Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podložka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Podložka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 12:27 Muž Jrk [143] – Re: tomzarka
Já to mám mezi rámem a dnem - po celé ploše dna akvária a spokojenost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 12:01 tomzarka – Re: Jrk
potlesk ještě jednou díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 11:54 tomzarka – Re: JuraS
Fotka k příspěvku díky ale vložit mezi rám a dno,nebo jen pod dno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 11:39 JuraS – Re: tomzarka
Podložku pod akva určitě ano..i když otřeš akva i stolek tak, aby tam nebylo ani zrníčko něčeho tvrdého tak jen pro sichr kvůli otřesům..stačí stará deka pro mini akva...já měl pod 80 kou akva froté ručník..polystyrenová deska je na tuti nejlepší..nebo karimatka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 11:37 Muž navik [908] - Sumci – Re: tomzarka
U svého akvárka jsem použil oboje, jak přiložený rámeček (má tu výhodu, že do jeho profilu pár kapek, co případně steče po skle padne a neteče níže na skříňku) a celý vnitřní prostor jsem vyplnil podložkou (vlastní rámeček je mírně naprasklý a tedy důvěra v něj nebyla 100% :-) a jednak podložka slouží i jako tepelná izolace dna...). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 11:27 Muž Jrk [143] – Re: tomzarka
Podložku bych určitě vložil. Záleží na konstrukci rámu, asi pod sklo akva... Nevidím přiložený obrázek coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 11:25 tomzarka – Re: adraj

poradíš mi?
Zakoupil jsem akvarijní set a není mi jasné zda mohu nechat vlastní dno akvária
v přílozeném rámu,nebo zda mám mezi dno skla a rám vložit podložku.Nebo dát
podložku až pod rám. Viz přiložený obr.
Vím že jakákoliv nerovnost může způsobit problémy
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 11:22 tomzarka – podložka pod akvarium
Zakoupil jsem akvarijní set a není mi jasné zda mohu nechat vlastní dno akvária
v přílozeném rámu,nebo zda mám mezi dno skla a rám vložit podložku.Nebo dát
podložku až pod rám. Viz přiložený obr.
Vím že jakákoliv nerovnost může způsobit problémy
děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 22:38 adraj – Re: Trdej
Fotka k příspěvku Už mám své AQ246 napuštěné. Všechno (1,2 cm dřevotříska a 1 cm polystyrén) drží. Mám takový dojem, že polystyrén se vůbec nezmáčkl nebo jen o desetiny milimetrů. Ptal jsem se jen pro vlastní uklidnění i když jsem vnitřně byl přesvědčen, že to vydrží. Přikládám foto čerstvě napuštěné nádrže.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:00 Trdej
Já chtel pouzit polistytren 2cm vysoky,ale nezdalo se mi to,pac akvarko sedelo jen na bokach ,a u prostred byla 1mm mezera,tak jsem pouzil Mirelon 2mm,asi 4x prelozeny,a zatim drzi :) Akvarko je na pevnem podklade,a drobne nesrovnalosti to srovna. A jinak dalši důvod,proc jsem ho pouzil,je to,ze u nas v praci se vyhazuje :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:19 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...ja mam pod akva 1cm molitan - a bal som sa kolko ho stlaci...a stlaci ho iba o cca 2-3mm... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:15 Muž kortezhugo [983] – Re: adraj
...staci aj 1cm toho sa neboj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:10 Muž lachon [8] - Cichlidy – Re: Ajllyn
jasný taky bych fandil polystyrenu,udržuje teplotu a je prostě v pohodě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 13:46 adraj – Re: Yirka
Polystyrén už je koupený i uříznutý a pod akva, které čeká na napuštění. Koupil jsem co měli v OBI, ale ten extrudovaný to pochopitelně není. Stojan je ze železa a na rámu o šířce 2,5 cm je položen ta 1,2 cm silná dřevotříka, která je 26 cm od krajů podložena želenými pásy o šířce 5 cm a tloušce 5 mm. Dříve jsem na tom stojanu měl akva 160 lt. Místo desky a polystyrénu byly 2 cm prkna a filcové linoleum. Zámečník, který mi stojan převařovall na větší nádrž, mě s úsměvem uklidnil, že to v pohodě vydrží. Ptám se tedy spíš pro formu. Šlo mi o to, zda někde víte, jestli 1 cm polystyrén je dostatečný pod 250 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 13:14 jose – Re: cusbus
