Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Průtok filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Průtok filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 19:57 Jindras Re: romant
Jojo,já vím,jsou to jedinné bakterie,které nenávidím. potvory. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 19:53 Muž fido16 [631] Re: NHKG
Mě to přijde tak že čím složitější filtr tím se víc zanáší. nemůžu si pomoct měl jsem e901 a ten byl po týdnu taky ucpaný proto jsem jej vyměnil za classic od eheimu 350 a mám klid. Měním jen vatu. Akvárium zarostlé komplet. Každé akva je nejspíš originál co funguje v jednom nefunguje v druhém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 19:47 R Muž romant [27982] Re: Jindras
Hadice nejsou slabé a ten sliz jsou kolonie nitrifikačních bakterií. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 19:45 Jindras Re: fido16
Přerybněno asi ne-200l - 5x Akara hnědá,5x Tetra černá a 4x SAE. To je vše. Vím,že je to dost. Ale nemyslím,že jich je hodně. Předfiltr někdy 2x týdně,většinou stačí 1x. A hadice,to je asi nemoc e901. Jsou slabé 12-16mm. Ale dříve jsem je čistil častěji. Plný hnědéhé slizu. Fakt musím každý měsíc,max 6 týdnů. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 18:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fido16
A co by jsi řekl na moje akvárium, kde má filtr na mechanické nečistoty problém vydržet týden (až dorostou ryby, počítám s čistěním toho filtru 2x týdně).
A nemyslím si, že mám přerybněno. Spíše ta filtrace na mech. nečistoty je trošku poddimenzovaná, ale zatím mě lepší řešení nenapadlo. A samozřejmě nemám rostlinné akvárium s minirybami, které má úplně jiné požadavky na mechanickou filtraci než to moje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 17:49 Muž fido16 [631] Re: Jindras
Zajímavé. 1xměsíčně čistit hadice? 1x týdně předfiltr? trochu moc ne? Moje skladba filtru. Spodek eheim substrat pro poté kolečko molitanu standartní co seženu k filtru + vata. Hadice čistím tak 1x ročně vždy jen vyměním vatu a to tak 2x do měsíce a společně s ní propláchnu molitan víc nic. jestlipak nemáte kluci přerybněno :-). Ještě dodám mám eheim classic 350
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 13:02 Jindras Re: petromas
Měl jsem to samé,pořád hadice zanešené. Každý týden čistit. Děs.Pak jsem vyměnil biomolitany za 1.koš-Seachem Matrix,2.-Seachem Purigen,3.-Siporax mini a 4.jsem nechal původní keram.koule. A vše se změnilo. Hadice čistím tak 1x za měsíc,nemusel bych,nejsou plné. Je pravda,že předfiltr čistím každý týden. Žádnou vatu,ve filtru, ani nic podobného nemám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 09:40 Muž petromas [10]
Tak vyřešeno bylo to molitanem jako pred filtr je moc jemný a ucpával se .vše ok filtr chválím.eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:36 Muž petromas [10] – Eheim 350
Mám to samé každé tři týdny musím čistit hadice ,předfiltr dělám co 14 dní ,vatu už tam nemám a to samé po vyčištění všeho i filtru dobré ale za 14 dní ko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:22 Adam.
Dobře :)... hned zitra se na to vrhnu a dám vědět :)... děkuji za váš čas a přeji krásný zbytek večera...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:20 R Muž romant [27982] Re: Adam.
Vyčisti hadice, odstraň vatu a uvidíš jaký bude výsledek. Jinak ten filtr je pro tvoje akvo hrana hranovatá, tedy spíš pod tou hranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:15 Adam.
Aby byly hadice po měsíci provozu zanesené?.. to se mi nezdá.. btw akva je nově založené, přesněji od 25. července a zarybněné 10 dní po... vatu jsem ještě nezkoušel odstranit protože se bojím negativního vlivu na kvalitu profiltrování.. mám jen ten filtr EHEIM 250, žádný předfiltr nemám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:08 R Muž romant [27982] Re: Adam.
Co hadice, čistil jsi? To je častá příčina sníženého průtoku. Když tu vatu odstraníš, co se stane? Máš nějaký předfiltr na nasávání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:05 Adam.
Nooo... Dost pod polovinu a to mám páčky na regulaci na 100% otevřené.. oproti začátku kdy to dělalo pěkně vlnky a šlo vidět čeření vody, teď ta hladina pomalu stojí :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 19:57 R Muž romant [27982] Re: Adam.
Jak snížený? O polovinu, více než polovinu, voda skoro neteče?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 19:55 Adam. – Snížený výkon
Zdravím milovníky akva :-D... Filtr co mám tak měsíc, EHEIM 250 na 240l akva, má snížený průtok... dle toho co jsem zde vyčetl a co nám zdělil výrobce prodejny, tak to bude nejspíše zanesenou filtrační hmotou.. zkoušel jsem výměnu vaty a propláchnutí a fungovalo to jen týden.. chci zkusit vytáhnout vatu, která leží přímo pod rotorem... nebude to ničemu vadit? Bude voda, která půjde jen přes molitan a kamínky dostatečně přefiltrovaná?... Všem děkuji za případné rady a odpovědi :)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.12.2014 16:24 Muž foxicek [16] - Cichlidy – Eheim 2213 mereni prutoku
Udelal jsem par mereni, treba se to bude nekomu hodit. Jde o Eheim 2213, dle vyrobce max. prutok 440l/h:

