Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sekavci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sekavci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2024 17:39 Žena Beastie [320] – Sekavec na hladině
Stalo se vám někdy, že by vám sekavci (pangio) bydleli v listech na hladině, místo na zemi? Mám je teprve chvíli, asi tři týdny, ale prostě mi bydlí v kryptokoryně, kradou jídlo z hladiny a kroutí se mi tam, místo na dně. Tak přemýšlím, jestli se jim něco nelíbí, nebo jestli jsou listy víc super než nějaké klacky a jeskyně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2023 16:14 Žena Narmoria [2] – Moje zkušenost se sekavci
Mám sekavce příčnopásé skoro rok. Když jsem je pořizovala, kamarádka mi tvrdila, že je nikdy neuvidim. Není to pravda. Plašší byli jen první den, když byli jenom 4. To se schovávali pod kořenem. Teď v šesti jsou maximálně šťastní a vidím je pořád. Akvárium mám s krytem, ale nikdy jsem nepozorovala žádný pokus o útěk. Rozhodně si myslím, že mají radši přistíněná, tmavší místa v akváriu, při příliš otevřeném prostoru a málo zastínění mohou mít tendenci panikařit (zběsile plavat sem tam). Milují husté porosty krytokoryn. Rádi se válejí v porostech kytek - třeba v hnědovce. Taky se rádi schovávají pod listím. Jeskyňky u mě spíše ignorují. Žerou cokoliv, zbytky jídel po ostatních rybách, tablety, co klesají na dno, z živého patentky, koretry, dafnie, roupice.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2023 17:41 Muž Roger [1873] Re: Acomys
Píše se to u hodně druhů ryb, avšak ne vždy je to pravda. Až na vyjímky hodně záleží na podmínkách, rozčlenění nádrže, množství úkrytů a velikosti dna. Mnozí mají určité druhy ryb v poddimenzovaných akvárií, nebo nevhodných podmínkách a pak se stává že některé ryby opouští akvárium ;-)
Krmím je vším, nejraději mají patentky, ale jsou nenažraný, žerou vše a pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2023 23:03 Žena Acomys [97] Re: Roger
Moji se utíkat nesnaží, ale když jsem si to v popisu četla, trochu mě to znervóznělo. Koupila jsem je impulzivně, tak jak se nemá, nejdřív je koupím a pak zjišťuji detaily, co potřebují. Můžu se zeptat, čím je krmíte? Přijde mi, že kromě dafnie, co jim vleže přímo pod fousky se nesnaží jídlo aktivně hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2023 19:22 Muž Roger [1873] Re: Acomys
Mám už přes dva roky a v pohodě. Při dostatečném prostoru nemají důvod utíkat, samozřejmě za předpokladu že nejsou ve stresu z ostatních ryb ;-) dlouho jsem je měl v akváriu Myanmar a před půl rokem jsem je přelovil do akvária Modroočko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2023 06:33 Muž Rybar [-29] Re: Acomys
Bez krytu nemám žádné akvárium k vůli teplotě a vlhkosti . Ale když jsem používal filtr ,tak pokud byly menší ,tak jsem je našel v něm ,nepochopil jsem jak se mohli protáhnout tím sacím košem. Jednalo se o fuval 204 venkovní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 04:42 Žena Acomys [97] – Kryt
Máte někdo sekavce v akváriu bez krytu? Jde to, nebo jsou to fakt útěkáři, jak se o nich píše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2022 17:23 Muž Sha [500] Re: Sidi
Zdejší atlas říká, že mají rádi tlumené světlo a aktivní jsou navečer a v noci. Není to nakonec i váš případ? Třeba dá vědět i chovatel přímo sekavců, o senzitivitě na CO2 nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2022 16:39 Sidi – sekavci a CO
Zdravím,jsou sekavci extrémně háklivý na CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 11:27 Muž RAP [1557] Re: KarásekLut
Máš tam hrubé dno a hnojíš do dna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 04:35 Muž KarásekLut [94] Re: RAP
Myslíš ze by tam udělali víc "škody" než užitku? Můžu se zeptat pročpak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2022 16:27 Muž RAP [1557] Re: KarásekLut
Do tvého akva bych je nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2022 07:46 Muž KarásekLut [94] – Potrava
Dokazali by si sekavci johorsti poradit asi s milimetr velkymi snecky co mi poletuji po akvariu ktere ma 54 litru? Dekuhi za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 22:30 Muž Roger [1873] Re: kuzmici
Já jich mám 6 :) tak to bude něco :) , díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 22:09 Muž kuzmici [13] Re: Roger
Ano, naštěstí všech pět. Ale fakt jsem odpustil vodu úplně, takže vlastně na chvilku byli jenom v blátě, pak už to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 19:21 Muž Roger [1873] Re: kuzmici
No právě, toho se bojím že je ani nenajdu, dno jsem měnil několikrát tak vím jak to v té vodě vypadá, jakto dopadlo, přežili všichni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 19:03 Muž kuzmici [13] Re: Roger
Dělal jsem to o vánocích, taky jsem měnil dno a sekavci byli peklo. Až po kytkách a s minimem vody, ale i tak jsem se bál, abych jim neublížil, ale nakonec se povedlo. Jediný problém byl, že když jsem všechno vytahal, tak jsem je ani pořádně neviděl, takže fakt skoro všechna voda pryč, vytahoval jsem je pak z toho bláta skoro jak žížaly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 18:34 Žena patka [112] Re: Roger
Past jako a ploštěnky.. V tématu ploštěnka je dost nápadů.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 18:15 Muž Roger [1873] – Odlov
Ahoj, plánuji výměnu dna v Bazénu, jelikož se mi tam (při založení jsem špatně odhadl množství a tak jsem ve zverimexu koupil co jsem sehnal, na první pohled ok na další pohled už v akva ok není) přimotal hrubší štěrk, nevěnoval jsem tomu moc pozornosti, ale je zjevný že seweliim i sekavcům to není po chuti, všechny způsoby jak ho dostat pryč zatím končí neúspěšně jelikož vždy po čase vyleze na povrch, navíc pohledově mi to strašně vadí, moje chyba vím, a v budoucnu se mi to už nestane, budiž mi to poučením že hrubší v jemnějším neschovám. Jak vyměnit dno a na vo si dát pozor vím, už jsem to párkrát dělal, ale jak odlovit sekavce příčnopasé netuším, máte nějakou radu? Nebo je musím odlovit az po vytahání kytek? Za předpokladu že nebudou zahrabaný ve dně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 22:19 nepellion Re: ctibum
Ano, jsou tam od začátku, filtr je sice převzaný z jiného akvária, ale je mi jasné že i tak jsem to lehce unáhlil.

