Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stresované ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Stresované ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.05.2022 19:32 Muž RAP [1549] Re: jura319
jura319 napsal: ....koupil jsem do akvária uv lampu s vlastním čerpadlem, jednak proto abych zvýšil cirkulaci vody v akváriu a proto aby měli rybky zdravou vodu bez řas....
Cirkulaci vodu chápu, ale zdravá voda bez řas je nesmysl.
Při správném použití uv lampy z ní vychází defakto "mrtvá" voda.
Jinak ano, hluk může ovlivnit chování ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 17:14 Muž jura319 [8] Re: Jozef
Myslíš, že když lampa svítí pouze do proudu vody uvnitř zařízení, nikoli přímo do akvária, je to problém?? A zvýšený proud přes den jsem chtěl proto, aby byla dostetečná distribuce co2 po celém akváriu, což v noci není třeba, v noci jede filtr s průtokem 600/h akvárium 240/ 200 l skutečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 17:04 Muž Jozef [311] Re: jura319
Podľa mňa, ryby si dokážu zvyknúť na všeličo ak to nie je extrém (nie všetky mašinky sú extra tiché). Ale ak vidíš rekciu a bude pretrvávať, tak sa im asi na tom niečo nepáči :)
Podľa mňa je to ale aj tak časté používanie lampy ohľadom UV.
A neviem či bude dobré keď sa bude pravidelne meniť prúd vody - iné podmienky pre baktérie v dne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 16:58 Muž jura319 [8] Re: Jozef
Ne, běží čerpadlo i lampa, ale je to připojené na noční vypínání společně s co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 16:54 Muž Jozef [311] Re: jura319
A tú UV lampu chceš mať zapnutú trvale (keď som prečítal diskusiu, tak asi nie až tak dobré - téma UV lampa)? Alebo sa dá vypnúť s tým, že čerpadlo beží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 16:45 Muž jura319 [8] – Hlučné čerpadlo
Chtěl jsem se zeptat, koupil jsem do akvária uv lampu s vlastním čerpadlem, jednak proto abych zvýšil cirkulaci vody v akváriu a proto aby měli rybky zdravou vodu bez řas. Ale nevím zda jim víc neubližuju než, že bych jim vytvořil lepší podmínky. Čerpadlo je totiž dost hlučné, né proudem vody, ale přenáší se do akvária 50ti Hz kmitání z motorku. Nevím zda tento hluk šířený vodou nemůže rybkám vadit. Zatím jediný poznatek... parmičky siamské se začaly rvát, nikdy před tím to nedělaly.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2018 18:19 Muž Kubaa [718] Re: Dynlik
Pokud jsou ryby pořád vystresované, tak je v akváriu (nebo v okolí) něco špatně. Je třeba přijít na to, co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 18:14 Muž Dynlik [0] Re: Dynlik
Tak jsme museli utratit jednu tetru, byla už v posledním tažení (měla nějakou hrudku ve střevu) :-( . Ryby jsou pořád schované a plaší. Každopádně jsem teď obnovil vzduchování a vypadají že se trochu vzpamatovaly. potlesk
Díky za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 20:00 Muž Dynlik [0] Re: afc1886
Provedu :-D
Problém je, že tu špejli jsem už zkoušel, ale ta řasa je strašně pevná a nejde to utrhnout. Chtělo by to ten kořen vyndat, ale mám obavu že by ten hysterák dostaly všechny. Je tam špatný přístup a ryby se schovávají zrovna tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 18:50 R Muž afc1886 [14655] Re: Dynlik
Vem si delší špejli a můžeš namotávat, však ony to přežijou. Chtělo by to provést aktualizaci prezentace. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 18:44 Muž Dynlik [0] – Stresované tetry
Zdravím,
V akva mi roste nádherný chomáč zelené vláknité řasy, ale já to kvůli rybám nemůžu pořádně odstranit (vůbec). Prostě se i při malém zásahu schovávají a dostávají hysterák. Jsou to tetry ohnivé v 10 kusovém hejnu. Když se vyplasi, jsou schopné i půl hodiny hrát mrtvé u dna, než se vzpamatují.
Díky za rady
PS: nažerou se jednou denně, ale k hladině nejdou vůbec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 19:31 R Muž romant [27983] Re: zdenekps
Čaj. lžičku rozpustit a do akva lejt roztok. Pořídil bych plovoučky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 19:29 Muž zdenekps [0] Re: romant
Světla se ještě občas bojí to ano. A s tím zasolenim, kolik soli na 54l akvarko, špetku, lžičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 19:14 R Muž romant [27983] Re: zdenekps