1. 360 l/h - uplne novy filtr bez naplni (mereno mimo akvarium ve drezu)
2. 330 l/h - mesic stary filtr, necisteno, naplne Mech, Substrat pro, prolozene biomolitanem bez vaty, bez predfiltru
3. 170 l/h - rok stary filtr, naplne Mech, Substrat pro, prolozene biomolitanem s vatou, predfiltr biomolitan, predfiltr cistim pri vymene vody, filtr tak 1x za pul roku, vata ve filtru byla naposledy cistena pred mesicem
4. 310 l/h - ten samy filtr jako v bodu 3, ale po vycisteni predfiltru a vaty ve filtru + vycisteni hadic

Vysledek dle ocekavani, zasvinena vata ve filtru = nejvetsi zlo pro prutok. Osobne ji postupne z externich filtru vyhazuju. Idealne ji dat do predfiltru a cistit pri vymene vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 08:13 R Muž romant [27982] Re: foxicek
Změř to za půl roku a uvidíš ten pokles. ;-) Obvykle to bejvá polovina papírovýho výkonu a to v těch lepších případech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 07:22 Muž foxicek [16] - CichlidyRe: vlasolis
Tak jsem zmeril realny prutok: 1l/11sec tj. cca 330l/h. To je prekvapive docela dost. Duvod bude ze, filtr jede mesic, naplne eheim mech keramika, substrat pro, biomolitan. Neni tam vata. Neni predfiltr ani rozstrikovaci rampa.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 00:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: foxicek
Maximální výkon filtru je 440 l/hod. takže 1/3 je asi 150 l/h takže to je už trochu pod tou hranou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 23:06 Muž foxicek [16] - Cichlidy
Myslim ze 2213 ma papirove 600l/h na prazdno takze kolem tech 200-300l/h to bude normal. Sam jich nekolik mam, ale skutecny prutok jsem nemeril. Jeden pouzivam pro 80l AQ, pak mam 250l kde je 2213+bioflow 3.0 a pak 250l malawi kde je 2x2213. Samotny do 250l akva bude na hrane, zalezi na zarybneni, pripadne bych k nemu pridal kostku biomolotanu s cerpaci hlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 19:03 Muž vlasolis [2] Re: fido16
jenže já ten filtr mám cca měcíc v provozu :-( zo nemůže být zanesen....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 13:25 Muž fido16 [631] Re: vlasolis
Čau filtr se časem zanese a průtok se sníží. Hlavní problém býva v hadicích ty se obalý a průtok značně sníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 12:02 Muž vlasolis [2] Re: vlasolis
je to eheim 2213
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 11:44 Muž vlasolis [2] – slabý průtok
dobrý den.
Chci se zeptat zdali je dostačující průtok 0,5 l za 10 vteřin tj 180 litrů za hodinu nádrži o objemu 250 litrů. Mám filtr Eheim 2215 z druhé ruky a filtr od fluvalu který jsem měl dříve měl tak 3 krát silnější průtok než tento a ten byl do akvárií okolo 100 l a tento je až do 250 . Chci se zeptat jestli je to normální nebo nějaká porucha,pak jak se dá odstranit a zdali takový průtok dostačuje? Zkoušel jsem vyměnit filtrační vatu za biomolitan a je to stejné ... Osobně se mi zdá ten průtok příliš slabý a tak jsem zapojil ještě filtr interní .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:48 Muž Bubi200 [19] Re: grunda