Údržba zatím probíhá tak, že kontroluji vodu a stříhám rostliny. Nevím co znamená "s ne moc rostlinami", jelikož je v podstatě každý 4. den stříhám do poloviny výšky a přesazuji vedle. Snad jen, že v předu žádný koberec neroste.

K mému překvapení je po měsíci úroveň amoniaku/dusitanů/dusičnanů na 0/0/15 mg/l.

Když je rozsvícené akvárium, dělají to tak 2-3 sekavic.
Když už mají zhasnuto a svítí mi jen vzdálená lampička, vidím, že to dělají zhruba všichni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 21:09 R Muž ctibum [6926] Re: nepellion
Jestli souhlasí datum založení 20.1.2020, tak je to 4 týdny mladé akvárko. A sekavci poslední 3 týdny lítají... Tzn. že tam jsou od prvního dne?
Hlavní fotka, tedy ta s ne moc rostlinami, je aktuální?
Údržba probíhá jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 21:08 Muž Tommo [828] Re: nepellion
Z vlastní zkušenosti tohle dělají v novém prostředí. Ale takhle dlouho mi to nedělali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 20:51 nepellion – Nečekané chování
Dobrý den.

Mám ve svém relativně novém akváriu 8 sekavců, a navzdory popisu (noční tvor, budou se schovávat ve dne a podobně) mi poslední 3 týdny létají po akváriu jak diví (jezdí podél akvária v 2/3 výšce, nebo se točí kolem filtru na skle).

Může to být nějaký problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2019 20:41 Muž O.Tom [439] Re: Dinecek
Panceřníček je tvrdý, sekavec je taková žížala... nevím co Tvá mřenka udělá, ani jak je aktuálně velká, ale do budoucna bych ji asi zrušil. Jak povyroste, dokáže přebagrovat všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 19:30 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Dinecek
Dobře potlesk palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2019 19:15 Žena Dinecek [205] Re: JirkaŠčobák
Proč bych je neměla pořizovat? Od té doby, co měním vodu po troškách a pouze odstátou a pitnou, se úhyn zastavil. A hned to musím zaklepat. Z diskuze níže jsem pochopila, že Seachem Flourish jim neublíží v doporučením množství. Já to samozřejmě podhodnotím-pro jistotu. A Bivoje si ještě rozmyslím. Na hlínu nemám nervy-jsem ráda, že to přestalo chcípat.

