem nechová se jako skalára,ale spíš jako terčovec.Teplota vody je stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 23:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jaa
Ano Alty jsou jiné než normální skaláři a jako jediné se k nim doporučují, potřebují stejnou teplotu a chování a zvyklosti mají více podobné terčovcům X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 23:15 Muž jaa [5] Re: Bob66
Inak ak skalare s tercami zasadne nie, preco mas v svojom bobariu tie nadherne altumi? Ved aj to su skalare a dokonca vyzaduju nizsiu teplotu ako bezne skalare? Alebo su v niecom sine ako bezne a tym vhodne k tercom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 23:12 Muž jaa [5] Re: capko
Hej, moznosti je vela, ale aj neonka predsa patri medzi tetri a nemam snou veru dobru skusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 18:55 Muž capko [40] Re: jaa
Alebo trebárs kŕdlik razboriek klinoškvrnných,alebo z tetier ešte červené,žhavé,kráľovské atď.,možností je veľa,vybrať si musíš sám ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 15:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jaa
A co si nejdřív něco přečíst než si koupíš terčovce hmm Už toho bylo napsáno na toto téma dost, nejlépe to napsal Romy:Nedoporučuje se to z několika důvodů,jeden je teplota,druhý je přílišná až hysterická žravost obyčejných skalár.No a třetí důvod jsou vnitřní parazité.Tady jde spíš o to,minimalizovat možnost nakažení,protože obyčejné skaláry se s parazity lépe vypořádají,nebo jinak,terčovec je na přemnožení vnitřními parazity náchylnější než skalára.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 15:16 Muž jaa [5] Re: Bob66
Preco by som sa mal zbavyt skalar koli tercom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 14:47 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jaa
Můžeš tam dát nějaké hejno teter, třeba Tetra krvavá nebo Tetra skvostná X-) Spíš bych se zbavil skalárů pokud to s terčovcema myslíš doopravdy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 14:00 Muž jaa [5]
Zdravim! Potreboval by som poradit nejaku peknu hufovu ribicku (hufik cca 20 az 40 kusov podla velkosti) do 600litroveho akva k tercovcom (11 prckov od 5 - 8 cm) a 6 skalarom. Mal som volakedy neonky, ale musel som ich dat prec bo im odzobavali plutvy, hlavne jednumu zavojnatemu skalarovy. Proste bezproblemove hufove rybky k discusom.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 18:42 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: MShanti
Jednu jsem vzal jen na zkoušku, vzhledem k tomu že jedna stála 90,- a nevim zdali jí budou sedět podmínky u terčů, a ani nevim jestli jí tam necham. Tak se mi to na zkoušku zdá rozumné.... Po šnekovi již dlouho toužim ale tady u nás neni k sehnání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 15:50 MShanti Re: Sakul
Vím, že to není předmětem diskuze, promiň, ale jen jedna mřenka je málo. Je to hejnovitá rybka, chce to alespoň 4 kusy, pak teprve uvidíš, jak krásná opravdu je. Je-li jen jedna, nedělá jí to dobře. (Jako šnekožrouta si dej Anentome Helena, to je šnek, který žere šneky). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 15:30 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Alena.sv
Jo jo,o panceřníčkách také uvažuji.
Ty mřenky jsou jen jedna z variant a to jen z důvodu,že už je mám.
Díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 14:05 Žena Alena.sv [89] Re: Přéma
Nevím jak mřenky nádherné,ale např.pákistánské vhodné k terčovcům nejsou.Podle popisu v atlase bych řekla,že budou povahově podobné.
Já bych k terčovcům raději volila hejno některých pancéřníčků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2009 11:02 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Přéma
Ja sem tam před týdnem, taky jednu nasadil, hlavně jako šnekožrouta. Zatim je vše v pohodě ale nejspíš ji dam pozdějš pryč, nepřipadá mi jako vhodná ryba k terčům, no uvidim časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2009 09:20 Muž metal [96] - CichlidyRe: Přéma
Ja ich mam spolu s tercovcami us 1 rok a v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 09:15 Muž Přéma [23] - Amerika – Terčovci a mřenky nádherné
Zdravím všechny chovatele Terčovců.Chtěl bych se zeptat,jestli s nimi mohou být v pohodě mřenky nádherné.To,že jsou to dva různé biotopy vím,ale nechystám se zakládat biotopní akvárium.

