Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Průtok filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Průtok filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 21:01 Brodys Re: Sigiczek
Může být, mně jednou zarostly ve staré nádrži úplně a odnesly to i rybky. Mohli by pomoci neprůhledné černé hadice,ale i tak jednou za pár měsíců je lepší je projet. Sava se neboj,po použití důkladně vypláchnout a zbytek rychle vyprchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 20:53 Muž Sigiczek [2]
Zdravím, poslední týden jsem si u akvária (viz. prezentace) všiml sníženého průtoku filtru (jbl e702 s původními medii). Rampa rozstřikuje slaběji. Měl jsem výkon upraven tak na 80% teď již na 100% a i tak je to slabota. Media jsem od založení čistil v kyblu s akva vodou cca před měsícem (akvarium samo čistím každý týden),,napadlo mě, zdali to oslabení může být kvůli jemně na pohled zaneseným hadicím, které jsem nečistil ještě. Pozítří mi dojde štětka na čištění tak je dám do pucu. Jako začátečníka mě zarazilo zde i na netu v diskuzích použití sava? Dále také zdali nehledat chybu i jinde? Filtr nechrčí nic. Nebo třeba že jen skrze krytu krmím pandy granulemi hned u části kde filtr vtahuje vodu. Diky za odpověď a přeji fajn večer. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 21:39 Muž dandy75 [6] Re: 4Sima, patka
Už jsem psal jsem 4x, že prezentaci udělám, hned jak se zbavím zákalu z písku a dna. Už na to čekám 4 dny. Předpokládám, že zítra a maximálně pozítří už bude křišťálová voda a nasadím tam další rostliny. A ve více diskuzích se ptám, protože se to do jedné nevejde.

Úplně čistý molitan bez ničeho = bakterie tam nejsou. Tak jsem to pochopil z různých diskuzí a pořád tomu věřím. Než mě někdo vyvede z omylu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 19:49 Žena patka [112] Re: dandy75
když jsem měl 20 ryb tak byly batkterie defakto jen v předfiltru a na části první desky, teď už přituhuje :-) a bakterie se šíří dále...
Jak jsi k tomu došel,že bakterie byli jen v předfiltru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.03.2021 19:42 Muž 4Sima [1881] Re: dandy75
Místo abys založil prezentaci, kde si každý může vyčíst a zkouknout, co a jak v akváriu je, tak dáváš dotazy do různých vláken a lidí pak třeba nevidí souvislosti a někoho to zbytečně odradí. Pokud je prezentace chronologicky vyplněná, dá se prostě radit líp. Někdy fotka v prezentaci řekne víc než elaborát na A4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 18:45 Muž dandy75 [6] Re: 4Sima
už jsem to psal, čekám až sedne kal, pořád se to víří
prezentace nemá na rychlost proudění ve filtru vliv, potřebuju jen vědět kolik tam toho pustit, navíc filtr musí fungovat na málo i hodně ryb, je pořád stejnej, jen se změní obsazení bakteriemi
když jsem měl 20 ryb tak byly batkterie defakto jen v předfiltru a na části první desky, teď už přituhuje :-) a bakterie se šíří dále
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 16:59 Muž 4Sima [1881] Re: dandy75
Ahoj, založ si prezentaci, bude to přehlednější pro lidi, co ti chtějí poradit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 16:56 Muž dandy75 [6]
Potřeboval bych poradit od někoho, kdo se opravdu vyzná ve filtraci, protože jsem hledal všude možně, ale fundovanou odpověď nenašel. Ideální průtok filtrem.

