Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Průtok filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Průtok filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2017 18:34 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
A čemu vadí že kytky vlajou? ;-) Je tam od začátku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2017 18:25 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, potřebovala bych poradit, mám v AQ tenhle filtr www.google.cz/…
Mám ho puštěný na horní vývod s funkcí Venturi, mám ho u zadní stěny a proudí podél delší strany a na protější straně mám kytky a ty docela vlajou, tak mě napadlo, taková ta stříška na vývodu je sundavací, tak kdybych ho nějak prodloužila aby to byl takový dráp zahlý nahoru, aby ten proud nešel až na druhou stranu, ale spíše nahoru? Nebo mám prostě počkat než se trochu zanese a průtok se sníží?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.06.2017 00:00 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mitroz
Je to biofilm neboli polysacharidové hlenové pouzdro jenž si různé bakterie společně vytvářejí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 23:39 Muž Mitroz [160] Re: Maq
Za týden udělám detailní foto toho blivajzíku ;-) Když to viděla žena co z toho vylezlo do vany tak ji málem trefil šlak. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 23:35 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Kolonie bakterií to asi jsou, ale nemusejí to nutně být "jen" ty nitrifikační :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2017 23:21 Maq Re: romant
romant napsal: Ten blivajz jsou kolonie nitrifikačních bakterií.
Kolonie bakterií to asi jsou, ale nemusejí to nutně být ty nitrifikační, si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:22 R Muž romant [27987] Re: Mitroz
Z krmení vyřadit tu zeleninu, tedy dočasně určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:20 Muž Mitroz [160] Re: romant
Ok zkusím díky. Předfiltr tam už je, dával jsem ho tam jako první pokus proti zanášení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:18 R Muž romant [27987] Re: Mitroz
Fajn, průtok filtru na polovinu a obdenní výměna vody, týden žádný krmení, na sání filtru instalovat předfiltr, nebo-li kostku molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:16 Muž Mitroz [160] Re: romant
Ne ve filtru nic takového není, filtrační hmoty mi připadly čisté. Měnil jsem je spíše preventivně a ze zoufalství (i když ne extra velkého zoufalství :-) )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:14 R Muž romant [27987] Re: Mitroz
Mitroz napsal: Pokud je to tolik nitrifikačních bakterií, předpokládám, že to znamená, že mají velmi hodně potravy - čili příliš mnoho rozpadající se organické hmoty v akva? Ubírají se moje myšlenky správným směrem, nebo jsem mimo?Nelze jednoznačně na takto položený dotaz odpovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:12 Muž Mitroz [160] Re: romant
Pokud je to tolik nitrifikačních bakterií, předpokládám, že to znamená, že mají velmi hodně potravy - čili příliš mnoho rozpadající se organické hmoty v akva? Ubírají se moje myšlenky správným směrem, nebo jsem mimo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:12 R Muž romant [27987] Re: Mitroz
Je(byl) ten samej sliz přítomen i ve filtru, tedy hmoty tímto jsou obalovány?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:09 Muž Mitroz [160] Re: romant
Ano problém byl i předtím, i když subjektivně posouzeno když nad tím teď přemýšlím se to po výměně zhoršilo. Hmoty jsem měnil za originály co tam byly - Eheim bioMech a Eheim substrat pro.
Světlo na ně nejde jsou ve stínu za akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:05 R Muž romant [27987] Re: Mitroz
Ten blivajz jsou kolonie nitrifikačních bakterií. Ten problém byl i před výměnou médií? Co bylo za co měněno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:04 Muž ondralomnice [81] Re: Mitroz
nejde ti na hadice světlo( denní nebo z akva) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:03 Muž Mitroz [160] Re: NHKG
Obě úplně stejně. Měl jsem ten blivajz vyfotit, příští týden to udělám. Nijak to nepáchne, je to světle hnědý slizký, připadá mi to jako zbytky rostlin, ale kde by se jich tam tolik vzalo to fakt nevím. Do filtru jsem koukal, je čistý, dokonce jsem během minulého měsíce postupně vyměnil jednotlivé filtrační hmoty v zoufalém domnění, že mi ve filtru bydlí něco jiného než má, ale bez efektu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 18:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mitroz
Po roce jsem při kompletní přestavbě akvária musel kompletně rozebrat filtr JBL901. Tak jsem jen pro jistotu pročistil hadice, ale skoro to nebylo potřeba.