Nebo mám akvárium nevhodné pro sekavce? Nepořizuji je teď, chci až po Vánocích. Přečetla jsem o nich kde co na Internetu. Prý je to nenáročná rybka, jen se s ní musí zacházet opatrně při odchytu a nesnáší měď. Proto ten můj dotaz zde.

Mřence věřím, že neublíží. Nesežrala ani pancéřníčky malé (chvilku jsem si myslela opak).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 17:27 Muž ZDRI [1415] Re: O.Tom
Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu :)
Stejné dno, stejné klubko hadu na žrádle. A speciálně potvrzuji tu (ne)chytatelnost, už jásáš, že ho máš v síťce, ale v poslední chvíli "proleze sklem"... Když tak zavzpomínám, já je vlastně nikdy nedokázal chytit, až když jsem tu velkou nádrž úplně rušil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2019 17:07 Silviebaris Re: Roger
Nevyhrabou,to není ancistrus... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 17:03 Muž Roger [1873] Re: O.Tom
Když to tak čtu, tak o nich do NoName začnu vážně uvažovat, kamenů mají dost a i velkých, rostliny i kořen, jen mám obavu aby mi nevyhrabali kytky ven a já je nemusel pořád sázet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   17.12.2019 16:51 Muž O.Tom [439] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Takhle to vypadá u mě. Jemný přírodní říční písek, žádný štěrk ani pálené substráty, ač jsem si těmi variantami více či méně prošel, zůstal jsem u toho, co vyhovuje mi, mému způsobu akvaristiky...

Sekavci se zahrabávají pokud jsou v ohrožení/ve stresu, jinak ani do toho jemného písku ne.
Díky tomu je sekavec nejhůř chytatelná ryba co znám, při jejich výlovu jde v podstatě o znovu-založení akvária...
Jinak jim stačí běžné úkryty, kořeny a kořínky, místa pod kameny. Pokud se cítí dobře a přestanou se bát, klidně budou prolézat rostliny u předního skla jak hadi ve stromech.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.12.2019 13:28 Muž RAP [1557] Re: JirkaŠčobák
Ty jsi s tou hlínou, jak uhranutej. hmm
Pokud jim připravíš adekvátní úkryty, nebudou mít potřebu se schovávat do substrátu.
Konkrétně u Lenky(Dinecek), bych se takovým pokusům vyhnul velkým obloukem!
Edit: ZDRI byl rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   17.12.2019 13:25 Muž ZDRI [1415] Re: JirkaŠčobák
Už to začíná být trapné a musím bohužel souhlasit s Václavem. Opět jsi zde těžce OT (tématem je chov sekavců), opět grafomansky a zcela mimo mísu tlačíš lidem své stále stejné metody. A evidentně i bez ohledu na to, že se sekavci nemáš žádné praktické zkušenosti.

Dino, já je měl delší dobu ve velkém společenském akvariu. Dno jemný praný říční písek (polosvětlý), bylo poznat, že jim vyhovuje čistá, pravidelně měněná voda. Milují houštiny, kořeny, kameny, v takovém prostředí jsou aktivní i přes den. Tvá nádrž je pro ně ideální a budou sem i mnohem vhodnější než velké mřenky. Mají tendenci rýt/schovávat se ve dně, takže určitě nepřidávej hlínu ani jiný rozpadavý substrát. Kytky neničí, žerou vše, ale u mě milovali všechny červy (živé i mražené), kteří propadli na dno (nitěnky, patentky). Neuměli lovit koretry a protože byli v nádrži s různými menšími cichlidami (stálé nenažranými), občas jsem je po zhasnutí cíleně přikrmoval na dno. Těsně po vpuštění do nového (byli hodně maličcí) je větší zvědavé ryby měly tendenci lovit, mají styl plavání, kterým docela provokují, ale obešlo se to beze ztrát. Když to shrnu - k Tobě určitě ano, jen nevím, co na ně řekne Tvá nevyzpytatelná mřenka Nemo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 11:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: nekdo
Fotka k příspěvku Hlínu jsem uvedl jako možnost. Na internetu složení neuvádí, ale na produktu je. Vypadá to, že tam měď není (v množství, které by stálo za zmínku).
Sekavci jsou ryby, kterým vyhovuje tmavé a bahnité dno a mohli by se na něm cítit dobře - to je argument pro zeminu. Ona sice převážně zapadá do substrátu, ale nevadí.
Na dno ji dostaneš tak, že dáš hrst zeminy do misky s vodou a druhý den do akvária vložíš to, co kleslo ke dnu. Takto se dá zemina vzít i do ruky a vsunout do substrátu pod rostliny. Nebo, pokud je jemná, nasát i s vodou do větší injekční stříkačky a vstříknout pod rostliny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 05:22 Muž nekdo [355] Re: Dinecek
Hnojil jsem systemem dennerle (v30+s7+e15) a přešel na pmdd s kno3 (pozor - neberte to jako zaručený postup - je to individuální dle ryb).
Do dna jsem nastrkal tablety od dennerle, pak zkoušel root sticks od easy life
Sekavců mám stále stejný počet jako na začátku.
Nic nevyrýpali ze dna (používám terramol 1-3 mm)
Nikdy nikam nevyskočili, ani neměli snahu vylézt ven.

