Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Noční osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Noční osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 13:14 Muž isamik [180]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 13:11 Muž matlala [798] - Rostliny
jo ale kdyš sem chtěl sem hodit linky na konkretni diody tak odkazyli jinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 12:01 Muž isamik [180]
Ten ling na ges ukazuje spravne ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 11:45 Muž matlala [798] - Rostliny
jj díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 11:22 Muž isamik [180]
To te chapu, vim jakej je to problem sehnat soucastky. Ale pripadne jestli si je objednavaj s gesu nebo gm tak by ti je objednat mohli. Chapu ze objednavat si nekolik ledek sam se diky postovnemu nevyplati. Jinak koukni se pro inspiraci do katalogu gesu a uvidis. www.ges.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 11:18 Muž matlala [798] - Rostliny
nojo ale ve městě kde chodim do školy se daji sehnat jenom v 1 obchodě a navic tam tomu nerozumi(jen 1 člověk a ten je tam 1 tydně-majitel)a maj maly výběr ale možna by se dalo obědnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 11:16 Muž isamik [180]
Ledka zase nestoji tolik na to aby si jich par odzkousel Matlalo, uvidis jak se ti bude zdat, ja bych mozna volil kombinaci bile s modrou.Kde modra by byla "vysoce svitiva".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 10:04 Muž Norton [109] – ;-)
Petře, podle mne modrou a pokud zvolíš menší vyzařovací úhel (< 90°), tak to vypadá efektněji. Je uplně lhostejno, jestli tám reflexní folii máš, či ne. Tedy pro ty LED, pro zářivky to je jiná... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 09:57 Muž matlala [798] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 09:57 Muž matlala [798] - Rostliny – Noční LED světlo
Lidi jakou barvu ledek na akva na noční světlo. Bylo by to pro moje 2 akva. Chci to zabudovat do krytu a bude tam i stříbrná tapeta aby se odráželo hodně světla. ale daj se sehnat nějaky s rozptylem od 90° lepší 180°. a mate nějaky foto nočního osvětlení? Kolik jich tam dat-Norton mi radil 2 na 30l a 1 na 12l a to na to mam doma bílé z baterky(čelovky od ťamanů)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 20:23 Muž Sprachys [48] Re: Norton
ja ale nerikal ze to pouzivam do akvarka :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 20:13 Muž Norton [109] Re: Sprachys
Když jsem uviděl to schéma a uvědomil si, že jej používáš u akvárka... příteli, dost hazarduješ! Toto zapojení nedoporučuji žádnému akvaristovi, natož "prvákovi"!!!! tone
Cituji z uvedeného linku: "... Celé zařízení je při provozu galvanicky spojeno se sítí, zachovávejte proto při práci potřebnou opatrnost. Autor nenese odpovědnost za případný úraz elektrickým proudem...." Jak vidět sám autor varuje před tímto nebezpečím!!!!
Používat výhladně napájení s transormátorem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 20:04 Muž Sprachys [48] Re: ubozak
www.belza.cz/…
tohle sem si postavil 3barevny s 3 prepinacema a muzu si vybrat cervenou, bilou a modrou :-P bylo to lehoucky ze by to zvladnul i prvak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 19:55 Muž Norton [109] – pro Roman
Romane a ten Tvůj kámoš svítil tou NigtGlo, nebo LED? V trigonu zkouším už 4 měsíce "noční" osvětlení jednou modrou LED o cca 2 cd od 21:30 do 00:00 a od 05:00 do 08:00 a žádná z řas neroste ani více ani méně. Myslím, že světelný tok "nula nula něco málo" LED růst řas neovlivní. Ovšem, je to jen paráda, ale jak říkám zkouším to, abych mohl říct: "jde to, neškodí to" ;-) A na margo, když ráno vstávám do práce, tak to fakt nevypadá špatně! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 19:48 Muž wladys [291] - CichlidyRe: ubozak
Co takhle noční orientační světla do zásuvek...ty se dělaj z led diod a jsou i v modré barvě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 17:10 Muž []