A mám taky doma vyráběný externí filtr, kde mám cca 1,5 metru zahradní hadice za čerpadlem, které čerpá vodu z filtru do akvária. Tu hadici jsem ještě nečistil!
=> Já nemusím čistit hadice.
Ale čím to je netuším. Ucpávají se ti obě hadice nebo jen ta na sání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 18:52 Muž Mitroz [160] – Zanášení hadic filtru - malý průtok
Zdravím,
rád bych se zeptal na vaše zkušenosti se zanášením hadic filtru (12/16). Musím je čistit prakticky každý týden, protože se v nich vytvoří takový slizký světle hnědý sajrajt. (žádné lepší slovo mě nenapadá :-) )
Pokud to neudělám, průtok filtru je minimální. Jak často čistíte vy? Čím to může být způsobeno? Velkým množstvím rozpadající se organické hmoty v akva? Snažím se všechny zbytky rostlin a plovoucí listy ihned odstraňovat a nic jiného mě nenapadá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 19:39 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Počítej několik dní, je to odvislé od použitého léčiva. Přistupoval bych k tomu jedno použití, poslední použití.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 19:21 Žena FishWoman [7] - Amerika
A až ho někdy použiju, tak za jak dlouho bych měla koupit nové? Nebo spíš jak dlouho trvá odstranění těch léčiv?
Díííky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 19:19 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Pokud ještě nebylo použito, tak ano, vyndat a nechat v záloze. Pokud již je používáno, bude již s největší pravděpodobností nefunkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 19:16 Žena FishWoman [7] - Amerika
Pěkný večer,
už jsem to tu jednou psala, ale nějak se to promlčelo. Mám tenhle filtr www.google.cz/…
a má 3 náplně bio kroužky, molitan a u toho aktivní uhlí. A zajímalo by mě, jestli mám to uhlí používat. Někde se to doporučuje pořád, ale většinou se má používat jenom k odstranění zbytků léčiv z vody. Takže že bych ho radši vyndala a nechala pro tento případ někde v záloze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 23:00 Muž Driv3r [236] Re: NHKG
hm asi anoten predfiltr taky poresim dik za podnety. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 21:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Driv3r
Na začátek se většinou dává plast (ježci/válečky). A nebo si ukuť předfiltr jak to mám já u JBL a pak mám plný hrnec keramiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 21:48 Muž Driv3r [236] Re: NHKG
resun ef 800 takze hrnec :-) jde mi o to ze v manualu maj vatu jako posledni a prvni keramiku coz mi prijde trosku uhozeny zacpat keramiku sajrajtem z akva a keramika se dava jako biologiska a ne jako mechanicka filtracene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 21:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Driv3r
Záleží jaký to je filtr. Pokud je to otevřený filtr se snadným přístupem pro čištění (skleněné filtry) tak na začátek na hrubé nečistoty.
