Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Platy - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Platy - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 16:40 Muž Sharf [7] Re: romant
Děkuji kolikrát denně třeba 3x ? :)
Kamarád mi doporučil krmit microminem a rozdrceným vločkovým krmením bude to dobré ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2014 15:39 R Muž romant [27981] Re: Sharf
Tak předně se nevylíhnou, ale narodí, jsou to živorodky a budou ti přijímat vpodstatě jakoukoliv potravu kterou dokáží pozřít, ale živá je živá, takže třeba artémie se nabízejí. Rozhodně krmit v několikrát denně a nepodceňovat kvalitu vody, tedy měnit velmi často, což jsou základní předpoklady pro dobrý vývin omladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 15:36 Muž Sharf [7]
Čím krmit malé platy po tom co se vylíhnou? A kde to koupit ? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 15:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vojtech
Kdyz je vsechno stejny druh (protoze ty nejspis nepises o druhu, ale o variete), je tomu barva i tvar suma fuk, krizi se to velice rychle a mlade jsou pak prakticky neprodejne, ba co hur, spatne se i daruji. Krasnych stejne barevnych rybek se zbavis mnohem snaz, zamer se na jednu varietu a zkus ji drzet cistou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 15:14 vojtech
Chtěl bych se zeptat. Mužu chovat dva druhy plat v jednom akvariu a nespáří se mi jeden druh s druhým? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tomáš
Ak nádrž splňa klasický štandart, dostatok rastlín, prírodné úkryty, tak sa dočkáš odchovov a povedal by som zdravších, pretože tie slabé dokážu platy uloviť. I keď to nemusí byť pravidlo, mne sa množia s platami i endlérky a mám ich naozaj dosť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 19:43 Tomáš – plata a gupka
Mohou být ve společném akva 120 lit. platy a paví oka...? Nebudou požírat potěr .?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 13:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: yvouch
Pokud tou porodnickou proudi voda z akvaria, pak je to v pohode a klidne tam 2 mesice vydrzi, mozna i 3, zalezi jak rostou. Jak uz jsem psal, Platy zpocatku rostou pomalu. Mel jsem jich nejaky casek v tomhle tom: www.akvarista.cz/… mnohem vetsi mnozstvi. Cistil jsem to tak, ze jsem to podebral hranatou plastovou miskou (neco jako se v tom prodavaji velka baleni zmrzlin, nebo na uskladneni potravin s vickem), pomalu zvedal, trosku odlil a pak je opatrne do te misky preklopil. Pak uz se da sitka vyprat, nainstalovat to zpet a poter tam zase nalit. Jen si to nezapomen nechat viset pri vymene vody v akvarku, to chce zase tu misku...

Ale Ty to mas vlastne jednoduche, 3 rybicky prelovis i fajfkou. Uz pri 30ti rybickach to zacina byt pekne protivna cinnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 12:42 yvouch Re: Kryštof
Plíseň to snad není, vypadá to jako řasa. Taky bych je radši vypustila je mi jich tam líto,ale bojovnice je potvora ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 12:39 yvouch Re: romant
No já jsem taky žádný velký odchov neplánovala a akvárko mám zarostlý hodně (nemám teď aktuální fotku) a právě mi v něm přežily jen ty tři rybky a když se začaly ukazovat bála jsem se, aby je přece jen nesežraly ostatní ryby a tak jsem koupila alespoň tu porodničku. Vím že to ideální není, ale akva na odchov si zatím dovolit nemůžu kvůli místu. Díky za info
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 09:27 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: yvouch
Zkus je tam moc nekrit ;) po menších dávkách, a pokud je tam řasa navadí, malé platy si klidne rády uzobnou ;) ale pokud plíseň tak to bych řešil.
Jinak porodníčka je k porodu, není k tomu abys tam měl ryby do té doby než vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 09:25 R Muž romant [27981] Re: yvouch
Já porodničky neuznávám, ale svůj účel plní. Podle mě je nejlepší u takto produktivních ryb mít v akváriu kde jsou chovány nějaký možnosti schovávaček, trsy jemnolistějších rostlin, kam se čerstvě narozený mladý můžou schovat a jde to i bez porodniček. Ano čistota je důležitá, hlavně ty výkaly na dně porodniček je dobrý odstraňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 09:16 yvouch Re: romant
Díky a ještě se zeptám, musí se porodnička čistit? Usazuje se jim na dně krmení a dělá se na stěnách trochu řasa, ale nevím co s nima udělá odlovení do sklenice (bohužel jiný aqua nemám a musím je mít v tý mrňavý porodničce) Taky jsem někde četla, že v malým prostoru moc nevyrostou, je to pravda? Moc díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 08:48 R Muž romant [27981] Re: yvouch
Kryštof napsal: ... ale záleží na krmení, jak vyrostou ;)To je podstatná informace, která ten čas neguje, prostě až se nevejdou lovcům do huby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 08:45 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: yvouch
Tak za 2 měsíce, potom si je nebudou všímat, ale záleží na krmení, jak vyrostou ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 23:14 yvouch – Kdy vypustit mladé platy do společenského aqua?
Prosím o radu. Podařilo se mi zachránit tři mladé, odchytla jsem je do porodničky a teď nevím, kdy je můžu vypustit zpět. Mají už něco málo přes 1cm jsou staré asi měsíc. Děkuju za pomoc, nerada bych o ně přišla díky bojovnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2013 12:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Natally
Jak pisi kolegove, kdyz to nadrtis, sezerou totez, co dospele. Nechaval jsem v akvariu na skle (mimo celni) zelenou prisedlou rasu, ony to Platy ozobavaji, takze tak maji i cerstve zelene. Jestli mas nejaky zaraseny kaminek a nebo list, rady to budou ozobavat.

