Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozmnožování Echinodorů

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Rozmnožování Echinodorů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 17:09 Muž Březka [10] – Re: cc355
No to bych nezkoušel. Myslim že bys tim oba odsoudil k zániku jelikož přímo ze středu začínají vyrážet nové listy. A nebo by ti zbyl jen jeden. Spíš ho trochu ostříhej at ho zmenčíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:36 Muž cc355 [1]
Rád bych se zeptal, jestli je možné echynodorus rozmnožit také třeba tak, že pokud je dostatečně veliký (tím myslím že má opravdu mnoho listů a je to veliký trs) ho třeba rozpůlit a zasadit?? Nebo bych tímto způsobem rostlinu zabil?? Zítra budu kompletně přestavovat akva a mám tento problém.:-) Akva je malé a kytky jsou rozrostlé...:-) Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 13:36 Muž Březka [10] – Re: GP
A byli z toho nový rostlinky. Mě teprve vyrostli asi jen 5 lístku a kořínky žádný. Jen se mi docela zastavil rust ty hlavní rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 13:03 GP – Re: Březka
podobne se mi zacaly objevovat odnoze u osirise...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 12:32 Muž Březka [10]
ahoj. Mam ech. ocelot a už mi jednou kvetl. Ted jsem ho přesadil a na oddenku se začali vytvářet mové rostlinky. Je to na stejném principu jako u anubalisu. Postupně jak narustali lysty tak se oddenek zvěčoval a kořeny rostou jen na zčátku. A ted jsem nechal oddenek nbo jak to nazvat venku nad štěrkem. a už to roste. Setkal jste se stim někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 17:03 Usine – Re: Fogi
Rozmnožování echinodorů je různé, záleží na poměrech v akváriu. Některé submerzně rozmnožit klasicky šlahounem nejde, protože ho nevytvoří. Měl jsem ech afrikanus sedm let a vykvetl až když jsem ho daroval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 16:22 Fogi – Ecinodorus indian red
mam takový dotaz jak se rozmnožuje tento druh Echáče koukal jsem na atlas a tam to neni........myslel jsem že se rozmnožuje jako ten bleherae all neim poradte pls díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:03 Usine – Re: Aleš
Kolik rostlin necháš je jen na tobě, Pokud už mají některé rostliny větší jak 5ti cm dlouhé kořeny tak je můžeš opatrně oddělit. Dej si pozor, může jich být i několik v sobě. Potom ti porostou ty další lépe. Šlahoun může být i metr dlouhý. Na některých echinodorech začínají růst nové rostliny až od konce šlahounů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:57 Muž mirlun [48] - Rostliny – listy na kořenu-viz má prezentace mirek2
mně začaly na obnaženém kořenu echinodoru pučet lístky, tak jsem opatrně odtsřihl od hlavní rostliny(naprosto bez újmy) a pak dokonce původní kořen ještě roztřihl. koukněte na mirek akvarium 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 15:48 Muž matrix069 [79]
to Aleš:Ja osobne som mal na jednom šlahúni až 8 rastliniek (mal som dva šlahúne naraz každý min 8 ks výhonkov)a v pohode(Echinodorus Atlansberg),počkal som až sa pekne rozrástli korene a listy do cca 5 cm ružíc a až potom oddeloval od stonky(šlahúňa). Ďalej mám Ech. cv.Tropica,ten má cca 4 výhonky na stonke a postupujem rovnako. Akurát ja mám vždy rastlinky na konci šlahúňa (najďalej od matečnej rastlinky)vždy najväčšie,najrýchlejšie rastú aj ich ako prvé oddelujem. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 13:01 Aleš – Šlahoun
Jak dlouhý šlahoun, nebo možná lépe řečeno kolik rostlinek na šlahounu, by se maximálně mělo nechat? Můj Echinodorus blaherae pustil dva šlahouny a na každém už má 5 - 6 mladých rostlinek. Směrem ke konci šlahounu je šlahoun čím dál slabší a totéž platí o rostlinkách (čím dál menší a slabší, přičemž to není jen tím, že ke konci šlahounu jsou mladší rostlinky). Neměl by se ten šlahoun zašípnout? Nebo jen z něj odtrhávat největší rostlinky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 12:17 Muž DrSova [28] - Rostliny
Asi ho zasadim do paludaria. Mas pravdu, jdu si vybrat naky jiny..... hezci:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 09:24 Usine – Re: bigV
Chvilku to bude trvat, ale vyroste znova. Vytrhl bych ho celý, nechal jen oddenek a i ten pokud je moc dlouhý bych zkrátil a zasadil zpátky, nebo nechal plavat na hladině. Většinou z něho vyroste několik nových rostlinek. Po čase se to, ale celé bude opakovat. Kup si radši jinou rostlinu, která to nedělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 00:36 Muž DrSova [28] - Rostliny
Mel sem echinodorus cordifolius.Bohate rostl,pak vyhodil list nad hladinu.Postupne se vsechny listy "predelaly" na emerzni,řapíky dlouhé 60cm. To se mi moc nelibylo, tak sem vzal nuzky a sestrihal sem ho.......tim sem to asi pos... co?? Páč už nic dalsiho nevylezlo. Ptam se zda ho mam nechat v akva nebo vyhrabat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 19:42 Usine – Re: henrich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 19:36 Usine – Re: DonJuanKarlos
Většina jich kvete na jaře nebo v letě tak vydrž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 19:31 Muž DonJuanKarlos [30]
Fotka k příspěvku Ještě zpět k množení e. amazonicus: dlouho se nic nedělo a největší echinodorus jen mohutněl, mám ještě jeden echinodorus a ten jsem před měsícem vyndal z jezírka, zasadil do květináče a přikryl folii. Krásně se rozrůstá a pravidelně ho dopuju hnojivem pro muškáty (na tvorbu květů), ale množení jsem zatím nepozoroval :-( Nevíte někdo jak mu momoct? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 10:28 Muž henrich [4]
Zdravim :)


