Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podložka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Podložka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:10 Jack – Re: filipsi
Tot i muj nazor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:08 Muž filipsi [1295] – Re: TommySMASH
Samozrejme obracene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 21:50 TommySMASH
tak mi přišla ta podložka fotka je u mého akva... akorat nevim jestli má bejt tak jak jí tam mám nebo obráceně podle má být obráceně aby svou vahou ten plast stahovala a tlačila tím na spoje... a navíc takhle přečuhuje to akva na každý straně cca o jeden cm... zejtra tam zavolam jak tam má být ale docela by mě zajímalo co si myslíte vy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 23:33 TommySMASH
Hmm, nic moc mi to nedalo ale asi dík... Je tam toho moc abych to pobral najednou... :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:47 Usine
www.akvarista.cz/…
Pokud to neznáš tak si to přečti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:30 TommySMASH
netěšim se na léto máme okna na jiho východ... to budou vedra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:27 TommySMASH
bude to na laminátovém nábytku... a jeste upresnim ze v těchto mrazivých dnech máme v bytě cca 21 - 23 stupňů C...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:16 Tomas4343 – Re: Štěpán
Přesně tak palec Důležitá je totiž velikost vzduchových "kapes". Čím menší prostor, tím méně tam vzduch cirkuluje => lépe izoluje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:10 Štěpán
... mozna dokonce lepsi, nez polystyren ...
To né... Protože v tom volném prostoru může vzduch bez omezení cirkulovat a přenášet teplo z teplého akvária na studený podklad. Ale jestli je podklad dřevo, tak rozdíl oproti polystyrenu nebude velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:07 Tomas4343 – Re: filipsi
Nemohu souhlasit, že tepelně-izolační vlastnosti této podložky budou lepší než u polystyrenu. Polystyren je dozajista lepší izolant
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:01 TommySMASH
jinak moc nechápu větu: plocha plastu pro prenos tepla vedenim je hodne mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 21:59 TommySMASH
Uvidim objednal jsem akva i s tou podložkou ale moc jí nevěřím jinak bych se neptal nerad bych kvůli blbý podložce měl 20 kýblů na podlaze... Filipsi "kdyby ti přišla s akváriem použil by jsi jí nebo by jsi použil polystyren nebo koberec atd..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 21:09 Muž filipsi [1295]
Tyhle "tupliky" se jako kaminky chovat nemuzou (myslel jsem, ze je rec o nejakych zapomenutych vstrikovacich bodech, pak jem se koukl na fotku). Izolacne to bude stejne, mozna dokonce lepsi, nez polystyren (akva stoji hlavne "na vzduchu", uzavrenem, dost vysoko, plocha plastu pro prenos tepla vedenim je hodne mala).
Ale cena je nesmyslna. Esteticky zadny zazak, aby to nekdo musel mit, funkcne take ne. Ovsem take ne funkcne spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 20:59 TommySMASH
Stejne asi polystyrén bude pod akvariem lepsi je to odskouseny... (neduveruju tem tuplikum ktery z ty plastovy podložky vyčuhujou - myslim si ze se to muze chovat jako kameny a akva muze po case prasknout...) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 20:22 Usine
Rozdíl teploty v akváriu mezi dnem a střední vrstvou vody může být i několik stupňů a je to i jedna z příčin proč nerostou rostliny. Proto jednoznačně polystyren. El, energie stále zdražuje a tak dobrá izolace se bude hodit a ušetří i nějakou kwh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 20:09 Muž Onďa [32]
Já mám pod akva koberec. A v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 19:59 Muž DrSova [28] - Rostliny
Myslim ze je to jen predrazena cetka. Ja mam pod 150l jako podlozku filc,polystyren je taky ok a hlavne levnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 19:37 TommySMASH – Plastová podložka...
Chtel bych se zeptat jestli nekdo nema zkusenosti stemito podlozkama pod akvaria.
www.pet.cz/…
Nebo jestli mam dat pod dvouset litrove akvarium radsi polystyren nebo neco uplne jinyho...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 17:21 HELLBOY
ja mam pod akva linoleum, co ostalo z prestavby telocvicne... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 13:09 Žena petrys [107]
já mám k akva přidělanej rámeček napevno silikonem, už to tak bylo při koupi a teď, při rekonstrukci akva, chci ještě pod rámeček dát polystyrenovou desku, už tu kdysi někdo psal, že to tak taky má
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2007 12:45 Muž Roman [100] - Cichlidy
Přikláním se jako spousta z Vás ke karimatce, je levná ,silná,odolná jako tepelný izolant a dobře se s ní pracuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 21:21 Muž beca [0]
Určitě tam něco dát! Ono to nemusí prasknout hned ale pokud tam bude nerovnost tak to bude trpět až to dotrpí...Já sem tu plochu pod akvakrem(300l) vylil nivelační hmotou a mám tam 2cm hobry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 21:07 Usine
Pokud chceš úspěšně pěstovat rostliny tak tam určitě polystyren dej. Rozdíl mezi teplotou písku a vody je někdy dost velký a způsobuje nezdary z pěstováním rostlin. Jak se říká, rostliny mají rády nohy v teple. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 21:07 Radka – .
Kolik Wattů máte osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 21:03 Muž filipsi [1295]
www.fnzas.org.nz/…

