Průtok filtru
A čemu vadí že kytky vlajou?
Je tam od začátku?
Ahoj, potřebovala bych poradit, mám v AQ tenhle filtr
www.google.cz/…
Mám ho puštěný na horní vývod s funkcí Venturi, mám ho u zadní stěny a proudí podél delší strany a na protější straně mám kytky a ty docela vlajou, tak mě napadlo, taková ta stříška na vývodu je sundavací, tak kdybych ho nějak prodloužila aby to byl takový dráp zahlý nahoru, aby ten proud nešel až na druhou stranu, ale spíše nahoru? Nebo mám prostě počkat než se trochu zanese a průtok se sníží?
Starší reakce
Je to biofilm neboli polysacharidové hlenové pouzdro jenž si různé bakterie společně vytvářejí.
Za týden udělám detailní foto toho blivajzíku
Když to viděla žena co z toho vylezlo do vany tak ji málem trefil šlak.
Kolonie bakterií to asi jsou, ale nemusejí to nutně být "jen" ty nitrifikační romant napsal: Ten blivajz jsou kolonie nitrifikačních bakterií.
Kolonie bakterií to asi jsou, ale nemusejí to nutně být ty nitrifikační, si myslím.
Z krmení vyřadit tu zeleninu, tedy dočasně určitě.
Ok zkusím díky. Předfiltr tam už je, dával jsem ho tam jako první pokus proti zanášení.
Fajn, průtok filtru na polovinu a obdenní výměna vody, týden žádný krmení, na sání filtru instalovat předfiltr, nebo-li kostku molitanu.
Ne ve filtru nic takového není, filtrační hmoty mi připadly čisté. Měnil jsem je spíše preventivně a ze zoufalství (i když ne extra velkého zoufalství
)
Mitroz napsal: Pokud je to tolik nitrifikačních bakterií, předpokládám, že to znamená, že mají velmi hodně potravy - čili příliš mnoho rozpadající se organické hmoty v akva? Ubírají se moje myšlenky správným směrem, nebo jsem mimo?Nelze jednoznačně na takto položený dotaz odpovědět.
Pokud je to tolik nitrifikačních bakterií, předpokládám, že to znamená, že mají velmi hodně potravy - čili příliš mnoho rozpadající se organické hmoty v akva? Ubírají se moje myšlenky správným směrem, nebo jsem mimo?
Je(byl) ten samej sliz přítomen i ve filtru, tedy hmoty tímto jsou obalovány?
Ano problém byl i předtím, i když subjektivně posouzeno když nad tím teď přemýšlím se to po výměně zhoršilo. Hmoty jsem měnil za originály co tam byly - Eheim bioMech a Eheim substrat pro.
Světlo na ně nejde jsou ve stínu za akváriem.
Ten blivajz jsou kolonie nitrifikačních bakterií. Ten problém byl i před výměnou médií? Co bylo za co měněno?
nejde ti na hadice světlo( denní nebo z akva) ?
Obě úplně stejně. Měl jsem ten blivajz vyfotit, příští týden to udělám. Nijak to nepáchne, je to světle hnědý slizký, připadá mi to jako zbytky rostlin, ale kde by se jich tam tolik vzalo to fakt nevím. Do filtru jsem koukal, je čistý, dokonce jsem během minulého měsíce postupně vyměnil jednotlivé filtrační hmoty v zoufalém domnění, že mi ve filtru bydlí něco jiného než má, ale bez efektu.
Po roce jsem při kompletní přestavbě akvária musel kompletně rozebrat filtr JBL901. Tak jsem jen pro jistotu pročistil hadice, ale skoro to nebylo potřeba.
A mám taky doma vyráběný externí filtr, kde mám cca 1,5 metru zahradní hadice za čerpadlem, které čerpá vodu z filtru do akvária. Tu hadici jsem ještě nečistil!
=> Já nemusím čistit hadice.
Ale čím to je netuším. Ucpávají se ti obě hadice nebo jen ta na sání?