Na úvod proč. Kytek moc nemám - jen na pozadí a nízké u dna. Takové polomalawi :-) Nechci mít celé akvárko zarostlé, takže jsem udělal velký filtr, vše je pod akvárkem. Samostatný skleněný přefiltr ve kterém je hrubý molitan a vata tvoří zároveň vyrovnávací nádrž pro čerpadlo. Tudy prochází voda rychlostí 1,5m3 za hodinu. Akvárko přefiltruji 2x za hodinu. Z tohoto předfiltru se přečerpává část čisté vody do druhého filtru (mohu si libovolně zvolit průtok) a zbytek vody se vrací do akvárka. Biologický filtr má čistých 90litrů filtračního molitanu a je rozdělen na 3 komory.

A moje otázka: Jakou mám nastavit rychlost proudění vody přes biomolitan, aby se bakteriím vedlo co nejlépe ? Někde uvádí, že rychlost proudění má být mez 5-10 cm za minutu. Ale většinou se nic nepíše a filtry uzavřené mají šílené průtoky. U hustě osázeného akvárka to je asi jedno, ale kde není moc rostlin se to musí evidentně dohnat filtrem.


Akvárko 800l. Společenské. 15 velkých ampulárií, 10 menších šneků s ostny, okružáky nepočítám, 30 skalárů, 200 teter, neonek, pancéřníčků a podobných měnších rybek a k tomu 20 větších ancistrusů. Rostliny jen na pozadí, jinak na dně nízké anubiasy a taková jakoby tráva vyšší nenáročná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2021 16:35 Muž dandy75 [6]
Ohledně čištění, mám komplet všechno v PVC šedých neoprůsvitných rourách. Po roce jsem se díval dovnitř a na stěnách trochu slizu, jinak čisté. Průhledná hadička od malého pomocného kavárka začala zarůstat po dvou měsících, tak jsem vyměnil za černou a je klid.


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 20:18 Muž mojzas [9] Re: Gringo63
Já můžu čistit každý týden :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2021 19:45 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: mojzas
Fotka k příspěvku Vstupní hadici do filtru mám originál tmavou, výstupní sice průsvitnou, ale omotanou páskou. Za jedenáct let provozu jsem je nečistil. Z toho skoro osm let akva s tlamovci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 19:22 Muž mojzas [9] Re: Brodys
Díky za rady a zkusím. vlastně cca polovina délky hadice je schovaná ve skřínce. Takže za pár dní kouknu po hadici venku a uvnitř a porovnám. Když tak ji obalím něčím. A to jsem si si kupoval transparentní, aby nebyla vidět a teď ji obalím sad nicméně stejně by mě zajímal důvod. Třeba je to jen nějaký druh řasy, které se z nějakého důvodu daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 19:16 Brodys Re: mojzas
Tak uvidíme, jestli k tomu někdo něco dodá, nicméně mně se tohle dělo a děje u všech průsvitných hadic, hodně pomohlo strčit je do temna za skříňku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 19:08 Muž mojzas [9] Re: Brodys
Zkusím obalit hadice. Ale balení hadice není něco, co by někdo běžně dělal. Nenapadá mě, co by ve filtru bylo špatně. První koš 3D filtrační koule, ostatní koše matrix a poslední purigen a molitan. Přesně tak, jak to má být. Evidentně to souvisí s vodou. Teď jsem udělal rychlou čistku sací hadice a průtok je úplně někde jinde. Jsem z toho jelen coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 18:57 Brodys Re: mojzas
Ten biofilm se tvoří normálně a dá se omezit zastíněním hadic, např. omotáním páskou. V minulosti se mi hadice 12/16 téměř kompletně ucpaly. coze Protáhnout kartáčem s trochou sava, opláchnout a zastínit. Pokud se problém nevyřeší, bude ve filtračních médiích......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 18:13 Muž mojzas [9] – Rychlý pokles průtoku filtru
Zdravím, jsem tu opět pro radu. Velmi rychle se mi sníží průtok filtru. Mám oase 350 na 200l akvárium. A už 4 dny po vyčištění je vidět znatelně nižší průtok z rampy. Už jsem se úmyslně snažil velmi málo krmit ryby, abych vyloučil, že by to mohlo být z překrmování ryb. V akvu mi jede nepřetržitě skimmer kvůli usměrnění proudu a to stejné platí pro něj. Klidně ho můžu 2x týdně čistit. Děla se v něm sliz. Mám transparentní hadice od vnějšího filtru a již po 3 dnech od jejich vyčištění je v nich vidět spousty bílého slizu, který pomalu přibývá a postupně se barví do hněda. V podstatě mám pocit, že mi ta hadice zarůstá. Tvoří se v sací hadice z akva. Na výtoku se mi tento sliz netvoři

Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 18:15 Muž Blackie89 [493] Re: Bayos
Ten předfiltr zkus čistit opravdu při každé údržbě, pokud to půjde.
Těsnění promazávám vždy po otevření jakékoliv části filtru, kde těsnění je. Používal jsem čirou lékárenskou vazelínu bez aromat apod. a nyní používám toto: www.profiplants.cz/… , za mě spokojenost.
To promazávání takto dělám po předchozích problémech s filtrem Sunsun, tam jsem se to naučil...
Mrkni ještě na toto: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 18:08 Bayos Re: Blackie89
Děkuju za odpověď.... jasně, vyčistil jsem i zbytek včetně trubek, vrtulky i molitanů v hlavní části. Zkusím tedy častěji čistit předfiltr. A myslíte že má cenu promazat to těsnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 16:50 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Bayos, Blackie89
Já bych zkusil zapojit ještě jeden předfiltr. Prázdnou nádobu, kde prostě bude bordel jenom padat vlastní vahou ke dnu. Je ovšem nutné, aby to bylo uděláno tak, že tou nádobou bude voda protékat co nejpomaleji, aby ten kal nevířila. Pak je čištění skoro bez práce, buď se to odsaje odkalovačem nebo prostě komplet vylije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 16:16 Muž Blackie89 [493] Re: Bayos
Ahoj,
Já mám filtr Oase Biomaster 350 a dle mě málo čistíš předfiltr. Ten je tam tak dobře konstrukčně udělaný schválně, aby jsi to dělal častěji - jde to na pohodu, za pět minut není co dělat.
Moje zkušenost je taková, že je předfiltr po třech týdnech tak ucpaný, že mě se osobně přes pumpu začal zavzdušňovat filtr. Tím pádem předfiltr čistím maximálně jednou za 14 dní, ale když mi to vyjde tak každý týden a filtr od té doby jede jak po másle.
Ještě je možnost vyměnit výplň předfiltru za hrubší Biomolitan, aby jsi to nemusel dělat tak často - www.rostlinna-akvaria.cz/…, ale dle mě je to zbytečnost.
Dále jsem se nedočetl, zda jsi vyčistil i zbytek filtru kromě předfiltru, to bych určitě taky udělal... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 16:08 Bayos Re: NHKG
Trubky s vrtulkou jsem čistil, magnet ne... o víkendu to napravím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 16:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Bayos
A co trubky, ty jsi čistil?
Vrtulka čerpadla včetně magnetu taky čistá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 15:31 Bayos – Průtok u Oase biomaster 600
Ahoj,