Kdysi jsem mel malicke Platy z nedostatku prostoru v tomhle: www.akvarista.cz/…
Tim byly ve velkem akvariu, mely tak cistou vodu, a nic je nesezralo nez je bylo kam dat.

EDIT: Jeste doplnim, ze jsem obcas krmil Platy i susenym krmivem pro Tercovce od Sera. Neni to pro ne nejspis to nejvhodnejsi, ale vyrostly obrovske a mladych jsem jednou napocital pres 200 z jedne velike samice. Obycejne Platy koralove, fakt si to nepletu s Mecovkou (vul jsem, ale zas az tak fakt asi ne), u kterych je tohle mnoztvi mladych mnohem prirozenejsi :) .

EDIT2: Nediv se, ze Ti Platy zpocatku moc neporostou. Ony nejprve rostou hodne pomalu a az pak ten rust nabere rychlost. Aby ses nedivila, ze Ti mesic (i vic) nejak pomalicku rostou, je to normalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 11:48 Muž snehulda007 [850] Re: Natally
Platy jsem množil ve společenskym akv. a jejich krmení jsem nikdy neřešil...Vždycky si něco našly.Pokud je máš v odchovně tak drcený vločky nebo třeba vipagran budou stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 11:36 Žena vondr001 [674] Re: Natally
Rozdrť vločky na prach. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 11:35 Natally – ako krmit male platy
Ahojte, prosim vas o pomoc :) Prave moja plata porodila male, cim ich mam krmit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2013 19:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomáš55
Obcas muze nejaka Plata prezit i tam, kde se to zda nemozne. Zde na fotce:
rybicky.net/fotogalerie.php…
Takhle velkou cervenou uz ani vetsi ryby nezraly, pac to uz vypada jako soused, na ktereho jsou ryby zvykle, a soused se prece nezere ;-) .