Prosim o radu s mnozenim bleherae - mam dve rastlinky uz 3/4 roka, pekne sa rozrastli, ale este som z nich nevidel vyrast ani "slahoun", ani kvetnu stonku...
Jedna rastlinka je zasadena v piesku - nenormalne sa rozbujnela a druha v klasickom akvarijno strku - ta je mensia, pretoze je trosku v tieni.

Podla Vaclava som pochopil, ze je este moznost ich vytrhnut, odrezat z hrubeho korena (ak taky najdem), tomu otrhat korienky a nechat ho na hladine. Bojim sa tejto moznosti, pretoze som ju niekde inde nevidel popisanu a nerad by som vazne poskodil existujuce rastlinky, kedze sa im dari.

Mienim ich rozmnozit kvoli "tanga" akva, kde mi ziadna ina rastlina nevydrzi - znicia ju. Anubias mam, ale straaaasne pomaly rastie.

VDAKA
;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 16:01 Muž matlala [798] - Rostliny
no vidiš :-D
ale na rostlinach to je znat už zas bublaji a jsou hezké, takže to je dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 15:36 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
...nehnojim denně spiš obden...
Pak hnojíme zhruba stejně. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 15:29 Muž matlala [798] - Rostliny
jo, menčí dávka se měří těžko, ale už mi dochází komponenty, takže asi to pak nechám navážit po míň gramech a budu asi hnojit ještě míň
no a nehnojim denně spiš obden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 10:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
...CSM a K2SO4 1:2 (1 díl 5g) hnojím cca 0,3ml na 10l, 210ml...
Ve své "112" hnojím přibližně poloviční dávkou. :-)
EDIT: V přepočtu na 1 litr, samozřejmě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 09:15 Muž matlala [798] - Rostliny
aha na to já úplně zapomněl, omluva, je to 210ml víc se do té lahvičky nevleze i když by měla pojmout 250ml)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 22:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
Pokud nenapíšeš, v jakém množství vody jednotlivé složky rozpouštíš, ta čísla nic neříkají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 18:30 Muž matlala [798] - Rostliny
tak echinač se zlepšil
ovšem větší moc není, má jen více listů
hnojení je nezbytnost, jinak rostliny sklovatí-jen nejnutnější směs CSM a K2SO4 1:2 (1 díl 5g) hnojím cca 0,3ml na 10l
vysvětlení:mikroprvky nezbytnost.základ pro rostliny
K2S:používám vodu z vodovodu a draslík se její upravou ve vodárně odstraní