Jasné, ja mám stavebniny 5 min pešo, preto je doprava materiálu 0,00 a ešte vyvenčím psa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 13:13 Muž mirlun [48] - Rostliny – hrana desky, polystyrenu(2cm tl.), akva nad sebou
zdravím, co myslíte, je bezpečné mít přesně nad sebou hranu podkladové(dost pevné)desky, polystyrenu (2cm tloušťky) a hranu akvária 100x40x40cm? tlak se rozloží rovnoměrně,ale co na okraji? u malých akva je to jedno, u velkých, co mají "dno mezi stěnami" by to chtělo zvážit. navíc budu na akva dávat dřevěný kryt(takže další zátěž).
nejraději bych desku dal s přesahem, ale když jinou(širší) nemám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 13:06 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: jose
O.K. Myslel jsem to tak, že pokud má někdo u nosu supermarket, kde koupí tu karimatku, nebo bude muset jet do hobby marketu, které má u nosu málokdo, tak to vyjde na náklady stejně. V opačném případě je to rozdíl pár desítek korun, což je cena jedné rybičky. Důležitější je, aby měl člověk podložku, které dává přednost. Kdo dává přednost polystyrenu, ať tam dá polystyren. Myslím, že je to fakt úplně jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 12:58 jose – Re: NASREDDIN
V Liptovskom Mikuláši v stavebninách, trochu od ruky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 12:56 Muž NASREDDIN [1383] – Re: jose
Hmm, pak by nebylo na škodu připsat kde? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 12:54 jose – Re: NASREDDIN
2,30 € za 10ks 100x50x1cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 12:52 Muž NASREDDIN [1383] – Re: jose
Skutečně?
Kolik polystyrenu nakoupíte za 49 kč?
www.lony-sport.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 12:51 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: jose
No, 50-60 Kč za karimatku není zase tak moc. V každém větším supermaretu ji mají. Pokud nemá někdo za rohem hobby market nebo stavebniny, tak jej karimatka vyjde možná levněji. Podle mě to vyjde nastejno ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 12:46 jose – Re: cusbus
Za cenu karimatky mám polystyrénu na x nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2009 12:28 Muž cusbus [37] - Tetry – Bod pro karimatku.
Já teda hlasuju pro karimatku. Líp se zakracuje na konkrétní rozměr. Asi se mnou ale nebude každý souhlasit. Teď ji mám pod 78L akvárkem. Měl jsem ji i pod 250L a bylo to v pohodě. Že by se to zmáčklo ma 1 mm, to se mi nezdá. Mě se to nestalo. Na tu plochu se tlak rozloží, takže se to stlačilo maximálně na polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 11:10 Muž Yirka [9126] – Re: adraj
1cm by měl stačit, pokud ovšem budeš kupovat polystyren kup extrudovaný, který je soudrřnější. Sám používám pod podobně těžkou nádrž mirelon viz obrázek v diskusi. rybicky.net/forum/5279. Poněkud si však nejseim jist nosnotí té 12ky dřevotřísky. Záleží však na čem je položena a jak podepřena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 11:02 adraj – Re: foxy
Oživuji toto téma, neboť řeším podobný problém. Stačí 1 cm polystyrénová deska pod 250 l nádrž, která leží na asi 1 - 1,2 silné desce dřevotřísky nebo by měla být silnější. Dosud jsem měl akva jen do 80 l a pod ty jsem ani polystyrén nedával. Používal jsem zbytky filcového linolea nebo koberců.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 10:14 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: stanovsky
No, pokud ten koberec někdy neopatrně nenamočíš, tak celkem v pohodě. Pokud by se Ti podařilo ho někdy "nacucat" vodou, tak pak je problém. Hnije a hnije..... dlouho trvá, než to vysušíš... Tak opatrně při odkalování, doplňování vody a další manipulace s akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 10:07 Muž stanovsky [29] - Živorodky
