Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stresované ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Stresované ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 20:54 yenya Re: LiborSprysl
Tam by se spíše líbilo gupkám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2012 12:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: larix
Na to mám jedinou odpověď...když Pán Bůh dopustí.... smich jinak je samozřejmě otázka, zda to čo sa písalo bola aj pravda...oni i akvaristi jsou Andersenové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.06.2012 10:40 Muž larix [1420] Re: LiborSprysl
V prezentácii Konstant píše, že neónky už veselo plávajú po akvárku. Samozrejme s vami súhlasím, že tá voda pre ne nie je dobrá, môžu byť napríklad náchylnejšie na ochorenia kože a žiabier a nedožijú sa asi ani primeraného veku. Predsalen modré neónky sú dosť citlivky. Na druhej strane ryby sú všeobecne dosť prispôsobivé. U nás jeden chovateľ vo vode okolo 20°dKH množil modré terčovce, predtým všetci tvrdili, že je to nemožné. Písalo sa o tom aj v AT niekedy začiatkom 90-tych rokov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2012 05:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Konstant
Proto jsou a budou ty modré neonky zalezlé stále...ta voda je pro ně dost šílená...Jak tvrdá, tak s vysokým pH, dusičnany, vysoký osmotický tlak...To teda na tyhle rybky není...To je na změnu sortimentu a nebo neustálou práci s vodou. Pochybuji o tom, že to zládnou jen kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:47 R Muž romant [27987] Re: Konstant
O.K. Vodoléčbu denně, krmit velmi minimálně a nechat akvárium v klidu. Možno se poohlédnout po nějakejch plovoucích rostlinách, to jsou dobří konzumenti dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:42 Muž Konstant [13] Re: romant
Po vymene 30% vody

NO3: 30-40 mg/l
NO2: 0-0,5 mg/l
gH: >16⁰d (to je max hodnota na teste)
KH: 20⁰d
pH: 8.0


Dodavam vodu z vodovodu (odstatou 24 hodin). Udaje od vodaren:
tvrdost 20,2-21,3⁰dH
pH 7,3-8,1
Dusičnany 3,9-5,6 mg/l

Voda z vodovodu zmerena sera testem:
NO3: 0-10
NO2: 0
gH: >16⁰d
KH: 15⁰d
pH: 7.0

Dal jsem odstat dalsi vodu a zitra zas vymenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:54 R Muž romant [27987] Re: Konstant
Stejným testem bych změřil vstupní vodu, aby se vyloučila možnost, že je bohatší na dusičnany. Ta voda je vodovodní, nebo vlastní studna? Pokud je to voda z veřejného zdroje, tak bude jistě existovat na stránkách dodavatele rozbor a bude možné tam hodnoty vyčíst, ať je od čeho se odpíchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:50 Muž larix [1420] Re: Konstant
Tvrdosť nič moc ale pokiaľ ich nechceš množiť, predpokladám, že to zvládnu bez problémov. NO2 by malo byť 0 mg/l, ak nie je, svedčí to o nedostatočnej intenzite nitrifikácie. Akvárko je nové, tak snáď sa tento problém časom tiež upraví. Najhoršie sú tie dusičnany, 50 mg/l je veľmi veľa. Odporúčam nasadiť vodoliečbu à la romant. Myslím, že správanie rýb by sa týmto spôsobom mohlo upraviť a zároveň predídeš možným problémom, ktoré z nadmerného obsahu dusičnanov a dusitanov vyplývajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:26 Muž Konstant [13] Re: Sid
pardon ne CH ale GH (celkova tvrdost)..
meril jsem Sera quick testem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 19:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Konstant
Čím jste měřil? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 19:27 Muž Konstant [13] Re: romant
NO3: 50 mg/l
NO2: 0-1 mg/l
CH 10-16⁰d
KH: 15d-20⁰d
pH: 7,6

