Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podložka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Podložka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:16 Muž Yirka [9126]
Fotka k příspěvku Levné a pohledné je též použití podložky pod plovoucí podlahy zn. Mirelon, tl. 5mm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 13:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ČUPR
jen si te dovolim doplnit... chce to pouzit spravnou tvrdost polystyrenu, pro mensi akva staci i ten na podlahy, extrudak je pomerne drahej, ale lepe odolava vlhkosti
a misto tapety se da pouzit i PVC izolacni paska (vyrabi se v sirce 1,5 az 5cm), a polystyren pod minicka (12L) jsem obalil cernou samolepici balici folii (neco jako potravinova folie), cerna vypada sik

jo a taky jsem resil, aby slo akvarkem (80x40x30 cm) soupat po stole, pomohl kus koberce, kterej jsem dal pod ten oblepenej polystyren, koberec je tmave modrej, takovej filcovitej, takze to vcelku dobre klouze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 13:38 Muž ČUPR [204] - Tetry
...již jsem to nestihl přidat reakci do jednoho příspěvku. Přečti si i další moje rady a doporučení níže... ;-) Vhodnější jak "obyčejný" polystyrén je ten tvrzený - Extrudovaný polystyrén - seženeš ho prakticky všude ve stavebninách (HORNBACH, OBI, BAUMAX....) a pěkně se dá řezat bez "otřepů".
Hodně zdaru! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 13:31 Muž ČUPR [204] - Tetry
Hlavně si dej pozor, ať se Ti nedostane i sebemenší zrnko písku mezi spodní sklo a podložku. To je nejčastější důvod k pozdější destrukci spodního skla. Jinak pokud mohu osobně doporučit, tak polystyrén - je nejvhodnějším materiálem - dá se obalit vhodnou tapetou - viz moje prezentace rybicky.net/nadrz/2477/0.jpg , nebo můžeš použít karimatku vhodné barvy. Nezapomeň ponechat přesah minimálně 1 cm na každé straně akvária, protože až se akvárium pod svoji tíhou "zakousne" do té měkké hmoty karimatky, tak by Ti krátký přesah odstával. Viz moje další prezezentace - (asi nejlépe je to vidět zde: rybicky.net/nadrz/6520/74.jpg , to je druhý den po založení akvária)
Ať se daří! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 09:27 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: pietro84
Pokud je prohnutá do tvaru "U" tak to moc nevadí, jen je třeba dávat pozor aby uprostřed akvária nebyl nějaký hodně těžký kámen. Obráceně prohnutá deska už je horší ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2010 09:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: pietro84
deska se tam dává pokud se skříňka prohýbá. Jinak se normálně pod akvárko dává polystyren, speciální podložka nebo třeba karimatka. Měla by vyrovnat případné menší nerovnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 09:16 pietro84 – deska pod akváriem a jeho podložení
Chtěl jsem se zeptat na podložení akva. Zakládám nové a mám obavy, že když deska pod akva není úplně rovná, dno časem praskne. Je to 98l. Rozměry má 70x35x40. Prošel jsem s vodováhou snad všechny skříňky v bytě, na kterých by mohlo stát a žádná není dokonale rovná. Ta původní, na kterou bych ho rád postavil je fortelní skříňka, ale opět její vrchní deska není absolutně rovná. Vyřeší tento problém polystyrén? Aby nedocházelo k pnutí a pak to neprasklo. A jak široký. Zatím jsem tam dal 1cm tlustý a všude fajn, ale pod dvěma předními rohy je asi 1-2mm mezera. Někdo radí i koupit novou desku na kuchyňské linky, ale ta zřejmě taky nebude dokonale rovná. Existuje vůbec nějaká rovná deska a navíc ještě fortelní, aby se pod váhou akva pak následně neprohla? Díky moc za rady a pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 08:26 ludo – polystyren pod akva
Stojan pod AQ je ocelový, nosníky jsou v celku,na nich bude položena 18 mm dřevotříska takže rovina je zajištěna a na ní 2 cm polystyren(měl jsem obavy jen z polystyrenu) díky všem za rady. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 05:20 Muž j0hny [86]
Dam, jednu radu: prepocitajte si to na zatazenie na stvorcovy centimeter, a skuste zatlacit prstom.
