Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Platy - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Platy - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 18:45 Muž snehulda007 [850] Re: angel2002
No u světlejších variet je u řitní ploutve vidět černá skvrna,ale jestli je vidět i u korálovek nevim. Jinak měl jsem samičku platy a ta měla bříško hodně vyklenutý ikdyž "nečekala". Tak pár dní nekrm a když se jí bříško zmenší tak byla přejedená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:57 angel2002 – Plata skvrnitá var. Korálová
Ahojte, mám dotaz k Platám skvrnitým var. Korálová.
V akvaristice jsem relativně začátečník a k těmto rybkám jsem toho zas až tak moc nenašla. Zajímalo by mne, jak poznám, že jsou samičky oplodněné a rostou v nich mimča? Našim samičkám narostla poměrně velká bříška, zdá se mi jako by byly připravené co nevidět rodit, tak čekám a čekám a nic. Vzhledem k tomu, že by měly nosit mimička cca 4 týdny? ...... takto narostlé jsou už cca 2 až 3 měsíce, což se mi nezdá a nemyslím, že by byly vykrmené. Jak tedy poznám zda očekávat přírůstky nebo jsou jen obézní? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 17:00 hujerek Re: Zacatecnice
Platy se mezi sebou kříží běžně no.
A změna pohlaví je taky pravda...mně se to zatím dělo ale jen u pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 16:27 Zacatecnice – Platy skvrnité a korálové
Dobrý den,
mám pro znalce nejspíš dvě hloupé otázky.
Dočetla jsem se, že plata korálová je poddruh platy skvrnité, znamená to, že se mohou pářit mezi sebou?
A druhá - některé živorodky prý mohou během života změnit pohlaví. Platí to pro zmíněné platy? Zatím jsem to četla jen o mečovkách a mollách.
Mockrát děkuji stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 12:25 R Muž romant [27987] Re: plyshak
Je to nastávající mamina. Ona ta černá skvrna březosti se postupně zvětšuje, protože jsou stále viditelnější ty mrňata. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 12:14 plyshak
Fotka k příspěvku Ahoj, nemám žádné zkušenosti s rozmnožováním rybek a proto nevím, zda je moje živorodka těhotná. Je celkem tlustá, ale nemá jen černou skvrnu, nýbrž celé bříško uvnitř. Zkoušela jsem jí fotit, ale potvůrka se neustále mele. Také je jí pořád "za zadkem" sameček. Co myslíte? Díky. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 18:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: robik1
Kdyz se priblizim k malym Platam, viri se voda, asi by sezraly uplne cokoli. Rozdrceny TetraMin zerou male Platy vylozene s nadsenim, da se s nim krmit uz hned od narozeni. Mozna ze by po zivem rostly rychleji. Ony Platy prvni dva mesice moc nerostou, pak jejich rust teprve nabere rychlost. Mimochodem, rostou mi u nich rasy, rekl bych, ze je to take plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 17:51 R Muž romant [27987] Re: robik1
Ideální by byla tak 14 dní artemie a pak vločky, ale pokud jsou ve společenským akvárku, tak budou stačit ty vločky na jemno nadrobený, nebo rozmělněný, třeba v hmoždíři. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 17:46 Muž robik1 [1] - Labyrintky
Narodili sa mi plati. Sice je ich len 8 ale neva. Co bi im najviac chutilo zrat? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 19:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Vyziva asi stala za to, krmivo pro Tercovce nejspis chutnalo, prave jsme vylovili 109ks mladych Platy koralove, od jedine samice. Takove prekvapko jsem po prichodu z prace necekal, fakt ze ne! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 09:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Ta teplota zase tak výraznou roli nehraje, ono je to hodně krmením...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 09:10 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Plata rozmnožování a odchov
Obcas se objevuje otazka, jak casto ruzne zivorodky rodi. Rozestup mezi porody Platy skvrnite je obecne popisovan jako asi 4 tydny. Zajimalo mne, jak dlouho to trva, pokud je Plata skvrnita (u mne konkretne koralova) chovana trvale pri 28C. Nebyl jsem bohuzel schopen tu teplotu udrzet i v porodnicce, takze posledni den plavala jen ve 24C.

