Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neznámé jikry

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Neznámé jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:45 Muž chicko [124] Re: Quick
Chtělo by to fotku. Ale adept na velký jikry je závojnatka, často je volně vypouští do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 20:07 quick Re: Mrakoplash
Na rozdíl od jiných jsou velký. A jsou každá zvlášť a je jich asi 30 a jsou bílé. Neritunu nemám.
Osádka: 5x neonka obecná, 2x plata, 1x bojovnice,1x danio, 2x čichavec zlatý, 1x krunýřovec, 3x kardinálka čínská, 2x závojnatka, 4x paví očko, 1x tetra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 20:00 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Quick
Jsou velke? Je jich vic pri sobe? Jakou maji barvu? Mas neritiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 19:50 maxipes Re: Quick
Čichavec ma jikry v pěnovém hnizdě, ne v jeskyni. Možna ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 19:49 Quick – jíkry čichavce
Chci se zeptet v kořenu jsem našel něco co vypadá jako jikry a visí ze stropu je to možné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:21 R Muž Silent [5949] Re: Delfinek
To budou určitě jikry panceřníčků. Taky jsem je míval. Nic s nimi nedělej jsou pevně přilepený. Buď se vykulí, nebo si na jikrách pochutná ostatní osazenstvo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:15 Muž Nik [191] Re: xx
Na šneky je to moc velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 16:04 xx Re: Delfinek
Velikost záleží na druhu šneků. Co to třeba při focení pořádně zaostřit a šupnout pod to nějaké pravítko ? :-)