mam ju v pravom zadnom rohu so smerovani do praveho predneho. :-D ok, diky za rady chalani, necham to takto ako to je ten prietok teda cca nastavim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Bubi200
dal bych trysku - levý přední roh, udělá se ti pěkný vír
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:35 Muž Bubi200 [19] Re: grunda
skus pozriet moju prezentaciu kusok prirody v byte III, co by si tam dal. rozmyslam ze dnes tam skusit dat tu rampu... no neviem sa rozhodnut. teoreticky tym ze nepridavam co2 sa s tou tryskou vyrenim hladiny skor odburava, a pre rastliny by mohla byt lepsia rampa. no neviem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Bubi200
záleží jaké chceš akva a jak ho budeš řešit, může být to i to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:28 Muž Bubi200 [19] Re: Burik
vsak toto. tiez som myslel externy filter, preto aj ta otazka ci rampa ci tryska...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 13:50 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Designer
A jak je to v externích filtrech,kde voda proudí o dost rychleji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 13:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bubi200
5 az 10cm/min pres medium. Tedy kdyz si predstavis desku biomolitanu, a pres ni proteka kolmo voda, mela by se pohybovat takto rychle. V praxi to spocitam, a kdyz vim, kolik ma cerpadlo uvedeno co precerpa za hodinu, pustim ho co da a pak to prislusne odhadem stahnu, staci opravdu odhadem, presnost +/- autobus zde dobre staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 11:12 Muž Bubi200 [19] Re: Designer
uplne tomu nerozumiem. 5-10 cm/minuta na vysku filtra? v praxi to ako nastavis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 10:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bubi200
Nitrifikace funguje optimalne, kdyz je prutok mediem (kdyz si ho predstavis jako volnou vodu) 5 az 10cm/min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 10:13 Muž Bubi200 [19] – rampa vs tryska
ahoj, trochu polemizujem, co si myslite o tomto?

1.) používať rampu alebo trysku? ( vzhladom k rastlinam, rybam, pripadne tvorbe rias..)
2.) aky vykon nastavit ked je filter mierne v zabehu? ak je vyssi prietok, neznizuje sa tym kvalita prefiltrovania vody? co myslite

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 14:07 Jakub – písková fitrace vypouští bílou vatu
Mám problém filtrace mi produkuje bílou vatu i po výplachu a vyčíštění pískové komory.Co mám dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 09:44 Muž milosak [66] - Rostliny
Někde jsem četl, že u Eheimu je psaný výkon přečerpání skoro totožný se
skutečností, tedy za předpokladu jeho čistoty(u mě po 1 roce OK)

Nyní jedu v 72 l nádrži skoro na plný výkon (termofiltr 3, psáno 950 l/hod)
Mám pouze jeden skleněný vývod a řasa na něm téměř žádná.

Pokud bude vše vyladěno stačí pouze orig. výtoková trubice, nebo Lily Pipes.

