Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby na dno?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 20:39 R Muž ctibum [6920] Re: Morticia
Tak zkus Hornbach, tam Sevelie mívají standardně...
No, když se koukneš do atlasu, tak tam je Sevelie focená na všeličemž... A jak psal NHKG, asi ten písek nebude tak zásadní... Já mám Aquaclay, ten je tak 3-5mm. Flexi 2-4mm bych klidně jako písek uznal :)
A ten špenát musí nacucat vodu, aby se rozblemcnul. Pak ho otíci, kterým ho primárně vařím, pozřou, jsem tak pochopil. Ale asi to platí pro všechny listožrouty... I pro tebe, tak se klidně stav, až si pojedež do Mělníka pro loriny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 19:44 Žena Morticia [118] Re: ctibum
..dneska jsem byla ve SkloRexu a nemajou ani jedno...ale tak není všem dnům konec, že jo! Hlubokozmrazený kolumbijský listový špenát v biokvalitě přelívám vroucí vodou z Alpských ledovců a po třinácti minutách vyndavám...mmm, super - můžu se někdy stavit? To bych si dala! :-P ...takže délka a škraloupoidní vzhled udávají neplavatost, díky.
A Sevelie chcou písek - to je jak velký písek? 2-4 mm je pro ně moc? Mě samotnou trochu mate, že se nazývá zrnitost 2-4mm v některých prodejnách písek. Pro mě je to už štěrk. A ten mám-Flexi 2-4mm. ...ale soudě dle fotek z prez. máš asi nějakou podobnou frakci, není-liž prauda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 11:18 R Muž ctibum [6920] Re: NHKG
Těch 35 je extrém, ale 28-30 není u "61" s krytem žádný větší problém, máme obývák na jih, takže celý dopoledne pod slunce svitem... Na sušení prádla v zimě dobrý, na akvárka až moc ne :) Jsem zvědavej, co to v létě udělá s "200", která je zatím bez krytu...

Každopádně na dno mám víc favoritů, takže to nemusím kvůli sevéliím hrotit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 11:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ctibum
35°C by pro ně asi byla okamžitá smrt. Já jim chci v létě chladit vodu na 26°C. To vím, že zvládne i u 300l nádrže jeden větráček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 11:05 R Muž ctibum [6920] Re: NHKG
Jo, vidíš, teplotu jsem zapomněl zmínit. V obýváku mám v akva přes zimu minimálně 23-24°C i bez přitápění, v létě až 35°C...
Já koukal, že na fotkách to mají lidi i bez písku, i jsem něco četl na fóru, ale prostě se mi to nechce riskovat a zbytečně je trápit... Umím pořád kulový a nechci si to zatím komplikovat. Nemusím mít všechno, co vidím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 10:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ctibum
Kukni se k Lenkalor na její nádrž Antenárium. Má sevelie v malém proudu a bez vzduchování. A daří se jim tak, že se množí. Písek na dně taky být nemusí. Já u nich mám pálený jíl. Určitě můžeš mít u nich i flexi obklady nebo oblázky. Jen drtě a jiné ostré materiály by asi vadily. V písku a jílu trochu hrabou, ale ty moje jsou většinou na sklech. Akorát bacha na teploty, vysoké asi nezvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 10:06 R Muž ctibum [6920] Re: Morticia
Hlubokozmrazený kolumbijský listový špenát v biokvalitě přelívám vroucí vodou z Alpských ledovců a po třinácti minutách vyndavám... No tak ne, no. Zmražený listový špenát z Lidlu přeleju vroucí vodou z vodovodu a vyndám, až když si na něj vzpomenu :) Ale nechávám ho alespoň 30 minut, až po vyndání vypadá jak škraloup z mlíka. Pak jde ochotně ke dnu. Když jsem ho vyndal po čtvrthodině, tak vypadal sice hezky, ale ploval...