Předělávám své společenské akvárium (celk.objem 600 litrů) na akvárium s terčovci.Budou tam s nimi ještě tetry žhavé a chtěl bych nějaké ryby na dno.A 4 mřenky právě v tomto akváriu mám,tak přemýšlím,že bych si je nechal.

Vím,že asi vhodnější by byli např.ancistrusi,ale ty mám ve své druhé nádrži (biotop)a sem bych chtěl něco jiného ;-)

Předem díky za názory. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2009 19:45 Žena datura [104] Re: Semtex
vždyť jo;-) třou se leckdy i při 30°C
ale to je úplně jiná kapitola, teploty pro odchov jsou vyšší u všech ryb.
Betta je už sama o sobě dost krátkověká a vyšší teploty jí zbytečně zrychlují metabolismus takže chcípne dřív, než třeba její sourozenec, který prožil život ve vodě o teplotě 25 stupňů, to je prostě fakt.
jasně, že v týhle teplotě jí chovat můžeš, ale je to nezodpovědný nejen vůči ní, ale i vůči genofondu tohohle druhu. protože se z bett třeba časem může stát to, co z pavích oček. z původně odolný ryby zchoulostivělej chcípáček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2009 19:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: datura
28st. neni pro betty kritické, při této teplotě se třou, ale není dobrý je mít přitýhle teplotě, žádnou rybu trvale co na tak vysokou teplotu není stabilně zvyklá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:38 Žena datura [104] Re: Passion
28 stupňů je pro terčovce kriticky málo a pro betty zase kriticky hodně.
když chovám ryby, tak jim chci přece zajistit co nejlepší podmínky a ne jich tam narvat co nejvíc tak, aby se mi to líbilo a protože se nemůžu rozhodnout hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2009 18:49 Passion Re: Lacheri
Já bych terčovce s betkama a čichavcema zkusila...pokud budeš mít terčíky od malinka tak budou na těch 28 stupnů zvyklí a bude to bez problémů a betky a čichavci jsou klidné ryby(alespon moji klidní jsou bez problémů)akorát ty skaláry bych tam asi nedávala ono malí terčíci si zvyknou v pohodě ale velký by ten přesun nemuseli přežít,vím že soused je má taky mnozí by tu jistě nechápali s čím je má, a teplotu také nemá 30 ale jen 28 kvůli ostatním a terčíkům se daří bez problémů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2009 18:09 Muž Geri [29] - SkaláryRe: Lacheri
Terčovce je nejlepší mít samotné, nebo jen s hejnem neonek červených bo jiných větších teter snášejících vyšší teploty, na dně jsou ideální C.sterbai a nějakej ten krunýřovec,... a čichavce a betty bych k nim už vůbec nedával, čichavec a betta je Asie, Terčovec J.Amerika, trochu z ruky, už jen kuli tomu by mi to působilo jak pěst na oko a taky nejsem názoru že teplota 27-28°C Terčum stačí, možná při ní žijou, nebo přežívaj, ale rozhodně neprosperujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:31 LaCheri Re: lachon
Jasně rybek tam má hodně ale kdybych chtěla terčovce tak co k nim můžu dát?Ono je to tak ted si budu pořizovat nové akva 450l a chtěla bych je zkusit a nechci se vzdát bett a čichavců a když jsem u něj viděla tu kombinaci začalo mi to vrtat hlavou....prý ty terče jsou zvyklé od mala na tu teplotu tak jsou v poho....ale já nevím no chtěla bych zkusit terče čichavce a bety dohromady kdyby to šlo...ale bojím se že by třeba terče nevydrželi .....sice přibudou další akva ale to až za pár měsíců a rozhodně už ne tak velké spíš menší a o dost a hlavně jen na betky ale ty terče mě fakt zaujali ale zas je nechci trápit...