Tak to jsou moje hodnoty, co vy na to? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:56 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Jasně, modrá je dobrá, do diskutovaných nádrží vhodnějším obyvatelem i to hejno tvořící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Hele na Mělníce jsou modré také v malé nádrži, ale ta je tak zarostlá, že skoro nejsou vidět...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 06:12 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Já tomu neefektu v takto malejch nádržích třeba s těma neonkama říkám že jsou rozstřelený po akvárku a nic s tím nenaděláš, prostě je to na ně malý(ty rozměry). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 04:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Konstant
Ono je to akvárko sice dost čerstvé, ale je hodně zakytkované, takže i když se bude voda houpat, bude ten problém spíš v těch čichavcích. Oboje tetry jsou dost cíti a ten strach budou mít spíš z nich. Na druhou stránku, je to tu neustále skloňované - padesátka a schovávající se neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:58 Muž Konstant [13] Re: romant
To by me ani ve snu nenapadlo, ze muzou mit rybky zvysenou miru strachu z okoli kvuli spatne vode. A taky bych si myslel, ze kdybych menil vodu tak casto jak pisete (ze kazdy den!), tak jim tou vodou z kohoutku (i kdyz odstatou) veskerou biologickou rovnovahu uplne znicim.
I kdyz jsem uz o akvaristice za ty tri tydny cosi precetl, vidim, ze se jeste mam co ucit.. Diky moc za rady a optimismus, jde se na vec!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2012 22:40 R Muž romant [27987] Re: Konstant
Tu rybí osádku bez čichavců bych těma pavíma okama už neposiloval, rozhodně ne v dohledné době. Ty testy koupit, hlavně na NO2 můžeš. O chemii z mojí strany nemůže být řeči, já hlasuju za výměny vody, to je osvědčená cesta z krizových situací. Přecijenom to akvárko je čerstváček a o rozkolísaný hladiny N látek tam nebude nouze, takže měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Konstant
zezačátku klidně každý den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:35 Muž Konstant [13] Re: romant
Ok, pri nejblizsi vymene to budu pozorovat. Klidne budu vymenovat i dvakrat tydne, jestli to pomuze. Pripadne koupim nejake ty testy. Na co vsechno mam koupit, i na neco dalsiho krome NO3 a NO2? Byl bych rad, kdyby se to obeslo bez chemie, tak snad budou stacit ty castejsi vymeny vody.

Ty cichavci pujdou pryc. Mel jsem tam dokonce 4 (taky skvela rada akvaristickych prodejcu), dve uz jsem daroval a uz mam zajemce i o ty zbyle dva chudaky. Pak tam necham jen ty modre neonky, rodwayky, pancernicky panda (mam dve ale prej jich ma byt min. 5, tak jeste asi dokoupim 3) a mozna bych sel jeste do nakeho minimalniho poctu Gupky (samecek a 2 samicky) a konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:11 R Muž romant [27987] Re: Konstant
Pokud tam ty rybky šly tak brzy, tak o zvýšený hodnoty N látek tam nebude nouze, tudíž bych přitlačil na výměny vody, když jsme u toho, nepozoruješ že po výměně vody se chovají klidněji?
Edit: Ty čichavci tam nejsou nejvhodnější rybou, je to(bude to) na ně malý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:08 Muž Konstant [13] Re: larix
Diky za odpoved.
1.Teplota je v prumeru 27°C (ohrivac vubec nepouzivam), prave ted kdyz jsou horka tak stoupa i na 30°C.
2. Vodu menim kazdy tyden cca. 30%, NO3 a NO2 jsem jeste nemeril, ale pokud rostlin mam az moc (uz je to spis prales:), tak by snad nemel byt problem.
3. 54 L
4. 1 x 15W - to by snad nemelo byt silne.