Množství mědi v míchaných hnojivech (lhostejno jaká značka) určených do akvárií je diskutabilní - většinou se jedná o jednotky hmotnosti v řádu chyby měření.

Rozhodně si ale myslím (subjektivní spekulace), že výrobce hnojiva ve velkém ví, co tam namíchal spíš, než někdo, kdo "dělá hlínu". Není to nic proti Jirkovi, určitě mu to funguje, ale prostě si neumím představit (možná mám jen malou představivost, což určitě nemám :) ), jak Vám výrobce hlíny řekne je tam přesně tolik a tolik toho a toho... a v každé hrsti to bude stejné.
Zásada je dodržovat dávkování (a PMDD vychází prostě nejlépe finančně)
Bivoje bych tam necpal - blbě se s tím manipuluje a ještě hůř to vypadá, když se to dostane napovrch (na druhou stranu to je problém u všech kořenových hnojiv - to, co se děje, když se to dostane nahoru- řešení je jednoduché - prostě se to zastrčí co nejhlouběji a musí na tom být dostatečná vrstva substrátu, aby to ryby nevyrejpaly ven). Co se týká Ostravy a sekavců, tak to neporadím anžto nikoho tam neznám:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 18:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Dinecek
Roky používám pro kryptokoryny a echinodory zeminu pro pokojové rostliny od Agro. Hrst by ti stačila. Popostrčilo by je to a možná by to nemuselo obsahovat měď. Používal jsem ji i v akva se sekavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2019 18:04 Žena Dinecek [205] Re: lacewings
Děkuju moc za výklad. Nebudu přehánět. Zkusím polovinu doporučené dávky a jednou za týden u toho Seachem Flourish. Toho Rataje si ještě rozmyslím, jak psal ZDRI. Nevíte náhodou, kde se v Ostravě dají sekavci sehnat? U pana Osmančíka je teďka neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.12.2019 15:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dinecek
- měd patří mezi prvky ovlivňující tvorbu enzymů a enzymatických procesů ,jsou dokonce žádoucí složkou ,nezbytnou pro růstové a rozmnožovací procesy u ryb ,ale i ostatních živočichů
- dokonce v případě některých krmiv pro ryby je měd zastoupena ve stopovém množství

- problematikou je hranice limitního množství ve vodním prostředí ,ve ztahu k rybám ,jejich fyzologii a prostředí

- hodnotové jednotky ,uvolnujíci se z mědi v závislosti na faktoru stáří(přítomnosti mědi) ,teplotě a vody jako takové ,dle pH a tvrdosti ,kdy nebezpečná koncentrace(toxicita) mědi ,je různá ,jak pro měkkou tak tvrdou vodu
- vyšší úroveň mědi ve vodním prostředí akvária je "jedovatá" nejen pro bakterie, včetně bakterií nitrifikačních ,ale i pro ostatní živočichy a rostliny
- je zde důsledk problematiky biologického odbourávání škodlivých látek a dochází tak k jejich poměrného nárůstu ve vodě a důsledku ukládání(dno)

- průměrná koncentrace mědi v pitné vodě v ČR 0,005 mg/l-hodnota bezpečná pro chov ryb v akváriích
- maximální koncentrace mědi v měkké vodě bez organického znečištění 0,01 mg/l -hodnota limitní pro některé druhy ryb v akváriích
- maximální koncentrace mědi v silně mineralizované (tvrdé) vodě 0,1 mg/l-hodnota zcela nevhodná pro některé vnímavější druhy ryb v akváriích ,limitní pro studenovodní chovatelské druhy ryb

- v měkké vodě se účinky toxicity mědi projevují u ryb rychleji

- mnohdy se uvádí ,že měď má mít dokonce antioxidační účinek ,ale jedná se o zcela opařný efekt