V případě vzrostlých stonkovek, které dokáží rampy skrýt nevidim problem a určitě
je vše jednodušší.
Na druhou stranu podle mě rampy kazí celkový dojem z nádrže, ale je to pouze
můj názor milovníka přírodních akvárií, který by nejraději skryl vše co jde.

Takže za mě rampy ne a výkon filtru s nastavením výtoku co největší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 08:45 Muž snehulda007 [850] Re: jmalyska
Průtok filtru nad dvojnásobek objemu...myslíš výkon fitru,který za hodinu dvakrát přefiltruje objem akv.? To si nemyslim,že je moc...Řasu spůsobuje ten proud a to vyřešíš rampou,která ti vytvoří pravidelný proudění v celým akv,který je důležitý ..
vše funguje od vánoc....to je, myslím si, zatím dost krátká doba na dělání závěrů
V každém případě přeju ať se ti dál daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 00:03 Muž jmalyska [167] – Průtok
Přátelé, já mám ve své 63 litrovce vysledováno následující...
Průtok filtru nad dvojnásobek objemu akvária způsobuje tvorbu řas, neb je velké víření vody. Řasy se tvoří na listech v místě, kde proud je silný, tedy po směru výpustě filtru (aquaball 60). Když jsem na vyústění filtru nasadil kostku s hrubším molitanem, průtok se rozdělil do všech stran a řasy razantně ubyly! O akvárium se starám jednou týdně, výměna 20% vody, čerstvé z vodovodu, bez chemie. Odkalení dle potřeby - žrádlo sypu na jedno místo. Dodávám CO2 Fluval, dávkování dle potřeby až se spodní nádobka vyprázdní, umístění nádobky v 1/2 výšky akvária. Teplota 25°C, svítím 10hod denně 15W zářivka Narva (dodaná v setu). To prosím, mám přerybněno. 20neonek červených, 4 ancíci, 5 pancéřníčků a dva skaláry bílé....... vše funguje od vánoc, akvárko jsem zabíhal měsíc bez ryb a rostlinek mám plné dno... Nevzduchuji. Takže...? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 19:33 Muž milosak [66] - RostlinyRe: dravec
Osobně si myslim, že záležet bude hlavně na typu nádrže rostlinná, nebo společenská - více
zarybněná.

Důležitou součástí ke které přihlížim je i substrát.
Třeba substráty ADA jsou podle mých zkušeností schopny podržet spoustu nitr. bakterií a zpracovat velké množství dusičnanů, které musíte zase denně/pracně doplňovat.

Malý příklad při čištění jsem vlastní blbostí zničil venkovní filtr a AK bylo den bez filtrace
a další čas určitě trvalo novému filtru jeho záběh.
Tenkrát nebylo nikde poznat, že filtr chyběl, včetně absence bakterií při provozu nového filtru.

ještě mám v práci nádrž se syntetickým pískem, takže prostor pro osídlení bakteriemi žádný.

V obou AK vyloženě honim vodu i za cenu mírného víření dna, a potom co jsem vyladil světlo
(čas+vzd. od hladiny) zmizely skoro všechny řasy.

Na druhou stranu AK vaaclava, (které jsem před 2 rokama viděl) asi velký filtr a z rostřikovacích
ramp voda sotva vytékala. :-)

A taky všechno fungovalo.... možná tenkrát trochu zelené řasy, ale měnil tehdy zářivky.

Co si z toho vzít závěrem ? romant řiká, že pravda je někde uprostřed...já se přiklánim, že nastavení průtoku filtru lze uskutečnit, podle libosti každého soudruha, za předpokladu respektování všech
proměnných v AK, protože rovnováhu docílíte tak i tak.