Sevelie bych taky chtěl, ale píšou, že chce písek a proud a vzduchování a to já nemám, takže nemám Sevelie ale Loriny... :)

Ve Sklorexu určitě budou mít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 23:09 Žena Morticia [118] Re: ctibum
Hned jsem Ti zkoukla prezentáciu. ...jak podáváš špenát? Listový, spařený,neplave to,jde dát i rozmražený..? To je zvědavost. Ale chcu mírně rozšířit tu osádku, tak se ptám.
Ale ty Sevelie nebo Lorikarie mě zaujaly, určitě zapátrám po místní nabídce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:30 R Muž ctibum [6920] Re: Morticia
Já mám dvě Red a dvě Wolfeho a jsou boží ;-) S kytkama vypadají v pohodě, když dám špenát, tak se pasou o 106. A hlavně, jsou boží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:00 Žena Morticia [118] Re: cz192235
Tak na něj mám fakt malé akva! Neritina se mi líbí,ale nevím,jak zjistit, zda mám pro ni dost řas. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 21:57 Žena Morticia [118] Re: ctibum
Díky za typy! Už to tu čtu. Ty nechávájí kytky na pokoji dle popisu. A vypadají parádně. X-)
Jinak D. filamantosy jsem viděla u Minaříka, ale stav nádrží moc k nákupu nelákal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2017 19:22 Muž cz192235 [1] - ŽivorodkyRe: Mortica
Ahoj krunyrovec velkoploutvy neboli gibiceps nezere rostliny. Krmi se jen rasama. Dokrmovat se musi tabletama se spirulinou. Pro zpestreni se mu muze dat okurka nebo prevarena mrkev. Pozor dorusta az pzl metru! Nevycisti dekorace docista. Ma radeji srin a klid. Umi i hezky rychle plavat. Na to je lepsi snek nerina. Ten se ovsem neda dokrmit a kdyz nema rasu tak chcipne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 23:29 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Morticia
Máš tam Asiatky,možná by jsem zvolil Sevelie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 23:25 R Muž ctibum [6920] Re: Morticia
Tak si přečti lorikarie. Vypadají stejně a dají se i koupit :) Tak nějak jsem pochopil, že filamentosy stejně nikdo nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2017 22:47 JoKa Re: Morticia

rybicky.net/clanky/497-krunyrovci-rodu-ancistrus
Doporučil bych tento článek, jakožto asi povinné čtení, nikoli jediné, ale tady bych určitě začal... ;-)

rybicky.net/clanky/490-
A tady pokračoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 22:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Morticia
V atlasu krunýřovec vláknoocasý je: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_vlaknoocasy
Je to úplně jiný rod krunýřovce než obyčejný ancistrus. Taky se chová úplně jinak. Akorát je hodně podobných druhů z několika rodů a hrozně těžko se určuje správné pojmenování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 22:22 Žena Morticia [118] Re: NHKG
Já jsem práv četla, že krunýřovci žerou rostliny,ale myslela jsem, že jde o ancistrusy, ty klasické hnědé/tmavé "cucýnky" jak jim od dětství říkám. Ten kr. vláknoocasý se latinsky jmenuje jinak a v atlase o něm moc není...tak nevím s těma kytkama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 19:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Morticia
U mě kytky nežrali, ale nejsem si úplně jistý určením druhu co jsem měl. Mohl to být jiný podobný druh. A jo, byly to divné ryby. Když jsem chtěl odkalit místo na kterém se váleli, musel jsem je rukou odstrčit. A o těch řasách jsem psal, protože ti moji byli tak pomalí, že neměli žádnou šanci se dostat k normálnímu žrádlu, tak na ně zbyly jen ty řasy. V akváriu bez řas by chcípli hlady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 19:04 Žena Morticia [118] Re: drvi
No,mě se spíš ten krunýřovec vláknoocasý líbí,je takovej hezky divnej. :) Ten taky užírá kytky?
Na řasu spíš plánuju plže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 08:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: drvi
No záleží s jakou řasou. Mám hodně rostlin na hladině, takže je v akváriu málo světla a roste hnědá řasa. S tou si krunýřovci nebo krevetky poradí velmi rychle. Mám to odzkoušeno. Párkrát jsem je dával do akvária plného hnědé řasy a do týdne nebylo po řase ani památky.
A tihle (nebo podobný druh) u mě kdysi žrali i zelenou řasu. Bitky u nich nehrozily. Línější ryby jsem nikdy neměl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.02.2017 08:44 Žena drvi [2894] Re: Morticia
NHKG napsal: ... a pokud by nestíhali s řasami, tak bych jich přidal...

