Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Noční osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Noční osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 07:35 Petr – Re: Aleš
Ahoj, ono se to špatně fotí spíš to ani nejde. Já mám tuto Noční osvětlení je řešeno NEON FLEX ULTRATHIN modré barvy d.72 cm(ULN-FX-50M-240V-B). Dělají řezné délky 72 cm a pak násobky.Montáž je jednoduchá dáš ji do lišty a připojíš do zásuvky, měj se Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:17 Aleš – Re: metal
Rád bych s ním jeho řešení probral, prosil jsem ho, aby se mi ozval, leč zatím k tomu nedošlo. Proto se ptám i ostatních...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:08 Muž metal [96] - Cichlidy
sprav si take ako ma gostik a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:58 Aleš – Re: včelař
OK. Nechci tady roztáčet flame o tom, jak kdo pochopil můj dotaz. Zmínka o napájení byla zdá se nešťastná. Teď už ovšem všichni víme, o co mi jde: osvítit plochu 112l akvária (80x35cm) modrým nočním světlem. Otázka jak, jak toho nejlépe (technicky i ekeonomicky) dosáhnout.

Děkuju za všechny reakce, ovšem k řešení jsme zatím nedospěli.

To: DrBolíto - Poměrně zajímavé. Bojím se však rozptylu světla nesprávným světlem a také rozměrů (aby se to vlezlo do krytu k zářivkám). Chtělo by to vidět naživo.

To: petr - Díval jsem se na tvou prezentaci. Máš super akvárko, ale o nočním osvětlení uvádíš minimum údajů. Fotku s nočním osvětlením jsem totiž nenašel. Jakou variantu z uvedeného ceníku jsi použil také ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:47 Muž včelař [44]
něco málo o LED i tech. paramatry ... www.tron.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:39 Muž včelař [44] – Re: Aleš
Musím souhlasit s isamikem původní dotaz byl "Máte někdo zkušenosti s výrobou modrého nočního světla?..." Hodně to svádí odpovídat na něco jiného než chceš slyšet. Já třeba mám noční udělaný z 5LED dostal jsem se k věcičce co se používá na nouzové osvětlení při výpadku prodou, ale je to napájeno 230V ;-) takže žádný bezpečný napětí, ale nepotřebuješ k tomu zase nějaký další trafíčko či něco takovýho. Mám to zapojený stejně jako světla jen mi to opačně svítí než zářivky (zářicka svítí - led ne a opačně!) nevím kde se to dá sehnat hodil bych to do googlu něco to snad najde. A svítí to celkem dobře rybám to nijak nevadí a krásně se dá pozorovat noční život v aq X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:38 petr – Re: Aleš
Já mám www.omniplast.eu/… a jsem spokojenej viz prezentace www.akvarko.cz/…