Je pravda, ze jsem do akvarka moc brzo vypustil rybky (dobre rady prodejcu v akvaristikach...), asi po tydnu od zalozeni akva.. tak jestli to muze byt tim, tak to snad bude tim. Ale neumrela zatim ani jedna, tak to snad prezijou nez se vytvori aspon naka zakladni biologicka rovnovaha. Myslis, ze by to tim mohlo byt a pokud to tim je, ze se pozdeji osmeli a vyplavou? Mam totiz celej den prazdne akvarko, az vecer trochu vylezaji ty neonky. Teda dokud se nepriblizim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:06 Muž Ad@m [1051] Re: larix
Detaily o nádrži nájdeš v prezentácii "Harmónia do bytu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 16:41 Muž larix [1420] Re: Konstant
Informácií je málo ale osobne by som predpokladal štyri možné príčiny:
1. Teplota vody (aspoň 25°C aj napriek tomu, čo píše miestny atlas)
2. Kvalita vody (ako často a koľko vody meníš?, prípadne zmerať NO3 a NO2)
3. Veľkosť nádrže (50 litrov je minimum ale rozhodne nie optimum)
4. Svetlo (nie je príliš silné?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 16:13 Muž Konstant [13] – stres rybicek
Ahoj, jsem zacatecnik a trapi me podobny problem, jako ty nahore, akorat se moje rybicky (hlavne neonky a hemigramus rodway) schovavaji okamzite, kdyz nekdo vedje do mistnosti, ve ktere je akvarko. Nemam rybky dlouho, asi tak 2 tydny, a parkrat jsem jim tam smatral rukou pri presazovani rostlinek, taky jsem dve rybky co jsem daval prac odchytaval, tak ten stres bude nespis z toho. Ale to prece delate vsichni, ze obcas sahnete do kavarka, nebo je nejaky spusob jak lovit rybky bez toho, aby se ostatni stresovali? V akvaristice jsou vystaveny prece mnohem vetsdimu stresu.. Chci se teda hlavne zeptat, jestli se to casem napravi a rybky se prestanou bat, nebo bych mel zvetsit houf (naonek modrych je 16, coz mi prijde dost na to, aby meli problem se strachem, a rodwayek je 8 - ty jsou schovane temer porad, obcas se k houfu odvaznejsich neonek pridaji 2-3). Hlavni problem je totiz v tom, ze kdyz jdu rybky krmit a priblizim se, hned se schovaji. Pak kdyz jim nasypu vlocky, ktere padaji ke dnu asi nejpomaleji (jelikoz neonky ani rodwayky ze dna nezerou), tak nez se osmeli a vylezou se najist (neonky), tak uz je temer vse spadane na dne. To samozrejme plati i kdyz odejdu a pozoruju z dalky. Treba ty rodwayky jsem jeste jist ani nevidel, mam o ne strach.. :-( Jinak kdyz nikdo neni v blizkosti akvaria, neonky se hezky rozplavou. Ale ty Rodwayky maji problem celkove, i kdyz je nic neohrozuje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 19:09 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: forexman
Možná že půjde jen o to aby si navykly na nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 18:59 forexman Re: stanovsky
Bouzel nejde vypnout jen jedna trubice :-O

Rostlinek uz mam pomerne dost a celkem vzrostle..

Bylo ted tech uprav vice, tak jsem si myslel ze si rybky potrebuji jenom zvyknout, ale prjdou mi plache vic nez normalne... Hlavne teda parmicky. Jak ted vecer zabzucelo krmitko, tak se vyplasili a utekli na druhy konec nadrze...

