Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podložka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Podložka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2015 10:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horác
Rika se to hezky, ale ja se nedavno stehoval, vsude mas vsechno, kopes do baglu s pradlem jak nejdiv akvarka, na zemi mas pytle s piskem, vsechno je najednou vsude, nechces zakopnout se sklem, tahas vodu, nechces si rozslapat pripravene rostliny, nechces vsechno namocit a hezky uklouznes na podlozce... No mozna jsem roztrzity a sileny, ale uhlidej pak nejake blbe zrnicko (kdyz jich mas plnou podlahu, jak sis rozslap roh pytle), to dobrou podlozku (minimalne pro klid v dusi) ocenis smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.04.2015 19:00 Muž Horác [3942] Re: Designer
Kdo si chce pod akva strkat "nechtěná zrnka písku", tak ať si ho radši položí na x-centimetrovou desku z pěnového polystyrenu :-D ...
a nebo na několik hranolků z téhož ... tam se pak vejde písku smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 18:51 Muž TBBT [4] Re: Designer
kde by se doma vzal písek :-D¨

je jasné že to pod tím akva celé otřu atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 18:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horác
Dosedani na sebe celou plochou to jiste resi, nepru se, ale takove nechtene zrnicko pisku mezi rovnymi plochami se slusnym pritlakem obsahem akvarka, tam dobra podlozka muze zachranit hodne, takze i proto se pouziva silnejsi, nez by bylo nutne u dobre dosedajicich rovnych povrchu. Pozor si davame vsichni, ale stejne... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.04.2015 18:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TBBT
Stačí i na mnohem větší, mám na Mirelonu už 10 roků 325l akvárium. Měl jsem na tom i 112l akvárium, které leželo na docela křivých deskách a taky to stačilo. Sklo vydrží hodně, pokud tam nebude kamínek nebo podobný výstupek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 18:36 Muž TBBT [4] Re: Horác
bude stát na komodě (neni to IKEA :-D ) nevím jestli je to dokonale rovné... to snad není nic ne :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 18:29 Muž Horác [3942] Re: TBBT
Ono nejde jen o velikost akva, ale taky o to, na čem bude stát :o) ...
pokud jde o dokonale rovnou, nezkříženou plochu, tak samozřejmě stačí i jedna vrstva ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 18:22 Muž TBBT [4] – podložka
Fotka k příspěvku Zdravím
Stačí mi pod akva 25x35cm cca 18l jako podložka izolace pod plovoucí podlahy?

a jestli stačí jeden pruh nebo dva... je to přeci jenom malé akva a myslím, že by jeden mohl stačit :)

předem díky...




 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 23:48 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: jamajcan
Podložka v tomhle případě zabrání tomu ze pokud by byl nějaký mini kamínek nebo něco co by pod sklem udělalo paseku tak tím de tomu předejde:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 23:16 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: jamajcan
Taky mam tenhle rámeček pod akva..a mam pod tím normálně karimatku :) ono se to samo vylisuje okolo toho plastu bud v pohodě;)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 15:00 jamajcan
Docela bych potřeboval poučit,jakou funkci tam ta podložka v tomto případě má?Byl bych vděčný,za vysvětlení.Předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 10:41 Žena toni [68] Re: Legioix
To by pak už neměla byt.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 10:11 Muž Legioix [574] Re: toni
To je mě jasný, ale jde o to, jestli když se podložka rozřízne a dá do těch dvou obdélníků mezi podpěru a bok akvária, tak jestli bude ta podpěra i poté pořád vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 10:05 Žena toni [68] Re: Legioix
Je....podpěra je vyšší než rám. ...takže zároveň se sklem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 10:01 Muž Legioix [574] Re: toni
Já bych tu podložku stříhl na dva kusy a dal ji od podpěry k boku (místo na podpěru bych vynechal. Z fotky ale bohužel není vidět, jestli není podpěra vyšší než podložka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 09:47 Žena toni [68] Re: RadekH1
Fotka k příspěvku No prej je to jako plexisklo. ..ze je tam ta podpěra extra v prostředku a na míru dělána skříňka. ...u nás říkají všichni podložku URČÍTE NE pod tenhle typ ale já se učila ze URČITE ano....:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 08:35 Muž RadekH1 [129] Re: toni
Je to trosku ot, ale co znamena vysoce flexibilni sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 08:27 Žena toni [68] – podlozka
Tak mi to preci jen nedalo a zavolala jsem primo do Juwel u nas v nemecku....pani mi rekla ze podlozku nedoporucuji protoze je to vysoce flexibilni sklo a kdyz by tam nekdo chtel dat tezke kameny atd tak podlozku pod pisek ale ne pod akvarium....nechci udelat nekde chybu a pak prijit o rybky a mit vytopeny obyvak :-)....sichr je sichr..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2015 23:43 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: toni
Rámeček nerámeček, podložkou nic nezkazíš. Jewel mám taky a podložku tam mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2015 23:41 jamesbond – dobrá rada nad zlato
Juwel mam, s plast. rámem. Bez podložky !!! ;-) bos natloukl si nos......
neni potreba, procházel jsem si tuhle německé stránky, není potřeba tam něco cpát, tudíš můžeš jít nejčko v klidu spát.