Tady je vypocet potrebnych tloustek skla akva. Pokud to tomu vyhovi, da se postavit jen tak jak pises. A skoro jiste vyhovi. Taky ale davam prednost staveni na podlozku, prijde mi to prirozenejsi, nez kdyz 300kg jen tak visi ve vzduchu (ten dojem dela to sklo). Ramecku bych se take vubec nebal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 20:53 fanda
Akva je od firmy Eheim tedy žádnej šunt.Dnes jsem se na totéž ptal prodavače ve VIVARIU Mělník a ten mne ujistil že se dno nepodkládá.Dokonce mne zavedl do jejich pěstírny a ukázal 300 litrová akva ve stojanech podepřená pouze pod dlouhými stranami cca 2 cm nosníky.Má někdo zkušenost s tímto podložením akvaria? Jde o akva Eheim SCUBA 120x40x50.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 12:55 Radka – .
Rámeček na akva vůbec nedávej a podlož celé akva.On to nebude jen jediný problém co sety mají,nejspíše budeš za chvíli řešit i nedostatečné osvětlení ,nevyhovující filtr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 12:43 fanda
V Hornbachu jsem koupil akva set 240 litrů ,na spodní straně je odnímatelný plastový rám takže když akva postavím na rovnou plochu tak leží pouze na rámu který je cca 1 cm široký po celém obvodu.Mám dát polystyren pouze pod dno tak aby celé dno bylo podloženo a rám prakticky nebyl funkční nebo dát celou desku i pod rám? Poraďte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 22:07 Muž Jurys [0]
Já mám rámeček pod svou 190 a zatím v poho.Dokonce sem to zahlíd i pod 400.Myslím že když u toho byl měls ho tam dát asi o tom výrobci přemejšleli víc jak mi a jinak boky akvária nesou stejnej tlak a nejsou ani v rámečku. :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 21:53 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Ta už jsem se i registroval a nafotil to akvárko bez rámečku, nakonec jsem ho tam nedal...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 20:20 Žena petrys [107]
pro POX: dík za odpověď a jak dlouho už to takhle máš? já už mám pár nepříjemných zkušeností s prasknutí akva, takže teď už chci mít klid, tu desku si seříz jen kolem akva nebo jsi to vyřezával na ten rámeček? ale asi jenom kolem akva že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 20:13 Pox
Přesně tak to mám i já ano dal jsem pod rámeček desku z polystyrenu tloušťka 1 cm,nožem seříznout a akvarium sedí jak zadek na hrnci. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:49 Muž Michal J. [37] - Rostliny
@ 140bmp - kamos to ma tiez takzo, ze akvarko sedi len na bocnych stranach, ale on ma akvarko s konstrukciou (ten starsi typ)cize neviem. Teoreticky, skus kupit polystyren vyssi ako je medzera medzi dnom akvarka a hranami, kde lezi akvarko.. Proste ze pod akvarkom bude polystyren. MYslim ze to vydrzi, nakolko sa ta vaha trosku roznesie na celu plochu tej dosky, a kebyze nedajboze nevydrzala, bocne ho stale budu drzat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 17:41 Žena petrys [107]
a můžu tedy mít ještě pod rámečkem ten polystyren? teoreticky si myslím, že by neměl být problém, rámeček by se pěkně "zaformoval" do polystyrenu a mělo by to být OK, ovšem praktické zkušenosti s tím nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:38 140bpm
ja to mam tak kvoli tomu, ze ja mam taku skrynu, ze vrchna doska je uchytena k bosnym iba "kolikom" ako policka v skryni. a keby som ju zatazil, isto by sa kolik zlomil a akva by skoncilo niekde na zemi a vobu by som mal v celej izbe na parketach :) tak mi poradili, ze nech to spravim takto, ze ta bocna doska to znesie na 100% a ze to bude v poho. ale bojim sa, aby sa mi akva neprehlo, pripadne nepuklo v strede... ake mate skusenosti ? hrubka je 6mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 13:04 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ja som mal taktiez pod 100l akvarkom v strede medzeru.. Nakolko karimatka to dost nevykrila..

Pre pokoj duse som bol kupim 2cm polystyrenovu dosku za 25sk.. 2m dlhu,60cm siroku a 2cm hrubu..