druh poznámka D/P/V foto úpravy
7x Bacopa australis -
6x Cabomba caroliniana -
6x Egeria densa -
100x Hemianthus callitrichoides Cuba -
4x Ludwigia repens
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 18:51 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: mch.sokolov
No jo záleží jak to má zapojené. Třeba u mne kdybych vypojil jednu tak zhasne i druhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 18:47 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: stanovsky
ano a jedna z nich je třeba půl dne svitit 24W a pak přidat tu 18W na dalši půlku..pokud má to možnost svitit s každou zvlášť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 18:45 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: mch.sokolov
Ale záleží jestli se mu to bude líbit, aby pak z toho nevznikla jungle. No každopádně je široké spektrum možností, stačí si jen vybrat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 18:42 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: stanovsky
mno myslim že forexman přidal trubice,aby měl hodně světla,aby mu rostly kytky:)určitě to je dost světla na tak malý akviško,proto co nejvic osázet ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 18:39 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: mch.sokolov
Ja nevím proč plouvocí . Prostě mi to přišlo tak trochu jako dobrý nápad ale píše že ryby se mu schovávají do kytek a plouvoucím by měly dostatečně stínit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 18:37 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: stanovsky
proč plovoučky? :-O co třeba přidat vic rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 18:35 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: forexman
Tak zkus jednu zářivku vypnout pokud to půjde. Anebo více dát plovoucích rostlin.. možná i okřehek (nedoporučuji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 17:30 forexman – Ryby stresovane svetlem?
Zdravim Vas, doufam, ze mi budete schopni poradit. V mem akva 54l jsem posledni dobou vymenil nedostacujici 15W setovou zarivku za 24W 830 Philips + 18W 860 Philips. Rostlinkam se libi moc, nicmene rybky (5x parmicka 4pruha + 6 neonek) jsou ponekud vystrasene... Uz to takhle mam tyden a vetsinou jsou zalezene v kytkach pripadne pod korenem. Kdyz se zhasne, tak vylezou a delaji rozplavby :-) Ancistrusovi to nevadi, ten se nenecha rusit nicim, ale takhle vyplasene rybky me netesi... Muze to byt tim svetlem? Je ho moc? Ma spatnou vlnovou delku? Poradte prosim... Predem dekuji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2007 15:16 pansuu Re: Jaul
Obzvláště tetrazonky, ty krmit denně, budou jako sud!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 20:35 Jaul Re: smajlik
Tak se hlasim po nejaky dobe ;-) Rybky jsou vsechny, akvarko nam celkem zarusta, takze uz maji schovavacky palec a plavou si v pohode vsude. Jen jsou to potvory nenazrany, jakmile se nekdo priblizi k akvarku, tak uz mouzujou a rejdi..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 17:58 smajlik Re: Jaul
Rybičky jsou bezva,když se daří.N e p ř e k r m u j,pravidelně vyměňuj část vody,sviť....a hodně štěstí :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 17:40 Jaul Re: Anonym - smajlik
Dik ahoj Akvarko nam stalo asi 14 dnu o samote a nez jsme rybky vypustili, tak jsme merili hodnoty vody, i ted merime. Tak teda rozhodopadne uz zadny najemniky zatim neberem ne
Jo, jeste doplnim, ze ja se akvarku dost dlouho branila. Ne, ze by se mi rybky nelibily, ale nemam s nima zkusenosti a bude mi fakt lito, az dozijou sad Ted bych na ne cucela furt a taky se snazim shanet si o nich info, takze snad to bude uz jen lepsi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 16:42 Anonym Re: Jaul
Z reakcí typu Dussy si nic nedělej,každý jsme nějak začínal.Těch rybek je možná dost,ale tuhle chybu udělá 99% začínajících.Rozhodně už žádné nepřidávej a snaž se o těch co už máš,něco dozvědět.Hlavně se neboj zeptat třeba i na zdánlivou ptákovinu,je tady spousta lidiček,kteří se ti budou snažit poradit bez zbytečných kousavých připomínek.To chování rybek může být také proto,že jste je tam dali moc brzo.Už hodně akvaristů tady říkalo,že při zakládání nového akvárka je třeba být trpělivý.