No nádhera, noční osvětlení.To je pěkné na koráli.Kámoš si to pořísil a za měsíc mu šla černá řasa. roky před tím o ni doma nezavadil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 16:47 neo Re: ubozak
www.aukro.cz zaregistruj se, a b kategorii domácnost-domácí mazlíčci-akvaristika to určitě najdeš.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 15:56 ubozak – Noční modré LED světlo
Nevíte někdo, kde by se dalo sehnat modré LED světlo?pokud možno hotové:)zas tak šikovný nejsem tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 20:08 jardik.cardik
no tak jsem koupil slabe svetlo do terarii je ale dost slabe a pri zaplem pc neni moc toho videt a ani nafotit me se to ale libi je to takove zajimave skoda ze to nemuzete vide :-( me se to moc libi neni to zadsna sila asi tak jak jsem si predstavoval jen se muzu kochat pri apsolutni tme zitra tu folii zkusim trochu poodkryt a možna bude svitít lepe X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 22:02 jardik.cardik
jo jasne jen mam problem s tim ze budu muset nasvicovat z boku ale tak aby to neslo ani moc poznat protoze bych musel do krytu udelat diru :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 21:50 Muž Norton [109] – Jardíku
Tak dej vědět jak to dopadlo! Jinak držím palce! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 21:48 jardik.cardik
j taky to barveni je uplne to posledni vsak zitra napisu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 21:42 Dussy
neni lepsi koupit rovnou modrou zarovku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 21:42 jardik.cardik
nn nema na tom novem ne jsem mu psal na 540l ma jen žarovku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 21:39 Muž Norton [109] – Jardíku
Vyzkoušej, uvidíš.... BTW Wladys má LED...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 21:31 jardik.cardik
udelam uplne jednoduše klasickou lampičkou a jen žarovku natřu na modro barvou na sklo tak jak to ma wladys a nebudu nic komplikovat X-) tak jo dekuju za vase rady nazory jardik.cardik(jazzi) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 21:29 Muž Norton [109] – ale pánové!
Nepřehánějte to prosím. Fotil jsem to já a ty ruce, jsou ruce mého mladšího syna, který mimochodem letos maturuje na "elektotechnice"... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 21:26 pansuu – -Norton
potlesk potlesk ..borec na konec. A to Tě ještě fotí manželka, ne? palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2007 21:11 smajlik – k tomu klídku
Norton....borec nakonec.Je bezva číst příspěvky lidí,kteří ví co říkají.Několik jich tady je.Elektrikáři,akvaristé,farmaceuti.... potlesk .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 20:50 Muž Norton [109] – pro El_Barto
Fotka k příspěvku Pravdu mám nejen teoreticky, nýbrž i prakticky. Jako důkaz jsem provedl ukázkový pokus. K stabilizovanému zdroji s napětím 3V a max proudem 0,5A (pro náš pokus relativně tvrdý zdroj) jsem přes ampérmetr PŘÍMO, BEZ PŘEDŘADNÉHO ODPORU připojil LED (bílou, bílá byla po ruce...). A jak vidíš, proud protékající obvodem je 18,4 mA (což je takřka předpisových 20mA). LED vesele svítila, zdroj zdrojoval a žádná z diod "neskonala" (ani LED, ani diody ve zdroji).
Příteli, doporučuji nastudovat elementární základy teorie polovodičů.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 19:34 el_Barto
2 norton, teoreticky mas pravdu, ale zmer si odpor dane led v propustnem smeru a budes prekvapen, ten proud ktery pres ni tece vytvaris tim odporem, jinak by ji tekl zkratovy proud zdroje, coz v pripade nejakych baterii muze byt pozadovany, nebo jen o neco vyssi proud, ale v pripade ss zdroje pripojeneho do site urcite bude vyssi a dioda se prepali, a vetsinou timto rozpoji obvod, ale na par ms to vydrzi cimz ji protece zkratovy proud a zalůezi jen na tom jestli jsou kvalitnejsi diody v zdroji nebo ona sama led dioda, podle toho se uvidi co skona...