to lachon: a co bys k nim nechal ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2009 16:20 Muž lachon [8] - CichlidyRe: Yirka
Těch rybyk si myslim že je tam moc.Jinak mám doma taky terčouny,topim jim něco mezi 27-28 stupni a jsou v pohodě.Dokonce mám kamaráda,kterej chová taky terčouny ve 27 stupních s tim,že se mu normálně pravidelně třou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2009 14:36 Muž Yirka [9126] Re: LaCheri
Můj názor je ten, že na pohled to sice může vypadat zajímavě, ale ryby se tam moc dobře cítit nemohou. Pro terčovce je ta teplota kriticky nízko, jejich soužití se skaláry také není nejvhodnější a cpát tam ještě labyrintky, no nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 12:32 Muž Diego [72] Re: LaCheri
Mě samému se tato kombinace nelíbí ani esteticky (chaos),tak se to určitě nelíbí i rybkám,protože každá má své nároky,min. množství ks atd.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 11:15 LaCheri – Zajímavá kombinace
Byla jsem u známého a ten má 500l akva no koukala jsem docela jako puk co tam měl za rybky...Měl terčovce,skaláry,čichavce,tetry,bety a ancíky...myslím že i nějakého pancéřníčka a ještě jeden druh rybek ale nevím co to bylo...přišlo mi to docela zajímavý....hlavně proto že o podobném osazenstvu uvažuju a líbí se mi terčovci ale myslela jsem že s těma rybkama co je má on nejdou dohromady ale on že prý je to v poho že se rybkám daří teplotu má 27-28 stupnů a prý pohoda.No nevím tak se ptám co si o tom myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2009 22:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: marnoff
Já osobně bych volil klidnější druhy ryb než jsou parmičky spíš nějaké tetry ;-) Také jsem měl s terčovci parmičky SAE a musel jsem je dát pryč, terčovcům viditelně prospělo když ty rakety zmizely :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 21:52 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: marnoff
Fotka k příspěvku Má u nich tyto parmičky.. rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha bez problémů ...sežen si panceřníčky rybicky.net/atlasryb/pancernicek_sterbuv Mám u nich i jednu mečovku to je můj takový hlásič špatných zpráv,že se něco děje je vždy první u hladiny mám je už asi 3 roky..a přítelkyně má u mě dokonce jednu bettu...zatím přežívá bez problémů i pří vysoké teplotě a prohání mečovku..je tam v akváriu veselo..zatím vše v pohodě bez jakékoliv nemoci a úhynu.. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 20:27 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: marnoff
Zde toho najdeš víc www.discus.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 19:10 Raider Re: marnoff
S terčovcema moc zkušenosti nemám ale parmičky bych k nim nedal.. Určitě ne ty žraločí. Dal bych k nim max tetry a nebo neonky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 19:02 Muž marnoff [2] Re: calitto
14 celkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 18:59 callito Re: marnoff
a kolik to je taky důležitý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 18:56 Muž marnoff [2] Re: marnoff
Mam 400 l, parmicku cervenoploutvou, parmicka mechova, parmicka zluta, parmicka zraloci. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 18:12 Raider Re: marnoff
Jenže parmiček je hodně druhů...napiš jaké máš a jak máš velké AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 17:54 Muž marnoff [2] – moc prosiiim
Prosim vas mam tercovce. Jake vsechny druhy rybek k nim muzou? Dekuji moc. A jestli mohou i parmicky ty tam mam a zatim pohoda. Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2009 22:37 Muž Johns [30] - Cichlidy
já mám dobrou zkušenost z největším zástupcem pancéřníčků a to je thorakát,mám je už dva roky,ve vodě s terčema a voda je teplá 30stupnů,myslím si že jsou spokojený,jí z terčema u hladiny vše sesbírají na dně,neryjí ani jednu kytku mi nevyhodily,mohu je jen doporučit,na dně opravdu nezbyde ani kousek zbytku od krmení a ještě mohu doporučit krevety carditina japonica,ty tam mám asi 9ks už také dva roky a sice je vidím,jen dyš v noci rozsvítím ale vždy vidím že něco si najdou a oddnáší a přes den sou zkovaný v kořenech ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2009 16:53 Muž metal [96] - CichlidyRe: capretto
neoniek minymalne 15.ks pri tak velkej nadrzi by menej nebolo vidno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 12:34 Muž capretto [32] Re: Romy
Máme dva rypounky a jednoho krunýřovce.Oboje ještě mimina.Jinak akva bude nejspíš i větší,ještě se rozhodujem,ještě ho nemáme,ale chci mít jasno než začnem zařizovat.Těch 300 l je minimální velikost.Těch terčů chcem jen pár.myslím že ty 4 by bylo ok.a hejno těch neonek červených.
