Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sekavci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Sekavci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:29 S Muž invalida [3881] Re: Yirka
Já je eště neviděl..bejvaj drahý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:27 Muž Yirka [9118] Re: invalida
Aly ty jsou taky běžně v krámě ke koupi. :-) (Alespoň u nás)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:26 S Muž invalida [3881] Re: Yirka
Nechci mřenky chci háďata :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:24 Muž Yirka [9118] Re: invalida
Jestli myslíš ty mřenky nádherné, tak ty prodává skoro každá akvaristika jako likvidátory šneků. Nádherná rybky, jen trochu naroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2010 20:20 Bexi Re: protein007
Mínus jeden bod jsem ti dal já, protože jsi dal odkaz na stránky s mřenkama a né sekavcama... Přesto že jsou trochu příbuzní,tak se dost liší a z toho mohli vzniknout zmatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:16 S Muž invalida [3881] Re: bluedream
Kde si je sehnala??

Jinak jsem se dočetl následující
Stavba těla i zbarvení jsou totožné se sekavcem příčnopásým, liší se jen nepravidelnou kresbou příčných pásků, které jsou místy přerušované. Cítí se lépe v hejnu. Mají rádi akvária s tlumeným světlem, aktivní jsou večer a v noci. Vzhledem k tomu, že velice rád ryje ve dně, mělo by být dno pokryto např. pískem. Nevhodný je ostrý substrát. Citlivý na chemikálie. Nádrž se sekavci všeho druhu musí být vždy dobře kryta, neboť ti snadno vyskočí nebo se protáhnou sebemenší škvírou mezi krycím sklem a horní hranou akvária. Voda musí být vždy křišťálově čistá. Především je třeba varovat před obsahem mědi, třeba i jen ve stopách, protože na rybky působí
mimořádně jedovatě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:19 Žena bluedream [245] Re: invalida
Řekla bych, že vzhledem k velikosti malinkatých krevetek si na nich ráda smlsne každá rybka. A piskořky tedy opravdu netuším. Krmím dost mraženým krmením, tak si sekavci ničeho jiného nevšímají, natož aby vyžírali šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2010 19:16 Muž Yirka [9118] Re: protein007
Články to jsou pěkné, i když neméně pěkný vyšel tento týden v Akvaristovi - a česky: www.akvarista.cz/… . Problém spíš bude že sis spletl sekavce a sekavky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:13 S Muž invalida [3881] Re: protein007
To nežerou ani malí krevetky? A co piskořky? Byl bych jim vděčnej za redukci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.02.2010 17:57 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: invalida
Zavisi od kusu, ktory mas, a kolko a co im davas zrat... Ked su poriadne nazrate, tak dno si nevsimaju, a moze tam byt zradla, kolko chce. Ked nie su nazrate, tak najprv pozbieraju zbytky zo dna a ak su velmi hladne, tak ryju do dna (nic hrozne, moje 7cm velke ryju max. 1cm do hlbky) a obcas si ukusnu z nejakeho echinodoru alebo kryptokorynu (kryptokoryny ozobavaju pekne od kraja, do echinodorov robia len take dierky okolo stredu, vo velkosti tlamky).

No a co sa tyka zradla, tak su velmi dobri cistici od slimakov :-) Vraj nemaju problem ulovit aj ampularku - ked su mensi, tak sa viaceri daju dokopy a zabiju ju spolocne...len neviem, ci to bude vhodne hovorit detom :) Ampularky nemam, zato krmim ich levatkami a okruzakmi, a idu sa za nimi zblaznit.