potřeboval bych radu od majitelů filtru Oase biomaster 600. Od uvedení do provozu cca.červen letošního roku bojuju každý měsíc s průtokem vody. Dokonce jsem už i dvakrát zjistil, že mi voda vůbec neprotéká do akvaria.Ze začátku stačilo vyčistit předfiltr a průtok byl tak na 14 dní ok, teď při posledních dvou čištění nikoliv, filtr jsem rozjel po hrozně dlouhé době pumpování a ještě na mnohem slabší výkon a přišel mi značně zavzdušněný. Prolezl jsem snad všechny jeho části a nikde jsem nenalezl že by byl ucpaný. Dostal jsem tip, abych promazal těsnění, tak se o to v nejbližších dnech pokusím. Akvárium mám 250l a málo osazené rostlinami. Otázka tedy zní, jestli někoho nenapadá čím by to mohlo být? Moc děkuji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2020 21:44 R Muž afc1886 [14631] Re: Michal111
Průtok filtru je od výrobce měřen bez filtračních médií, se zanesenými náplněmi klesá průtok i o víc než polovinu, ale to je už dávno známá věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2020 20:45 Michal111 – Průtok Eheim 2217
Tak jsem měřil skutečný průtok filtru Eheim 2217 a zjistil jsem, že má pouze 400 litrů za hodinu , oproti papírovým 1000 litrům. Naplněný je hrubým molitanem a pemzou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 21:12 Muž nekdo [353] Re: pavel1234
99% vnějších filtru musí být pod nádrží, protože fungují (a výrobce s tím počítá) na principu gravitace - čerpadlo vytáhne a zbytek jede samospádem.
Krunyrovci jsou lordi hoven, řešení je odkalování
Co se týká výměny materiálu -čistí se jednou za čas, když klesne viditelně průtok. Jak často to je vám nikdo neřekne -záleží na naplní uvnitř, jejím uspořádání a samozřejmě na tom, co mate za osádku akvária, jaký substrát atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 21:03 pavel1234 Re: ctibum
Prezentace je založena asi dva měsíce. Ale každé akva už je zaběhlé. Zjistil jsem, že to biomolitanem je. Vyčistil jsem ho a hned čerpadlo krásně jede. Je to dost problém no. Ale nemohu nic asi dělat. Málo krmím, hodně měním vodu, rybek tam mám akorát. Dost přemýšlím do 200 litrovky toto: www.rostlinna-akvaria.cz/…

Vnější filtr. Je to věc, kterou má snad každý a ulehčil by mi o dost větší práci, jak nějaké čerpadlo a biomolitan. Jde jen o to, jestli musí být pod nádrží a jak často se mění materiály ve filtru. Víte to někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 20:53 R Muž ctibum [6838] Re: pavel1234
Tak jako dramatická vložka dobrý "každá sekunda je důležitá", ale přijde mi, že to zbytečně komplikuješ a dramatizuješ. Podle tý svý multiprezentace to máš založený dva měsíce, pokud to platí na celý stojan. Jestli je molitan zanesený natolik, že ti výrazně klesá průtok, tak je to podle mě určitě problém, ale příčina nebude molitan. Spíš bych ale stále hledal příčinu v tom, že zanesený není, ale že máš čerpadlo 400 l/h, což je maximální možný teoretický průtok, bez odporu filtračních materiálů řekl bych. Na to nasadíš molitan 30PPI 30 cm vysoký a divíš se, že to čerpadlo neprotáhne. Hotovo, tečka, Možná se pletu, ale vsadil bych spíš na tohle, než na nevím co jiného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 20:26 pavel1234 – Vyřešeno
Rotor jsem teda pořádně vyčistil. Vše okolo rotoru a furt to jen bublá. Když jsem odpojil čerpadlo od biomolitanu, stalo se to, že to hned běželo. Jsou tedy dvě možnosti.
Buď je to dírami v trubce, protože mám vysoký biomolitan, tak jsem nasadil trubku, do které jsem udělal vrtákem díry a nasadil na čerpadlo. Takže buď je problém v dírách.
A nebo to je zanesené, což na pohled vůbec nevidím. Bohužel už teď večer jsem nezkoušel to zabalit a párkrát praštit o vanu.
Dost přemýšlím o čerpadle 600 l/h. Toto čerpadlo mám u závojnatek a pokles výkonu vůbec nevidím nebo je tak malý, že ho nevnímám. Navíc mi to čistí celou plochou biomolitanu. Mam to cca vysoké 30cm ten biomolitan. Takže kdybych koupil lepší čerpadlo, trubka by byla už k ničemu. Voda jen bublinkuje a našel jsem tetru křivopruhou - mrtvou. Musím nutně jednat. Každá sekunda je důležitá. Ten biomolitan vyčistím ještě dnes. Snad to bude v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 08:29 pavel1234 Re: MichalV
Zkusím vyčistit ten rotor a když to nepomůže, zabalím ten biomolitan do igelitky a praštím s tím párkrát o roh vany, jak mi radí Anthrax.

Díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2019 08:16 Muž MichalV [327] Re: pavel1234
pavel1234 napsal: Dobrý den,
setkal se někdo už s tím, že Vám čerpadlo snižovalo samo od sebe výkon, i když je biomolitan čistý?


Čas od času vyberám z čerpadla rotor a opláchnem aj "púzdro" v ktorom je vložený. Je tam ten istý bordel čo v molitane a to spôsobuje trenie a znižovanie výkonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 08:08 R Muž Anthrax [4730] Re: pavel1234
Tak třeba půl roku do toho nesahat je optimální. Ale to není stav který nastane u každého a v každém akva. Když je potřeba tu houbu trochu vymáchat, tak ji vymáchej a hned zjistíš na čem jsi. Nebo jí klidně zabal do igelitky a prašti s ní několikrát o roh vany.
Tímhle ty bakterie všechny nezabiješ, akvárka máš zajeté.
Teprve když to nepomůže, tak bych začal řešit nový molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 07:02 pavel1234 Re: ctibum
Taky jsem přemýšlel o něčem silnějším nebo o jiném PPI. U skalár a u pavích oček to jede v pohodě.
Jenom pohledem. Říká se, že by se to nemělo čistit optimálně cca půl roku, aby ty bakterie mohly furt pracovat. Takže jen pohledem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 06:52 R Muž ctibum [6838] Re: pavel1234
Máš čerpadlo 400l/h a kostku 10x10x30 cm PPI30. Zkusil bych silnější čerpadlo, nebo hrubší molitan.
Že je molitan čistý poznáš pohledem, nebo vyždímáním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 06:36 pavel1234 – Výkon
Dobrý den,
setkal se někdo už s tím, že Vám čerpadlo snižovalo samo od sebe výkon, i když je biomolitan čistý? Kdyby tu někdo takový byl a ví, jak to spravit, určitě mi prosím napiště. Nechce se mi kupovat nové čerpadlo.