Až budeš měnit vodu, lehounce zasolit, výměny dělat velmi často, tření ryb nemusí vůbec znamenat, "mám dobrý podmínky", někdy je tomu naopak, ty dusíky rozhodně nepodceňovat, ryby tam šly přesně v momentě kdy se nitrifikace láme ze škodlivejch N látek na akceptovatelný. Přidal bych rostlin, przatím je to hodně prázdný a i podle fotky přesvětlený, což se jim taky nemusí moc zamlouvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 18:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zdenekps
tomu bych to rozhodně nepřisuzoval... tý rybě je ouvej , tak zalejzá , nejspíš se v tom čerstvém akvárku houpou dusíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 18:13 Muž zdenekps [0] Re: MonterMonty
Fotka snad dyl až vyleze. Nebo to třeba může být tím že tato samička v sobotu kladla jikry jak diva po celý den a byla až hyperaktivní jak olejzala kazdej list no a od Te doby je už skoro tři dny takle zalezla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 17:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zdenekps
11.1 založené akvárium a už v něm jsou ryby ? fotka ryby by nebyla ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 17:55 Muž zdenekps [0] – pasivní razborka klínoskvrnna
Ahoj. Jedna z mich razbor klinoskvrnnych je většinu dne zalezla mezi rostlinami a ven jde jen při krmení ale jednou zobne a zas tam zaleze. Nebo udělá dvě tři Kola kolem akvarka a zas tam zaleze. Je to samička a má už pořádné bříško. S ní je v nádrži prozatím jen dalších 8 klinoskvrnek. Poradí někdo co by s ní mohlo být? Na pohleď vypadá pěkně, je pěkne zbarvena a poranena taky není. Tak nevím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 14:20 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: rudolf
No, já měl až dosud jméno tetra rudá (stejně, jako ohnivá) spojeno s H. amandae.
A jak se dá na netu zjistit, nebyl jsem zdaleka sám... :)
Díky za opravu! ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2014 07:38 Muž Yirka [9123] Re: TBBT
Ještě odpověď a praktická rada k tomu zanášejícímu se kamínku v bublifuku. Většina z nás to řeší tak, že tam žádný kamínek nedává a nechá pouze volnou hadičku. Bublinky jsou sice trošku větší, ale pokud ti tam nenaleze nějaký šneček, je to prakticky bezúdržbové. Doporučuji provést. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2014 07:06 Muž rudolf [4681] Re: Sid
Ty ryby jsou tetry ohnivé (Hyphessobrycon amandae). Jméno "tetra rudá" se u nás v minulosti používalo pro Hyphessobrycon serpae, když to ještě býval samostatný druh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2014 21:55 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: TBBT
Tyhle rybky lze chovat i v mini akváriích, ale chce to trochu jiný princip osázení nádrže. Kdyby byla vepředu nebo uprostřed nádrže blyxa nebo nějaká kryptoška do které by mohly v případě nebezpečí zaplout, plavaly by nejspíše vepředu nad ní a ne vzadu v jediné rozumné kytce v celém akváriu. Chce to rozčlenit prostor a nejspíš nebudou mít problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 21:40 Muž TBBT [4] Re: Sid
odlovit je i s těmi mladými by byla asi problém. Navíc to houští tam :(
Jen nechápu že u znameho ve stejném akvariu ten samý druh rybek plave jak šílený :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2014 21:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: TBBT
...ale u velkého akvaria neni žádný problém rybky plavou, jak když se nic neděje...
Jestli dobře rozumím, (a vidím), tak máte tetru rudou jak v té "30", tak v tom "větším" akváriu.
Tak co kdybyste ty "vystresované" přelovil k těm "pohodovým" a do "30" pořídil nějaké vhodnější osazenstvo?
(Nějaké "mikrorasborky" by se "použít" taky daly, ale riziko, že se budou chovat podobně, jako ty tetry, je velké...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2014 21:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TBBT
ty ryby jsou vystreslé z nedostatku životního prostoru , prostě je to na ně malé , tetrovité ryby jsou vesměs velcí plavci , potřebují akvárko aspon 80cm dlouhé , takto budou jen tupě postávat v houští kytek , chřadnout až nakonec odejdou
to PH 5,6 je taky myslím špatně , chtělo by to zvednout aspon na 6,5
k tomu bublifuku - ten filtr se zasírá protože je na tak malý prostor hodně ryb , ikdyž relativně čistotných , proto padá výkon tak rychle , pokud chceš provozovat takovéto akvárko, tak do něj max nějaké krevety , betáka , nebo bandu nějakejch mikrorazborek a pod , rozhodně ne tetrovité ryby , jsou to hejnové ryby ,které se nejlíp cítí v hejnu aspon 10ks a více , ale to rozhodně ne v takovémto plivátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 21:00 Muž TBBT [4] Re: Sid
je v pokoji kde trávíme většinu času..
ale u velkého akvaria neni žádný problém rybky plavou,jak když se nic neděje..

