Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neznámé jikry

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Neznámé jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 09:54 JaP Re: Page
Co se týče šneků, nejsou u nás oficiálně zváni. Pravda je, že před 3 dny jsme koupili novou kytku, tu jsem ale prohlídla a žádný šnek, snad... Mimochodem, jak se poznají oplodněné jikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 21:56 Tereza Re: JaP
Člověče, nemáš ty tam neritiny? To jsou mrchy, ovajíčkujou, co se dá rozzureny Bych se dost divila, že by krunýřovci nakladli jikry na volný list a ještě by se o ně sameček nestaral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 21:22 Page Re: JaP
Přijdej vzduchovací kamínek, aby proudila voda okolo listu s jikrama. Ale jen slabě. Nemohou to být vajíčka šneků třeba? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 18:56 JaP Re: Avona
V akvárku je jen jeden taťík krunýřovce a absolutně o ně nejeví zájem. Jikry byly na umělé kytce, tak jsem opatrně vydělala list a dala do porodničky. Mečovky kolem nich nebezpečně brousily. Dost mě ty jikry překvapily a vyděsily protože toho o tom zatím moc nevím. Všem mockrát dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 18:27 Muž Geri [29] - SkaláryRe: JaP
Téměř na 100% to jsou jikry krunýřovce, jikry dania, tetry neonové by jsi asi těžko našla a nejsou žluté. Ty jikry tam nech, tatík se o ně postará...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 18:05 Žena Avona [107] Re: JaP
Nevím, jak ti poradí zkušenější, ale nechala bych je být a vidělo by se...chybí mi rozměry akva a počty ryb. Těch krunýřovců máte pár? Pokud to jsou jejich jikry, tak z vlastní zkušenosti můžu říct, že taťka si jikry i mladé hájil skvěle, ani skaláry neměly šanci je sežrat :-) Kde jsou ty jikry? Na listu, nebo na dekoraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 18:01 Žena Alena.sv [89] Re: JaP
Zkusit to můžeš, ve společenským by určitě brzy zmizely. Já bych je dala, jak píšeš do jiného akva se stejnou vodou a filtrem, topítkem a vzduchováním(jemným). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 17:55 JaP
Jsem úplný začátečník. Našla jsem teď v akváriu 16 jiker světle žlutých. Kromě živorodek tam jsou dania, tetra neonová, krunýřovec skvrnitý. :-O Mám ty jikry přenést do jiného akvária se stejnou vodou? Nechci o ně přijít :-( Nevím, co dělat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 23:09 Usine Re: Adéla
Jsou to jikry panceřníčků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 21:45 Adéla – Neznámí rodiče jiker
Odlovila jsem všechny ryby do veliké sklenice,a když jsem je chtěla vrátit zpět,tak 3cm pod hladinou jsou jikry,jsou po 4 snůškách kolem dokola.Vakva jsem měla 2 tety červené a 2 měděné,2 nahánějící sepancéřníčky zlatopásé,2 neonky červené, a živorodky.Jikry jsou některé bílé,některé průhledné a některé průhledné s bílou kuličkou uvnitř.Jikry nikdo nestřežil.Jaké jsou oplodněné a kdo jsou rodiče?Mockrát děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 08:27 Diesel Re: Míša
100% ancík... asi vypadly z hnízda nebo si je shodil ty při čištění..? Možná ...
Taky už se mi to stalo několikrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2008 15:15 Muž LangMaster [24] Re: Míša
Jj určitě ancik jsou oranžově žluté a slepené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 15:13 Míša – Neznámé jikry
Fotka k příspěvku Ahojky,
prosím poraďte.. Čípak to mohou být jikry. Mám ancitrusy, kteří nedávno vyvedli mladé potlesk . Potom mám paví očka, které jsou živorodky. Dále danie pruhované, neonky a párek parmičky duhové. A taky mám plno šnečíků.. Čí je tohle, ale netuším a nevím jestli to ponechat v akvárku nebo ne :-(
Děkuji moc za pomoc..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 22:49 karelpavel Re: Joecz
Tak s nejvetsi pravdepodobnosti to budou jikry pancernicka - mam jeste nejake za korenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 18:40 Joecz Re: karelpavel
Čichavec to na 100% není, jeho jikry plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 07:09 Muž Snofrev [54] Re: karelpavel
Podle první fotky vypadají, že jsou bílé, takže neoplozené a nebo umřely, takže vyhodit (popřípadě je dostat od té porodničky aby je sežraly ryby, ale asi by bylo lepší vyhodit, pro jistotu).