J.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 23:35 Žena toni [68]
Original juwel skříňka a akvárko ale hodně jsem tady četla ze podložku někdo i pulil aby přesne sedla pod dno...Aaah má někdo juwel s podložkou? ...dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 10:36 Žena toni [68] Re: jamajcan
no a uz jsme u toho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 09:37 jamajcan Re: toni
Mám jedno akva s tímhle rámem, podložka se pod něj nedává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 09:01 Žena toni [68] Re: RaSvaj
Fotka k příspěvku Můj problém je právě v tom ze hodně lidi rika ze Juvel má ten rám extra delanej a ze se tam podložka nemá davat...ten rám dna má ve prostřed podporu a celkove je vyšší než dno takže mezi dnem a skříňkou je paar mm vzduch....z toho mám strach protoze z logického hlediska ta podložka přece chrání před nerovnostmi ...posílám foto... :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 08:12 RaSvaj Re: toni
Ahoj podložku bych určitě dal pod každé akvarium. Vyrovná to případné nerovnosti. Podložka dle mého názoru nemusí být nějaká "značková", já mám třeba pod mým akva zbytek filcového koberce. Někdo zase dává polystyrenovou desku co mu zbyla. Ono je to jedno podložka stejně většinou není vidět, ale rozhodně pokud je to větší akva bych bez podložky nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 07:18 Žena toni [68] – podlozka pod juwel
Ahoj.....poradil by mi někdo jestli dat podložku pod Juvel ?Není to nove akvarium....dekuju:')

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 14:27 jenik38 Re: Heimdall
no právě, jednoho dne boční skla docestují na tvrdou desku skříňky. A pak se začne akva zase narovnávat o ty 2 mm zpět ?
Co jsem zjišťoval, tak akva může bejt v rámu z jeklů , kde vlastně chybí dno. Takto to mají běžně v akvaristice. No a mě se akva nahlo, úplně ignorovalo ty boky, a srovnalo se dle dna. Je to vidět na té podložce, jak je vymačkaná přední strana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 12:39 R Muž Silent [5949] Re: jenik38
Pokud je dno jakoby "utopené" v bočních sklech o dva milimetry tak by nemělo nic prasknout. Silikon, pokud je nádrž kvalitně slepená, pnutí vykompenzuje. Předpokládám, že všechna boční skla jsou slepená dobře a sedí přesně. Pokud je to tak, ničeho bych se nebál a při použití podložky už vůbec ne. Váha nádrže bude ležet na bočních sklech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 12:33 jenik38 Re: MartinHorák
Mám obavy aby to neprasklo. Nějak se mi to nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 11:23 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: jenik38
Nic s tím, 2mm nevadí, ono se to nepřevrátí ;-) A to s těma kytkama: to znamená, že jsou na prodej či darování?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 10:59 jenik38 – nakloněné akva
Ahoj všem,

zakládám nádrž větších rozměrů, 300L. Nemám zkušenosti z nádržemi nad 120L.
Nádrž se nahnula na přední stranu asi o dva mm. Po bližším zkoumání demontáži akva jsem zjistil, že dno akva je o 2 mm posunutá dovnitř. Tedy není zároveň jako zadní stěna.
Co s tím ?
Foto zde: rcm.mracek.org/…

Stolek je v naprosté rovině. Nechal jsem si hodělat na zakázku, má dvojitou horní desku.

Mám hromadu kytek za 2 tisíce co nemám kám dát. :(.