akvarium není možné nikam přemístit...neni nejaky zpusob jak docílit jiným zpusobem lepší prostředí pro rybky? víc rostlin apod???

+ nemohl by mi nekdo poradit co mam delat s filtrem?? jeden tyden ho vyčistím a za týden je zase na 20% výkonu.. Hrozně se zanáší vzduchovací kamínek.. dělají se nějaké kvalitnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2014 20:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: TBBT
Bojí se. Kolik času strávíte (vy nebo někdo další) v blízkém okolí nádržky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 18:39 Muž TBBT [4] Re: Sid
a proc jsou furt zalezlé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 18:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: TBBT
Tetra rudá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 18:13 Muž TBBT [4] Re: zanek
Fotka k příspěvku rybky mam ty oranzove...

foceno ve vetsim akvariu

jsou všechny v tom křovisku však to tu píšu

právě potřebuji aby byli vidět
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 18:11 Muž zanek [2] Re: TBBT
na fotce tech rybiček moc neni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 17:55 Muž TBBT [4] Re: romant
nejdříve jsem tam měl asi 5 neonek což jsem nakonec usoudil že je blbost a odlovil jsem je a vyměnil za tyto...

nevím,co jsem si počítal litry na rybu tak to vycházelo i s celkem pěknou rezervou..
Jsem začátečník a tak doufám že nedělám něco špatně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 17:52 Muž TBBT [4] Re: radim
Fotka k příspěvku osvětlení LED 7.2 W..
ano PH je 5,6...

opravdu nevím co by mohlo rybkám vadit :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 17:48 R Muž romant [27983] Re: TBBT
Bude to na ně malej prostor. Vyměň polovinu vody a uvidíš, jak zareagují a šikla by se fotka akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 17:44 radim Re: TBBT
to pH 5,6 opravdu? nebo jen podle nějakého orientačního testu? Docela nízké na živorodky, které tam nejspíš máš.
jestli je to možné, tak dej fotku celého akvária
poradit ti bude mnohem snadnější bez spousty otázek... např. zjišťování co tam máš za ryby ;-)
ještě čím tam svítíš a jak probíhá údržba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 17:35 Muž TBBT [4] – Rybičky nevylézají z houští
Zdravím
Pokud tento názor píšu někam kam nepatří předem se omlouvám ale nemohl jsem přijít na to kam ho umístit.
Mám malé akvárium objem 30l ve kterém mám 8 rybiček (mám je od známého tak bohužel nevím druh rybek...ale mohu dát popis:jsou malé cca 1,5cm-2cm sitě oranžové)dokonce už mají i několik mladých + mám asi 6 krevetek...

můj problém je ten,že jsou rybky neustále zalezlé v houští akvaria a téměř vůbec nevylézají do volného prostoru..
PH v akvariu mám 5,6 a přidávám hnojivo pro rostlinky sera florena.. Akvarium je založeno cca 11 měsíců a filtr mám klasický bublifuk... Podloží amazonia soil a vodu měním cca 25% jednou za dva týdny..

Pokud by někdo věděl co s tím aby rybky byli taky trochu vidět,budu moc vděčný za radu..

děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 20:01 Žena baletka [624] Re: Pepan
Ehm, v tom mořském akváriu, které je ukázkovým příkladem totálního týrání zvířat, nejen rybiček? Tak to by mě zajímalo, na co skutečně uhynul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 18:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: geralt
Uvědomte si, že voda je lepší vodič zvuku než vzduch. Velký hluk tak může ryby i zabíjet. Je to sice už pár let, ale v Ostravě na Černé louce po hlasitém koncertu uhynul v mořském akváriu žralok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 18:09 Muž Yirka [9123] Re: geralt
Taky trochu iná téma, ale.... v tomto případě bych ti doporučil myslet i na vlastní zdraví, to je ještě přednější než to rybí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 18:00 Muž geralt [11] – hudba a stres
je to trochu iná téma, ale so stresom čiastočne súvisí, takže sa spýtam tu...