No pod akváriem mám kus koberce - vrstva cca 5mm a je parádně vylisovaný. Tak snad to nebude časem vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2009 10:02 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: eso
Od toho tu jsme , abychom si navzájem pomáhali. Však já taky nejsem Vševěd a mám se co učit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 09:42 Muž eso [0] - Tetry – Re: ČUPR
dakujem ti velmi pekne si fakt ochotny diky este raz ;) mas to pekne to akvarko super pozadie ;) ;-) ;-) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 09:18 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: eso
2 cm úplně bohatě postačí - fakt je to velmi dobrý materiál - měl jsem s ním dobré zkušenosti. U nové nádrže jsem ho chtěl použít znovu, ale vzhledem k tomu, že je celé akvárium "zabaleno" do plastového rámu v barvě dřeva, už by se to moc "tlouklo" a tak jsem použil tu karimatku. Ale musel jsem ji oříznout velmi přesně vzhledem k již zmíněnému zvednutí po zatížení - viz moje nová nádrž rybicky.net/nadrze/6520 a detail podložení rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 09:13 Muž ČUPR [204] - Tetry
Extrudovaný polystyrén je vyráběn ze stejné suroviny jako pěnový polystyren, avšak naprosto jiným postupem. Granule jsou dávkovány do násypky a roztaveny, dále je materiál vytlačovacím zařízením (extrudérem) dodáván na pás, kde je tloušťkově formátován. Před vytlačovací hubicí je materiál napěňován hnacím plynem CO2. Při jeho výrobě nejsou tedy používány halony ani freony. Dále je materiál extrudovaného polystyrénu po vychladnutí a ztvrdnutí délkově a šířkově formátován a hrany jsou upraveny na požadovaný tvar. Důsledkem této výroby je materiál s vysokou pevností v tlaku a minimální nasákavostí (cca 10x méně než pěnový polystyren) i vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 09:11 Muž eso [0] - Tetry – Re: ČUPR
Dakujem pekne ;-) ;-) staci 2 cm hrubka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 09:09 Muž ČUPR [204] - Tetry
Jo - už jsem si vzpomněl - přesný název je Extrudovaný polystyrén! ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 09:07 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: eso
Nevím úplně přesně, jak se tomu tvrzenému polystyrénu říká, ale je to klasický polystyrén tvrzený a plochy má hladké - potažené jakousi jemnou hmotou. Koupíš to ve stavebninách - např. OBI, Baumax, Hornbach apod. Zkusím vygooglovat a dám echo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 09:00 Muž eso [0] - Tetry – Dakujem
Dakujem za rady.Ano karimatka sa uz pomaly ohyba do stran :-D Este by som sa chcel spytat aky polystyren by si mi odporucil cital som tu vela nazorov na polystyren ale neviem sa rozhodnut na 100% dakujem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 08:55 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: eso
Pokud se jedná o náklon, pravděpodobně je způsoben nerovnoměrností podlahy a podstavce (skříňky) pod akváriem. Nejlepší je podložit akvárium (pokud by Ti to esteticky nevadilo) silnější deskou z polystyrénu. Ta se dá i šikovně obalit samolepící tapetou v barvě dřeva apod. Viz moje prezentace rybicky.net/nadrze/2477 a detailní obrázek rybicky.net/fotogalerie.php…. Akvárium jsem na tom měl položené 10 let a bez problému. Karimatka je také dobrá, ale počítej s dostatečným přesahem a tím, že se pod váhou akvária - ve tvém případě ccca 250 kg dost promáčkne a přesahující okraje se zvednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 08:45 Muž kortezhugo [983] – Re: eso
ee-nepraskne...-nema preco prasknut ked ide iba o naklon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 08:22 Muž eso [0] - Tetry – Vas nazor
Zdravim.Chcel by som sa spytat:mam 200l nove akvarium 100x40x50 , mam ho podlozene karimatkou o hrubke 5mm-6mm , akva ja po dlzke naklonene rozdiel v nakloneni je 7mm .Chcel by som vediet vas nazor ci hrozi nejake riziko prasknutia.Prikladam foto karimatky a nakresu akva....
