Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podložka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Podložka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2009 13:10 Muž arnošt [37] - Rostliny
přijde mi zbytečné utrácet hříšné peníze za nějakou speciální podložku - kupte si karimatku nebo dvě podle zatížení a vyjde to nesrovnatelně levněji...
edit:koukám, že už mě někdo předběhnul... :o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 13:07 pansuu – Re: V
ano ano Já použil v obou případech karimatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 12:58 V
Ajllyn napsala: dosť sa pod akvarkom tá pena stlačila

A není právě tohle účel té podložky? Aby vyrovnala drobné nesrovnalosti mezi stojanem a akváriem? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 12:52 Žena Amy01 [39] – Re: ČUPR
dosť sa pod akvarkom tá pena stlačila a na niektorých miestach bolo akva cca na doske, polystyrén mi príde silnejší a pevnejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 12:50 Muž ČUPR [204] - Tetry
Ajllyn napsala: myslím, že polystyrém vyhráva na plnej čiare :-) mala som aj takú penovú podložku a nič moc teda
Zajímal by mne důvod Tvé nespokojenosti - díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   18.03.2009 12:22 Žena Amy01 [39]
myslím, že polystyrém vyhráva na plnej čiare :-) mala som aj takú penovú podložku a nič moc teda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 12:20 Muž ČUPR [204] - Tetry – Podložka pod akvárium
Blíží se čas zřízení nové nádrže a tak se chci zeptat vás ostatních - ze zkušeností - jakou upřednostňujete podložku pod akvárium? Já používám léta polystyrénovou desku cca 3 cm silnou, obalenou tapetou s imitací dřeva. Ale "technika" a zkušenosti jdou kupředu a určitě to není to nejlepší řešení. Dnes se vyrábějí nejrůznější speciální podložky - plastové, nebo pěnové, možná používáte něco jiného - lepšího. Budu rád, když se se mnou podělíte o zkušenosti. Díky všem! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 13:19 Štěpán
Ne, dno by to mělo vydržet, ale pro jistotu aspoň nějaké příčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 13:17 Stan – Podložení dna akvaria.
Musí být pod akváriem nějaká deska proti prohnutí dna-400L .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 21:40 Muž Horác [3942] – Re: Novák
Ano, dno může být "ve vzduchu" ... viz samonosné celoskleněné (několikapatrové) akvarijní stojany.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 21:24 Novák – Podložka
Dobrý den dnes jsem si koupil akvárko 60 x 35 x 40 - tedy 84 litrů a k němu víko se dvěma zářivkami light - glo 60 x 35. Ve zverimexu neměli podložku pod akvárium ale paní mne upozornila, že plastová podložka - rámeček je součástí víka. Tak jsem akvárium zasadil do víka a akvárium napustil. Může to prosím tak být . akvárium drží jen na hranách jinak je dno ve vzduchu. Pokud ne - proč to tedy tak vyrábí - děkuji za odpovědi Novák

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 18:04 PoLi – Re: soptik
Diky SOPTIKu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 16:28 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: PoLi
je to opravdu jedno, vyber podle toho co bude podle tebe jednoduší zamaskovat aby to nekazilo vzhled akva. pokud je stojan na akva opravdu rovný a pevný s klidem mužeš použít tu 1 když použiješ 2 budeš mít lepší tepelnou izolaci dna akva, takže ta dvojka je vhodnější a větší tlouška už je zbytečná, já mám pod 600l taky 2cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 09:23 PoLi
Ahoj,