Pokud je to hrncový filtr, do kterého lezeš co pár měsíců, tak na konec na ty jemné nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 21:18 Muž Driv3r [236] – filt a naplne
ahoj mam takovy technicky dotaz ohledne naplni ta filtracni vata se dava aby zachytla hrube necistoty nebo jako posledni medium? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 20:11 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Fajn, to bude v richtiku, ten lepší z vnitřních černých obdelníků. ;-) Neviděl bych v tom tvém řešení zásadní problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 20:08 Žena FishWoman [7] - Amerika
Filtr má tyhle náplně: 1 krabičku s bio kroužky a 2 molitanové vložky u kterých je taky vložka s aktivním uhlím, a když už jsem u náplní tak se vás ještě zeptám jestli bych to aktivní uhlí mohla vyndat, protože se prý nemá používat pořád: www.google.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 19:30 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
A bude to jaký filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 17:21 Žena FishWoman [7] - Amerika
Dobrý den,
možná se ptám na hovadinu, ale vadilo by kdybych umístila vnitřní filtr 400l/h do AQ 112l do rohu na zadní stěnu, tak že by voda proudila nejvíc na přední stěnu. Protože filtr ještě nemam vyzkoušený a kdyby byl proud moc silný, nešel by napříč celým AQ. Budou tam plovoucí rostliny a čichavci tak aby jim to nevadilo. Filtr má možnost výstupu vody ze zhora, ze spod nebo po celé svojí výšce, ale myslím, že to nemá žádný vliv. A vodu nasaje stejně, ať je v rohu nebo uprostřed, jenom aby se tolik nečeřila hladina :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 12:34 R Muž afc1886 [14704] Re: kocmim
Jestli máš rampu,tak to nechej jak to je,on se stejně zanese a průtok se o dost sníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 11:58 kocmim Re: Maq
A tak ja uz filtr mam e901 s rampu a prave uz jen resim jak to nastavit :) No, budu asi muset experimentovat...coz je asi oblibena cinnost v akvaristice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 11:25 Maq Re: kocmim
Myslím že takto jednoduše se moc odpovědět nedá. Jde o více faktorů:
1) Výtok filtru. Ve většině případů nechceme příliš silný proud.
2) Rychlost průtoku filtrem. Je-li průtok příliš rychlý, nebo naopak příliš pomalý, utrpí biologická filtrace - bakteriím to nemusí vyhovovat. V tomto případě hraje velkou roli objem filtru.
3) Reálný průtok. Výkon významně ovlivňují použité filtrační náplně a stupeň jejich zanesení. Může pak být významně nižší než deklarovaný.
4) Osádka akvária. Pokud máme ryby co ryjí či jinak sviní, vyšší průtok se vyplatí kvůli mechanickému čistění vody.
Obecně: Mám trošku podezření, že výrobci filtrů (a někteří aquascapingoví designeři) nás ze zištných důvodů masírují do vyšších než optimálních dimenzí a výkonů. Mj. nekřesťansky nadhodnocují svoje filtrační média a vnucují nám názor, že bez jejich "špičkové" kvality filtry nebudou fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 10:27 kocmim – Jak silny prutok
Ahoj, jak silny prutok bych mel mit v 112L akvarku, docetl jsem se 2-10x objem za hodinu...

Jsou nejaka obecna doporuceni (ktere jsem ale nenasel)? Neco jako cim vic ryb, tim vetsi prutok, cim vic kytek tim mensi prutok apod?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 18:41 R Muž afc1886 [14704] Re: stanki
V tom naplnění až nadoraz bych hledal problém.Toto se děje u moc plných košů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 17:51 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
No moj mal prietok dobry ale napchal som donho dalsie media nadoraz a vykon sa podstatne znizil. Nepomaha ani cistenie, neje znizeny bordelom. Tiez ide cez sera co2 reaktor ktory ho brzdi a pri mensom prietoku horsie rospusta co2. Vyska akvaria je 60cm a este nieco nadesie krit. Filter je dole v skrinke a na dalsi nemam miesto. Mozno by pomohlo dat ho vissie ale tiez nemam miesto okolo akva. Takze mam dost zbrzdeny vykon ktory by som chcel nejak dvihnut. Vecsi alebo kvalitnejsi filter neje najlacnejsia vec, tak preto rozmyslam ci by to neslo inak. Zatial to neje najhorsie, staci mi ale je to ltt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 14:23 Muž odikcz [114]
Já bych se spíš zaměřil na samotnou podstatu: "Chcem zvecsit prietok cez filter" = proč? Přes ten filtr proudí voda v základu dost rychle, když se průtok ještě zrychlí, tak budou biologické fukce filtru fungovat hůř = to chcete? Nemyslím si.
Pokud se Vám půtok filtru po vyčištění rychle a hodně sníží = musí zase čistit, tak není filtr dostatečný pro Vaše akvárium/osádku a problém nevyřeší větší průtok vody, ale výkonější/větší celý filtr případně druhý filtr.