Odvtedy mozem kludne spavat.. Cize aj ked vyrobca povie, tak isto aj akvaristika ze tam ten polystyren nemusi byt, myslim ze tych 20korun ci kolko neni dajak extra moc aby mal clovek vecsi pocit istoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:56 Muž filipsi [1295]
Jaky k tomu mas duvod? Pokud to jde, je rozhodne lepsi polozit akva na polystyren celou spodni plochou, vcetne hran, tak aby mirne presahoval. Kdyz to skrinka nebo stojan nedovoluje, vetsina akvarek snese i jinak, ale musi to mit duvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:42 140bpm
no ja mam akva na nabytkovej skrini, celna a zadna strane su vo vzduchu, a pod lavou a pravou stranou mam polystiren. aj stred a cele dno su vo vzduchu. zatial ziaden problem... takto mi to poradili v akva shope u nas. a este rozner akva SxHxV / 80x30x35
myslite, ze to tak je spravne ? alebo mam vypodlozit aj prednu a zadnu hranu akva? je to potrebne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:23 Jakub
Tak jsem včera přivezl stolek a ten rámeček jsem tam přece jen nedal :-) koupil jsem pod nádrž jen podložku. Napustil jsem a zatim vše O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 12:54 Žena petrys [107]
mám taky pod akva originál rámeček, ale ráda bych ještě pod rámeček dala polystyrenovou desku-může to být? rámeček je totiž k akva přilepen silikonem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 12:25 Jakub
Díky,zítra si jedu vyzvednout stolek tak to proberu ještě v akvaristice a dám vědet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 21:45 tomele
hmm tak to já jsem nevěděl, že to jde vyřešit i takhle
zase jsem o něco chytřejší ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 18:58 Havel-st
112 l není tak moc a dneska se už většina setů dělá jako samonosné nádrže - s rámečkem se počítá. Pro dno by bylo horší, kdyby stálo prostředkem na něčem vvýšeném. Takhle hezky táhne stěny dovnitř, ikdyž to asi není hlavní důvod.
... hlavně aby stálo pěkně na celé ploše rámečku a jestli je tvrdej, tak se to může vylepšit vrstvičkou neoprénu nebo tak něco.

Jé, to jsem zůstal pozadu, to je lidí. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 18:54 Muž Horác [3942] – tomele
Účelem toho rámečku právě je, aby dno akvária bylo ve vzduchu, tj. aby se nedotýkalo nerovného podkladu. Je to alternativa k měkké podložce. To, že je dno ve vzduchu samozřejmě ničemu nevadí. A to ani u velkých, dvoumetrových nádrží - viz např. celoskleněné stojany v akvaristikách či pěstírnách. Pokud stále pochybujete, tak číhněte na tohle :o) ... www.akvarista.cz/…

a sakra ... zase pozdě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 18:53 tomele
no nevím já bych své 240l aq nedal pod rámeček, to bych neriskoval, ale pokuď to má do 100l tak jo, ale stejně molitan je to nejlepší co se může dát pod aq, protože rovnoměrně vyváří hmotnost aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 18:51 Žena Alena.sv [89]
Mě v prodejně prodavač radil,abych právě z tohoto důvodu rámeček nedávala, a dala jen molitan(karimatku,nebo jinou podložku).Rámeček je křivý,střed akva nadosedne a hrozí prasknutí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 18:49 Sidonius
Vůbec nic se neděje - dno se nemusí dotýkat podložky (stolku) celou plochou. Důležité je, aby na podložce ležely hrany akvária. (Aby podložka nebyla "do vrtule".)
Rámeček sám o sobě má jen dekorační účel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 18:42 tomele
radši to vyfoť a dej jsem tu fotku to bude lepší na okomentování
ale podle mě dno aq nesmí být na nějakém místě ve vzduchu a jaký je objem aq?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 18:20 jakub – proč rámeček pod akváriem???
Ahoj chtěl bych se zeptat k čemu se dává rámeček pod akvárium. Koupil jsem si 112L set a je u něho právě ten rámeček. Když jsem na něj dal akvárko je prostředek dna ve vzduchu cca 0.5cm. Bojím se aby se dno nepropadlo pod vahou.
Jinak stojí na akvarijním stolku na míru.
Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 10:06 holenda
jednoznacne polystyren. a nieje pravda, ze cim hrubsi, tym lepsi. najvhodnejsia je hrubka 1 cm na vyrovnanie nerovnosti ako aj tepelnu izolaciu uplne postacuje. pri hrubsich polystirenochje riziko, ze je v niektorych miestach pevnejsi ako v inych a potom vznika v tomto mieste tlak na sklo. 1 cm osobne osvedceny pri nadrziach 50l-500l

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12 13

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3588-podlozka-pod-akvarium?od=501