Jak silnej polystyren (1 cm nebo 2 cm) mam dat pod akva s hrubym objemem 160 l, cisty objem asi tak 130 l ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2008 09:51 holenda
pod vsetkymi akvariami mam polystyren hrubky 1cm. vyborne izoluje a vyrovnava nerovnosti. akvaria mam od 60l po 500l. je najlacnejsie a najpraktickejsie riesenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 22:06 Muž recht [10]
Mam karimatku a OK ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:47 Muž Diego [72]
Já mám pod 170l akvárkem udělanou nerezovou ,,vanu,, je to nerez a na krajích zvedlý kraje.Podtím mám obyčejnej 2cm polystyren a vše v poho.A taky vše zadara. palec Ale podle mě to může být i bez té ,,vany,,. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:32 Muž Tonys [16]
Tady další odkaz. Myslim si ža ten ppolystyren vyjde levnějc a je to skvělej izolační termo materiál. www.zoo-hobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:25 Dušan2
Jekor je vlastně izolační koberec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:19 Muž Yirka [9126] – Re: lovec
Jak píše Václav, ono je to taky o izolaci. BTW - Jekor je taky druh koberce jestli si dobře vzpomínám. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:16 lovec
co třeba kousek koberce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 17:19 Dušan2
Já tam mám Jekor a na něm karimatku, žádný problém , ale karimatka je rozhodně lepší než molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 15:27 teekey – Re: metal
ja mam "molitan" podlozku, na vysku 3cm a urezanou na rozmery akvaria a zatim zadny problem - mam to jak pro 62l tak i pro 112l. Tezko rict co by stim udelala vetsi vaha X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 13:00 Muž metal [96] - Cichlidy
tu podlosku mam dam ju 2.krat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 18:14 Muž Yirka [9126] – Re: metal
Nedá mi se nepodělit s velmi dobrou zkušeností s podložkou mirelon. jedná se o podložku pod plovoucí podlahy z lepšího materiálu než např. polystyren. nedrolí se, je velmi pevná, prodává se v deskách do tloušťky 6mm. lze na ni bez problému nažehlit-nalepit nábytkovou hranu a překrýt tak přechod na aq. pod svou 200ku jsem slepil 2 ks, ale vůbec se neprojevila žádná deformace, takže si myslím, že by stačila i 1 vrstva. cena je rovněž velmi přijatelná-deska 0,6 m2 kolem 50,- czk.
Někde ve fóru je to i s fotkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 17:01 Usine – Re: metal
Pokud není izolace dobrá, dno se více ochlazuje než voda v akváriu a je to jedna z příčin proč rostou hůře rostliny. Takže bych se přimlouval za tvrzený polystyren. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 15:56 Muž JirkaJirka [10]
karimatka je opravdu super napad :-)
otazka je take jak velke je to akva ;-)
pro polystyren stale hraje cena

www.levnaakvaristika.cz/…

www.shop-zone.cz/…

produkty.obi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 15:19 Muž metal [96] - Cichlidy
stou karimatkou je super napad dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 15:17 deCORF OBRAEN
ja by som radšej dal nejaky polystyrén alebo niečo ako karimatka..to sa dokonale dokáže prispôsobi a vyrovnať malé nerovnosti.podložky pod akvária sa dajú kupiť aj v chovproduktoch ale sú dosť drahé..karimatka je presne to isté a stojí okolo 60SK.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 15:15 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: metal
ne ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 15:12 Muž metal [96] - Cichlidy – podloska pod akvarko
mozem dat molitan pod 250.l akva. myslim molitan co sa dava pod plavajucu podlahu je dost tenky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 23:31 TommySMASH – Re: Yirka
Musim řict že ta podložka drží dobře boky akvaria vlastní tíhou vytvaří tlak na boky a tím jsou méně zatížené spoje. Po měsíci neprdlo ani dno a to už dostalo akva docela pěknou šlupku do předního skla a vydrželo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2008 17:12 Muž Yirka [9126] – Podložka pod AQ Mirelon
Fotka k příspěvku Vím, že jsem trochu "off date", ale nedá mi se nepodělit s velmi dobrou zkušeností s podložkou MIRELON. Jedná se o podložku pod plovoucí podlahy z lepšího materiálu než např. polystyren. Nedrolí se, je velmi pevná, prodává se v deskách do tloušťky 6mm. Lze na ni bez problému nažehlit-nalepit nábytkovou hranu a překrýt tak přechod na AQ. Pod svou 200ku jsem slepil 2 ks, ale vůbec se neprojevila žádná deformace, takže si myslím, že by stačila i 1 vrstva. Cena je rovněž velmi přijatelná-deska 0,6 m2 kolem 50,- CZK.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 12:11 mikl
já mám pod akva polystyrén 1cm a nemám problém, když se použiju ostrý lámací nůž, je to bez bordelu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 11:50 Žena Lucianetta [43] – Re: bigboban
tak vidíš ;-) když se řekne polystyren, nemusí to znamenat "okousanej" kraj, kterej je vidět pod akvárkem přece X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 11:38 Muž bigboban [19] – Re: Lucianetta
Ale joo, uříznout jde polystyrén ostře buď tepelně nebo vodním paprskem se to dělá. Jen jsem přihodil osobní zkušnost od jiných akvaristů, kdy jsem viděl dost nevzhledný starý a odrolený polystyrén. Samozřejmě ne každý to tak má, jak tu někdo psal jde to schovat do krytu apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 11:01 Žena Lucianetta [43]
kdysi dááávno naši pracovali pro firmu, kde se vyřezávaly z tenkého polystyrenu vylysované půlky modýlků letadýlek a pak se to lepilo k sobě. Řezali to žhavým drátem (nevím, jak to bylo vyřešené technicky, ale vypadalo to jako "prak", nahoře mezi těma 2 kolky byl zavedenej drát a bylo to připnutý k nějakýmu zdroji) - bylo to uřezané krásně hladce a žádný drolení nehrozilo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 09:37 Muž bigboban [19] – Re: mch.sokolov
Viděl jsem u pár akvaristů polystyrén pod akvárkem. Byl většinou špinavý, což je na té bílé barvě vidět. A pokud přesahoval kolem akva tak byl dost odrolený, prostě se mi to nelíbilo. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 09:26 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: bigboban
proč by nedržel pohromadě?:-)měl jsem ho x let pod akvama a nikdy žádnej problém a to i 4cm:-)a věř že držel smich hmm jinak osobně použivám karimatku a nebo pěnové puzzle,co sem ukradl synkovi,měl před postelí :-O smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 09:23 Muž romi [7] – Přéma
bud to spravim ako vravis alebo polystyren po obvode olepim ciernou paskou a hotovo. kryt je beztak cierny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 09:12 Pepas
stačí 2cm polystyrén,pokud to máš v zapuštěném rámu není nic vidět,mrkni na to moje ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 09:08 Muž bigboban [19] – Hnusný polystyrén
Teda musím vyjádřit můj údiv, jak někdo může vůbec přemýšlet o polystyrénu. Mě osobně to přijde jako pěkný hnus (esteticky) a prakticky taky nevhodné, protože polystyren nedrží pohromadě. rozzureny

