Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby na dno?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 14:00 Muž Zabacek [2] Re: romant
Jde mi hlavne o ty ostatni ryby o skalarach vim ze jsou drave, ale co treba takovy krunyrovci pripadne jak psal jeste nekdo pancernicci a podobne, jsou to sice jen takovy ryby zbirajici vse co najdou na dne, ale jak se zachovaj treba ke krevetkam. Ty mi ancici uz maj tak kolem 7 cm. Toto tema jsem zalozil predevsim s toho duvodu, ze by me zajmalo zda je mozny mit ryby co zijou udna a schvavaji se, spolu s zivocichy, ktery vedou podobnej zivot krevetky raci a kraby. (vetsi formy raku a krabu (od 5cm nahoru) bych asi vynechal, protoze predpokladam, ze by schovane ryby uvitaly jako veceri)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:43 R Muž romant [27987] Re: Zabacek
Saláry by ty krevetky dost brzy zahrnuli do svýho jídelníčku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:38 Muž Zabacek [2] Re: AmorFati
Taky se bojim toho ze na ten obem vody je tam tech ryb celkem dost. Ale aspon pro priste, jde hlavne oto jestli se krevetky snesou s krunyrovcema a prisavkama je mi jasny ze skalary jsou asi hodne agresivni a asi by to nedelalo dobrotu. Jinak k tem malejm rackum na ty jsem se koukal jako prvni :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:26 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Zabacek
Myslím, že na 112 l máš už těch obyvatel v akvárku dost... Dál bych to nehrotil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:16 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zabacek
Zkusil bych dát tam raky rodu Cambarellus( jsou to ti trpasličí).Ty větší raci a kraby by si udělaly z akvária švédský stůl.Krevety bych tam nedával z důvodu ,že by se staly součástí rybí stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 11:17 Muž Juck [1] - CichlidyRe: Zabacek
Panceřníček..? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 11:16 Muž Zabacek [2] – Zivocichove dna
Chtel bych se optat jestli nekdo ma zkusenosti s kombinovani zivocichu zijicich v skulanach a u dna. Konkretne ryby zijici u dna, krevetky, raci, krabi. Vsude se zminuje, ze treba krevetky utikaj z akvaria v pripade ze jsou napadany rybami a nebo pri spatne kvalite vody. Chtel bych do akvaria nasadit nekolik krevetek nebo jinych zivocichu, ktere by uklizeli zbytky jidla, aby se mi tolik nemnozili sneci (okruzaci a levatky). Problem je v tom ze uz ted mam asi 4-6ks krunyrovcu a asi 3-4ks prisavky thajske (nedaj se moc spocitat vsechyn jsou schovany) krome toho mam jeste 3 skalary (5-7cm) a asi 10 neonek(3cm). V akvariu mam celkem dost ukrytu (foto v prezentaci uz neni aktualni). Nevim jak by se tyto ryby (ancici a prisavky) chovali ke krevetkam. Pripadne jinym, rackum a nebo krabum. mohl by mi nekdo poradit jestli ma cenu se poustet do tohoto experimentu. Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 11:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Míša
nebo nejaky snecky, treba piskorku vezovitou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 11:28 JagerMaister Re: Míša
Pancierníčky ;-) Pancéřníček malý napríklad, alebo zlatopásy, leopardí, tmavý, panda.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 11:27 Míša
Chtela bych se zeptat... Zarizuju si vetsi akvarko Chtela bych si tam dat i nejaky uklizece dna. Prisavku ale neci ptz mame jiny akvarko a nevim jak to delame ale vyrostli do obrich rozmeru a jsou pry teritorialni. Tak jestli jsou nejaky jiny uklizecky smich Slysela jsem o nejakych rybkach a vypadaji jak sumecci. Budou samozdrejme s betou. Dik moc za odpoved
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: radim
Vím co je co ano
Jde ale o to, že ne všichni "Zlatý" jsou albíni obyč ancíka.... můžou to být L144.

to že je F1 po zkřížení vše po otci, neznamená že v F2 tomu bude stejně.

nejde ani tak o to, že je někdo koupí jako obyč a pak bude mít potomky z 1/2 zlaté, ale jde o to, pokud by byli F1 zlatí a já je tak prodal, ty pak měli mladé a ony byli obyč. To by mě potom asi dotyčný kupec moc rád neměl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:22 radim Re: Semtex
albín(zlatý,žlutý,...) ancistrus a obycejný je ta samá ryba...az na tu barvu!...v akva je jeden pár samec je obyc hnedý a samice zlatá... uz potretí se vytreli a jeste ani jeden není po mamě a všichnoi jsou strakatí po tatovi :-| a jinak samec nahání i samici je naprosto běžné...každý ty námluvy má jinací smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Aleš
pospolu je mít můžeš, ale počítej s tím, že se mohou zkřížit. A to je nežadoucí, pokud by jsi je chtěl dál prodávat, měl by jsi na to upozornit.