Zdravím,
rád bych se zeptal na vaše zkušenosti se zanášením hadic filtru (12/16). Musím je čistit prakticky každý týden, protože se v nich vytvoří takový slizký světle hnědý sajrajt. (žádné lepší slovo mě nenapadá
)
Pokud to neudělám, průtok filtru je minimální. Jak často čistíte vy? Čím to může být způsobeno? Velkým množstvím rozpadající se organické hmoty v akva? Snažím se všechny zbytky rostlin a plovoucí listy ihned odstraňovat a nic jiného mě nenapadá.
Starší reakce
Počítej několik dní, je to odvislé od použitého léčiva. Přistupoval bych k tomu jedno použití, poslední použití.
A až ho někdy použiju, tak za jak dlouho bych měla koupit nové? Nebo spíš jak dlouho trvá odstranění těch léčiv?
Díííky
Pokud ještě nebylo použito, tak ano, vyndat a nechat v záloze. Pokud již je používáno, bude již s největší pravděpodobností nefunkční.
Pěkný večer,
už jsem to tu jednou psala, ale nějak se to promlčelo. Mám tenhle filtr
www.google.cz/…
a má 3 náplně bio kroužky, molitan a u toho aktivní uhlí. A zajímalo by mě, jestli mám to uhlí používat. Někde se to doporučuje pořád, ale většinou se má používat jenom k odstranění zbytků léčiv z vody. Takže že bych ho radši vyndala a nechala pro tento případ někde v záloze?
Starší reakce
hm asi anoten predfiltr taky poresim dik za podnety.
Na začátek se většinou dává plast (ježci/válečky). A nebo si ukuť předfiltr jak to mám já u JBL a pak mám plný hrnec keramiky.
resun ef 800 takze hrnec
jde mi o to ze v manualu maj vatu jako posledni a prvni keramiku coz mi prijde trosku uhozeny zacpat keramiku sajrajtem z akva a keramika se dava jako biologiska a ne jako mechanicka filtracene?
Záleží jaký to je filtr. Pokud je to otevřený filtr se snadným přístupem pro čištění (skleněné filtry) tak na začátek na hrubé nečistoty.
Pokud je to hrncový filtr, do kterého lezeš co pár měsíců, tak na konec na ty jemné nečistoty.
ahoj mam takovy technicky dotaz ohledne naplni ta filtracni vata se dava aby zachytla hrube necistoty nebo jako posledni medium?
Fajn, to bude v richtiku, ten lepší z vnitřních černých obdelníků.
Neviděl bych v tom tvém řešení zásadní problém.
Filtr má tyhle náplně: 1 krabičku s bio kroužky a 2 molitanové vložky u kterých je taky vložka s aktivním uhlím, a když už jsem u náplní tak se vás ještě zeptám jestli bych to aktivní uhlí mohla vyndat, protože se prý nemá používat pořád:
www.google.cz/… Dobrý den,
možná se ptám na hovadinu, ale vadilo by kdybych umístila vnitřní filtr 400l/h do AQ 112l do rohu na zadní stěnu, tak že by voda proudila nejvíc na přední stěnu. Protože filtr ještě nemam vyzkoušený a kdyby byl proud moc silný, nešel by napříč celým AQ. Budou tam plovoucí rostliny a čichavci tak aby jim to nevadilo. Filtr má možnost výstupu vody ze zhora, ze spod nebo po celé svojí výšce, ale myslím, že to nemá žádný vliv. A vodu nasaje stejně, ať je v rohu nebo uprostřed, jenom aby se tolik nečeřila hladina
Starší reakce
Jestli máš rampu,tak to nechej jak to je,on se stejně zanese a průtok se o dost sníží.
0 21.10.2016 11:58 kocmim –
Re: Maq A tak ja uz filtr mam e901 s rampu a prave uz jen resim jak to nastavit
No, budu asi muset experimentovat...coz je asi oblibena cinnost v akvaristice
Myslím že takto jednoduše se moc odpovědět nedá. Jde o více faktorů:
1) Výtok filtru. Ve většině případů nechceme příliš silný proud.
