Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozmnožování Echinodorů

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Rozmnožování Echinodorů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 10:09 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: matlala
Peťo, jak píše Sid, jíl ke kořenům Echináčům určitě prospívá. Chtělo by to ale vidět v jakém jsou kořeny stavu a taky znát druh toho Echinodoru. Nebyla by fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 09:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: matlala
Těžko říct, Peťo, čím to je... Ale co kdybys mu zkusil dát ke kořenům kuličku jílu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 09:32 Muž matlala [798] - Rostliny – Můj echinodorus
ahoj,
dostal jsem echinodorus od souseda (druh nevím), který mám doma 800l a pořád mu to kvete a rostou nové rostlinky. Jeho mateční rostlina (z níž je moje rostlinka) má cca 30cm, ale moje rostlina, kterou mám ž skoro půl roku má pořád jen 15cam max a docela málo listů. Hnojím PMDD(CSM,K2SO4,KNO3,MgSO4-1:2:1:1;1díl 5g, namícháno do 230ml vody, hnojím 8ml/den; akva cca 35 čistýho) a pořád nic. Dno kolem něj se porostlé e, tennelus a glossostigmou, která se přes něj sápe. Čím to může být, že nechce růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 00:04 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Avona
Jak to děláš? sad sad :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 23:38 Žena Avona [107]
Já mám spíš opačný problém, za každý nový list mám šlahoun, tak stříhám a stříhám... už ty nové echináčky nemám kam dávat :-) To mi taky nepříjde normální..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 21:24 Usine – Re: DonJuanKarlos
Tím dnem to nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 21:19 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: vaclav
Ted (včera :-) ) sem ho přesadil do 70L, protože ve 200ce měl málo prostoru. Snad se mu bude dařit líp, ale tam má zas slabší osvětlení. Počkám aspoň do prázdnin, jak se mu povede, pak eventuelně zkusím to kořenové hnojivo.

Edit: Teď jsem si uvědomil, že ten kamarád měl hodně hrubé dno, spíš oblázky a malou vrstvu, třeba to je ten důvod. je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 21:15 Usine – Re: DonJuanKarlos
To se mu asi něco nelíbí. Zkus s ním něco udělat. Pohnojit, přesadit, nebo ještě počkat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 21:05 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: vaclav
rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 20:49 Usine – Re: DonJuanKarlos
Jak ho máš dlouho?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 20:43 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: vaclav
To sem zkoušel :-P :-D co kořenové hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 20:33 Usine – Re: DonJuanKarlos
Zkus ho ukecat to ti docela jde. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 20:26 Muž DonJuanKarlos [30]
Já má zas problém, že mám velký e. amazonicus, ale odnože mi nedělá žádné sad Dostal sem ho od kamaráda co má málo osvětlenou nádrž, jen 0,2 W/L, ale každý měsíc má novou rostlinku a celkově je má všechny menší než já. Jak mám echinodorus amazonicus přimět k odnožování? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 10:26 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: RADOVAN
Určitě je dej pod vodu,ten šlahoun půjde ohnout a pomocí třeba matky a vlasce ho udržíš ohnutý.
Já je odstřihuju až v takovéhle velikosti:

www.premovoakvarko.cz/…

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 23:07 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Výhonky neostrihuj,musíš ich najprv ponoriť pod hladinu a nechať vytvoriť vlastné korene. Až potom ich odstrihnúť a zasadiť.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 14:07 Muž ghostik [81] – Re: RADOVAN
Mrkni ke mne najdes tam foto echinodoru a zakoreneni.
rybicky.net/nadrze/3387…
Koreny pusti nejsnadneji kdyz je pod vodou takze slahoun musis ponorit ( radeji bych ho zatim nerezal nejsem si jisty jestli se bez korenu dokaze uzivit - takto ho zivy materska rostlina ). Mne ty co byly pod vodou koreny pousteli hned ( pokud je neozraly mrenky ) a ty nad vodou jsem zkousel nechat zakorenit. Bohuzel se to podarilo jen u jednoho ale zato se mu uz velice dari v kvetinaci na okne a roste jak o zivot :o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 12:46 Muž Snofrev [54] – Re: RADOVAN
jakej to je echinodorus raději hádat nebudu, je jich až moc a určitě někdo určí lépe