Myslím že jim to vadit nebude,ted je mám u skalárů a jsou spokojený,jasný rypouši jsou aktivní tak od 5 hod ale uplně v noci taky chrápou spim ;-)
A kolik těch neonek tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2009 12:25 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: capretto
Do této velikosti max.jednoho rypouna a 4 terče,pokud chceš přidávat ještě ryby.Jinak co je pro rypouna horní hranice teploty je pro terče minimální,na to pozor.Při léčbě terčovců je teplota ještě vyšší.A další věc je,nejsem si jistý,jak by terči snášeli elektrické impulzy,které rypouni vysílají.Oni jsou aktivní v noci,kdy terči jsou v útlumu.Mohlo by jim to vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 12:12 Muž capretto [32] Re: metal
jo myslím že ty neonky budou vypadat dobře...kolik jich tak do 300 litrů k těm terčům a rypounům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2009 11:42 Muž metal [96] - CichlidyRe: capretto
neonky,tetry cervenouste vhejnu super ukazu pozri nadrs diskus kral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 11:38 Muž capretto [32] Re: metal
Tak to je ok a co ještě k tomu? Neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2009 11:31 Muž metal [96] - CichlidyRe: capretto
Panda v pohode videl som tu nadrze co ho chovaju spolu s tercovcami. Aj krunyrovec sietovany sa chova bezne s tercovcami 29.c teplota vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 11:24 Muž capretto [32] Re: metal
jasný akva bude min. 300 litrů.a co ta teplota?jaké jiné ryby k tomu?co krunýřovec sítovaný?a pancéřníček panda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2009 08:55 Muž metal [96] - CichlidyRe: capretto
Zalezi ake velke mas akva.ak mas nad 200.l tak by to nemal byt problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 08:35 Muž capretto [32] – Terčovci a rypouni?
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda můžu dát k terčovcům i 2 rypounky petersovy.Jestli pro ne neni 30 stupnů moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 17:14 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Dahak
,,ale uz jsem slysel i opacny nazory i kdyz duvod mi unika"

Občas se u dospělých ryb stává,že,,domácí"ryby nové nepřijmou.Je to z toho důvodu,že už jsou zabydlené,a berou celou nádrž jako svoje teritorium,tudíž nové ryby,které se dodávají jsou vlastně vetřelci,a začíná boj o místo,ale i o postavení v hejnu.
Pokud jsou to mladé ryby,je to jednodušší,protože teritoriální boj ještě není,je jen boj o místo v hierarchii hejna.Ale někdy se vyskytne,,otloukánek"i u velmi mladých ryb,a i sourozenců,kteří spolu žijí od malička.S tím se ovšem nic nenadělá.
Takže,jestli to jsou mladé ryby,problém by nastat neměl,ale,,otloukánek"se najít může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 16:54 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Epameinondas
Muzu potvrdit nemel by to bejt problem sam jsem to nekolikrat udelal ale uz jsem slysel i opacny nazory i kdyz duvod mi unika.Snad nam to nejakej zdejsi pestitel objasni .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2008 16:00 Muž Kolco [57] Re: Epameindonas
To že se pošťuchují je naprosto přirozené.Ty žluťásky přikup dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 15:36 Muž Epameinondas [10] – Lze dát malé terčovce k 1/2 ročním ?
Fotka k příspěvku Ahoj, mam 4 Terčovce viz foto, všichni jsou tak do toho půl roku staří a chtěl jsem se zeptat, zda-li je možné k nim přidat jednoho nebo dva malé žluté terčovce velikost přibližně S.. neublíží jim ti větší ? Děkuji za odpovědi.

Edit: Asi to zkusím. Jako občas se honijou nebo pošťuchují navzájem, nevím jestli se jedná o agresivní dráždění nebo legraci. Takže to zkusím a kdyžtak agresory eliminuji (vrátím-prodám). :-P
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/415-jake-ryby-k-tercovcum?od=151