Nechápu, že někdo vůbec uvažuje jinou variantu než ta podložka co se prodává všude v akvaristice, taková ta tmavá mechovka co má asi 0,5cm. ;-)

Např. zde:

www.zoo-hobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 09:05 Muž Přéma [23] - Amerika
Tak ten polystyren natři stejnou barvou,jako má skříňka pod akváriem a ono to splyne.....já to taky tak udělal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 09:02 Muž romi [7] – to>mch.sokolov
tu 1,5 cm som mal kus doma ked som robil pozadie a zda sa mi to idealne. ja to mam ako kus nabytku, preto nechcem nejaky extra hruby polystyren
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 08:53 Muž wayn [79]
Jak silnou podložku se dle mého jednoznačně odpovědět nedá. Podložka má dva účely: 1. eliminovat nerovnost stojanu (nebo na čem to stojí) a 2. tepelnou izolaci. A od toho se odvíjí požadavek na její sílu. Pokud mám absolutně rovný stojan (a taky podlahu na které stojí) tak ani žádná podložka není třeba, pokud tedy nechci tepelnou izolaci. Dalším stupněm je rámeček. Ten se dá použít když je stojan rovný (především všechny strany musí být rovnoběžné, aby nedošlo k příčnému pnutí, tj. např. levý přední roh musí být ve stejné úrovni jako pravý zadní). Eliminuje především možnost povrchové nerovnosti stojanu (nebo přehlédnutí zrnka písku). Deska polystyrenu nebo karimatka (nebo speciální podložka pod akvárium, což je to samé) pak daleko lépe vyrovná nedokonalosti stojanu. Čím tedy je horší stojan, tím by podložka měla být silnější. V neposlední řadě má na volbu optimální tloušťky vliv objem akvária (či spíše jeho hmotnost) a hustota (tvrdost) podložky.
Přes tu úvodní větu ale nějaké doporučení dám: pro akvária do 150 litrů stačí jedna vrstva karimatky či podobně tlustý polystyren, pro akvária do 300 litrů dvě tyto vrstvy. S většími akvárii zkušenost nemám. Pamatujte ale, že ani 5 cm polystyrenu nezachrání akvárium před rozpadající se skříňkou pod ním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 08:44 Muž Přéma [23] - Amerika
Taky jsem přemýšlel,jestli pod nové akvárium ( 650 l ) dát 3 cm nebo 5 cm polystyren,nakonec jsem dal na radu vaclava a dal tam ten silnější,vaclav říká,že rostliny mají rády nohy v teple... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 08:27 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: romi
nevim jestli je 1.5cm,ale 2cm určitě a bude to v poho:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 08:24 Muž romi [7]
dobry den,
rad by som sa spytal, aky polystyren pouzit na podlozku pod akva. preluskal som forum a je tu prilis vela roznych nazorov.
rohove akvarium 190 l - staci pouzit 1 cm alebo dat nejaky kompromis 1,5 cm?
dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 23:45 TommySMASH
otáčím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 23:45 TommySMASH
tak to jsem rád že nejsem ještě takovej tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12 13

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3588?od=451