jinak pokudprijdete do slusneho elektra, tak vam nejen prodaji modre LEDky, ale taky vam pokud jim reknete napeti vaseho zdoje prodaji odpory s jiz odpovidajici hodnotou..... radove vyjde odpor an par haleru, takze neni co resit, sup tam s nim....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 16:02 Sidonius – To Norton
Klídek, Nortone! :-)
Časem si zvyknete... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 16:01 jardik.cardik
ne mam nabijecku i baterky X-) takze jsem zavodou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 15:50 Dussy
dyt to je podle me blbost, to budes muset zapiinat a furt kupovat baterky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 15:34 jardik.cardik
no tak jsem zkusel to servene je to docela slabe :-O jeste koupim bilou blikačku a pokud i to ne tak normalni menčí baterka musi stacit ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 15:31 Muž Norton [109] – pro všechy
a je to! Jak prosté! Tady nemá cenu cokoli psát. Dokonáno jest! Co mělo být, bylo vyřčeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 15:17 jardik.cardik – paraáda
LordP:tvuj napad je vynikajici a asi nejlepší.mam doba blikačku a nejsou tam červene žarovičky ale jen červene sklíčko X-) prelepim namodralou paskou a je moc ti dekuju fakt good napad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 15:12 jardik.cardik
taky dobrej napad a kde sehnat ty modre svetylka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 15:11 Muž LordP [7]
kupte si svetlo na kolo a misto cervenych si tam dejte modre ikdyz i ty cervene by mohly byt. hlavne pak nezapinejte rybam blikani to by tam mely peknou diskoteku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 14:52 jardik.cardik
vendi dekuju urcite na vetsim akva to bude zas jinak vypadat norton to co pises mi nic neřika ale dekuju :-D tak jo pokouknu po obchodech zatim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 13:52 Pitu
Tá poistka je tam iba kvôli bezpečnosti predpokladám. Je lepšie používať predradené odpory čo má tiež za úlohu znížiť výkon led. Pri zníženom výkone dochádza k predľženiu životnosti a ťiež môžeš znížiť svietivosť diody, ak by predsa len moc silno svietila. Pre info tu máš link na led stačí si vybrať www.megadom.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 08:50 Muž Norton [109] – pro El_Barto
Omlouvám se za neuváženou radu, ale... napětí modré LED Uf=3,3-3,50V. Tudíž, pokud připojíme tuto LED ke zdroji o napětí 3,3V bude touto v propustném směru protékat proud dle typu LED, např u L-53SBC-E 20mA. Právě u modrých a bílých LED je Uf vyšší (3,3-3,5V), než u červených (1,8V), žlutých a zelených (2,0-2,2V). Jistě, může dojít k "spálení" LED a v případě zapojení ke zdroji bez předřadného odporu teoreticky ke zkratu, v 90% však (nechytejte mne prosím za slovo, je to jen odhad ověřený vlastní zkušeností z dávných dob...) dojde při destrukci přechodu k přeušení obvodu. Pro klid duše a pro 100% jistotu doporučuji tedy v uvedeném případě zapojit tavnou pojistku 50mA místo předřadného odporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2007 00:27 Muž Vendí [0]
Fotka k příspěvku Já bych se neukvapoval.Podívej se ke mě a jestli se ti to líbí tak se mrkni na Aukro sekce akvaristika.Stálo mě to sice 500 ale vypadá to dobře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 22:38 jardik.cardik
tak to ja raci prdim jo dekuju a vase odpovedi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 22:18 el_Barto
POZOR i pokud je zdroj jen 3V, tak v zadnem pripqade nezapojovat bez odporu, Led timto potece zkratovy proud a pri nejlepsim spalite jen ledku, ale muze se klidne stat, ze odejde i zdroj... !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 22:15 Muž Horác [3942] – to jardik
Já si myslím, že jen kvůli rybičkám to dělat nemusíš ... Ryby "vidí" i ve tmě ... na rozdíl od nás mají tzv. postranní čáru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 22:11 Pitu
je vela druhov diod co sa tyka rozptylu svetla od 30 do 180 stupnov ale je tiez otazka aky stlpec vody tym chces presvietit
Na tej fotke co som ukazal je to dost modre mam to zlozene zo siestich modrych osem bielich a dve cervene led spektrum svetla menim pomocou trimrov mozes to zosvetlit alebo aj stmavit podla nalady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 22:04 jardik.cardik
rybicky.net/fotogalerie.php… asi takto to je moc hezke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 22:02 jardik.cardik
ne jen slabe svetylko aby rybky nasli mistecko na spani najdu vam odkaz jak bych si to asi predstavoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 21:53 Pitu
Asi som to nepocopil ale v tom svetle tam chces aj nieco vidiet

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7119x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4094-nocni-osvetleni?od=351