-závěr
- toxicita mědi samotná a její sloučeniny ,nebo výrobky ve kterých je obsažena ,jsou ale pro akvária velmi nebezpečná, pokud nejsou přímo určena pro použití v akváriu
-měď lze jen obtížně přirozeně odbourávat,protože má schopnost se v prostředí i organismech kumulovat
- mědi je prostě nejlépe se úplně vyhnout, stačí bohatě ta ve vodě
- jak vidíte, není to vůbec jednoduché, přesto nevidím problém, pokud to nebudete přehánět s používáním uvedených přípravků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 10:07 Muž ZDRI [1415] Re: Dinecek
Seachem Flourish jsem ve výrobcem doporučeném dávkování používal (na podporu růstu řas) i v nádrži se citlivými Sulawesi krevetkami - bez problému. Rataj Bivoj bych si v Tvé nádrži dobře rozmyslel. Máš tam ryby, které ryjí, když se kuličky dostanou ze spodních vrstev, je z toho docela bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2019 22:17 Olin Re: Dinecek
Kdyz budeš hnojit podle návodu (nepřehnojovat), tak bude vše v pořádku co se mědi týče. Toho bych se nebál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 22:10 Žena Dinecek [205] Re: vaclav
Této odpovědi úplně nerozumím. Všude se píše, že je chov snadný. Kluci psali, že Seachem je bezpečný a pod echinodory doporučili jílové kuličky. Tak jsem dnes koupila Bivoje, ale zarazila mě tam ta měď-byť se uvádí stopové množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 22:00 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dinecek
Musíš se sama rozhodnout jestli chceš náročné rybky nebo ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 21:58 Žena Dinecek [205] – Sekavci a hnojivo
Ahoj, plánují po Vánocích nákup sekavců příčnopasých. Má někdo zkušenost s tím, jak snášejí hnojivo? V atlasu je napsáno, že jsou extrémně citliví na měď a chemii vůbec. Strádají mi echinodory a kryptokoryny. Mám Seachem Flourish a dnes jsem ještě koupila Bivoj od Rataje. Ale mám strach to do akvária začít přidávat, když chci pořídit právě sekavce. Poradíte mi, prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2019 14:00 R Muž Anthrax [4788] Re: Veverca
Ne. Proč se napřed nepodíváš někam do atlasu, kolik ty ryby dorůstají, v jak velkých nádržích se doporučují chovat a v kolika kusech? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 13:49 Veverca – Sekavec
Dobrý den, Mám doma akvárium 30l. Mohu v něm chovat jednoho sekavce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 15:17 Miro1311 – Pangio Kuhli
Zdravím.. všade čítam o tom, ako Pangio Kuhli vlezú všade, kam sa vojdú.. dajú sa chovať aj v akva bez krytu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 08:07 Žena petulinakk [2016] Re: rudolf
Dekuju pane Hofmanne, kdyz jsem svuj prispevek psala, tak mi proletlo hlavou, ze Vy by jste to urcite objasnil presneji, a je to tady :-)
Take jsem mela pruhovane sekavce ze dvou zdroju uplne jine, presne jako u Vaseho odkazu, takze uz vidim, ze ani jeden nebyl pricnopasy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.01.2015 22:16 Muž rudolf [4681] Re: petulinakk
Nahlédněte sem:
rybicky.net/forum/147…
pod datem 21.10.2012 tam jsou dvě fotky asi nejčastěji u nás prodávaných sekavců (thajský a sundský) a velmi stručné vysvětlení, jak je to s druhem Pangio kuhlii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 17:36 Žena petulinakk [2016] Re: kaca
V Braniku jsem koupila i bogorske (nevim ale odkud kaca je), mela jsem je spolecne s pruhovanyma, a tvorili jedno hejnko.

Ale souhlasim s Beilis, u nas se prodavaji vsichni pruhovanci jako kuhli kuhli, i kdyz buhvi jestli jsou to opravdu oni, mozna se pod timhle nazvem u nas prodava jiny druh, nebo i vice druhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 15:01 Žena Beilis [34] - AsieRe: kaca
Ono je hlavní problém že seženeš max kuhli kuhli, jiné druhy v akvaristice nemají.
Já jsem jednou náhodou sehnala sekavce úhořovitého a to na burze ve Zlíně, víckrát je tam už neměli.
Jsou to nádherné bezproblémové rybky, doporučuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 12:02 kaca – různé druhy
Chci pořídit několik sekavců a zajímalo by mne, zda je dobré kombinovat více druhú, konkrétně sundský, johorský a-nebo thajský. Jde o to, že se doporučuje chovat více kusů tak jestli se počítá jakýkoliv sekavec nebo to musí být stejný druh. Odchov neplánuji. Předem díky za rady :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3818-sekavci--chov?od=1