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 20:11 Muž matlala [798] - Rostliny
zkusime až bude pořadně čistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 18:31 Usine – Re: matlala
Na ruduchu rostoucí na břidlici je dobrý šmirgl. (smirkový papír) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 15:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
Tak já už to mám na dohled... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 15:39 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
V 15 letech určitě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 11:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
Až bude víc času. :) Důchod se nezadržitelně blíží... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 11:44 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
Kdyby se mi chtělo číst to by bylo...
nemohl bys to shrnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 11:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
Jak "řešit" řasy popisuji snad v každém svém druhém příspěvku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 11:36 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
nějak se tam ale nemožu dohledat řešení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 11:27 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
Držím palec
Mrkni, Peťo do prezentace "Pro Laduschku". Aktuálně jsem řešil vláknitou řasu; jsou tam fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 11:24 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
bivoj mám, dal jsem tam 1 kuličku a vyměnil jsem polovinu vody, ode dneška nehnojím a ještě teďka odstraním hodně rostlin z hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 09:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
...takže tedka zkusím vysadit hnojeni...
Fajn. Ještě zkus "propláchnout" akva - pravidelně vyměňuj část vody a nepřidávej hnojiva. Dbej na dostatek CO2 a odstraňuj ruduchou nejvíc napadené listy. (Beztak je to jejich konečná...)
Bivoj je jíl, takže u mě dobrá! :) A řasa na tom pozadí - to bude asi dlouhý boj... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 08:14 Muž Yirka [9126] – Re: RADOVAN
Šlahouny mi vyrůstají z E. prakticky trvale a vzhledem k výšce mé nádrže nemám problém s vylézáním nad hladinu. Většinou se kořeny ve spodních patrech tvoří již těsně po začátku růstu listů a rostliny odděluji ve velikosti listů 5-8cm, kořeny je pak třeba většinou již zkracovat - jakmile vyrazí, rostou rychleji než listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 07:08 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
takže tedka zkusím vysadit hnojeni, koupim bivoj (nic jinyho neseženu).
savo nemožu použít, protože ruducha je na pozadí a to je z břidlice, přilepené přímo na boční stěnu a zabudovaný přepadový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 00:27 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
tak som ten echinodorus ohol a teraz je tesne pod hladinou tak má krásne fialovoružové listy a čakám až mu narastú korene. Potom ho môžem oddeliť keď bude mať viac koreňov? Lebo niekde som čítal že má mať asi 1/3 až 1/2 dospelej rastliny. Ak by to bolo tak tak to sa riadne načakám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 23:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
...co bych teda měl udělat, snížit dávky? zkusit vysadit?...
Nevím, Peťo, co bys měl udělat, ale už jsem napsal, co bych zkusil udělat já. :-)
Hned bych vypustil to hnojení do vody, akva bych "propláchl" a posléze pravidelně hnojil čerstvou vodou, (jen v případě reálné potřeby bych přidal vytipovanou živinu), ke kořenům echinodoru bych dal tu kuličku jílu.
A ještě bych dodal:
A dělal bych vše pro to, abych se zbavil ruduchy. :) (Hygiena v akva, dostatek CO2 a světla /pozor na zarostlou hladinu!/, mechanická likvidace řasy, resp. chemická /SAVO/ z dekorací a techniky atd. ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 22:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Avona
...já tam raduchu vidím...
Už jsem se lekl, že už mám ze samých řas vidiny... :), že už je vidím všude... :-D
(Jenom bych prosil - ani roducha ani raducha, ale ruducha. :-) Děkuji. )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 20:51 Usine – Re: matlala
Já dávám 4ml na víc jak 400 litrů vody a ty dvojnásobek do 35 litrů, to se nediv že máš potíže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 19:39 Žena Avona [107]
Já nevím, ale já tam raduchu vidím...vlevo na listech ...a nepřipadá mi že sem - tam... možná jen blbě vidím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 19:05 Muž matlala [798] - Rostliny
jaka štětička zas mam jen hnědou sem tam(na velmi starých listech pomalu rostoucích rostlin a pozadi) a potom jenom na skle povlak, přes který se blbě kouká

co bych teda měl udělat, snížit dávky? zkusit vysadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 17:35 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
A co ta štětka? Ta se ti tam dělá vinou nedostatku živin? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 15:49 Muž matlala [798] - Rostliny
-aqualit mám též, ale bez hnojení jedou řasy rostliny ztrádaj
-kořeny by uhnívat neměli
-světlá má dost je tam 0,8w/l typu 8** hladinu jen občas moc zaroste salvinia
-vodu měním 1x týdně cca 30%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 12:42 Žena Avona [107]
Já mám podminované dno Bivojem od Rataje a vespod vrtvičku Aqualitu. Nehnojím PMDD, voda je asi v pohodě protože pokus s tímto hnojivem skončil fiaskem už po první dávce ( řasa ) , jen občas kápnu Bioflor. Myslím, že to funguje a nehodlám radši nic měnit :-) ( díky Romanovi za rady ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 12:20 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
Já vidím problém v tom napadení ruduchou. A problém ruduchy v tomto:
Hnojím PMDD (CSM, K2SO4, KNO3, MgSO4 - 1:2:1:1; 1díl 5g, namícháno do 230ml vody, hnojím 8ml/den; akva cca 35 čistýho)
Hned bych vypustil to hnojení do vody, akva bych "propláchl" a posléze pravidelně hnojil čerstvou vodou, (jen v případě reálné potřeby bych přidal vytipovanou živinu), ke kořenům echinodoru bych dal tu kuličku jílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 11:58 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: matlala
Že by Uruguaiensis? Napadá mě jen - zkontrolovat kořínky jestli neuhnívají, pokud ne, dát k nim hnojivo (JBL 7 kugeln, bivoj... ) a dbát aby na něj bylo řádně svíceno a ničím nebyl stíněn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 10:59 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Eff
Fotka k příspěvku tady je ta fotka
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/364-rozmnozovani-echinodoru-?od=151