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 17:57 Muž Zubic [18] Re: NHKG
a když dám trysku,tak ten proud nebude pravidelnej a nevnikne tam vír(teda to je jen můj názor).Plánuju hodně rostlin a teď se dole vlněj jen díky tomu,že mám na každé straně vzadu vzduchování.Vzduchování bych chtěl zrušit,ale nevím jak dostat do pohybu všechy rostliny,i ty u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 17:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zubic
Neznám přesně ten filtr, ale koše by neměly být naplněné na maximum. Ale z mojí zkušenosti nejvíce průtoku brání rampa. Méně menších dírek sice znamená, že voda bude z rampy proudit větší rychlostí a proud dosáhne dále, ale průtok to ještě víc přibrzdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 17:47 Muž Zubic [18] Re: vlka
No to by mělo,ale nevalí a přitom je otevřenej na max.Ještě mě napadlo,jestli to nemůže být množstvím filtračních médií.Mám tam keramické kroužky,biologický molitan,zeolit a bio kuličky.Je možné,že množství brání průtoku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 17:38 Muž vlka [3426] Re: Zubic
Má regulaci. A max. 1200 litrů by mělo valit jako hrom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 17:26 Muž Zubic [18] Re: NHKG
Fotka k příspěvku Toto je ta rampa,takže čím míň otvorů a menší díry,tím větší výtlak z rampy??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 17:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zubic
Ten filtr má solidní objem i výkon čerpadla na objem akvária jaké máš. I ta pořizovací cena je super. Akorát hrozně moc žere elektřiny.
Asi máš moc otvorů v rampě. Ale já bych celou rampu vyhodil a nechal jen trysku, protože rampa hodně brzdí průtok filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 16:57 Muž Zubic [18] – Diversa Exus 1200
Mám takový dotaz,mám vnější filtr Diversa Exus 1200,asi to není žádné lambo mezi filtry,ale koupil jsem ho s celým setem,s akva 200 l.Roztřikovací rampu mám po celé zadní stěně akva,a z otvorů rampy,jdou jen slabé "čůrky" vody,které se podle mě nemůžou dostat na přední stěnu akva a natož dolů do dna.Rozstř.rampu mám tuto: www.tomstyle.cz/… mně někdo jak zvýšit výkon čerpadla,aby voda šla přes celé akva??Přidat otvory,zvětšit otvory??Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 20:33 Maq Re: galaxy
galaxy napsal: hned nastupili riasy co som predtym nemal pokial som mal interny ktory mal poriadny vykon (650L/hod)
Tohle je zajímavá věc, ale nemusí souviset s rychlostí proudění. Jaké jsi měl náplně v tom vnitřním, a jaké v novém? A dělal jsi nějaká opatření, abys eventuální mikrobiální komunitu ze starého dostal do nového?
Jaké řasy se objevily? A kolik vlastně - někdo dělá paniku z trošky, kterou byl leckdo pokládal za pohodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 09:19 R Muž afc1886 [14631] Re: galaxy
Ten filtr mám a jsem s ním spokojený. Myslím si, že i u tebe je víc než dostatečný a jestli chceš zvýšit proud, tak bych asi přidal nějaké proudové čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 08:49 galaxy Re: NHKG
ten prud sa mi zda neskutocne slaby. Predtym sa mi krasne pohupovali rastliny teraz sa ani nepohnu. Najviac to vidim na chihiros doctor tie bublinky sa ztazka dostavaju vsade, vacsina skonci na hladine. Pouzivam rampu ale skusal som aj bez, hadica ma len 12mm priemer vytok a dostrekne to max 5cm (tolko isto aj s rampou). Mam dost zarastene akvarium a preto potrebujem aby sa to virilo vsade. Nestastny som z toho. Keby som mal malawi tak nic nepoviem ale pri rastlinach mi to vadi. Mozno pridavne cerpadlo este rozmyslam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 08:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: galaxy
Všechny externí filtry mají reálný průtok poloviční než papírový a po zanesení třetinový.
Na tvé akvárium by měl stačit. Já jen trochu větším filtrem (900l/h papírově, 400 reálně) filtruju 450l akva. Proud vody ujde, ale místo rampy mám jen trysku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 07:19 galaxy
kupoval som filter eheim 2036 (mam 120L akvarium rastlinne + ryby) pred par tyzdnami a som poriadne sklamany, deklarovany prietok v skutocnosti je ztazka polovicny (nameral som 375L za hod bez filtracnych naplni a papierovo ma750L) a vobec mi to nestaci kedze hned nastupili riasy co som predtym nemal pokial som mal interny ktory mal poriadny vykon (650L/hod). Eheim ide do kosa ale co sa chcem opytat je ci mi viete poradit externy filter ktory je regulovatelny a ma skutocne aspon tych 600L/hod prietok. Uz to par dni pozeram ale podla toho co pisu sa neda orientovat. Zatial som nakloneny pre HYDOR Professional 350 ale nie som si 100% isty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 15:52 Muž vlka [3426] Re: Passenger77
Hlavní fotka prezentace, vlevo nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 15:42 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: ctibum
Ahoj, já jsem asi slepej, ale tu rampu vůbec nevidím (ani při zvětšení)... na kterém je boku, na levém? To byla asi dedukce... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 14:35 R Muž afc1886 [14631] Re: Kubas17
Kup si elektrikářskou trubku a rampu si můžeš sám vyrobit. Je to nejlevnější řešení a aspoň zjistíš, jestli ti to tak vyhovuje, nebo si koupíš to proudové čerpadlo. ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7520x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3885-prutok--filtru-