Jo a este k tomu uteku z akvarka - hlavne ked su v novom akva, alebo v neudrziavanom, tak sa snazia dostat von z akva, ale nevyskakuju. Na druhej strane, ak su tam dlhsie, tak imituju spravanie inych rybiek naokolo. Mne obcas napodobnuju prisavnikov, tak obcas sa snazia plavat pri skle v tej polohe, ako byva prisavnik pricucnuty na sklo :) Tak mozno aj preto sa niektorym zda, ze chcu uniknut z akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 17:45 Žena bluedream [245] Re: invalida
Krevetky určitě nežere :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 17:40 S Muž invalida [3881] Re: PaDa
A krevetky krade? Nebo NEžere krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2010 17:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: invalida
Sekavec je pohodář, kytkám nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 17:30 S Muž invalida [3881] – orání
Jak je to s tím rytím píše se to a vy vyvracíte ne ano stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 16:21 Žena bluedream [245] Re: invalida
To bude při krmení hemžení, bude to vypadat skvěle v tomhle množství :-) . Únik z akva jsem taky nepozorovala, ale s tím lovením svatá pravda ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 15:31 S Muž invalida [3881] Re: Mrakoplash
850 litrů půl kubíku dutejch větví docela džungle tam ani línýho kapra nechytnu...tam je nechám žít co bych je lovil když pojdou sou tam krevetky elka momentálně asi 200 mrňavejch ancíků takovej samospád :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 15:22 R Muž Mrakoplash [1776] Re: invalida
Bez problémů
Údajně utíkají z akvária, ale za tu dobu co je mám jsem žádný únik nepozoroval.
Jen teda je to neštěstí kamkoliv přelovovat, jsou dost špatně polapitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 15:18 S Muž invalida [3881] Re: bluedream
Tak myslíš že do společný nádrže můžou? Dal bych jich tak 7-10...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:53 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: invalida
Roztomilá rybička,ale není moc vidět,je plachá,takže pro děti nic moc.S kytkama v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 11:50 Žena bluedream [245] Re: invalida
Líbit by se sekavci mohli, pruhované žížalky jsou super ano. Rostlinky v pohodě (nevšímají si jich, neryjí, nežerou je), mají rádi úkryty kam si zalezou. Ale pokud je větší akva, tak občas je zahlédnout je umění.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2010 19:19 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: invalida
Ak vies po anglicky, dost dobry popis je na tychto strankach (celkom to suhlasi s tym, co mam doma):
www.loaches.com/…
www.aquahobby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 19:12 S Muž invalida [3881] – zajímavej sekavec
Prosím o rady zajímavosti a zkušenosti o sekavcích... nikdy sem je neměl je to pro malý děti..pls jo a jak jdou hádci a kytí dokopy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 18:58 Muž Yirka [9118] Re: O.Tom
Snad i v Ostravě existuje nějaká solidnější akvaristika se kterou se domluvíš a ona ti rybky v rámci své objednávky přiobjedná. Tak to skoro všude funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 18:08 Žena bluedream [245] Re: O.Tom
Ve Vivariu 30,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 17:39 Muž O.Tom [439]
Ahoj, jen tak bokem, co takova fajn zizala stoji ? :) Tady v Ostrave ji snad nikde nikdy nemeli :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 16:35 R Muž Mrakoplash [1776] Re: elisabeth
Jestli plave nějak takhle www.youtube.com/… tak je to normální a po pár dnech toho nechá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 16:19 elisabeth Re: Dusyk
Úkrytů má, troufám si tvrdit, dost - skalku, hodně rostlinek. Tak snad opravdu jen tak blbne =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 16:01 Muž Uli [17] Re: elisabeth
Tohle delal i mě když jsem ho dostal od kámoše. On měl akvarko 30l. A já ho dal do jednou takového tak taky řádil co celém aqua a kdybych neměl krycí sklo tak ho mám určo na podlaze :-D Mel jsem ho jeste dost dlouho nez jsem ho daroval kamosovi do 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 15:54 Dusyk Re: elisabeth
Netrúfnem si povedať, že je to v poriadku. Môže a nemusí byť. Moje sa tiež naháňajú a aj cez deň. Po tme vidím, ako sa preháňajú po celom akva. Ale môže byť, že sa nemá kde schovať a je vyplašený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 15:35 elisabeth – Sekavec se po přemístění začal chovat podivně
Zdravím, od kamarádky jsem dostala sekavce. Měla ho v 60l akváriu, většinu dne byl zalezlý, jen při krmení šmejdil po dně, pohyboval se pouze u dna. Má tam docela malý filtr s malým výkonem, takže voda se moc nehýbala. Poté co jsem ho dala do 100l akvária občas plave jako splašený po celém akváriu, připadá mi jako by si "užíval" té proudící vody. Dočetla jsem se, že by se měli pohybovat jen u dna, ale taky, že občas vyskočí z akvária.. Je jeho chování normální? Plánuju pořídit ještě další 2, je možné, že je to tím, že je sám? Nebo dává najevo nevyhovující podmínky akva? Děkuji za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2009 14:04 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Nic_kolka
Snesou se, ale tihle sekavci se mi pořád schovávali. Časem se ztratili uplně - nyní mám už asi půl roku sekavce úhořovité - jsou mnohem lepší - pořád šmejdí po akva, neschovávají se a pěkně tloustnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2009 13:22 Nic_kolka – sekavci
Fotka k příspěvku Tak maminka mi dneska koupila dva sekavce. Myslím,že jsou to thajští. Chci se zeptat, jestli se snesou s ancistrusi a s panceřníčky kropenatými..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 07:33 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Imii
Až uvidíš jak dokážou "lítat" po akva tak ti to sklo bude jasný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 06:38 Žena Imii [45] Re: Radek
Já si je pořídila teď o víkendu ... jsou celý den zalezlý v kořenu a večer vylézají z úkrytu a hledají co by snědli. Pokud jim rožhnu světlo tak se nespěchají hned schovat, což je super ... mámě se to nelíbí ... prej to vypadá jak housenka (nechápu tone ).
Jinak dno sem nepořizovala jiné ani neměnila ... mám obyč. říční písek č.3 nebo 4 (už nevím) sou to hladké oblázky takže se nepodřou ;-) .