Urcite staci aj klasicky centimetrovy PS aj pod XYZ litrove akvarium, hlavne je, ze pripadne zrnko piesku sa zarije do PS, a nestoji na tom akvarko (kriticke prehnutie dna akvaria). Cim viac ma stlpec vody, tym tuhsi PS je treba.
Treba tiez brat do uvahy nerovnost podkladu. Ja mam 3cm klasicky PS na lochu 126x30 (150kg) a je to zbytocne vela napriek tomu, ze to mam na konzolach upevnenych na stene (rovina dosky na konzolach v tolerancii +- 1mm).
Ked je akvarko na preciznej skrynke z dreva, a skrynka stoji na dost rovnej podlahe, staci tam uplne karimatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:52 Muž Pufli [3]
Skôr ako polystyren je dôležité, aby plocha na ktorú kladiete akva bola čo najrovnešia a najpevnejšia 20 mm poystyrén je viac ako dostačujúci. Treba si uvedomiť, že aj male zrnko piesku pri takej hmotnosti môže spôsobyt prasknutie akva a tomu ma X-) zabranit podložka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:17 Muž hop [26] - Rostliny – Re: petr
stačí i 10mm, záleží jak veliké je aq. pod 100l dávám 10mm pod 540l mám 20mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:11 R Muž romant [27987] – Re: ludo
Pokud bude mít tu správnou nosnost a stabilitu to co je pod tím polystyrenem, tak bych se toho nebál. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:09 ludo – Polystyren pod akva
Dobrý den,chci se zeptat zkušených.Zvažuji umístění nádrže 250*60*65cm výška(975 l)na
2 cm polystyren.Mám takto umístěnou nádrž 176*50*50 již 3 roky a zatím žádný problém.
Děkuji předem za vaše postřehy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:14 svistik – Podložka
Fotka k příspěvku Mám doma podobný set jako už tu byl na obrázku níže (akorát na klasickém akvarijním stolku) a předevčírem odešlo dno do věčných lovišť. Zhruba u pravého středového vyztužení akvárko prasklo. takže i pro takovýto set je vhodné dát něco pod něj. Pravděpodobně to bude starší karimatka, ale nevím kam tu podložku dát. Mezi stolek a ten plastový "držák" nebo raději mezi plast a dno? Tipuju druhou variantu, ale přecijen bych to raději měl od někoho zkušenějšího potvrzeno. A druhý dotaz: dáváte nějaký podklad mezi sklo a dno? Taky karimatka, nebo něco jiného? Nebo čím to sklo chránit abych zas na rychlo nemusel odchytávat rybky a chytat nervy, že zas vytopím sousedy? Díky za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 02:44 GP – Re: Roman
spis dukladne podlozit kameny zevnitr... ale to by melo byt tak jako tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:22 Muž Dušan2 [1]
Já mám pod svým karimatku, a pod 100 litrovým jsem měl jekor, oboje v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:16 Libor123 – Re: stavik
Ahojky. Samozřejmě můžeš dát polystyren 1- 2 cm ale stejně dobře ti může posloužit kus strého dobře vysátého koberce či jekoru. Já osobně jsem koupil kus čistícího koberc a mám to na tom akvárko. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:08 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: stavik
Na tuhle podložku jsem přilepil silikonem 70 litr z 10 mm skla, pod ním je 1 cm polystyrenu a jedem. Ten plast vydrží hodně, takže i další dotazy s podložkou - asi to bude fungovat stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Roman
To udrží neboj X-) Nebo pro klid duše to vyplň třeba karimatkou nebo slabým polystyrénem, ale není to třeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:44 Roman
Koupil jsem setové akvárium Fluval Roma 90L , vespodu akvária je plastový podstavec ,kteý je napevno přilepený silikonem.Rámeček je pouze po obvodu a dno akvaria je asi 1cm vevzduchu, takže celá váha akva drži jenom kraje.Chtěl bych tam nejake vetší kameny a mám docela strach že by se mohlo dno probořit.Nevím jestli je dno ze silnějšího skla ,(nejde to vidět)ostatni sklo je asi 6mm.Žádné upozornění že by se to mělo někde podládat nebylo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 17:17 Muž Yirka [9126] – Re: HansH1
Zde v nařezaném stavu: rybicky.net/k/forum/86068.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 13:18 HansH1
Já mám třeba pod akvárkem Mirelon, vyšel mě ve 2 vrstvách (dohromady 8mm) na 20kč a jsem spokojený. kdo neví, je to tohle:
www.obchod-izolace.cz/…

Je pod akvárkem 100 litrů a sedlo si to tak o 2-3mm, takže myslím že je to v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 10:32 Muž Landvir [57]
Ok dekuji vám všem moc za rady, dám tam 2-3cm polystyren a kdyby si to nechtelo nejak sednout vypodlozim to kartonem nebo filcem, ještě jednou díky a mějte se ;-) Landvir
