Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stresované ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Stresované ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 17:20 Jaul – vadí jim světlo??
Máme nový akvárko 54 l a v něm asi 23 rybiček (neonky, ancistrusy, parmičky mechový 4, čtyřpruhý 4 a Schubertovy 4).
Když jim svítíme, tak neonkám to vůbec nevadí, zato Schubertky se schovávají za kytkama a nebo sebou začnou házet a parmičky se shromáždí v rohu a vrtí tam sebou a dokonce jsme i koukali, že ty mechovky vybledly. Nevíte, čím to může být? Vždyť v krámě jim taky svítí a nechovají se tam takhle praštěně! Nebo vidí nějaký odrazy ve skle? Fakt je nechcem stresovat! Trošku jsme jim teď aspoň zastínili zářivku, ale nevíme, jestli to bude fungovat! Dík za každou radu.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 11:22 Lucík Re: Anonym
Tak se podvej do atlasu jestli tam kaprika nenajdete co?
nasla jsem tri co, by souhlasili s popisem tecek...barbus cumingi (parmicka cejlonska)a barbus binotatus a kdyby mel cervenou hrbetni ploutev byl by to urcite barbus ticto stoczkanus.(jsou to vsechno kaproviti) www.akvaristika.wbs.cz/…- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 20:19 Muž [] Re: vip
akva je set koupený v hornbachu.plaší se jenom parmičky, ostatní ryby jsou v pohodě. Věc se má tak,že v akva byli první ancitrusi,bojovnice, trnovec a "kapřík".Měli jsme také skalry, ale ty byly už moc velké, tak jsme je dali kamarádovi. Za skalary jsme koupili parmičky, jsou asi 1,5 - 2 cm velké a ty jsou problém. pořád se schovávají, občas se proženou akváriem a reagují pouze na krmení.když jsme hejno kupovali, mysleli jsme, že se ryby budou prohánět akva, ale nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 20:30 vip Re: Anonym
Takže se Ti v podstatě plaší všechny ryby co tam máš?Aspoň mě to z toho tak připadá.Když jdeš k akva,tak se splaší,nebo jsou tak pořád?Jak je umístěné to osvětlení a kolik watů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 20:23 Muž [] Re: vip
akva mám 63 litrů, v nádrži je vzduchovací kámen a kromě bojovnic,ancitrusu,rájovců a trnovce bělopruhého máme ještě jednu rybičku, vypadá jako větší parmička, ale na těle má místo pruhů dvě tečky. Jednu tečku u ocasní ploutve a druhou u hlavy.říjáme jí kapřík. Nevím jak se ta rybka jmenuje, ale když jsme do akva vpustili parmičky, její barva se změnila(zbledla) a její chování také. Lítá po akva a působí nervozním dojmem.
jsem v akva začátečník, kdyby bylo akva přesvětlené, co je třeba udělat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 20:22 vip Re: Anonym
Jak je to akva velké?Je to zarostlejší nádrž?V opačném případě může být přesvětlená a rybám to vadí.Foto by nebylo....?! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 20:13 Žena katunka [158] Re: Anonym
U mě jsou teda barbusky i mechovky nejaktivnější rybky...ale byly takové hned jak jsem je přinesla, všechno prozkoumávaly a všude lezly.....určitě jim tam musí něco vadit...neprohání je nějaká z ostatních ryb? A co velikost akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 19:43 Muž [] Re: memeo
je možné že je plaší některá z výše uvedených rybiček??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 19:41 Muž memeo [15] Re: Anonym
Ryby jsou v akvariu buď malou chvíli,nebo je něco plaší.....................
Uvidíš časem..........mělo by se to srovnat a ryby rozplavat,jestli je to časem.
Jestli je něco plaší,budeš muset zjistit co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 19:34 Muž [] Re: zeli
jo je sice hezké, ale kdy bude v akváriu plavat nějaká ryba???????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 19:28 zeli Re: Anonym
Jo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 19:05 Muž [] – Jakoby prázdné akvárium
v pondělí jsme ke 2 ancitrusům, 2 bojovnicím a 2 rajovcům koupili 5 parmiček čtyřpruhých a 5 parmiček mechových. Akvárium,ale vypadá prázdné. Ancitrusi pracují v utajení, samec bojovnice se naparuje u zrcátka,samička bojovnice se schovává pod kamenem, rajovci se schovávají u filtru a po parmičkách se slehla voda. Parmičky se schovávají u dna, Změní se to někdy??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2667x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/352-stresovane-ryby?od=101