smajlik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 16:06 Jaul Re: Anonym
Dekuju za rady, priste uz budu vedet, tohle byl 1. pokus! Skutecne nejsem z tech, kdo by rad ublizoval zviratum. Taky bych rada nastudovala spravnej chov pred tim, nez bych si vubec neco koupila, ale okolnosti me nuti vse sledovat az ted za chodu. Vim, ze pro nekoho je nase nadrz plivatko, ale ja si ji nevybirala. Je to sice blby rict po vasich prispevcich, ale ja tam ty rybicky skoro nevidim X-) Nejakou plovouci rostlinku asi jeste dokoupime ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 12:56 adam – vadí světlo?
já když vypnu světlo, tak je vidět že rybky se chovají jinak, plavou i k hladině. Myslíte že lehké bzučení zářívky jim může vadit? Jak se to odstraní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 22:36 Muž [] Re: Jaul
Chování v tomto případě zklidní plovoucí rostliny,jinak těch ryb máš opravdu moc.Zredukování na poloviční stav by neuškodil.Časem příjdeš na to jak jsem to myslel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 21:46 Dussy Re: Jaul
fakt sae neboj vubec se v 54l aq nestresujou rozzureny tone coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 21:28 Jaul Re: smajlik
I schovku tam mame palec takovou jeskynku z keramiky. Schovavaj se do ni 1-3 subrtky, ostatni to jeste asi neobjevily nebo se jim tam nechce. Ale uz jsem navrhovala, ze bych jim tam jeste neco prihodila, aby se mohly schovat, kdyz maji tu potrebu. Budu postupovat podle rad a pak dam vedet ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 19:27 smajlik Re: Jaul
Dej tam třeba nějakej kořen,kus nějakýho kamenu a sviť... a za týden se pochlub ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 19:00 Jaul Re: smajlik
Mame tam 8 trsu kyticet, na nekterych uz je videt, ze se chytly a rostou. Vim, ze jim se svitit musi! Mas pravdu, zarivka trochu bzuci - nemela by? Cerpadlo ale taky vrci. Parmicky jsou tam vysazeny jen 4 dny, neonky asi 6 dnu. Neonky byly zblbly jen chvili, na zacatku delaly to samy a taky cucely jen do steny a byly vystraseny, ale behem 1 dne je to preslo a jsou naprosto v klidu at se sviti nebo nesviti. Tak snad se mechovky a spol. taky uklidni a nebudou jak bledule ;-) Diky moc! Budu to tu procitat postupne. Manzel si poridi akvarko a ja abych se starala tone :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 18:43 smajlik Re: Jaul
V akvárku se rozhodně svítit musí.Máš tam nějaké rostlinky?Ty by bez světla nerostli.Nebzučí ti ta zářivka?Jak dlouho tam ty rybky máš?Určitě sviť-až 12 hod.denně.Pokud tam máš ty mechovky chvíli,určitě si zvyknou.O svícení se dozvíš spoustu informací tady na foru.Hledej a sviť a neboj se,že to bude rybkám vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 17:55 Jaul Re: Xixao
No já myslím, že moc jich tam není, nejsou tam skoro ani vidět. Jde o to, že když je zhasnuto, tak si krásně plavou všude a v klidu a jak se rozsvítí, tak letí dolů do kouta a tam cučí do stěny a třepotaj se jak ve větru. To mi nepřipadá normální. Je mi jich docela líto, aby nám z toho nenatáhly ploutve!! Musí se rybičkam vůbec svítit? Já jsem fakt laik.. omlouvám se, ale zatím jsem se nikde nedočetla, že by jim svícení tak vadilo a nebo, že by tohle chování bylo u parmiček normální!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 17:40 Xixao Re: Jaul
Nemáš tam těch ryb nějak moc? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 17:31 pansuu Re: Jaul
U mně to taky dělaj, akorát neblednou. Po většinu času se drží spíš u dna, ale jak zhasnu světlo, hned "letěj" do horní části akvaria. coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2667x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/352-stresovane-ryby?od=51