Jen timhle zpusobem budes rad za odchov jedne za rok, tedy mozna az tolik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2013 18:59 Muž Yirka [9118] Re: Tomáš55
Já ti poradím: nech ji na pokoji a ono to nějak dopadne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 15:32 Tomáš55 – Plata.
A chcelby som sa Vás opýtať, nedá sa nejako urobiť, aby plata hneď porodila v akvárku a nie v porodničke? Alebo že by porodila len o niečo skorej, či len ju dať do porodničky? V akvárku mám ale dosť úkrytov. :-O :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 14:22 Tomáš55 Re: JUCHA
Aj chcel som navrhnúť, krupička, ale vážne rýchlo!!! :-O :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2013 23:09 Muž JUCHA [82] Re: adam
Těžko říct tak na dálku ale mohla by to být třeba i "krupička" celkem dobře léčitelná ale včas jinak je zle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 20:06 Tomáš55 Re: adam
Má stiehnutý chvost, je vyhublá? Či to nie je nejaká choroba. Najlepšie by bolo, keby si dal fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 20:04 adam – pomoc
Mojej plate sa pocelom tele vyhodili velke asi 1-2 mm biele bodky. Zacalo to po jej prvom porode to vtedy bola jedna velmi mala bodka ale potom sa zvedsovala a pomtom je pribudali a teraz ic ma cca 4 a kedze som zaciatocnik tak neviem odhadnut ze co to je ale zatial ja to len na tej jednej rybke. Diky za odpoved ;-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 19:54 Muž tillecek [133] - SumciRe: Karolína
Na fotce je plata korálová a přímo tady z atlasu...
rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita_var_koralova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 18:48 Karolína – Těhotná rybka
Fotka k příspěvku Dneska jsem zjistila, že je má rybka asi těhotná. Je tlustá a má kulaté velké bříško. Je pořád někde vzadu akvárka v rožku a neplave. Přesně toto dělala jiná rybka, která mi také rodila, ale po pár dnech porodu, všechna mláďata zmizele. Pravděpodobně je ostatní ryby sežrali, protože v akva. nebyly jejich mrtvá těla. Chtěla bych, aby mi všechna (nebo aspoň nějaká) mláďátka přežila. MYslela jsem, že bych si koupila novou takovou tu větší přepravku, kde bych dala těhotnou "mamku" samotnou. Hned, jak by porodila bych ji odebrala, aby je neseřrala. Akorát mám strach, že kvůli změně prostředí ze stresu neporodí. Co mám dělat? A o jaký druh rybky vůbec jde? Nikde ji nemůžu najít. Je stejná jako a fotce (není to ta moje)... Předem všem děkuji za pomoc! :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 11:38 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: tosomja
Šak, tak bych ju nechal jestě ze dva týdny a pokud neporodí až pak bych to začal řesit, nebo zkuste krmit kvaltnejší stravou, živou nebo mraženu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 11:35 Tomáš55 Re: Kryštof
Ok, ale ona je už tehotná 37 dní. rybka :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 11:33 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomáš55
Tak a potom dej vědet, pokud by neporodila do 50 dní tak to bude divné :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 11:31 Tomáš55 Re: Kryštof
Nechám ju tam ešte chvíu (dní)ˇ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 11:28 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomáš55
Pokud nevyfotíš svoji tak ti nemožu pomoct, podle toho co píšeš, tak bych ju nechal v aq. Máš tam predátory nějaké co by mladé mohli sníst? Pokud jo, máš tam dost třeba růžkatce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 10:52 Tomáš55 Re: Kryštof
Ale, odchoval som raz aspon jednu gupku. :) Ja by som ju dal do porodnčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 10:15 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomáš55
Skvrna březosti znamená že je tehotná, možná nechce rodit že má příliš nevhodné podmínky, nechal bych jí týden, pokud to potom nepujde, tak pukud vám nejde o odchov tak bych ju nechal a jestliže jo, tak bych ji ddělil třeba do 10l akva s jávským mechem, to je ale situace kdy vám jde o odchov a jeste ste nic neodchoval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 08:48 Tomáš55 – Tehotná plata.
Ahoj. Moja plata skvrnitá var. Wagtail má hranaté ale nie veľmi veľké brucho (je mladá a bude to malý vrh) s čiernou bodkou brelosti, (škvrnu vidno z blízka nedobre, pretože je plata farebná) škvrnu vidno dobre z diaľky. Je presne 37 dní tehotná, samec ju furt "obťažuje" a pláve normálne, pred samcom sa večšinou skrýva, hlavne večer sa skrýva za dekorácie, ale cez deň pláve normálne v strede nádrže, pretože v strede nikto nie je, všetci majú svoje miesto. Tá škvrna brelosti znamená, že je len tehotná alebo pred porodom? Hranaté bruško má už 2 týždne a škvrnu... Asi týždeň a pol... Kedy podľa Vás porodí, ďakujem. Teraz sa práve vyhýba druhým medzi umelou rastlinou a dierach v akvárku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2013 22:49 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kate127
Pokud tam jsou čichavci a neni dost zarostlá nadrž na 90% je sežraná, pokud jste ji neviděl :) bohužel, ale nezoufejte platy jako ostatní živorodky jsou porád těhotné, po cca mesici čekejte druhou varku, poridte si třeba menší akva, bude se hodit vždycky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 17:36 Žena Kate127 [74] Re: tosomja
Tak dvakrát, třikrát. Platy a čichavci se tváří po každé jakoby věky už nejedli.