Romazaný bílý stín asi nikomu nic neřekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 15:50 Delfínek Re: xx
Jak velké by měli být ty jikry pncéřníčků nebo těch šneků??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 15:25 xx Re: Delfinek
Jikry nějakého pancéřníčka Corydoras nebo vajíčka plžů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 14:52 Delfínek
Fotka k příspěvku Prosím o radu,dneska jsem přišl ze školy a uviděla jsem tohle.viz.foto(omlouvám se kvalitu,ale líp to nešlo).Má to o průměru 3mm a uvnitř je bílé a okolo průsvitné.A pokud to jsou jikry,tk nevim co snima. Tak díky :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 20:26 Muž MatesKGB [4] Re: Evik
Jestli ty vajicka budou v malym placatym vacku na liste a budou troska nahnedly, tak budou asi sneku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 19:25 Evik – co s vajíčky
V akvariu jsem pod listem našla vajíčka, nevím od které ryby jsou. Můžete mi prosím poradit co mám dělat? ( mám strach že mi je ostatní ryby sežerou) PS: Mam tam pavi ocka, panceřníčky, parmičky purpurové, neonky a nejaky sneky. Vajíčka jsou černy veliky jako pul spendlikovy hlavicky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 17:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Markii
No jo, už to tak bude.... Potom jsem si všimla, že byl nad hladinou pověšený hrozen ampulářích vajíček, ale mnohem menší než obvykle, asi to ampulárka nestíhala :) Všem díky za pomoc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 15:19 Žena Markii [10] Re: georged
Stopro ampularky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 14:07 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Eff
Vem to vylučovací metodou. ;-) Od živorodek to být nemůže, od parmičky zlaté to taky nebude. Na žabku mají netypické umístění a velikost, tak co zbývá? Ampulárka palec Edit: Jinak některé druhy ampuláre kladou i do vody (ale je to víc "rosolovité")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 13:18 Muž Kurhell [7] Re: Eff
Tak podle mě jsou to měchýřovky :-) viz - www.applesnail.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 13:07 Muž Eff [417] - RostlinyRe: mch.sokolov
Ampulárky maj ty vajíčka víc nacpaný na sobě a tvrdý jako šutr. Tohle bude něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 20:34 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Eva_R
Jednou se mi stalo něco podobnýho. Taky sem našel takovej trs ve vodě. Je to fakt od ampulárek. :-D Když to přijde tak to přijde asi,můj názor. X-) jinak žáby to cpou k hladině né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 18:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sidonius
Jo, to bych byla ráda :) Ale ty vajíčka mi na drápatečky připadaj velký... Jikry parmiček to asi taky nebudou, co? Že by to teda udělaly ampulárie? Ale zase ty lepí vajíčka důkladně, když je strhávám, jde to špatně, je divný, že by to jen tak spadlo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 16:02 Sidonius Re: Eva_R
Nebude přežabeno? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 14:55 :-) Re: Eva_R
Vypadá to jako vajíčka Ampule, která spadly z krycího skla do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 12:33 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Čí jsou to vajíčka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, teď jsem v akvárku u dna objevila hrozen bílých docela velkých vajíček, čí jsou? Mám tam jenom žabky drápatečky a parmičky zlaté, jinak pár živorodek a jednu ancistrusici....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 18:28 Laďa Re: Zlicka
Vzhledem k velikosti čísel na teploměru a jiker jsou to pancéříčků.Nezbývá ti nic jiného než čekat.Ale pravdepodobně je sežerou jiné ryby.Můžeš se pokusit je přendat do jiného akvária se stejnou vodou.Opatrně je odsát skleněnou trubičkou,jsou hodně lepkavé a v novém akva jemně vzduchovat.Žádné Preventiny ani jiný sajrajt tam nepřidávej!! Obsahuje methylenovou modř a ta je pro sumečky prudký jed.A nejenom pro ně.Hlavně je trošku zatemni.Jikrám prudké světlo nesvědčí.Hodně zdaru!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 18:05 Muž Zlicka [12] Re: mch.sokolov
No podle mého to spíš vypadá na skaláry, nám se třeba vytřeli aji na topítko, tak proč nee na sklo akva... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 17:08 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: aidak
Jj taky myslim že panceřničci, oni se vytiraji na sklo, skaláři na listy. :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 14:59 aidak Re: LuXy
To nebudou skaláry,ale spíše jikry od panceřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 14:22 LuXy Re: Lochneska
Typujem na skaláry ale nie na 100% X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 14:05 Lochneska Re: filipsi
Fotka k příspěvku Plže snad ani ne, ty maj vajíčka jiný. Jinak mám tetry průsvitné, pancéřníčky (nevím jaký, sou šedý) a skaláry. Jinak mám jednu tetru císařskou, ale ostatní už pochcípaly asi tak před měsícem... Tak nevíte? Prosim, docela to spěchá... hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 13:50 Muž filipsi [1295] Re: Lochneska
... pripadne jake plze?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 13:47 Vladi Re: Lochneska
"Stříbrná molly" je živorodka, tak by to chtělo zapátrat, které jikrovité ryby máte v nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 13:39 Lochneska – Co mám dělat?
Ahojte, právě jsem zjistila, že v akváriu se objevily jikry. Pravděpodoně jsou stříbrné molly. Chtěla bych se zeptat, co mám udělat pro to, aby se rybičky vylíhly. A jak dlouho by to trvalo?? Děkuju
Ps: Druhé akvárium nemám. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 20:05 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Markii
JJ ampulárie nejsou takhle volně:-) Pokud by spadl ten kokon o čemž pochybuju, tak to neni ani omylem průhledný. X-) Možná semec ancistruse vyházel neoplodněný jikry....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 15:17 Muž Horác [3942] Re: Miky
Ampulárie to nejsou určitě. I v případě, že jejich kokon spadne do vody, nikdy nedojde k takovémuto rozvolnění na jednotlivá vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 13:57 Muž Miky [14] Re: markii
Ahoj a nemůžou to být ty Ampulárie? Kdyby spadnul ten kokon do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 12:59 markii – zahada
Fotka k příspěvku :-| Ahoj, objevili se mi v akvarku vajička, v levem rohu vepředu ve vodě, leží hrozen jen tak na štěrku.
Mám v akvarku ancitrusy kteří zrovna teď mají taky nakladeno, ale ve skále a jsou oba hnědí .Ta vajíčka jsou skoro stejně velká jako ta od ancitrusů.
Mám i jednoho zlatého dospělého samce ale ten si taky brání svou skálu takže by je nekladli mimo skálu...
Mám v akvárku ampulárky, gastrohmyzony, neonky, bojovnice,ancitrusy a to je vše.
Žádné ryby nejeví o tu snůšku zájem, ani se je nesnaží baštit.Jsou jasně žlutooranžová.
Bojovnic ani neonek to být nemůže, kokony ampulárek mám sice nad vodou taky, ale nepříjde mi že by vevnitř byly ulity což de většinou u vajiček ampulárií poznat...
A ancitrusi přece své mladé brání?
A navíc mám jen jednu samici ancitrusa, hnědou, a ta ted nakladla takže si myslím že by ještě neměla být schopná, navíc je úplně prázdná oproti době před nakladením....


Napadá vás čí to může být??? :-O
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3410?od=301