ako ovplyvňuje (stresuje) ryby v akváriu hlasná hudba ? akva je na osobitnom podstavci a podložené cca centimeter hrubou karimatkou... hlasitosť hudby som nemeral, ale napr aj teraz cítim pod rukami chvenie stola od subwooferu, ktorý je položený na zemi asi o 2 metre ďalej...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:02 Muž Konstant [13] Re: katterinecka
tak som vymenou vody z potoka znizil tvrdost o na polovicne hodnoty a zda sa mi, ze su neonky malicko odvaznejsie, este budem v znizovani pokracovat dalsimi vymenami. Asi to ale chvilu potrva, kym si ich organizmus zas odvykne od tvrdej vody a zvykne na makksiu. Ak je to u ryb ako u cloveka (co asi je), ze v detstve moze nadobudnut nejaky komplex/blok/traumu, tak im to moze ostat na cely zivot.. chcelo by to nejaku terapiu :-)

katterinecka:
ono tie gupky a dokonca aj krevetky su take zive a bezprostredne, ze viac optimizmu si uz v akvarku neviem predstavit. Krevetky si suverenne preplavaju priamo cez huf neoniek aj gupiek, az sa neonky cervenaju, ze su oproti nim take zakriknute.
cakam na objednany pár čichavca zakrslého, tak bude v akvarku urcite este zivsie :-) no a ak to bude mat opacny nez terapeuticky ucinok - ze neonky uvidia cichavcov a vydesia sa, tak aspon budem mat jasno, ze ich treba niekomu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 13:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Konstant
mohlo by pomoct i přidání jiných nebojácných ryb, ale zase abys neměl přerybněno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 23:37 Muž Konstant [13] Re: romant
diky za tipy, pouzivam ten blackwater aquatan. zda sa ale ze moj prolem neriesi. tie ostatne dva pripravky maju ten isty ucinok, alebo je to v niecom ine? (myslim nech zbytocne nevyhadzujem peniaze za to iste)
Inak dnes som nasiel dalsie miesto v blizkosti B.Bystrice, horsky potok, ktory ma este maksiu vodu (kh5, gh4) a nizsie pH (6,6), tak skusim postupne uplne nahradit vodovodnu vodu tymto zdrojom. Dufam ze tam z toho potoka nedonesiem nic skodlive. Ale tecie z kopcov, tak by ho nemalo snad nic znecistovat.

Ked teraz takto sedim, mam v byte pozhasinane a rybky nic zvonka nerusi, tak je to nadherny pohlad, vsetky plavaju uplne bezstarostne.. bude mi za nimi smutno :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 07:50 R Muž romant [27983] Re: Konstant
Na ty huminy a třísloviny se můžeš poptat po těchto přípravcích www.akvarista.cz/…
nebo www.akvarista.cz/…
ten aquatan to chce tento www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 23:25 Muž Konstant [13] Re: katterinecka
katterinecka napsala: jestli nejsou ještě vyplašený z těch guram. Měla jsem modré neonky i v menším akvárku (37 litrů) a vůbec se nebály. Nepříjde mi to na ně až tak malé
Guramy už sú asi 3 týždne preč.
roman napsal: Možná pitomost, jenom taková úvaha. Kde je to akvárko umístěný? Je kolem něho takovej ten normální provoz domácnosti, nebo se kolem něho chodí tak trochu po špičkách, aby se někdo neleknul?
Je v obývačke, kde býva celkom rušno a po špičkách sa okolo nich nechodí, pretože mám dve akčné deti. Ale zase že by nejak búchali po akvárku (čo by mohlo byť pokladané za príčinu rybieho stresu), to nie, práveže priamo akvárku extra pozornosť nevenujú, pretože sa tam kvôli tomuto problému nie je veľmi na čo pozerať :)

katterinecka napsala: Nebo můžeš pH snížit výluhem z rašeliny, což by mohlo i pomoct nebojácnosti neonek (ve vodě s huminovými látkami z té rašeliny se budou líp cítit)

No, už asi dva týždne pravidelne po každej výmene vody pridávam Sera aquatan (ktorý nemení pH - ratan antistres, ktorý pH mení u nás nemôžem zohnať, preto uvažujem priamo o Sera pH minus - len neviem, či to už nie je príliš "chemické", čomu by som sa chcel vyhnúť) Voda je teda sskoro permanentne hnedá rašelinová, neonky sú o čosi aktívnejšie, keď sa v miestnosti nič nehýbe, ale paranoia pri akomkoľvek pohybe o nič menšia.
Keď v akvaristikách zháňam ratan antistres a celé im to vysvetľujem, tak všetci krútia hlavami, že to nemá zmysel, že Sera aquatan je určite lepší v tom smere, na ktorý sú oba prípravky určené.