Na to, že ti nějaké ryby zlikvidují řasu bych nespoléhala, to je fikce. Mohou ji trošku ujídat, ale jen v malém množství, nikdy tě jí úplně nezbaví. Pokud budeš mít řasy a budeš se jich chtít zbavit, tak jedině změnou podmínek v akva.
A hlavně nekupuj Ancistrusy, nejen proto, co psal kolega přede mnou, ale hlavně, Ancistrusi ti budou likvidovat rostliny. Když krunýřovce , tak otíky, jestli můžu z vlastní zkušenosti poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 06:27 Muž janesik1xjakep [63] Re: NHKG
Částečně s tebou nesouhlasím. Jako ano, někteří krunýřovci jsou v pohodě, ale radši bych chtěl varovat, ať si nebere anciky. Mám ve 200 l. nádrži dva ( bohužel už dospělé samce) a celkem dost se mezi sebou perou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 11:20 Žena Morticia [118] Re: NHKG
Dle Atlasu by měli snést i tvrdší. Takže krunýřovci nejsou hejnoví, dobře. A hledám právě nějaké pohodové druhy. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 09:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Morticia
Ti pancéřníčci i krunýřovci jsou co se týče chování naprosto bezproblémové ryby a snesou se se vším, co snese je. Dal bych aspoň 10 pancéřníčků, jsou to hejnové ryby. Krunýřovců bych dal méně. Pro začátek 4 a pokud by nestíhali s řasami, tak bych jich přidal. Těm krunýřovcům je celkem jedno kolik mají parťáků, stejně jen furt leží na jednom místě a žužlají řasy.
Další druh bych už na dno nedával. Ale mám měkkou vodu, tak nevím jak se jim bude dařit ve tvrdší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 00:25 Žena Morticia [118]
Přemýšlím nad rybkami na dno 190l akva (tvrdá voda 17°dH,7,4 pH-vodovod Brno,na dně štěrk Flexi 2-4 mm)). Snese se pancéřníček panda a krunýřovec vláknoocasý? Pancéřníčků bych dala min.6(nebo i víc). Co ten krunýřovec, může být 1? Moc tu o něm v Atlase není...ale parametry vody by měly oba druhy snést. Budou spolu v pohodě?
Nevím, zda k tomu ještě plácat další druh (na dno), líbí se mi otíci, péřovec kuk. nebo panc. trpasličí. Ale nechcu to přehnat.
Jinak základem bude hejno Danio pruh..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 14:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bigbob
Mne by v tom akvariu chybely nejake male cichlidky. Akvarium je to pekne, zit by kde mely, budou vetsinou u dna a hledat v nem neco k snedku, a pri rozumnem vyberu se nemusis ani bat, ze Ti neco prehrabou, znici rostliny atp. Navic male cichlidky ani moc nenadelaji ohledne svinciku, zato jestli Te chytnou tak jako mne, Ti obstaraji 90% podivane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2014 13:56 Žena Turbínka [2558] Re: bigbob
Podívej se do atlasu, který je ti sympatický, srovnej to s teplotními nároky už stávající osádky a parametry vody v akváriu. Koukala jsem do prezentace, dno máš pro ně ideální, nic velkého a ostrého. Jsou to povětšinou nenáročné a veselé rybky. Vem raději více kousků od stejného druhu než po pár kouskách různých. Hejnují se jen v rámci svého druhu, jediné co nevadí je plně vybarvená a albinotická forma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 13:49 Muž bigbob [0] Re: Turbínka
diky za radu, o tom pancernickovi sem taky premyslel, Ja problem s rasou nemam ( aspon tedy zatim), ale myslim do budoucna:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 13:20 Žena Turbínka [2558] Re: bigbob
Krunýřovec jednopruhý, je dobré je mít ve větším počtu 6+ a přikrmovat spirulinou.
Edit: Záleží na druhu řasy, které je lepší se zbavit upravením svícení, chemismu vody, atd. Nebo si na řasu pořídit plže - nejlepší dříč dle mě je plž clithon sp.
Edit 2: Teď koukám, žeš příspěvek editoval, když nechceš krunýřovce tak nějakou partu pancéřníčků, ale ty na řasu nepůjdou, jen na zbytky potravy. Do té 112 l klidně 8 kousků nějakého pancéřníka okolo 5-6 cm panda, skvrnitý, leopardí, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 13:17 Muž bigbob [0] – ryby na dno
ahoj, poradite mi prosim nejakou peknou rybku na dno, ktera pozira rasu a zbytky potravy?
PS. Krome Ancika a Prisavky thajske a Krunyrovce..