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 10:21 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Landvir
No však. Ty dva milimetry se krásně srovnají a zbytek si sedne a když ne, tak se mi to nezdá tak hrozné. Myslím, že 10 cm ve vzduchu u takhle malé nádrže by problém nedělalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 08:42 Muž Yirka [9126] – Re: JuraS
Jj, přesně tak jsem to viděl i já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 08:36 JuraS
pardon..mm srovná polystyren, ale raději bych to srovnal třeba letákama..rozložit noviny a srovnat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 08:00 Muž Yirka [9126] – Re: JuraS
Ten rozdíl, jak píše kolega, je 2-3 mm....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 07:50 JuraS
2-3 cm bych polystyrenem nesrovnával..21 ka lamino nebo kus pracovní desky..a na to polystyren aby srovnal případné mm rozdíly..a budou li skříňky sloužit jako stojan ty prošroubovat dohromady kvůli stabilitě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 07:28 Muž Landvir [57]
Ahoj Johan, myslíš to dobře ale ono právě 40cm bude ležet v rovině a 10cm by bylo 2-3mm ve vzduchu o to my jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 21:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Landvir
Pokud by nešly srovnat skříňky, tak co ten tlustej polystyren nad tou vyšší skřínkou trošku ořezat, aby se ta výška vyrovnala?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:51 Muž filipsi [1295] – Re: Landvir
A co proste podlozit tu jednu skrinku, a srovnat je nejdriv navzajem? Nejde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:47 Muž Yirka [9126] – Re: Landvir
Mysli taky na to jak to bude vypadat. Opravdu bude lepší něčím srovnat ten rozdíl v provchu a pak použít 1 cm polystyren, karimatku nebo mirelon. rybicky.net/forum/5279…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:40 Muž Landvir [57]
Ještě mě napadlo dát karimatku a na to ještě polystyren, jako že by ta karimatka vyrovnala ten schodek ale nevim no;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 18:10 Muž Landvir [57]
Jo díky Romane, myslím že s tím filcem by to nebylo špatný stejně mě nic jinýho nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:34 R Muž romant [27987] – Re: Landvir
Podle mě se dá koupit nejmenší tloušťka 0,5cm. Nebo mě napadá použít kus prkna jako výplň a spodek a vršek tzv. obložit tím polystyrenem podle toho jakou tloušťku budeš mít k dispozici, prostě vyrobit takový tvrzený jádro. Klidně by se dal použít filc místo polystyrenu, ale tam bych počítal s tím, že se více zmáčkne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:27 Muž Landvir [57]
No to by tako slo ale nevim jestli bych sehnal polystyren 2-3mm ale chapu vas jak to myslite, Ja osobne myslel dat tam 2-3cm v kuse celej polystyren a ze by si ty ě mm sedl na tym kousku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:24 R Muž romant [27987] – Re: Landvir
Já sy myslím, že to vyrovnání polystyrenem je možný. Já bych nejdříve dal to srovnání a pak po celý dýlce akva ještě jeden slabej, třeba 1cm, jestli jsem to dobře vysvětlil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:14 Muž Landvir [57]
Dobrý večer, zdravím všechny, řeším teď jeden problém. Při plánování většího akva u mě nastalo to že asi 10cm ze 60cm dna akva bude 2-3mm ve vzduchu a to za předpokladu že bych nepoužil žádnou podložku.(je to způsobeno přechodem mezi dvěma skříňkama) A teď k otázce, je možné aby tuto nerovnost vyrovnal např 3cm tlustý polystyren nebo se zlomí?? Nevím si vůbec rady jak to vyřešit, protože podkládat akva mě přije jako blbost. Mám strach aby dno neprasklo. Prosím všechny o radu jak toto řešit a doufám že jste můj problém pochopili. Děkuji moc všem Landvir ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 13:27 Wexelo
Ano to je možné, ale tyto akva mohou být tak konstruována = silnější a pevnější dno. U akvaria které na to není stavěné je možné že to vydrží a nebo taky ne. To si každý musí rozhodnout sám jestli to riskne nebo ne. Bylo by asi dost blbý to zkoušet na základě neověřených informací na netu a mít doma potopu :-) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 07:12 Muž Diego [72] – Re: Wexelo
To já bych se zase nebál...Třeba v Aqualife v Brně mají mořské akvárko (podle mě tak 1000-1500l) aqualife.cz/… a drží ho ,,jenom´´ boční vyzděné stěny.Pak tam mají akvárka s kytkama na prodej a to samé,sám jsem se tam díval na průhyb a neviděl sem...