To že se nahání je normální. Pokud je ale nádrž větší, neměl by to být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 12:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Aleš
u ancistrusů jsou vůči sobě agresivní samci, největší samec odhání i samičky, ale v dobře zarostlém akváriu s dostatkem úkrytů to není problém. Ale pokud není moc velké, je lepší nemít dva samce, menší by se nedostal moc k potravě. Na barvě podle mě nezáleží
hlavně to odhánění záleží na velikosti, musí se mít kam schovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2010 12:05 Aleš – 2 druhy ancistrusů
Ahoj, mohu mít v akva 2 duhy ancíků? mám už toho obyječného a chtěl bych i zlatého, ale nevím jestli je mohu dá k sobě, jelikož kamarád to tak má a ten obyčejný (samička) pořád nahání zlatého (samička). Nevíte čím to je? Jestli si jen tak hrají třeba..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 22:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Majky
tady Pandy mají snad všude, zkus projít nějaký e-shop nebo napsat inzerát.
Teď co mám ze živorodek, tak jedině Mollyce. Platy korálové má kámoš na rozdávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 22:06 Majky Re: Semtex
mno tak hej je popularna Panda lenže v celych Košiciach a ani v okoli ju neviem zohnat a ani objednat mi to nevedia momentalne rozzureny ale z tych druhov co som vypisal tak vačšina je dostupna alebo sa da objednat, a živorodky nechovas? ja som kedysi vo velkom choval platy len na porod si bolo treba postriehnut lebo požierali svoje male sad mno ked mi rodili v jeden den 4 - 5 naraz tak to už bolo :-D momentalne molynezie, lebo platy som mal aj hodne pokryžene už
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 22:00 Žena datura [104] Re: Majky
hlavní rozdíl mezi ancíkem a pancéřníčky vidím v tom, že zatímco ancík je samotář, pancéřníčky musíš chovat v hejnu pěti kusů a víc. s tím bys taky měl počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Majky
já kdysi měl zlatopásé, a výběr pro tebe bude asi záležet, jak bude pro tebe v okolí dostupný.
Co bych si asi koupil dnes, tak momentálně populární je Panda.
Jinak ty potvůrky se množili tak nějak sami. a podobné to bude i u toho tvojeho výběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:52 Majky Re: Semtex
mno tak nejake druhy som si vyhliadol Pancéřníček černopruhý,klínoskvrnný,leopardí,tmavý, mas s niektorym z tychto druhov nejake skusenosti? alebo ktore z tychto by si si vybral? pri odchove si myslim že nemal by byt problem, ved niečo som už pri porodoch odasistoval :-D :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Majky
tak jsi projdi tady atlas s pancíky, je tam u každého jak je velký a jak je náročný odchov....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:40 Majky Re: Semtex
mno ved prave v tom by som potreboval niečo poradit,odporucit a tak že jakeho pancernika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Majky
ono jde o to, jaké pancíky chceš chovat a odchovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:37 Majky Re: Yirka
mno velkost nadrze neni problem, od 50 l do 250 l , mam toho viac, len nikdy som nechoval pancernickov a chcem vediet že ako by sa znasali z pancernickami alebo s niecim inym, a ci je problem pri rozmnozovani ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:34 Muž lubosov [0] Re: Majky
Oba druhy sa hodia na dno akvária, sú nenáročné, ľahko sa chovajú. Ancitrus požiera aj riasy, čím udržuje agua v relatívnej čistote. Pancierníčky však aktívne prehrabávajú dno a tým víria kal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:29 Muž Yirka [9126] Re: Majky
Především bude záležet na velikosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Majky
já mám obojí, Ancistrus sp. a p. kropenatý. bydli spolu ve vedlejších trubkách, žerou spolu stejnou potravu a někdy se přísavkáč na pancíkovi i sveze..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:26 Majky – ancistrus alebo ... ?
prosim poradte mi, co sa skor hodi resp.co by ste viacej preferovali do dolnej casti akvaria, ancistrus alebo pancernicek? alebo nejaky iny narvh?
coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2009 21:11 Muž Jurasek [137] Re: pancernicek
Podle mě jsou nejlepší okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 20:45 pancernicek Re: Ivulik1
nejlepší jsou panceřníčci a ancíci v mém akva nesmí chybět ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 18:55 Ivulik1 Re: jjjura
Podle me nejlip cisti krevetky palec A taky tolik nenadelaj :-D Vlastne je nemusis vubec krmit (pokud tam mas dost neporadku) a proto nepribejvaj dalsi odpadni latky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 18:46 Muž Jrk [143] Re: jjjura
Do menších akvárií doporučuji Krunýřovce jednopruhé (Otocinclus affinis). Malá mírumilovná "přísavka", neničí rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 18:33 Žena Hatomi [27] Re: jjjura
jak říká teabe :)
Doporučila bych ti ancíky(ale pravda je-čím menší tím víc čistí...ty starší se spíš počkaj až něco dostanou :-D <alespoň u mě to tak je...)
Jinak kromě ryb si můžeš pořídit i jinou výpomoc. Např. krevetky nebo šneky (například: rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2009 18:26 marsz Re: jjjura
Každá další ryba = další nepořádek. Nic jako čistič neexistuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 18:23 Muž teabe [4] - ŽivorodkyRe: jjjura
Ancistrus,pancéřníčci pojídají zbytky,parmičky řasu...a molly kytky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 18:22 jjjura – Ryba-Čistič
Můžu se zeptat, jestli existuje nějaká ryba, která čistí akvárium? Aspoň částečně?:-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 14:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: anitka
On je bohužel většinou rozdíl mezi názvem, pod jakým ho prodávají v akvaristice, a mezi tím, o jakého peřovce jde ve skutečnosti. ;-)
Podobných "nigriventris" jsem už viděl dost, podobně jako peřovců kukaččích a jiných ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 08:37 anitka Re: PaDa
toho péřovce nigriventrismají u nás ve zverimexu ale jen jednoho X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 21:23 brabenec Re: Leon
Já mám Péřovce asi 4 druhy,ale v 1000 litrovým akvárku i s Ancíkama sp. gold,gold long fin atd.Musíš na ně mít opravdu velké akvárko 60 lirů tam bude za chvíli na těsno.No a mezi péřovcema a ancíkama neni problém mají úkrytů habaděj a chovají se k sobě jako nejlepší kamarádi,ale nejlepší je když nám náhodou nějaký menší ancík z odchovu umře a hodíme ho péřovcům tak ho v poho sežere smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 18:39 Leon Re: Vak.
Je pravda že sem myslel zrovna skvrnitýho ale mam i 2 kousky nakájch malejch a sou děsně zajímavý mají tkaovej "kravičkovej motiv" černý skvrny a bílí tělo.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 17:51 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Vak.
No ze těch malých je to třeba nigriventris, který se k nám prý ale skoro vůbec nedováží a ostatní běžně dostupné druhy mají těch 20 cm běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 17:16 Vak. Re: PaDa
Záleží,o aký druh ide.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 17:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Leon
No, šedesátka na peřovce je fakt dost málo. Na mládě to ještě jde, ale už pomalu koukej po větším akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 10:51 Haloska Re: Leon
Já mám AKVA 120l. Péřovec by měl mít aspoň 200l. První sem koupil ancistruse a ten hned vlezdl do nejmenšího krytu. Asi za týden sem koupil Péřovce a ten hned vyhnal ancistruse a ten musel z úkrytu pryč.Když mu do úkrytu vjede ancistrus hned ho vyžene ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 08:11 Leon Re: PaDa
Trošku se stydím ale toho péřovce mam v 60L akva a ancíka tam chci dát taky a s úkrytama nebude v žádnym případě problém..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 23:24 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Leon
Nepokoušou se, ale počítej s tím, že peřovec bude vůči ancistrusovi výrazně dominantní, takže záleží jak máš velké a členité akvárko, aby se měl ancík kam uklidit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 22:03 Haloska Re: Leon
Já mám i péřovce i ancistrusa. Zatím se nepokousaly a myslím že vhodné podmínky pro péřovce zrovna nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 20:52 Dusyk Re: Leon
Pokiaľ sú vhodne podmienky, tak nie je problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 20:18 Leon – péřovec vs. ancistrus
Dobrý den, pořídil jsem si péřovce . Tenkrát měl 5 cm te´dka má hravě něco přes 10cm a chci se zeptat můžu k němu pořídit ještě jednu samici ancistruse? nepokoušou se? děkuji..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 20:16 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Aneta
Tak to by se pomalu už začít množit mohli. Do roka určitě dospělí budou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5499x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/317?od=151