Nicmene k vysledku. Naposledy samice rodila 17.12.2010 rano, a znovu dnes, tedy 13.1.2011 rano, coz je 27 dni. Druha samice bude rodit po ni, zaznam mam taky (20.12.2010), takze budu mit dalsi vysledek.

Zaznamy u zivorodek jsem nikdy nevedl a daval je do porodnicky bud od pohledu, nebo podle pameti, pokud jsem si vzpomel, a odchovaval jen kdyz jsem mel na to chut, nedelal jsem to nikdy profi, proto az ted mohu uvest presnejsi data a casem je pripadne i dopresnit.

Nemate nekdo zaznamy pro nizsi teplotu? Treba by to mohlo byt zajimave.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 21:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Marek
Neboj, vsak ono to prijde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 21:43 Marek
Zdravim, nedavno som dostal dve samice platy a dnes som k nim dokupil samca ale ten sa o nich vobec nezaujima. Moze to byt tym ze tie samice este nie su dospele?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 21:18 Žena stetinka [270] Re: klimo123
Pseudoživorodky mohou odchovat několik vrhů i bez samce (škudlej stydim ). Pravděpodobně byla v tom již při nákupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 21:02 klimo123 Re: stetinka
A to tie ryby nemam ani 2 tyždne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 20:55 Žena stetinka [270] Re: klima123
Skvrna březosti je přítomna i na špatné fotce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 20:41 Muž capko [40] Re: klimo123
Z tej fotky je to zle poznať, ale zdá sa,že je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:33 JagerMaister Re: klima123
Určite je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:31 klimo123 – Je tato plata kotna?
Fotka k příspěvku Dsom len začiatočnik a neviem či je tato samica kotna alebo nie. Niesom si isty. Viem že ma mat taku čiernu škvrnu a ona ju ma. A je trochu večšia ako ostatne samice.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 19:47 Žena Kastyn [0] Re: Gunguy
Ahoj, musí mít hodně velké břicho. Ta naše měla zespodu u řiťky takovou skvrnku a taky to vypadalo, jako by se měla vyprazdňovat. Většinou se začne stranit ostatních rybek a začne se schovávat, taky když to přišlo ji ostaní ryby otravovali, když něco vyplkne, tak to hned sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 12:08 Muž Gunguy [2]
Úspěšně jsem sice odchoval potr black molly , a zrovna mne rodí plata skvrnitá,ale stále nevím, jak poznám, kdy ji mám dát do porodničky, aby tam nebyla dlouho, ta molla tam byla pres tyden

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 08:10 knutt Re: Pečeny
Můj samec platy mi uhnal dva jiné samce, tak jsem si řekl, koupím mu dvě samičky. Jenže ouha: z jedné samičky se vyklubal sameček. Ale to mu vůbec nevadí, honí střídavě samičku a odhání od ní druhého, slabšího samce. Dokonce mám čtyři už odrostlé mladé platičky (nechávám je v akváriu na pospas osudu). Prostě, vše funguje tak, jak má a silnější samec už není tak plachý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 07:27 Muž Pečeny [0] – Mečovky
Ja mam 5 saminc a jednoho samce. Ale ten si zased na jednu a ta cele dny se skoro nehybne schovava v rostlinach. Nevim co mam stim delat. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 11:39 Muž Miras [111] Re: Fredy
Podle fotky nepoznám skrvnu březosti, ale ta první fotka ukazuje že to má spočítané. No těžko říct, zkus lepší foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 09:56 Fredy – Plata
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky mám Platu a také si myslím, že je v tom. Je o hodně větší než ty druhé a pořád je na dně, už pomalu den. Jsem začátečník, myslíte si, že je v tom a nebo jí něco je ? Normálně se hýbe a stěhuje pod listy, ale nevím. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 17:22 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: Gunguy
Fotka k příspěvku Moje porodnička.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 17:10 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gunguy
Mě se osvědčila i síťová porodnička. Je k dostání zhruba za 100 Kč. Ale pravda, nechávala jsem v ní tak 20 rybek a jen pár dní, pak jsem napustila 18l nádrž a nechala je tam vyrůst do velikosti asi 1,5 cm. Pak šli pryč. Do nádrže jsem dala topítko i filtr. Vzhledem k tomu, že filtr byl bublifuk, i okysličoval vodu. Vodu jsem měnila 2x týdně za vodu z akvárka.

