Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Platy - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Platy - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 15:45 jana Re: alofok
Ja ani s jistotou nevim, jestli ty dokoupeny samice jsou stejny platy. On je vyrazne tmavsi nez ony. On je temne cervenej, ony jsou spis do oranzova. V akvaristice ve strasnicich ani nemelo cenu se ptat, slecne ani nerozeznala samce a samici a ptala se me, jak se to pozna... vim, ze to neni duvod toho prohaneni, ale jen by me to vlastne zajimalo. Jestli ty holky jsou vubec plata koralova a jestli muzou s nim mit vubec mlady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 15:36 Alofok Re: jana
Mám 2samce a 3samičky a pohoda. Mají pořád mladý,některý přežijou některý ne. Snažím se mít dostatek úkrytů a samičky nemají problém... Asi dost záleží na zařízení a velikosti akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 15:23 jana Re: Andrea
Je to tak. Muzu vam rict, ze dve samicky teda nestacej. Mela jsem platy 1+1. on tu samicku uhonil vlastne k smrti. Tak jsem koupila radeji dve holky. No a on je honi vlastne obe, ale jednu hodne dukladne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 07:43 Andrea
Fotka k příspěvku Já jsem měla tan samýí problém. Sameček mi neustále naháněl samičku, která poto nechodila ani žrát... Tak jsem přikoupila ještě 4 samičky a dal jim pokoj,a dokonce se aji rozmnožily... :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:05 kastanek Re: quick
Dej do akva hodne plovoucich rostli, hodne, hodne, nejlepsi jsou jemnoliste. Prcci maji instinkt hned po narozeni se schovat, neuhlidas sice vsechno, ale neco jo a to bohate staci. Preci zachvili nechces resit prerybneni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 18:31 rolandmynar Re: quick
Tak to ji nechej tam kde je!!! Ona porodí tam, ale mladé asi neuhlídáš. Jinak bys ji mohl dát třeba do AQ 30l (stojí 200,-) kdybys je chtěl odchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 18:29 quick Re: rolandmynar
Ten největší problém je že nemám kam ji dát jedině do sklenice nebo do 2litrový krabičky od zmrzliny. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 17:27 rolandmynar Re: quick
Přemístit je můžeš pokud máš kde, ale samec tam bude naprd a taky to neznamená, že bude samice rodit. To se podle tloušťky nedá poznat. Může rodit zítra i za měsíc. Jestli chceš odchov, tak dej samici bokem do stejné vody, přizvedni jí teplotu a bude. Oplodněná už asi bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 17:22 quick
Zdá se mi že je plata korálová hodně tlustá ale černej flek ještě nemá mám je někam přemístit? (samce a samici?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 16:50 rolandmynar Re: sekavec
Černou skvrnu mivaji, ale ne na všech je to vidět. Některé Platy jsou zbarveny tak, že ta skvrna není vidět. Není ale ta tvoje třaba nemocná, když píšeš, že divně plave?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 19:41 sekavec Re: rolandmynar
25 stupnu.
Edit: Uz jsem zapl topítko. Plata je celkem tlusta ale nema cerny flek. To nechapu. Platy nemivaj cerny flek? Zeovna nejlip taky neplave. :-O Je to takova ta tuxedo plata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 19:39 rolandmynar Re: sekavec
Můžeš i o 5, ale podle toho jestli tam jsou taky jiné rybky a kolik tam máš teďka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 19:37 sekavec Re: rolandmynar
Dávam tablety patentky, susene nitenky a daphie,4druhy vlocek. A staci zvednout teplotu o 1 stupen nebo o 2? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 19:34 rolandmynar Re: sekavec
Obecně vyšší teplota a hojnost různorodé potravy vyvolá v rybách pocit, že jsou dobré podmínky k rozmnožování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 19:31 sekavec – platy
Pls neví nekdo jak vyvolat rozmnozovaní plat? Mam samce a samici a nezda se mi ze je samice tehotna. Je trochu tlusta ale nema cernou skvrnu. Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 12:49 honky Re: Quick
Mě to u živorodek trvá tak kolem měsíce. A je zajímvé, že když je samice jednou oplodněna, tak jí to vydrží i na ostatní porody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 09:49 Quick
Jak dlouho trvá ten proces než se narodí mláďata platy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 06:07 motýlek Re: alofok
Obecně je pro živorodky vhodný fígl, který jsem odkoukal u souseda - ze síťky,která slouží na obal skleněných lahví (?) si ušijete váleček včetně dna. No a vrchními dírkami provlečete špejli a celé to pověsíte do 4-5-ti litrové láhve od okurek. nezapomět na vzduchování! Tím zachráníte všechny mladé.. Krmím v takové porodničce pinzetou nitěnkami a po porodu ješte přímo v láhvi dokrmím samičku, aby se vrátila do společného akvária "při síle" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 20:26 Alofok Re: tesartomas
Pokud máš o malé zájem odděl je co nejrychleji od rodičů!!!!Možná ani nepoznáš,že už porodila protože mládata se schovávají pod kameny a najdeš je většinou jen náhodou,ale potom stačí obrátit všechny skrýše a vyplavou.