karimatka: img140.imageshack.us/…
akva nakres: img233.imageshack.us/…
dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 00:19 Otta – Re: sokar
Samozřejmě nějaká voda ukápne ale ne tolik aby to pod akva hnilo a smrdělo.Co se týče tepelné izolace tato debata vznikla z problematiky rovnosti podložky a ne tepelné,to si můžeš obložit akva i zezadu,já ale nemám ani topné tělísko-neni třeba. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 15:46 Muž kortezhugo [983]
Ja pouzivam molitan 10mm - uplne staci.Aj polystyren je dobry.-das za to par korun-neriskuj to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 13:19 Muž ČUPR [204] - Tetry
Zakládám novou nádrž, která je vsazena do rámu z plastu a dno (spodní sklo) je pár milimetrů nad deskou skříňky. Přesto dávám podložku. Řešil jsem to zrovna v těchto dnech a zakoupil ve sportovních potřebách karimatku o délce 100 cm za pouhých 49,- Kč. U původní nádrže mám 2 cm silný polystyrén obalený tapetou v barvě dřeva (viz prezentace nádrže rybicky.net/nadrze/2477). Takže neváhej a podložku určitě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 12:57 Muž kristian [80] – Podlozka
Polystiren ma dobrou tepelnou izolaci ( vhodne pro roslinky s hustym korenovym systemem). Nebo pouzit karimatku ci neco podobneho mekeho. Jde o to ze staci zrnko pisku ci neceho tvrdsiho a dno praskne. Osobne mam pod 120L podklad ktery se dava pod plovouci podlahu. Zatim spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 12:44 Žena Hatomi [27] – Re: Kaplan007
ono ani nemusíš kupovat "speciální akvarictickou". Stejně je to jen (předražený) polystiren... V Baumaxu(nebo Hornbachu) koupíš totéž ani ne za polovinu...
Ale to už je tvá volba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 12:40 Muž Kaplan007 [51] – Re: Hatomi
Teď jsem koukal po e-shopech a podložka pod moje akva je k sehnání za pár korun. Tak ho tam tedy dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 12:36 Žena Hatomi [27] – Re: Kaplan007
No přecijen bych tam podložku dala (jistota je jestota) i obyčejná karimatka postačí(ale polistiren je lepší). Já jednou riskla 50l bez podložky a za 3 dny jsem měla promočený úplně nový koberec smich Takže pod 150 bych neváhala a těch pár korun investovala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 12:34 Muž agent007 [47]
Určitě je to lepší. Má to i izolační (tepelné vlastnosti). Nějakou pěnovou, které se prodávají...Bez toho bych to neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 12:32 Muž Kaplan007 [51] – Je nutná podložka?
Je nutná podložka pod 150l akva, pokud ho mám na 100% rovné desce, kterou jsem pořádně očistil aby tam nebylo jediné smítko a spodní sklo akva rovněž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 23:23 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Zdenek58
Někde je hold zima a zrovna "teplé" dno je podle mě důležité... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 21:36 Usine – Re: Zdenek58
Tepelná izolace zabrání, aby byl rozdíl teplot voda - dno co nejmenší. Rostliny mají radši a lépe rostou, pokud je tomu tak a hlavně ty z bohatým kořenovým systémem jako třeba echinodory. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3588?od=351