Hodně štěstí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 16:44 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Gunguy
Podle mě máš 2 možnosti:
1)Máš as společenské akva,nebo nějaké,kde máš platy.Pokud máš nádrž dobře osázenou a máš nějaké plovoucí rostlinky->máš šanci,že se ti malí prckové schovají a vyrosotu
2)Pokud máš nějakou menší nádrž cca 10 l tak zkus toto: dvorakovoakvarium.webnode.cz/…
Ale jestli nemáš jiné akvárko,zkus tu porodničku dát alespoň do sklenice od okurek(5 l)
3)Pokud ani jedno,tak....,tak nevim,protože mě se osvědčili tyto možnosti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:59 Muž Gunguy [2] – Plata a porodnicka
Ahoj, mam platu ktera vypada na to ze je v tom, je hodne tlusta a ostatni platy nejak nejsou, tak si rikam , ze zkusim kolik z toho bude mladych, ze bych ji dal do porodnicky, ale nevim jak to ma vypadat, staci plastova nadrzka kolem 2,5l bez topitka a vzduchovani? bude mit tak 20 C ? a budu menit vodu? staci to??
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 21:53 0 Re: Gunguy
Má zvětšený objem boků při pokročilé březosti. V čistém chovu jsou mladé taky s černou nebo tmavě šedou barvou. Se jmenovanými druhy se nekříží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 16:19 tomas120 Re: Gunguy
Platy sú skupinove ryby -povašom hejnove. Aby ti ju ten samec neumordoval, skus tomu samcovi kupit este 2-3 nech ich je viac...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 15:44 Muž Gunguy [2]
Ja jsem si koupil platy, ktere jsou cele cerne... Kde ma mit vubec palata flek? ?am dve holky a kluka to poznam. Ale nevim jak vypada plata pred porodem... A jak vypadaji mladata? Jsou taky cerna nebo jako u gupek sediva? A da se krizit gupka s platou nebo s molly?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 20:59 loslaiblos
Určitě uchytí,akorát jsem dnes předělával akva se živorodkama.Když jsem vyndaval šutry tak tam nějake novorozenec vyplaval. Dával jsem tam i štěrk a po ukončení práce, koukám jak je na okraji skla jeden prďola pod závalem štěrku :-(,byla šikovná a dostala se z toho:)!Neboj budeš jich tam mít víc než dost!Jen vydrž!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 14:31 Žena konvalinka [41] Re: loslaiblos
Jasne, moc dik. Dam ji teda zpatky. Zadne skalary nemam. Jsou tam stejne platy, black molly, pavi oka, nejaka ta mecovka, pancernicci a ctyri dania (a ted jeste dve malilinkate drapatecky). Ve velkem akva mam ten mech taky, tak snad se tam pripadne neco uchyti. Jen jsem myslela, ze by bylo pekny videt maly ribicky. Ale zase ji nechci drzet bezduvodne v par litrech chudinku. Ja ji tam vecer vratim. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2009 14:13 loslaiblos Re: konvalinka
Ahoj,jistě to nevím ,ale v pozdějším stádiu alespoň u mečovek či mollyn je břícho nosící samičky jako "předsazené", u plat si tím jistej nejsem, ale nepřijde mě jako těhule, samo jistě to říci nemůžu. Dej jí nazpět a netrap jí. Nevím jak je máš dlouho, ale ono "vždy" něco přežije i ve společenském akva a jestli máš něco okolo 200L a dost rostlinek a možností úkrytů tak časem určitě přírůstky budou (samo podle toho co ti tam ještě plave).Měj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 13:51 mia Re: konvalinka
Zalezi na tom, ake osadenstvo mas v akva. Ak su tam nejake skalare, guramy a podobne vacsie rybicky - a plata porodi tam, tak je na 100% istota, ze neprezije nic :-( . Ani pri machu ani pri inych hustych rastlinach. Hlavne skalare to vychytaju tak rychlo ako rychlo sa rybky budu rodit.