Teda fakt zapeklitý problém (vidím, že ojedinelý). Ale chcem vyskúšať fakt všetko a prísť na to, čím to je, kým ich dám preč. Mrzelo by ma, keby som ich dal preč s tým, že som tú záhadu nerozlúskol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.08.2012 22:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Konstant
jestli nejsou ještě vyplašený z těch guram. Měla jsem modré neonky i v menším akvárku (37 litrů) a vůbec se nebály. Nepříjde mi to na ně až tak malé
a ph 7,8 není nic hroznýho, pH bych až tak neřešila, spíš tu tvrdost. pH se v akvárku během dne mění, i když odebereš tu horskou vodu tak za pár dní může mít hned jiný pH (to závisí na uhličitanové tvrdosti a obsahu CO2).
Nebo můžeš pH snížit výluhem z rašeliny, což by mohlo i pomoct nebojácnosti neonek (ve vodě s huminovými látkami z té rašeliny se budou líp cítit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 21:56 R Muž romant [27983] Re: Konstant
Možná pitomost, jenom taková úvaha. Kde je to akvárko umístěný? Je kolem něho takovej ten normální provoz domácnosti, nebo se kolem něho chodí tak trochu po špičkách, aby se někdo neleknul?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 21:44 Muž Konstant [13] Re: romant
Hm, no ak to bude fakt tým, tak bohužiaľ musia ísť preč. Ale keď už som doviezol tú mäkkú vodu, tak ju ešte skúsim vymeniť.
A čo si myslíš o tých pancierničkoch? Môže ich stresovať to, že neonky sú paranoidné a nejak kopírujú ich správanie? Keď som totiž dokúpil ďalších troch pancierničkov, asi deň sa vôbec nebáli a potom sa začali báť tiež.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 21:39 R Muž romant [27983] Re: Konstant
Už jsem Ti to před měsícem psal a myslím si stále to samé, na ty neonky je to malý. Byť je to rybka vzrůstu menšího, tak to jsou plavci a jejich hejnová pospolitost vynikne v nádrži kde se mohou trošku prohnat a hned nenarazit na další sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 21:33 Muž Konstant [13]
Tak ubehol mesiac, guramy sú všetky preč. Stále mám problém s Neonkami modrými a teraz už aj s pancierničkami Panda. Akonáhle sa niečo pohne v miestnosti, schovajú sa. Pripomínam, že mám v akvárku tvrdosť (20 dH) a vysoké pH (7,8). Svetlom to nebude, pretože keď sa v miestnosti nič nehýbe, aj za svetla sa všetky pekne rozplávajú.
Hodnoty NO2 a NO3 sú už v poriadku, vodu mením často.
Gupky a krevetky - ich správanie je presný opak - doslova mi zobú z ruky.

Zahajujem teda experiment:

1) Najprv skúsim iba znížiť pH. Dal som do akvária niekoľko dubových listov a prípadne kúpim prípravok "pH minus".
2) Doviezol som si 20 L horskej vody s nízkou tvrdosťou (6dH, 5dKH) aj o niečo nižším pH (7,5). Ak nepomôže čisto znižovanie pH, tak postupne vymením celú vodu za túto dovezenú horskú, aby som aspoň zistil, či je problém naozaj v tom.

Ak nebude stačiť úprava pH a je problém v tvrdosti, tak sa s neonkami budem musieť rozlúčiť, keďže dovážať každý týždeň horskú vodu, to nejde.
Divné ale na tom celom je, že v akvaristike, kde som tie neonky kúpil, sa správajú normálne, a majú tam tú istú vodu, čo ja... (!)
larix napsal: V prezentácii Konstant píše, že neónky už veselo plávajú po akvárku.
Veselo sa rozplávajú len keď sa nič nehýbe. Môžem si k nim sadnúť, ochvíľu veľmi opatrne a pomaly vylezú, a rozplávajú sa, ale akonáhle sa trochu pohnem, hneď sú zase preč. :-O

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2664x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/352