Samozřejmě budu upozorněn, že můj způsob honění vody neni vhodný pro začátečníky, kteří nejou schopni
vnímat širší souvislosti (rovnováhy), ale jde vše!Já poslední dobou, taky stáhnul světlo a CO2
jenom ten proud zůstal - momentálně se nemusim o AK skoro starat - to doma je vychytaný,že jednou
za 10 dní zatřihnu stonkovy a za 14 dní setřu trochu řas ze skla - člověk časem zleniví.

edit: zapomn. denní přidávání KNO3 + mikro + trochu fosforu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 18:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dravec
Pokud používáš metodu hnojení EI tak to chce opravdu pořádný proud vody. To by jsi ale měl mít nastudované ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2013 17:07 R Muž romant [27982] Re: dravec
Řekl bych že ta ona pověstná pravda bude ležet tak nějak uprostřed. Prostě rozumnej kompromis v podobě 2-3 násobku hodinovýho přečerpání nádrže řádně zaběhnutým filtrem(výkon je min. o polovinu snížen oproti čistýmu filtru) považuji a mám odzkoušeno, za optimální. Je třeba si říct, že se jedná povětšinou o nádrže bez vnějšího dodávání CO2 a jedná se o tzv. společenský akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:01 Muž dravec [72] - Rostliny
Chcel by som sa opytat, na stranke u pana Rataja som sa docital ze: " Průtok vody filtrem za hodinu by měl zhruba odpovídat objemu akvária." avsak vsade sa docitam, ze sa skor sa doporucuje vyssi prietok filtra. Kde je teda pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.03.2013 16:08 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Louka
To skrápění strč pod hladinu a je to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:28 Muž Louka [49]
Všem moc dík za zajímavé postřehy a nechám si to projít hlavou jak dál a co stím.
Protože vždy bude co zlepšovat aby náše nádherná a ozdoba domácnosti byla nejen ozdoba,ale i kousek přírody kde se její obyvatelé mají dobře!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2013 09:02 Muž DrChila [243] Re: Louka
a poradim ti jednu šikovnou věc:) pokud chceš mít třeba výkon puštěnej na plno tak na výtok z filtru dáš taky molitan zvětšíš filtrační objem a šikovně se rozprostře ten proud do všech směrů a tím pádem nevznikne takoví proud i při plném výkonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.03.2013 08:23 jamajcan Re: Louka
Dá se to snadno využít i prakticky.Čerpací hlavy z FANů používám s kostkou bioakvacitu taky./jsou to moc kvalitní a bezporuchová čerpadla/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 08:23 R Muž romant [27982] Re: Louka
Ano, řešit se to použitím stávající hlavy určitě bude dát. ;-) On ten proud, cirkulace je docela zajímavá pro rostliny, který tak dokážou využívat živin, jenž jsou k nim tím proudem unášeny, takže rozumný pohupování se rostlin v proudu je záhodno. Jinak to s tím objemem filtrační hmoty je pochopeno naprosto přesně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 08:19 Muž Louka [49] Re: romant
Jen tak teoreticky kdybych se rozhodl utratit další penízky a tím pádem měnit filtr tak mě napadá že by se dala použít i hlava s mého filtru a na něj nasadit tu filtrační pěnu.Jinak jsem upravil průtok vody na 1/3 a už to konečně zase nevypadá jako centrifuga potlesk navíc jsem dolil trošku vody a srovnal jsem hladinu s triskamy od skrápěče a taky už to vypadá v pohodě.
Jinak jestli chápu dobře tak čím víc filračního média tím lepší filtrace?
A průtok tak aby to teklo a né aby se rybičky nemohli ani na chvilku zastavit?
Ale stále přemýšlím jestli skrápět nebo čeřit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 07:43 R Muž romant [27982] Re: Louka
Tak ono je docela dobrý si uvědomit, že ten filtr není zrovna žádná hitparáda a je to spíše tzv. honič vody, protože má sice výkon, ale trošku pokulhává s objemem filtračních hmot. Já osobně spíš preferuji to vlnění hladiny, ale naprosto nic proti skrápění. Osobně bych to akvária Tvého objemu použil jako filtraci klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu(velmi slušný poměr výkon - objem filtrační hmoty). www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7520x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3885-prutok--filtru-?od=151