Máte někdo zkušenost s tím, že sekavec utekl ? Četla jsem, že potřebují zakryté akva aby se nedostali ven coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 21:24 Muž Radek [3] – Nároky na prostředí
Nazdar, uvažuju o sekavci(ích) do biotopního akva JV Asie. Mám 240l nádrž, dno z frakce 5mm, spoustu rostlin, čtyři kořeny a několik kamenů se skulinami mezi.
Je možné v takových podmínkách sekavce chovat, aniž by trpěli? Případně, jak jim vylepšit prostředí - pomůže dosypání jemnějšího písku? A zraňují se sekavci o ostrý substrát nebo do něj vůbec nevlezou?
Pokud mi můžete pomoci, poraďte prosím i konkrétní druh. Zatím jsem viděl v obchodech příčnopásého a thajského.

Díky, Radek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 20:13 Žena Utahraptor [91] Re: Silent
Takže z toho vyplývá, že mám skutečně thajské :) Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 20:08 R Muž Silent [5949] Re: Utahraptor
To se nic neděje. Někteří sekavci, hlavně thajšťí, jsou bez pruhů úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 17:22 Žena Utahraptor [91] Re: Silent
Jeden můj sekavec je částečně bez pruhů, značí to něco? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:59 R Muž Silent [5949] Re: Utahraptor
Ber to s rezervou. Mám obojí a při dobrých podmínkách dorůstají v průměru 10cm oba druhy. Tedy samečci jsou menší. O něco málo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:56 Žena Utahraptor [91] Re: Silent
Tady v altase ryb udávají že příčnopásý má 11 - 12 cm a thajský 8 cm..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 06:46 R Muž Silent [5949] Re: Utahraptor
Odlišují se trochu jinou kresbou pruhů. Jinak co do velikosti a způsobu života jsou takřka totožní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 05:38 Žena Utahraptor [91] – Sekavec příčnopásý x thajský
Chtěla jsem se zeptat jak se tyto dva (pod)druhy liší, mám dojem že velikostí nebo ještě něčím jiným?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 16:24 Havel-st Re: Hanacius
Já mám přes rok párek příčnopásých, nebo thajských, nevím, byl to dárek. Udělal jsem jim u předního skla bejvák a chodí na vycházky i ve dne. Mám tam kořen a dost rostlin, tak se nebojej. Chtěl bych ještě tak čtyři, ale pořad na ně nemůžu narazit, asi si je někde objednám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 15:00 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Já mám v akváriu taky sekavce (pouze jednoho). Je to ryba která je pořád zavrtaná někde v písku takže jsem ho za dobu co ho mám viděl jenom 2x :-D Poprvé když jsem ho koupil a podrzhé když jsem kompletně čistli akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 14:56 Janinka Re: petrys
To dno jsem náhodou věděla,tak jsme cestou z Plzně koupili jemný písek a akva sekavcům předělali,tak snad to bude dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 14:53 Janinka Re: rybar
My koupili sekavce od těch dovozců a zatím jsou dobrý.Já je teda zrovna nemusím,připomínaj mi hady,ale když mi udělali ze syna akvaristu,tak jsem je vzala na milost (ale i když je nemusím, tak bych nechtěla,aby nějak strádali).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 14:16 Havel-st Re: Janinka
On si v nejhorším zasprintuje pro vzduch k hladině.
Jinak konkuruje šnekům, živí se kdejakým sajrajtem, jen neumí kousat spíš jen tak ustrouhávat něco měkkého, vařenou zeleninu, tablety na dno, ale spokojí se i s trusem jiných ryb.
A chce to z plochého kamínku vytvořit jeskyňku, nebo mrňavou vázičku zapustit vodorovně do dna. Nechat jen škvírku, aby mu tam nikdo jiný nelezl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 14:06 rybar Re: Janinka
Na té výstavě jsem byl taky a sekavce jsem si tam koupil taky :o) Kupovali jste ty co měl ten chlapík v tom akvárku v celý tý velký stěně nebo ty od těch dovozců? já jsem koupil 2 od toho prvního a po vypuštění mi hned jeden chcípnul a ten druhý moc nežere ale jinak se tváří v pořádku. Ostatní ryby jsou v nejlepším pořádku. Jinak sekavci stačí čeření vody od filtru, není na kyslík moc náročný, nepleťte si ho s potočákem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 13:41 Žena petrys [107] Re: Janinka
Stačí čeření hladiny. Sekavci by měli mít jemnější dno a mělo by jich být více, nemají zvláštní nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 13:37 Janinka – Sekavec
Ahoj všichni,potřebuju poradit-potřebuje sekavec vzduchování nebo mu stačí,když výpusť z filtru čeří hladinu?
Syn se totiž při návštěvě výstavy v Plzni stal akvaristou (hurá) a já mu s těmi sekavci neumím poradit. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3818-sekavci--chov?od=101