diky moc :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 18:38 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
Tak o pupíky může jít taky, ale daleko důležitější jse aby nedocházelo o obrusu a následnýmu napadení nějakou infekcí u vousků, což jak víme bude mít souvislost s kvalitou prostředí a tím se dostáváme na začátek a to je k té litráži. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 13:57 Žena Turbínka [2558] Re: Achiles
Do téhle osádky by eventuelně 6 pancéřníčků do 3 cm i šlo, ale důležité je i dno - nesmí být ostré, aby si o něj neobrousily pupík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 13:08 Achiles Re: Turbínka
Plave my tam jedna betta a pět razborek klínoskvrných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 12:44 Žena Turbínka [2558] Re: Achiles
Také dost zálěží na tom jaké máš v tom akváriu dno a co už tam plave, 40 l je takovej na prd objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 12:15 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Achiles
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 12:08 Achiles – Pancéřníček
Jakého pancéřníčka bych mohl dát do akvária o objemu 40 l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 09:43 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Bodlok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 09:33 Bodlok – Jaký krunýřovec
Jakého krunýřovce bych mohl mýt v akváriu o rozměrech 50*30*30 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 23:41 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Yasmine88
1) Posílil bych hejno razbor - tak na 10 kousků.
2) Ramirézku a Black molly bych vydělal.
3) Potom na dno např. cca 6 Otíků - rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy

Edit: Turbínka má pravdu, že ostré dno není vhodné pro žádnou rybu žijící na dně. Každopádně výměna dna je citelný zásah do akvária a můžeš si tím leccos rozházet. Osobně bych se zaměřil hlavně na lepší podmínky pro ryby, které už tam máš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 23:40 Žena Turbínka [2558] Re: Yasmine88
Neexistuje, každá dnová rybka si o to špatné dno "ohobluje pupík" . A co to dno takhle vyměnit za pořádné, podpořit prvních pár týdnů výměnami vody a pak se tam vesele mohou ty pandičky prohánět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 23:34 Žena Yasmine88 [0] – Lávové dno
Ahojte :)
Potrebovala by som poradiť nejakú odolnú dnovú rybku do môjho 54l akvária.Chcela som chovať pancierničky(panda),ale problém bude asi v tom,že mám nevhodné dno.Úplne naspodu mám čiernobiely štrk zrnitosti asi 1cm,na ňom mám lávové dno od Natalitu a kvôli pancierničkom som to zasypala ešte jemným štrkom od Dennerle..Aj tak sa asi prehrabali k tej láve..Prišli postupne o fúziky a uhynuli..Existuje nejaká dnová rybka,kt.by to ostrejšie dno až tak neškodilo?Naozaj by som nerada rozbúrala zabehnuté akva :)...Ďakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 01:40 Muž ludvik [1082] Re: patamatix
Bych řekl, když tak koukám do atlasu, Heros si vezme Otíka ke svačině ... a pokud zbude, tak i k večeři.

Nebylo by lepší nepřekrmovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 22:15 Muž patamatix [408] Re: rastrot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 22:11 rastrot Re: Legioix
ahoj nemam tam jeste nic co se tyce spodnich ryb jinak mam heros Severum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 21:55 Muž Legioix [574] Re: rastrot
To také záleží na tom co tam už máš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 21:01 rastrot
Muze mi nekdo poradit jakou rybu si mam poridit na dno?myslim nejake sumecky nebo pancernicky ale takove co by vybiraly znytky jidla ze dna?poradi nekdo Dekuji.A prosim kolik mam 350 litru a zadnou spadni rybu ale jak pisi rad bych ryby ktere poziraji znytky potravy dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 22:10 Muž Bankai [22] – sekavec a krunyrovec
Myslite, ze si na dne budou tyto dva druhy vadit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 16:18 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Tak to je fakt kruté, možná jsem jednu nulu přehlédl, ale i tak to jsou hříšné peníze 3500, jinak jsou to nejkrásnější Lka ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2013 16:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Za tyhle prachy bych je kupoval každý den smich pravda je krutější...ještě jednu nulu přidej... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 16:09 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Zebry jsou ale dost drahé, na burze za 350, od chovatele myslím za 200 a to kdyz chci mít třeba 3 tak je to docela pálka, třeba pro studenta jako já nebo duka1995 a bych bral panceřníčky, ty se vždycky zavděčí ;) a někdy se i rozmnoží ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5499x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/317?od=51