Jsou odolná takže vydží i v nevytápěné nádrži,ale žravosti rodičů se nevyhnou.Viděla jsem jak plata korálová žere své mládata... rozzureny

Ps:Moje nikdy černej flek neměla-asi se budu muset příště víc dívat.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 20:19 rolandmynar Re: tesartomas
Kukni se tady rybicky.gouma.net/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 19:25 Muž Norton [109] Re: tesartomas
U platy korálové (červená forma platy skvrnité) onen "černý flek" není nějak zvlášť výrazný. Spíš není vidět vůbec. Zkrátka, když je samička platy "tlustá", někde se uvádí "hranatá", je vhodné ji odlovit do samostané malé nádržky (porodnice), nebo to nechat na přírodě... Máte dost "přeživorodkováno", takže potomstva bude zanedlouho dost...nejen od plat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 19:12 Muž pepik [6] Re: tesartomas
Mladata bude mit kdyz ma velkej cernej flek pred ritni ploutvi. palec Je to to same jako u mecovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 19:06 Muž tesartomas [5] – Množení platy korálové
Mám v akvárku tři platy korálové, jeden sameček a dvě samičky. Jedna z těch samiček je hrozně tlustá, tak by mně zajímalo jak poznám jestli a kdy budou mláďata. I ta druhá tloustne, ale na tu první pořád ještě dost ztrácí.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 21:29 Muž filipsi [1295] Re: filip
Moc si platy nepamatuju, ale jsou hodne cervene, rodi se do cervena, tak mozna je flek do cervena, s cernymi teckami oci v dobe vrcholici brezosti? Na rozdil od gupek, ktere se rodi +- prusvitne (do zluta), tak jsou videt hlavne cerne flicky oci?

Jinak neprelovovat, je to zbytecny stres. Co ma prezit, to prezije i v akvarku kde ryba je ted.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 12:32 oldkiwinka Re: filip
Filipe, přelovit jsi jí mohl kdykoliv, jakmile jsi zjistil, že přišla do jinýho stavu. Opatrně ji přelov spíše kelímkem nebo něčím takovým a moc ji nestresuj aby neporodila dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 12:28 filip – plata
Moje plata má řůžovou skvrnu břeosti a má hranaté břicho , mám ji už přelovit? Předem děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 19:45 honky Re: PT
To možné není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 18:08 Muž PT [89]
Kdyz uz bylo nacato to krizeni - muze se krizit pavi ocko (samec) s molly? A v jake velikosti je molly jiz dospela - tj. mnozeni schopna? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 17:53 honky Re: Zuzka
Mužou se spolu v pohodě množit. ano Ale ve zveráku ti asi daj mín peněz, je to takovej živorodčí mix, kterej prodávaj spíš na krmení. Čisté variety mají cenu, sprsklé ryby jsou znehodnocení chovu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 15:22 Zuzka – Plata balónová X Plata korálová
Chci se optat, jestli by mohlo neco být z toho, když sameček platy korálové pořád obtěžuje platu balonovou? A jestli jo, tak budu mít novou rasu? potlesk
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 13:04 Athaya Re: anonym
A v akváriu máš veľa rastlin? Ak nie, dokúp. Mohla by sa skryť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 11:32 Muž [] Re: Jose
A nemuze se stat, ze si ten samecek na jednu "zasedne" a bude honit jen ji, a ostatnich si nevsimne? Eventuelne, pomohlo by koupit jednu velkou samici, ktera by se ho nebala, zastala se te, co uz mam a zkrotila ho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 15:15 Jose Re: anonym
Tak mu kup ještě jednu nebo dvě samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 14:33 Muž [] – sameček platy honí samičku - co s ním?
Měl jsem v akváriu samečka platy a pár neonek. Sameček platy se pořád pokoušel "oňufávat" samičku neonky, tak jsem mu pořídil samičku. Jenže tu nejdřív dost otravoval, a teď se samička pořád schovává v kytce, a nehodlá vylézt pomalu ani na krmení. Zatím to trvá jen dva dny, ale mám strach, aby jí neublížil. Jde tomu nějak zabránit, nebo to jde řešit jen odebráním samečka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 20:06 Usine Re: Lucik
Je strasne tlusta a sotva se vali (asi je přežraná). Jedna plata ji porad otravuje (a nebo nemocná). U barevných rybek je skvrna méně vidět a ze začátku je menší protože mladé samičky mají jen pár mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 14:14 Lucík Re: Usine
To neni zadna plata balonova ale koralova a skvrnita :-O , a krmim je normalne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 22:32 Usine Re: Lucik
Říká se jim platy balónové, proto jsou tak nafouklé a nebo je moc krmíš. V prodeji jsou nedospělé ryby takže žádné těhotenství nebude bez samečka. Musí mít za břišní ploutví tmavý flek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 19:14 Lucík – Moje platka
Fotka k příspěvku Ahojky moje plata mi prijde ze je tehotna, je strasne tlusta a sotva se vali, ale nikde nevidim tu skvrnu brezosti.Muze jit i presto o tehotenstvi? ;-) Jinak jedna plata ji porad otravuje, ale mam 4 samicky a zadneho samecka(zatim).Mohla otehotnet uz ve zverimexu?Dekuji za radu ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:50 Eva Re: Pa3kk
V pátek jsem našla v akva mimčo, vypadá jako plata. A určitě je opět od Agáty. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 15:33 Pa3kk Re: Eva
Zivorodky sa mnozia donekonecna. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 13:03 mch.sokolov Re: Eva
Většinou 6-7 týdnů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 12:27 Eva – PLATA
Za jak dlouho od porodu můžou mít živorodky zase mladý? Moje plata porodila před měsícem a už vypadá zase jako těhotná. :-) Je to možný? :) (Třeba je jen vypasená). :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 22:43 Usine Re: Eva
Říká se že když rozeznáš v břiše malé rybičky a hlavně když poznáš jejich oči tak je to tak akorát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 21:43 Eva Re: Wampi
Všechny tam mají nějakou černou skvrnu a těhotná vypadá jen jedna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 21:29 Žena Wampi [54] Re: Eva
Taky podle skvrny březosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 21:05 Eva – Plata
Jak prosím poznám, že je moje plata před porodem? Má hranaté bříško? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6875x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3903-platy-rozmnozovani-odchov?od=201