pokud něco tak piš tam ,petr

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:56 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
A co zkusit tohle: www.czechcomputer.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:22 Muž isamik [180] – Re: Aleš
Kdyz se zeptas cim to napajet, svadi to k tomu odpovedet tak jak jsem odpovedel. Edit chytnul bych tu listu na kryt silikonem. Do vicka vyvrtal dirku umistil LEDku, a vickem nasledne hybal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:12 Aleš – Re: Landvir
Chlapi, to máte tak: Jsem elektro-inženýr. O Ohmově zákoně něco málo vím. Pokud si pozorně přečtete můj původní dotaz, zjistíte, že jsem se ani tak nezajímal o "elektrickou" stránku věci, jako spíš o stránku optickou. Tedy: kolik LED diod na plochu 80x35cm, jaký typ LED diod, apod. Jde o to, že chci dosáhnout efektu jako Ghostik http://rybicky.net/nadrz/3387/24.jpg. Nikoliv jen svazek světelných parsků z jednoho zdroje světla osvětlující plošku o průměru 20cm na dně. Asi tak...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:08 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Nechci se Aleše dotknout, opravdu, ale předpokládám, že to by se asi neptal... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:07 Muž PentueR [256]
Mám v krytu dvě LEDky průměru 10mm, bílé, čiré, zapojené v sérii. Napájeno starou nabíječkou k mobilu (5V s předřadným odporem - hodnotu si bohužel nepamatuju). Zapínají se relátkem při vypnutí hlavního osvětlení. Vypadá to náhodou výborně, ryby to nijak neruší a často pozdě večer nebo brzy ráno koukám na "noční" život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:03 Muž Landvir [57]
Přestně tak jak říká isamik® nic na tom není když tomu kapku rozumíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:01 Muž isamik [180] – Re: Aleš
Modra LEDka, odpurek a stara nabijecka na mobil. A znalost Ohmova zakona. Lista pro tahani kabelu a trochu vodice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:58 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Jinak se také dělají LED žárovky s paticí MR16. Je to jako GU10, ale ne na 230, ale na 12V. Akorát je samozřejmě větší pořizovací cena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:52 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Bezpečné napětí mohu mít i s klasickou žarovkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:51 Muž AmorFati [37] - Amerika
Nechci tě odrazovat, ale já jsem zušeností zjistil, že tohle vypadá líp na fotkách, než ve skutečnosti. V reálu je světo LED příliš bodové a vypadá nepřirozeně. Taky jsem si všiml, že se mu rybičky přirozeně vyhýbaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:48 Aleš – Re: Killer88
Nemám potřebu "být IN". Výhodu LED diod vidím v bezpečném napětí, které přivádím do vlhkého prstředí. Také rozměry a úhel vyzařování světla jsou důležité. Zajímavou variantou by možná mohly být i tzv. LED žárovky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:32 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Modrého nočního osvětlení lze dosáhnout i jinak, než jenom pomocí LED. Stačí klasická žárovka s malou baňkou, samozřejmě modrou. Jedná se i o levnější variantu. Ovšem je pravda, že LEDky jsou teď hodně IN...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:27 Aleš – Zkušenosti s výrobou nočního světla
Máte někdo zkušenosti s výrobou modrého nočního světla? Rád bych na 112l akváriu dosáhl podobného efektu:http://rybicky.net/nadrz/3387/24.jpg. Jde o to, kolik a jakých LED diod, jak je rozmístnit, čím to napájet, apod. Chtěl bych se vyvarovat metody "pokus - omyl". Bastlení mě nijak nebaví. Rád bych co nejjednoduší cestou dosáhl kýženého efektu. Díky všem.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 21:14 Muž Přéma [23] - Amerika – večerní,ne noční
Mám také modré osvětlení (Narva Oceanic blue 2 T5 54 W)pouze na večer a na ráno,ryby nemají při zhasnutí a rozsvícení hlavních světel šok :-)
Viz:

www.premovoakvarko.cz/…

Mimo jiné jsem si všiml,že při rozsvícení tohoto modrého a zhasnutí hlavního osvětlení začínají skaláry dávat najevo svoje pudy : čistí si listy,chovají se dosti teritoriálně...je zajímavé to pozorovat,večer,když je klid :-)

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 18:02 Muž ghostik [81] Re: deCORF OBRAEN
Ale uvidis alespon neco. Do te doby jsem nevedel ani jak je perovec velkej jelikoz mi vylezt nechtel a trnovci se taky perfekte ukazaly jak pri krmeni rejou v rostlinkach - potvory jedny :o)
Je to defakto jen jako 1,5 hodiny uplnku :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 17:57 deCORF OBRAEN Re: ghostik
si myslím ,že ta modrá LED moc neukáže krasu rýb ktore cez den nevidiš ;-) ..no sfarbenie určite X-) ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 16:49 Muž ghostik [81] Re: Proky
Lista je z plastu ve tvaru U cca 10x10x10mm a led SMD jsem dostal takze jsem nic nekupoval - zdroj je nejaky stary upraveny adapter

