Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kdy můžu dát rybky do nového akvária?

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Kdy můžu dát rybky do nového akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:25 Mirek Re: ragus
Proč? to mě děti sežerou mladej tam pořád hledá rybičky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.12.2017 23:23 ragus Re: Mirek
Cca čtvrtek v polovině ledna 2018. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 22:44 Mirek
Zdravím, chci se optat jsem začínající akvarista mám třetí den založené 54L akva takže ještě bez rybiček, rostliny mají černé tečky spíš to vypadá jako kdyby žačli odumírat, povadlé žádné hnojivo jsem nedával, naspod dna jsem dal acivesubstrate od tetry cca 1cm a cca 2 - 3cm říčního písku 2 - 4mm, co se týká druhu rostlin vím že tam mám cryptocoryny ale zbyten nevím přesně, v prezentaci jsou i fotky problému snad to půjde poznat.... myslíte že by to chtělo hnojivo?? A můžu ve čtvrtek přidat ryby?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 14:21 R Muž romant [27987] Re: Pettra
Ne, není. Ty červíky to budou s největší pravděpodobností hlístice a o ty se postarají i jiný ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 14:06 Pettra – Je akva vhodne zajete?
Ahojte zdravím Vás.Akva mám zalozene 4 tydny a ph mám 6,8 -7 a dusitany mám na 0. Mám tam tam 4 sneckov ( možno viac, doniesla som ich s rastlinami) .mám aj prezentáciu akva
.plánujem dať bojovnicu.dusicnany test nemám.vodu mením každé 3 dní 1/3 podľa hodnôt dusitanov.ale už pár dní mám na 0.na dne som našla bielych cervikov. V inom fóre som našla že sú neškodné.Mam tam aj akoby podvodné mušky/broucky. Vypadaji jak jablecne
.Nedokazem nájsť čo to je.ale je takto zabehnuté akva pripravené na bojovnicu? Prej cervikov sni .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 12:33 CZAntik Re: Maq
No jedná se o set akvárko+filtr+topítko. Vím, vím, kupovat set je špatně, ale postupem času, bych rád všechny komponenty upgradoval. Současný stav je hobby verze a když to budu zvládat tak bych se samozřejmě rád překlopil do profi sféry, s odpovídajícím vybavením samozřejmě. Dno je říční písek, frakce 4mm. Co si mám představit pod parametry vstupní vody...? Voda má 25°C, 7°dKH, pH 7,2. Ohledně chemie, nedávám nic. Zvažoval jsem CO2 VITAL od Rataje. Je možné použít toto...? Vydedukoval jsem, že vysoké pH je způsobené velkým množstvím O2 a tedy malým množstvím CO2. CO2 VITAL by mimo jiné mohl s pH pomoci nebo ne? Dále jsem přesunul filtr níže, aby mi nečeřil vodu. A samozřejmě svítím pouze 6 hod. Jsou mé dedukce správné...? CO se týče rostlin, tak jsem si taky říkal, že to je až až, ale jak jsem se dočetl, že rostlin "není nikdy dost", tak jsem si říkal, že množství které jsem zvolil snad nebude na škodu. Snažil jsem se vybírat nenáročné rostliny vhodné pro začátečníky. (Sagittaria subulata, Ceratopteris siliquosa, Anubias barteri nana, Hygrophila corymbosa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 12:24 harpunar Re: romant
Ber to s nadsázkou ;-) ! ;-) Nicméně k tématu-napustím novou nádrž,počkám pár dní až zmizí nálevník a šup tam s rybama.A za nějakých téměř 50 let co to tak činím je to až na vzácné vyjímky beze ztrát.Podmínka je dobře to osázet hned ze startu. To víš,stará škola..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 12:22 Maq Re: CZAntik
... a nebo bys ty parmičky mohl ještě vrátit? Máš hned několik dobrých důvodů vzít tenhle krok zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2017 12:18 Žena drvi [2894] Re: CZAntik
To je chyba, nekolik dni stojici voda se ti stejne neohreje na teplotu akvaria (pokud bys teda do kyblu nedal topitka :-D) a pokud je to kvuli chloru, tak na to uz ti odpovedel kolega lacewings. Ve vode, kterou takhle nechavas stat se ti leda muzou namnozit nejake bakterie. Proste namichej teplotu vody pomoci mísící baterie a napoustej cerstvou, rovnou z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2017 12:15 CZAntik Re: afc1886
Výše bylo doporučeno měnit vodu každý den, takže budu mít vodu v kýblích den, po dobu čtyř týdnů...:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 12:12 Maq Re: CZAntik
Bude dobré když doplníš prezentaci. Jaký je tam filtr, jaké dno, zdali je topítko, parametry vstupní vody... čím detailnější, tím lepší, lidi Ti přesněji poradí, často dřív než Tě napadne že to či ono je problém.
A preventivně: V této fázi rozhodně ničím nehnoj a nesnaž se věci vylepšit nějakou chemií.
Rostlin jsi dal na začátečníka relativně dost, ale pořád to je dost málo. Osázet asi 110% plochy dna pokládám za rozumné minimum. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 12:11 harpunar Re: romant
Já bych svůj plevel,např.Xiphophorus alvarezi,pygmaeus,milleri a další druhy do nové nádrže nedal-i když věřím,že by to přežily.Ovšem ani skaláry tone ...... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 12:10 R Muž afc1886 [14681] Re: CZAntik
CZAntik napsal: Díky za rady, ohledně té vody to vyřeším jednoduše při každé výměně rovnou napustím do kýblů novou vodu a do další výměny nechám temperovat, snad se za to dobu stihne ohřát, ale předpokládám, že ano.
To budeš mít týden vodu v kýblích? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 12:08 CZAntik Re: romant
Díky za rady, ohledně té vody to vyřeším jednoduše při každé výměně rovnou napustím do kýblů novou vodu a do další výměny nechám temperovat, snad se za to dobu stihne ohřát, ale předpokládám, že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2017 12:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: CZAntik
CZAntik napsal: ..........Při napouštění jsem použil pouze studenou a nechal ji tři dny odstát a temperovat), jinde se píše nechat odstát 15 minut, což prá na vyprchání chloru stačí, a jinde zase píší alespoň 24 hod. odstát, tak to jsem z toho jelen..:-)
-již bylo zde, v jednom z mých příspěvků, uvedeno-CtrlC
--zbytkové množství chloru nacházející ve vodě ve vodovodním řádu, není při současné normě pro ryby škodlivé,působí jako antiseptikum ,