PS: Já mam třeba filtr stejných parametrů ve 100 litrovém akváriu a stejně ho ty živorodky dokážou zaprasit rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 00:29 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Filtry fungují tak že nasávají vodu z akvária, pokud to obrátíš, nevím jestli roztočíš více vrtulku ve filtru ale rozhodně zvýšíš tlak v něm a na to nejsou dělané a může se stát že poteče. Já jsem zkoušel zvýšit proudění v akváriu tím že jsem si slepil rozdvojku ve tvaru Y a na jednu stranu jsem zapojil filtr a na druhou pomocné čerpadlo. I když jsem rampě zvětšil průřez stejně to filtr trochu brzdilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 00:08 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ako muslis za filter? Medzi externy filter a rostrekovaciu rampu? Vecsina cerpadiel nema nasavanie na hadicku ale cez nejaku tu mriezku. Preto uvacujem to dat na nasavanie. A inac ti to dam na nasavanie alebo vytok, vusledok bude ten isty. Vzdy je to ten isty uzavrety okruh vody. Alebo ako zvysit vykon ncf1500? Chcem zvecsit prietok cez filter, ne len prud v nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 00:02 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Asi bych na nasávání nic nedával ty čerpadla půjdou za sebou a výkon se určitě nezvýší. Pokud chceš větší proud v akváriu čerpadlo se přidává za filtr a rozstřikovací rampě se zvětší průřez. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2016 23:52 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Caute, napadlo uz nekoho zvysenie vykonu filtra pridanim ponorneho cerpadla priamo na nasavanie externeho filtra? Napr. Mam ncf1500 rampu predlzenu na 120cm a keby som dal rovno na nasavanie nejake cerpadlo o vykone aspon 1000l/h ? Realny prietok filtra som nemeral ale urcite bude mensi. Ako doladit vykony a popripade ak by som to naddimenzoval mohol by som to skrtit vetilom? Nebrzdil by filter cerpadlo alebo naopak? Otacky filtra a cerpadla by mali byt konstantne zhruba podla mna. Ked sa znizi prietok tak asi len horsie cirkuluje voda okolo vertulky? Alebo sa mylim? Napriklad ked zavrem ventili k filtru jemu to nijak neublizi, voda nejde a toci sa len dookola vrtulky. Na zvuku nepocut zeby sa znizili otacky. Co vy nato a vase nazory? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2016 19:19 R Muž afc1886 [14704] Re: RobertB
Při každém čištění se samozřejmě nemusí měnit,stačí vyčistit a vrátit zpět,je li použitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 18:57 Muž RobertB [2] Re: fido16
Jojo mřížka tam je. Ja jen že jede od června a čistil jsem ho jen jednou a byl uplně čistý až na maz v trubkách. Tak nevím zda není zbytečne ji měnit při každém čištění filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 16:33 Muž fido16 [631] Re: RobertB
Ano má být před rotorem jinak ještě na ní musí být taková jakoby mřížka dodávaná k filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2016 09:50 Muž jeník [54] Re: RobertB
Na zachycení jemnějších nečistot, měnit by se měla při každém čištění fitru a být tam samozřejmě nemusí. A řešíte-li to kvůli ceně, tak místo originálu pytel jiné filtrační vaty a máte vystaráno na pár let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 08:34 Muž RobertB [2]
Ahoj, jen se chci zeptat jestli musi bejt ta bila vata pred rotorem u filtru eheim clasic 250 a k cemu tam je? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 20:18 Jindras Re: fido16
Já vím,Eheim. Pro mě to bylo tenkrát dost peněz. Ale až tenhle odejde,půjdu do něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 20:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fido16
JJ každé akvárium je originál. Navíc já to mám řešené hodně atypicky - mám 2 filtry: vnitřní na mechanické nečistoty (ten se zanáší moc) a vnější otevřený na biologickou filtraci (tam jen měním vatu a odsávám kal). Je to kvůli rybám, které hodně bagrují ve dně a víří kal.
V jiném akváriu mám i to JBL901, ale v 325l akváriu kde je i vnitřní filtr a jen 7 rybek 4 až 7cm se fakt nezanáší. smich Jen občas properu předfiltr. Ale jeho konstrukce je dost nedomyšlená. Nemít předfiltr, tak ho i v tak málo zarybněném akváriu čistím 2x do měsíce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7523x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3885-prutok--filtru-?od=101