A tyto celoskleněné pěstírny se už používají dýl a kdyby se to neudrželo,proč by se to používalo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 23:46 Wexelo
vaclav napsal: www.akvarista.cz/…
Tak tady to je pěkně vidět. Stojany ze skla. :-)

To je sice pěkné, ale tyto akva můžou mít zesílené dno a není v nich tolik (jestli vůbec nějaké) dno a dekorace které váží taky docela hodně. Já bych to neriskoval a podložil to deskou po celé délce. Je to každého věc, ale já mám rád klidné spaní ;-)
Edit - na desku samozřejmě nějakou podložku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 22:25 Muž Miras [111]
jj, kamarád míval odchovnu taky na nějakejch zrezlejch jeklíkách a vše bylo v poho, ale zas pozor, ne třeba to podcenit, radši to předimenzuju, než pak řešit následky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 20:24 Usine
www.akvarista.cz/…
Tak tady to je pěkně vidět. Stojany ze skla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 20:20 dest
tak toho bych se asi fakt i bal :-D i kdyz zalezi na naplni AQ :) voda je jasna ale dno a dekorace a pod ... ja mam radeji vsechny AQ podlozeny vetsinou skrinkou nebo alespon pultem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 20:10 pansuu
Viděl jsem i akvária v odchovně, 100x50x50cm a byly postavený pouze ve stojanu(2cm na kraji), bez jakýchkoli výstuh coze Chovatel říkal, že je to naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 19:27 adraj – Re: Wexelo
Někde tady na fóru jsem vznesl podobný dotaz. Mám 250 lt akva podložené 1,2 cm dřevotřískou. Okraje drží na 3 cm ocelovém rámu asi každých 50 cm je pod dřevottřískou 8 cm vzpěra. Akva drží v pohodě. člověk se nesmí asi bát velikosti nových akvárii, která jsou pro něj svou velikostí doslova a do písmnena ohromná. Vše vydrží více, než tušíme. Kdysi mě strašili,
že 100, 200, 300 lt. akvárií poškodí strop. Je to v podstatě směšný argument neználků. Dnes se těm strašákům už jen musím smát.





















 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 18:33 Wexelo
Dobrá rada nad zlato.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 08:10 Muž Yirka [9126] – Re: adraj
Je to tak, rámovou nádrž jsem měl někdy kolem r. 1980 a měl jsem pod ní 0,5cm filc. Ale není to tak, že by se i dříve podložky pod menší nádrže neřešily. Všeobecně známé poučky o možnostech prasknutí skla kvůli zrnkům písku byly známy již před mnoha desetiletími.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 22:18 Muž Miras [111] – Re: adraj
pamatuju si, že můj otec měl kdysi před lety pod akva jen lino a vše bylo v poho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2009 22:15 adraj – Re: Jrk
Pokud si dobře vzpomínám, tak asi před 40 lety existovala pouze rámová akvária a nějak moc se podložka pod ně - a u malých nádrží kolem 70 litrů - vůbec neřešila. Ale něco se pod ně určitě dávalo, asi filc. Nějak si to nedovedu už vybavit. Myslím si, že když se asi centimetrový polystyrén pod dnešní lepené akva s rámem dá, že se nic nezkazí a svou vahou si akvárko vytvaruje ten správný podkladový profil a nebude spočívat jen na rámu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3588-podlozka-pod-akvarium?od=301