Kolikrát je optimálně? Zase se trošku bojím překrmováním, tím že nechci teď měnit vodu a odkalovat, abych ty malé nějak neodsála nebo zbytečně nevyhnala z úkrytu a tím je nevystavila jisté smrti sežráním.

Ještě jak rychle ti prckové rostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 16:43 Tomáš55 Re: Kate127
Malo by mu to pravdepodobne stačiť. Ale koľko krát denne ich kŕmiš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 16:35 Žena Kate127 [74] – Odchov prcka
Zdravím všechny,

předevčírem mi platy porodily několik malých. Nicméně se ve společné nádrži spíše strhnul boj o tom, kdo je dřív sežere. Vím s určitostí, že přežila jedna, která se schovává v dutině dřeva, které mám v akva. Prosím čím ji mám krmit? Má tak tělíčko 1 - 2 mm + ocásek. V akva krmím klasickým vločkovým krmivem, takže je na maličké částečky, které padají i směrem k úkrytu toho prcka? Bude jí to stačit? Žádné speciální krmivo pro ni však ale nemám.

Díky za jakékoli info. A za jak dlouho si uvědomí ostatní ryby, že není ona sama krmivem pro ně? :-D V akva jsou ještě jeden maličký pár ramirezek, pár čichavců zakrslých a neonky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:01 Muž Ad@m [1051] Re: dubska2
Neboli by to veľké straty, ale niečo by neprežilo. No regulácia populácie je iba vhodná ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:59 Žena dubska2 [1] - ŽivorodkyRe: Ad@m
Ja si prave myslim, ze by ani byt ztraty nemusely, protoze tam mam jenom neonky a blackmolly, tak snad by je nesežraly :-O sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:58 Muž Ad@m [1051] Re: dubska2
Môžeš ich tam nechať, ale počítaj so stratami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:46 Žena dubska2 [1] - ŽivorodkyRe: Ad@m
Momentálně je mám ve splečném akváriu, ale myslela jsem, že by bylo vhodnější, aby byly samotné a měly klid, co si o tom myslíš, můžu je nechat společně s ostatními v 60l? Mam tam asi 12-15 rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2013 16:43 Muž Ad@m [1051] Re: dubska2
Čím hustejšie porastené rastlinami tým je viac úkrytov pre malé, teplota 24 - 27 C, AQ aspoň 50l. Platy nie sú na podmienky pre výter náročné.

Veľa zdaru v odchove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:40 Žena dubska2 [1] - Živorodky – Koupě třech plat
Zdravím Vás, kolegové... Dnes jsem koupila tři platy, jsou takové duhované, modro-stříbrno oranžové... Samičky jsou modro oranžové a samec spíše zlatý. Mám v plánu se pokusit je rozmnožit, pro začátek jsem pořídila jenom tři, chtěla jsem se tedy zeptat, jak velké mám mít akvo, jak zhruba prorostlé rostlinami a jakou vhodnou teplotu by měly rybky mít, aby měli tzv. škvelé podmínky pro tření. Platy jsem nikdy neměla, tak bych to chtěla vyzkoušet. Poradíte mi někdo? předem děkuji za všechny rady. Lucie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2013 12:23 Žena Verimmi [173] Re: tosomja
Všechny živorodky pokud mají skvrnu březosti a vééééliké břicho. K blížímu se porodu to břicho vytvaruje jakoby dohranata a rybička se většinou snaží stranit ostatních. Pokud máš plovoucí rostliny schovává se někde tam. Aby mohla v klidu porodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:20 tosomja – Ahojte!
Ahojte! Ešte by som sa Vás chcel opýtať, že kedy poznám, že mi ide plata rodiť? Ďakujem. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 17:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sušenka
Incestu zabránit nelze... smich Jediná varianta je chov jen jednoho pohlaví...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6874x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3903-platy-rozmnozovani-odchov?od=51