Ale ta plata zase az tak tlsta nevyzera - ked moja plata koralova ide porodit tak vyzera akoby fakt mala prasknut ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 12:06 Muž capko [40] Re: konvalinka
Počkaj ešte týždeň aj dva a keď nič,tak ju vráť naspať.Ak porodí v akvišku,pár mladých by mohlo prežiť v tom machu čo tam máš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:13 Žena konvalinka [41] Re: Dusyk
Mam dvoustovku (teda cisty objem bude asi mensi). Takze myslis, ze bych ji mela dat zpatky? Ostatni platy mi neprijdou takhle nafoukle. Jen tahle jedna. Ale je fakt, ze tri mesice ji nechci drzet v sedmi litrech, kdyz hned vedle jich je skoro dve ste... Puvodne byla porodnicka pripravena pro pavi ocko, ale nez jsem ji odlovila, tak uz zadne velke brisko nema. Asi porodila a hned to vsechno zmizelo. sad Tak jsem si delala nadeje aspon s touhle platou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 08:58 Dusyk Re: konvalinka
Záleží či je táto Plata stále takáto tlstá. Ja mám jednu formu Platy a tá je stále tlstá. Mal som tiež pocit, že bude mať malé, ale po troch mesiacoch je stále na svojom. Zas druhá, ktorú mám, je o polovicu chudšia, ako u teba. Netrápil by som ju. Pokiaľ nemáš príliš veľké akvárium, nechal by som ju prípadne porodiť v ňom a malé rybky potom vyloviť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 08:42 Žena konvalinka [41] – Je plata tehotna?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poznate nekdo podle fotky, jestli je rybka tehotna? Kdyz jsem ji mela ve spolecnem akva, tak byla vyrazne vetsi a tlustsi nez ostatni rybky. Zacala se schovavat do ustrani a uz tak cile neplavala. Tak jsem ji odlovila do maleho akva (co mam jako porodnicku), ale porad si nejsem jista, jestli to neni jen falesny poplach. Zadnou tmavou skvrnu brezosti jsem u ni nevidela. Poradite mi? Nerada bych ji zbytecne stresovala v nekolika litrech, pokud tam nepatri...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 21:17 Muž Yirka [9126] Re: Lightning563
Dle podmínek, cca 4 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 20:38 Lightning563 Re: Kokos
A jak dlouho asi je březí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 19:31 Kokos Re: Lightning563
Zezadu na břiše se objeví tmavá skvrna (skvrna březosti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 18:37 Lightning563 – Plata korálová-množení
Jak se prosím pozná, že bude mít plata korálová mláďata? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 19:54 Muž Martafix [12] - RostlinyRe: Lukysek
Nejspíše ano... A i kdyby n (jako že jo) tak se to stejně jednou rozmnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 17:32 tecko5 Re: Lukysek
Podla toho ci to je na nej uz videt. Ak si presvedceny ze bude mat male tak ju tam kludne daj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 17:22 Muž Lukysek [8] – Budou miminka?
Fotka k příspěvku Prosim o radu. Bude moje plata koralova mit male nebo ne? Mam ji přemistit do porodničky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 20:38 Alofok Re: jana
Samci bývají tmavší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:54 rolandmynar Re: jana
Mladé mít můžou. Ony se rády skříží. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6875x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3903-platy-rozmnozovani-odchov?od=151