nové rostlinky v každém případě ponořit do vody, teď když už jsou listy, tak by mělo i jít ten šlahoun ustřihnout a novou rostlinku nechat v akva plavat, měla by si už živiny sehnat sama a pustit kořeny by taky měla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 11:37 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Echinodorus a dcérske rastliny nad hladinou
Fotka k příspěvku Ahoj. Kvitne mi echinodorus(neviem aký). Vyrástla rovná stonka až nad hladinu ale kvety sa neotvorili a vyrástli na vrchu dva malé echinodory ale bez koreňov a sú nad hladinou. Neviem čo mám s tým robiť :-( . Už je to tak asi 2-3 týždne a korene sa stále neobjavujú a ponoriť to nemôžem lebo tá rovná stonka je pevná.
Ďakujem za rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 18:29 maxipes
dekuju vám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2008 18:13 Usine – Re: maxipes
Jsou tři možnosti. První je že rostlina vyžene šlahoun a v jeho přeslenech vyrostou nové rostliny. Jakmile jim narostou kořínky můžeš je oddělit a zasadit.
Druhá možnost je že rostlinu vytrhneš(pokud je zasazená aspoň 1/2 roku)a odřízneš část rhizomu. (silný kořen)Ten zbavíš všech kořínků a necháš ho plavat na hladině. Za čas z něho vyroste i několik rostlin.
Třetí možnost je že necháš šlahoun na hladině a když začne kvést štětečkem ho opylíš a pokud se utvoří semena tak z nich můžeš vypěstovat nové rostliny. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 18:03 Muž Horác [3942] – Re: maxipes
Pohlavní rozmnožování je ze semen (záležitost spíše pro profesionální pěstírny), při nepohlavním (vegetativním) rozmnožování vznikají dceřinné rostlinky na tzv. květním stonku. Ten se nenechá vykvést nad hladinou, ale ohne se a zatíží, aby zůstal pod vodou. Vznikne na něm několik dceřinných rostlinek, které lze po vytvoření kořenů oddělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 18:02 maxipes
no popis to vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 18:01 Muž Horác [3942] – Re: maxipes
Pohlavně a nepohlavně. :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:58 maxipes – jak se množí Echinodorus bleherae
chtel bych se zeptat jak se množí tato rostlina nebo jestli se vubec množí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 22:03 Muž PetrSMS [0] – díky
ahoj, díky moc za rady, budu tedy "držet" šlahoun pod vodou (zatím, se táhne vodorovně, takže drží sám) a nechám tomu volný průběh... OK... jako by tam žádný šlahou nebyl ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2006 20:55 Usine – Rozmnožování Echinodor
Echinodory se tak rozmnožují nesmíš to ustřihnout byl by konec šlahoun je až metr dlouhý drž ho pod hladinou v vyrostou na něm nové rostliny které můžeš oddělit až mají vlastní kořeny.Rostlinky se většinou tvoří až od konce . Když ho necháš nad vodou většinou vykvete a potom vytváří rostliny až po odkvětu, ale většinou se spálí teplem od světla. rybicky.net/k/forum/400.jpg :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2006 20:31 Žena katunka [158] – echinodorus
Ahoj..mám ech. major...ten šlahoun jsem měla taky, ale na konci pak začal kvést...teda ne kvést ale utvořily se tam pupeny, ty postupně zhnědly a začaly tam růst nové lístky. Podle rad zkušenějších z těchto stránek jsem šlahoun s lístky ohnula na štěrk a zatížila kameny...asi po týdnu se lístky hodně rozrostly a začaly rašit i kořínky. Nevím jestli jsem ti pomohla...myslím, že bys měl zatím počkat, co se z toho šlahounu vyvrbí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 19:23 Muž PetrSMS [0] – Rozmnožování Echinodor
Ahoj, mám Echinodorus parviflorus-tropica a Echinodorus bleherae a z obou se mi začíná táhnout nějaký tvrdý šlahoun. Vypadá to jako by se chtěla květina rozmnožit, ale jak jí pomoci? Nechat šlahoun svému osudu, nebo se to zastřihuje, pustí nové kořeny a zasadí? Ví někdo oprimální rozmnožování těchto květin? Díky, Petr

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/364-rozmnozovani-echinodoru-?od=201