deCORF OBRAEN® : kdo tu mluvy akoze svitit stale? Mam to protoze v AQ jsou ryby ktere za deniho svetla neuvidim a takto je mam sanci na 1,5 hodky videt pak se svetlo zhasne uplne !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 11:56 pepin – LED pro male akva
Ja mam jednu modrou LEDku pripojenou na starou nabijecku od mobilu. Idealni Siemens (je mala a uzka). Cena byla cca 8 Kc modra LED, odpor jsem dostal a stara nabijecka se valela doma. Delal mi to kamarad, protoje ja elektrice moc nehovim. Staci pomerit tu nabijecku a k tomu podle parametru led spocitat odpor.
Je to male, levne a funkcni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 11:54 Muž PentueR [256] Re: thunderstorm
Já mám v krytu dvě 10mm bílé LEDky, napájené přes odpor starým minitrafem od nějakého mobilu, spínány jsou přepínacím relé - při vypnutí hlavního osvětlení automaticky přepne na LED, svítí přes noc a do dalšího zapnutí hlavního osvětlení. Vypadá to bezva a ryby to nijak neruší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 11:18 deCORF OBRAEN Re: thunderstorm
presne tak. prečo chcete stale svietit v akvariu??...Vam by sa asi tiež nepáčilo keby Vám vkuse svietilo svetlo... X-) ..podľa mna je to neprirodzené .( a nesnažte sa protirečiť že aj v prírode svieti mesiac!!..je to niečo úplne iné) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 09:53 Muž Proky [3] - CichlidyRe: ghostik
Ahoj, kde jsi na to kupoval prosím věci. Nějaký Baumax, Obi...Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 06:03 Muž ghostik [81] Re: jung
Ja si udelal nocni svetlo sve ktere je z 80 SMD LED napajeno 2.9V 230mA a sviti jen 2hod. po zhasnuti normalniho osvetleni.
rybicky.net/nadrz/3387/24.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 03:33 Muž jung [24] Re: Proky
A co tak zkusit modrou reklamní zářivku nebo tzv.párty osvětlení-černá zářivka.V Bauhause cca 200Kč a když to nebude OK ,takje můžeš vrátit.Nedělaj s tím žádný problem. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 11:52 Žena bluedream [245] Re: filipsi
Díky. Už jsem nad tím po zjištění, že je vzduchování celkově zbytečné přestala přemýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 10:40 Muž Proky [3] - CichlidyRe: Alena.sv
Ahoj. Tak to je celkem slabé to noční led světlo, myslel jsem, že to bude daleko světlejší. Máte někdo zkušenosti s nějakým jiným nočním led světlem ;-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 23:35 thunderstorm – nováček
hele, nevadí to noční osvětlení rybkám??? jako taky by se měli vyspat ne ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 23:21 Žena Alena.sv [89] Re: pavliina
Je to ve 126l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 22:46 Žena pavliina [50] Re: Alena.sv
A jaký akviško máš takhle osvícený? Třeba na menší by to stačilo a osvítilo by ho to lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 22:41 Žena Alena.sv [89] Re: Proky
Fotka k příspěvku Ahoj,no já jsem si tohle osvětlení koupila asi před rokem a už bych to neudělala.Rozhodně neosvítí akvárium tak,jako na ilustrační fotce,téměř ho nepoužívám.Přikládám fotku,aby sis mohl udělat svůj obrázek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 22:26 Muž filipsi [1295] Re: bluedream
Rozmyslel bych to mnohokrat sem a tam. Jak uz ti napsali ostatni v jinem tematu, vzduchovani bude zbytecne samo o sobe, a tohle navic mi prijde trosku kycovite, takova "barevna hudba" v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 21:59 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: Proky
www.ikea.com/… 4 kusy za litr, to neni spatny. Hlavne zadny bastleni ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 18:12 Žena bluedream [245]
Když už je řeč o ledkách, nemáte někdo v akva ARIO 4 COLOR AIR PUMP BLUE? ( shop.miga.cz/… ) Zřizuji 400l akvárko a přemýšlela jsem, že by to tam nevypadalo špatně. Jen nevím, jestli to nebude zbytečné vyhození peněz coze. Na yahoo jsem si našla, že je to pro nádrže do 80 gallonů (cca 364l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 20:42 Muž Proky [3] - Cichlidy – Moon Light 12 LED-CLUSTER
Fotka k příspěvku Ahoj, máte někdo zkušenost s nočním led osvětlením Moon Light 12 LED-CLUSTER ??? Odkaz na zboží jsem našel na Aukru: aukro.cz/…
hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 22:40 Vlastomenn – foto k mojmu hotovemu osvetleniu.
Fotka k příspěvku A este som zabudol cokoladku treba zaizolovat elektrikarskou paskou.Objimku som osadil do silikonu na vrchny kryt a upevnil dvoma sroubyckami blizsie k zadnej casti akvaria.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 15:59 Vlastomenn – nocne osvetlenie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja som modre nocne osvetlenie vyriesil takto:
Ziarovka LED/521 LED-A (127 Sk),(v svietidle 20 ks LED diod)
Objimka bajonet/ GU-10 (19,50 Sk)
Snura FLEXO 1.5 m (48 Sk)
___________________________
spolu 194,50 Sk
spotreba 1-2W
Foto po namontovani poslem dodatocne