Pokud se pletu a bílé nejsou, tak je nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 22:26 karelpavel Re: wayn
No, kdyz porodnicku oddelam od skla, tak to pada ke dnu.
A jinak mam tam : cichavce,pancernicky taky, ancitrusy, torakaty, nejaky tetry,parmicky siamske,damia - a jinak teda co s tim ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 22:19 Muž wayn [79] Re: karelpavel
Čichavce asi ne, ten staví pěnové hnízdo na hladině. Pokud jsou nalepeny na skle, tak by mohly být nějakého pancéřníčka, těžko takto říct. Nevypadají ale moc dobře, asi z nich nic nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 22:07 karelpavel – jikry čichavec ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Cau, jsou toto jikry cichavce ? nebo ci by mohly byt ?
a co s nima ? jsou mezi porodnickou a sklem - vubec nevim co a jak - poradi prosim nekdo ? díkec ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 20:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Dinamit
Typoval bych to na nějakého "okružáka".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 18:51 Žena Dinamit [68]
Fotka k příspěvku A tyhle vajíčka, věděl by někdo majitele?
Díky :-)

Jinak mí okružáci mi senzačně pomohli s ruduchou hop . Levatka jim ale pomohla :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 21:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lu
Nevidím to sice dost zřetelně, ale tipl bych okružáky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 21:23 Lu – čí to jsou vajíčka? přilepená na přednm skle
Fotka k příspěvku Ahoj všem, přikládám foto vajíček, které se mi poslední týden objevují na předním skle akva. Jsou to vajíčka šněků nebo rybek? Mám skaláry, čichavce, tetry měděné; královské, dania m., parmičky duhové, ancistruse - od těch to nebude určo, a pak hodně moc šneků. :-)
Díky, snad to profíci poznají z přiloženého fota palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 08:07 mrazik Re: mrazik
Nakoniec sa narodil jeden prisavník z tých ikier čo som dal do samostatnej nádobky... ;-) potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 21:49 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Pruda
A nezapomeň vzduchovat,aby proud jemně ovýval jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 20:28 Petr_Janousek Re: Pruda
Ty jikry budou jikry pancéřníčků ;-) Seber je opatrně ze skla a dej do vody o teplotě kolem 24-25 stupnňů. Za 4-5 dní se vykulí potěr. Začni krmit žábronožkou. Pokud ji nemáš, tak bude stačit jemný prachový krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 19:48 Pruda
Fotka k příspěvku Prosím poradtě mi co s jikrami na fotce? V akváriu mám 3x pancéřníček, 6x neonka červená, 6x tetra diamantová a 4x čichavec perleťový. Od kterých rybek myslíte že jsou? Děkuji za reakce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 19:28 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: mrazik
Tak patrně byl hrozen jiker špatně přichycenej k podkladu a samec ho nechtíc vymetl ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 19:19 mrazik Re: Malapa
Dal som ich do inej nádobky a začal som im vzduchovať tak uvidíme čo sa stane.Ale našiel som aj nejaké ikry v jaskyni a tam je samček stále...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 17:10 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: mrazík
Vypadá to na jikry ancíka, poud je dáš stranou a budeš vzduchovat máš šanci, že se jich část vyvine. Každopádně bez samce jen ty které jsou na povrchu se dokáží vykulit. To že se dostaly ven z dutiny je divné, to se mi nikdy nestalo. Koho zajímá téma ancistrus stačí nakouknout ke mě do prezentace Akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 14:56 Muž Killer [133] - SumciRe: mrazik
To se mi stalo už hodněkrát..ancistrusi se vytřeli,ale nebyli to vhodný podmínky pro vývin jiker..prostě je najednou ve skrýši neměl..pokud je dáš do jiný nádobky,tak tam vzduchuj..ale stejně z toho asi nic nebude..radši je nech bejt,on je někdo sežerea počkej si na další..třeba za měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 14:39 mrazik Re: Killer
Skúsim to teda dať do inej nádoby a uvidím čo sa s tým potom stane... Aj v jaskyni boli nejaké ikry a tam bol samček ale potom som ich tam už vôbec nevedel nájsť... Ale možno tam ešte sú ale ja ich nevidím... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 14:24 porop Re: Killer
no to je pravda pac se mi to taky stalo ale neva udelaj dalSI hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 11:38 Muž Killer [133] - SumciRe: mrazik
Ty jsou asi špatný, když se o ně samec krunýřovce nestará.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 11:28 porop Re: mrazík
Já bych to dal do nejake nadoby. Ale dej tam kyslik a dej to tam opatrne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2008 11:19 mrazik – Co s ikrami?