2) Rychlost průtoku filtrem. Je-li průtok příliš rychlý, nebo naopak příliš pomalý, utrpí biologická filtrace - bakteriím to nemusí vyhovovat. V tomto případě hraje velkou roli objem filtru.
3) Reálný průtok. Výkon významně ovlivňují použité filtrační náplně a stupeň jejich zanesení. Může pak být významně nižší než deklarovaný.
4) Osádka akvária. Pokud máme ryby co ryjí či jinak sviní, vyšší průtok se vyplatí kvůli mechanickému čistění vody.
Obecně: Mám trošku podezření, že výrobci filtrů (a někteří aquascapingoví designeři) nás ze zištných důvodů masírují do vyšších než optimálních dimenzí a výkonů. Mj. nekřesťansky nadhodnocují svoje filtrační média a vnucují nám názor, že bez jejich "špičkové" kvality filtry nebudou fungovat.
0 21.10.2016 10:27 kocmim – Jak silny prutok
Ahoj, jak silny prutok bych mel mit v 112L akvarku, docetl jsem se 2-10x objem za hodinu...
Jsou nejaka obecna doporuceni (ktere jsem ale nenasel)? Neco jako cim vic ryb, tim vetsi prutok, cim vic kytek tim mensi prutok apod?
Starší reakce
V tom naplnění až nadoraz bych hledal problém.Toto se děje u moc plných košů.
Filtry fungují tak že nasávají vodu z akvária, pokud to obrátíš, nevím jestli roztočíš více vrtulku ve filtru ale rozhodně zvýšíš tlak v něm a na to nejsou dělané a může se stát že poteče. Já jsem zkoušel zvýšit proudění v akváriu tím že jsem si slepil rozdvojku ve tvaru Y a na jednu stranu jsem zapojil filtr a na druhou pomocné čerpadlo. I když jsem rampě zvětšil průřez stejně to filtr trochu brzdilo.
Asi bych na nasávání nic nedával ty čerpadla půjdou za sebou a výkon se určitě nezvýší. Pokud chceš větší proud v akváriu čerpadlo se přidává za filtr a rozstřikovací rampě se zvětší průřez.
Při každém čištění se samozřejmě nemusí měnit,stačí vyčistit a vrátit zpět,je li použitelná.
Jojo mřížka tam je. Ja jen že jede od června a čistil jsem ho jen jednou a byl uplně čistý až na maz v trubkách. Tak nevím zda není zbytečne ji měnit při každém čištění filtru?
Ano má být před rotorem jinak ještě na ní musí být taková jakoby mřížka dodávaná k filtru
Na zachycení jemnějších nečistot, měnit by se měla při každém čištění fitru a být tam samozřejmě nemusí. A řešíte-li to kvůli ceně, tak místo originálu pytel jiné filtrační vaty a máte vystaráno na pár let.
Ahoj, jen se chci zeptat jestli musi bejt ta bila vata pred rotorem u filtru eheim clasic 250 a k cemu tam je? Diky
Já vím,Eheim. Pro mě to bylo tenkrát dost peněz. Ale až tenhle odejde,půjdu do něj.
JJ každé akvárium je originál. Navíc já to mám řešené hodně atypicky - mám 2 filtry: vnitřní na mechanické nečistoty (ten se zanáší moc) a vnější otevřený na biologickou filtraci (tam jen měním vatu a odsávám kal). Je to kvůli rybám, které hodně bagrují ve dně a víří kal.
V jiném akváriu mám i to JBL901, ale v 325l akváriu kde je i vnitřní filtr a jen 7 rybek 4 až 7cm se fakt nezanáší.
Jen občas properu předfiltr. Ale jeho konstrukce je dost nedomyšlená. Nemít předfiltr, tak ho i v tak málo zarybněném akváriu čistím 2x do měsíce.
Přidat reakci
1 ...... [3] ...... 6
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7524x