-odstávkou nebo dodatečnou úpravou může sice vzniknou ve vodovodním řádu i silnější zbytkové zachlorování vody ,které lze vnímat jak chutově tak i čichově,ale ani zde se většinou nemusíme obávat,ale je třeba se mít na pozoru, protože se uvolnuje pomaleji,je to tedy odvislé od poměru množství vyměněné vody, opět antiseptický pozitivní účinek,

-pak je tu silné, až pačlivé zapáchající zachlorování,známé z uzavřených plaveckých bazénů. tento typ použití chloru je již pro většinu akva. ryb smrtelný

-záměrně zde nepoužívám jednotky ,aby nedošlo k experimentům s chlorem,jako antiseptického přípravku k bakteriální léčbě, desinfekci nebo použití, k odstranění řas

- v dřívější době byla úprava vody nejednotná na základě použité technologie, proto přetrvává názor o nutnosti odstáté vody pro použití. Jedná se setrvalost,která je převzatá , skutečnost v dnešní době zcela jiná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.03.2017 11:33 R Muž romant [27987] Re: CZAntik
Záběhové ryby, prosím, obvykle volím nějaký totální plevel, živorodkáři prominou, ne dříve než za 10 dní(to doporučení je pro začínající, umím to i jinak, ovšem nedoporučuji) a samozřejmě to podporuji těma výměnama vody právě z důvodu té nedostatečně pevně ustanovené nitrifikace. Svícení, ano, já jsem zastáncem pomalejšího rozjezdu, postupného přidávání na délce osvitu a těch 6 hodin v počáteční fázi považuji za dostatečné a postupně, jak akvo stárne, přidávám na délce osvitu, ale obvykle se nedostávám přes 9 hodin finálního času, akvária v drtivý většině provozuji bez vnějšího dodávání CO2. Rostlin není nikdy dost a ona uváděná poučka o 80% osázení plochy dna se mě velmi líbí. ;-) Vodu měním obdobné teploty, tedy v závislosti nádrže, čím menší, tím se snažím měnit co možná stejnou teplotu, neb obvykle měnívám polovinu nádrže. Napuštění přes sprchu je spolehlivým likvidátorem případné přítomnosti chlóru, několikadenní odstátí vody není nezbytně nutné, zde budeme spíše hovořit o vytemperování vody na obdobnou teplotu jaká je v akváriu, to že při výměně vody teplota v nádrži klesně o 2-3 stupně je normální a nezanechá to na nikom žádnou újmu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 10:17 CZAntik Re: romant
Tak to nemám radost, o SAE jsem se na více místech dočetl, že jsou na "údržbu" akvária vhodné, to že časem "zleniví" jsem se už bohužel nedočetl. Tyto ryby mi byly doporučeny i v ZOO shopu, tyto informace tedy beru s rezervou, ale korespondovaly mi s tím co jsem se dočetl. Odkazuješ se na horacovoakvarium, zde jsem se právě dočetl, že pro urychlení osídlení filtru se používají záběhové ryby, což měly být právě ty SAE. Chápu-li to tedy správně tak přeměnu dusíku zajišťuje správně osídlení filtru..? Což trvá cca 5 týdnů, v ideálním případě. Po tuto dobu, budu vysokou hodnotu NH3 a NO2 regulovat právě tou denní výměnou vody...? Má na množství