Fotka k příspěvku Našiel som v akváriu ikry a chcel by som sa opýtať ako sa mám o ne starať, či ich nemám preložiť do nejakej samostatnej nádoby kvôli tomu že či ikry nepoškodí nejaká iná ryba.V akváriu mám prísavníka škvrnitého (samička aj samec) , tetra neonová (9),black molly (3), parmička červenoplutvá (1).Mali by to byť ikry od prísavníčky pretože ikry od neoniek sú asi menšie. Ďakujem za rady a odpovede
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 12:20 Petr_Janousek Re: zaciatocnik
Na 100% to jsou jikry od skaláry. Když se mi třely, tak jikry byly velikostně i barevně stejné. Navíc se může stát, jako v tvém případě, že samice je plná jiker a chce se jich zbavit, proto je "odloží". Též se stává, že se vytřou jen 2 samice. Závojnatky se třou ůplně jednodušše a nic na tom není. Nikdy by však takhle nenakladli jikry na kámen, protože to jsou kaprovité ryby a ty je jen vypouštěji do volné vody! Ancistrusi se ve velikosti 2,5 cm nemnoží! Nechci tě udělat smutnou, ale z těch jiker nic nebude - nejsou oplodněné. Kup si samce a třeba se ti to za nějakou dobu povede a pár skalár odchováš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 12:11 rolandmynar Re: zaciatocnik
Je to určitě od skaláry. Někdy je kladou i dvě samice současně bez samce, ale zase je sbaští. Mají spoňněco zdravého s proteinem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 10:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: bucliik
Jj, ancistrus má krásně oranžové a velké kulaté jikry... www.catfish.cz/…
Edit: Pro porovnání - nějaké jikry skalár jsou třeba tady
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 10:05 Žena bucliik [99] Re: zaciatocnik
Nemohla si třeba skalára ty jikry naklást bez samce? Že by byly neoplodněný. ancík je má oranžový ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 09:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: zaciatocnik
Tak tohle 100% není od ancistruse...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 09:57 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Karel K.
V rybníce asi jo ale v AQ.kde má určitě aspon 25°C těško a navíc ty závojnatky jikry hodí jen na dno a když rodiče neodlovíš tak je většinou sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 08:48 zaciatocnik Re: BikerJames
Fotka k příspěvku Tu je foto. Keď som ich izolovala od rýb, majú šancu na prežitie? Potešila by ma aspoň jedna rybka. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 04:39 Karel K. Re: BikerJames
Co? Že není vůbec snadné rozmnožit závojnatku? To se mi moc nezdá, já je mám v malém zakradním jezírku a třou se mi pravidelně ano Vždyť závojnatka je normální karas! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 22:54 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: zaciatocnik
Od závojnatek to není určitě,ty se na kámen nevytřou a není to vůbec snadné rozmnožit závojnatku.
Jestli tam máš 2.jen ty přísavníky tak to musí být odnich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 22:44 Anonym Re: XMartin
No neviem, možno to bude od závojnatky. Jedna má vyše roka a druhú som kupovala pred necelým pol rokom aj s prísavníkmi (tí sú cca 2,5cm) a zdajú sa mi byť ešte malí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 22:32 Muž XMartin [20] Re: zaciatocnik
Moc ti neporadím ale skalár se určitě s jinou rybou třít nebude.. Jeho určitě nebudou spíš od těch přísawek nemyslíš?? a závojnatky máš malý že? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 22:01 zaciatocnik – Neviem co s ikrami a akej rybe patria
Prosím o radu. Som začiatočník v akvaristike a dnes som v akvárku našla na kameni ikry. Len neviem ktorým rybkám patria a čo s nimi. Mám 2 závojnatky, 1 skalára, 1 tetru ozdobnú a 2 prísavníkov. Vyzerá to tak, že by mohli byť od skalára, pretože do nich dzobal (neviem či ich nezožerie) a žiadnu rybu tam nevpustí. Mala som 2 skalárov a pred pol rokom jeden uhynul -môže sa skalár trieť s rybou iného druhu? Ešte som si všimla, že skalár má zväčšený ritný otvor :-). Zatiaľ som ten kameň vložila do dierkovanej nádoby a tú som vložila do akvárka. Môžem to takto nechať? Za každú radu vopred dííík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 17:51 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Quick
NO mel bys ty ryby trochu prebrat , nehodi se k sobe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 16:04 quick Re: chicko
Tyhle se nedaj vyfotit. Jedině bych musel obrátit kořen. A ty jikry jsou přilepený na tom kořenu. Mám s tím něco dělat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 11528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3410?od=251