J.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 08:38 Muž michalcod [13] Re: amrtin
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 19:10 amrtin Re: michalcod
Ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 18:03 Muž michalcod [13] Re: amrtin
Takže podložka nastůl, na něj rámeček a do něj akva jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 17:56 amrtin Re: michalcod
Aha,tak to je jiná.Předpokládám,že původní akva od toho rámečku a současné mají naprosto stejné rozměry základny.V tom případě to ale poskládej stejně,ten rámeček je určenej přímo pod akva ano Podložka vyrovná případné nerovnosti podloží,ale akva bude stát v rámečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 17:45 Muž michalcod [13] Re: amrtin
Mám nové akva sólo, pak rámeček lehce starší a podložku taktéž..Mě se jedná o to jak to postupně poskládat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 17:42 amrtin Re: michalcod
Tak pokud byl ten rámeček součástí setu(předpokládám),tak ho použij,budeš mít záruku výrobce.Pod to samozřejmě tu podložku použít můžeš,ale přijde mi to zbytečný-záleží ovšem na podstavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 17:38 Muž michalcod [13]
Ahoj všem, budu napouštět akva a mám k dispozici jak rámeček přesně pod akva a i origo molitan. podložku. Vím, že je potřeba jen jedna, ale chci použít obě.
Mám dát podložku(tenkou) pod rámeček-čili na stolek a pak dát rámeček a do něj akva nebo dát rámeček, do něj vložit podložku a nakonec akva...?Předem se omlouvám za pro někoho hloupý dotaz, ale chci mít klid.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: george
Jo nosná deska? Pochopil jsem to jako tu karimatku či něco podobného, co se pod to dává... :-)
V tom případě bych to udělal podle Yirky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 09:04 Muž Yirka [9126] Re: george
Jak už jsem psal vedle. Je třeba jasně formulovat, zda ti jde o podložku (v tom případě je PaDa návrh rozumný) nebo nosnou desku, a to je pak o něčem jiném a tam bych to neriskoval. V tom případě bych nechal uříznout ještě jednu desku o správném rozměru a posadil to na ni. Mezi nádrž a desku pak pochopitelně dát kompresibilní podložku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:29 Muž george [3] - SumciRe: PaDa
dneska jsem to přeměřoval a deska má jen 89cm tak když bude akva na každé straně přesahovat o půl cm nebude se nic dít ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.03.2014 19:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: george
Bych to půlnul, na krajích srovnal s hranou akvárka nebo mírnej přesah mimo (takhle ti to může trošku ochránit hranu akvárka a nepoleze ti tam binec) a ten cenťák co bude chybět, bych nechal uprostřed nádrže, tam se to víc ztratí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 18:52 Muž sasula [274] Re: george
nebude... jen maximálně tobě při pohledu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 18:47 radim Re: george
Takový malinký přesah nebude vadit.
Hlavně ať to stojí celé na něčem rovném. Podložka je tam hlavně na srovnání nerovností, kdy stačí např. malý kamínek a dál už to znáš:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 17:55 Muž george [3] - Sumci
ahoj lidi potřebuju poradit : budu mít akva se dnem 90x45 ale podložka je 89,4 cm dlouhá nebude vadit když bude akva přesahovat ? děkuji za každou odpověd ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 22:38 Muž georg [112] - AfrikaRe: Martin
Juwel 240 jsem mělpostavený na desce, nepodložený ničím a v pohodě i s většíma kamenama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 22:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Martin
nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 22:29 Martin Re: Johan
Díky za reakci.

jde mi o tem středový plastový díl.

Nevadí, kdy bude karimatka na dvě části a přesně uprostřed akva, v místě kde je ten pruh prostě nebude?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 22:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Martin
Nerupne, je to v pohodě. Ale podložil bych ho mirelonem - ale z důvodu tepelné izolace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 22:23 Martin – Juwel Rio- podložka ano či ne
Fotka k příspěvku Zdravím,

potřeboval bych radu zkušenějších.

Zakoupil jsem si set Akvarium Rio 125 - pouze akva - bez skříňky.

Řeším podložku pod akva.

V shopu se píše toto, cituji:

"Akvárium je vybaveno na svém dně rámem, který stabilizuje nádrž, její otřesy a chrání hrany před poškozením, a to díky speciálnímu nastavení nevyžaduje podkladní rohože a podložky. Na krytu je prostor vyhrazený pro automatické krmítko."

Vzhledem k tomu, že nemám originál skříňku, dno akva je díky rámu cca 0,5 cm nad deskou skříně, mám strach, aby dno pod vahou vody a štěrku neruplo.

Máte prosím nějakou zkušenost?

Uprostřed nádrže je pod dnem takový platový pruh materiálu, takže podložku vcelku pod akva stejně dát nelze, tak se dobím, abych to tou podložkou ještě víc nepohnojil..

Díky za rady!
Martin
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3588?od=151