A este som zabudol cokoladku treba zaizolovat elektrikarskou paskou.Objimku som osadil do silikonu na vrchny kryt a upevnil dvoma sroubyckami blizsie k zadnej casti akvaria.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 22:35 Muž henrich [4]
BTW. vie niekto, ake farebne spektrum rybky vnimaju? ;-)

ja myslim, ze jedna modra LEDka (nie vysokosvietiva) na 100L umiestnena tak, aby svietila napr. na pozadie moc rybkam nemoze vadit - ten mesiac v splne dufam nema na svedomi namesacne rybky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 22:13 teekey – nocni osvetleni + zarovka?
nechce se mi zakladat nove tema, tak snad nebudu uplne offtopic :-)
jak jste na tom se svicenim v noci a co si o nem myslite? Svitit a nebo nesvitit? Kdyz uz tak v noci svitit zarivkou, LED (to tady ted asi leti) a nebo zarovkou? Co si myslite o obyc. 40W zarovce, je dobra na sviceni (ikdyz 90% vykonu jde na teplo)? Zrovna sem si zapojil jednu zkusebni zarovku na nocni sviceni, je to trochu jine, nez bila zarivka - krasne zlute svetlo...uvidime zda to bude rybkam prijemne a nebo spis na obtiz...

//edit:
nastavil jsem zarovku tak, aby rano zacla svitit pred zarivkou a skoncila hodinu po rozsviceni zarivky. Vecer aby zacla hodinu pred vypnutim zarivky a svitila jeste cca 2hodky. Kdyby svitila celou noc, tak by se nektere rybky asi vubec nenazraly

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 03:06 floby – Noční osvětlení za pakatel
Fotka k příspěvku A takhle to vypadá v noci. Omlouvám se za kvalitu fotky ale lepší to neumim a nechce se mně nad tím laborovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 14:29 Muž Přéma [23] - Amerika
Paul Ramon napsal: Myslím, že už tak, přes den do ryb "pereme" tolik světla, že alespoň v noci bychom jim mohli dát chvíli pokoj...:-)

Zlatá slova... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 13:48 Muž Paul Ramon [17] – Re: Přéma
Jasně, toto je asi jediný důvod...aby nedocházelo k šokům. Jen jsem měl pocit, že to tu dost lidí řeší jako celonoční svícení, což mi přijde jako zbytečnost...tedy jen pro blaho akvaristy, že se mu to líbí. Myslím, že už tak, přes den do ryb "pereme" tolik světla, že alespoň v noci bychom jim mohli dát chvíli pokoj...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 13:28 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Paul Ramon
Mně ten smysl nočního osvětlení taky uniká,mě se to prostě jen líbí,proto mi to svítí jen večer 21.30-23.55 a ráno hodinu.
Druhý důvod,proč jsem si to pořídil je,že když se rozsvítí nebo naopak zhasne hlavní osvětlení,tak pro ryby to není takový šok,když svítí tohle modré.Takže je to pro ně takový plynulejší přechod ze světla do tmy a naopak.
Pro srovnání:to modré světlo je 54 W,hlavní osvětlení je 320 W,vody je 450 litrů.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:43 Muž Paul Ramon [17]
Když tady už čtu několikeré takovéto téma na "noční osvětlení", nedá mě to se nezeptat - k čemu to vlastně je? Má to nějaký smysl, krom toho, že to "svítí v noci modře" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 11:59 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Roman
Nemyslím si,že by tato speciální zářivka určená pro sladkovodní i mořská akvária vytvářela štětičkovou řasu a už vůbec ne,pokud svítí 1,5 + 2 hodiny denně ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7119x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4094-nocni-osvetleni?od=251