těchto látek vliv svícení..? Dočetl jsem se, že po založení bych měl svítit pouze 6 hodin. Myslíš, že rostlin je málo a měl bych vysadit ještě více...? A jak je to s výměnou vody, dočetl jsem se rozporuplné informace, někde se píše, že nemusí být odstátá (ale pouze studenou vodu do akvária nenaliji a nevím jestli TUV přímo do akvária je vhodné. Při napouštění jsem použil pouze studenou a nechal ji tři dny odstát a temperovat), jinde se píše nechat odstát 15 minut, což prá na vyprchání chloru stačí, a jinde zase píší alespoň 24 hod. odstát, tak to jsem z toho jelen..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2017 09:43 R Muž romant [27987] Re: CZAntik
Bohužel, je to špatně a to jak ten postup, tak zvolený druh ryb. SAE možná když jsou mladý nějakou tu řasu sežerou, ale jak rostou jsou to jenom darmožrouti, kteří čekají co jim nabídneš a řasu objíždí obloukem, do tvého akvária tento druh není vhodný ani z hlediska prostorového, to akvo je na ně malý. Doporučení denních výměn vody je zde velmi na místě, žádný krmení ryb po dobu alespoň týdne, dosadit další rostliny, jakožto spotřebitele finálního produktu nitrifikace, tedy NO3, čehož ovšem prozatím moc nebude, teď se vyskytuje dusík v jiných, daleko nebezpečnějších formách a proto je nutná ta výměna vody, čímž se ten proces přeměny bude suplovat.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.03.2017 09:32 Žena Karnal [196] Re: CZAntik
Měnila bych teď často vodu - cca třetinu každý den.
Podle mě bylo na vpuštění ryb moc brzy, takhle je můžeš snadno zabít. V zásadě se doporučuje první rybky vpouštět po čtyřech týdnech od napuštění, osázení rostlinami a zapnutí filtru a je to celkem rozumné, k rybkám citlivé, doporučení. Mezitím je možné osadit nějakým šnekem a občas přikrmit suchým krmivem. Ono tedy ani po těch čtyřech týdnech si nemůže člověk myslet, že je tam ta rovnováha hotová, ale na první skupinku rybek (cca třetina plánovaného počtu) už by to bylo ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 09:17 CZAntik
Ahoj, jsem začátečník. Založil jsem akvárium, 105l, po 5ti dnech osázel rostlinami a na doporučení vpustil 4 ks Parmička černopruhá - Crossocheilus siamensis. Jednak kvůli řasám a také kvůli vytvoření biologického prostředí. Otázka zní, je to takto správně? Je množství rybek dostatečné? Uvažoval jsem o počtu 8 ks, ale nerad bych skončil s přerybněným akváriem a nechci si volnou kapacitu vyplácat pouze Parmičkami. Dočetl jsem se, že přeměna NH3 na NO2 a následně NO3 se bez rybek nenastartuje. Tyto hodnoty jsem zatim neměřil, ale přewdpokládám, že budou vysoké, mám čerstvě založeno. Včera jsem prvně testoval, večer po 6 hod. svícení 7°dKH a pH 8. Předpokládám tedy, že mám málo CO2, umístil jsem filtr níže, aby nevířil hladinu. Dnes ráno jsem naměřil pH 7,2. Doufám, že pro vás je můj popis srozumitelný a poradíte mi co eventuelně dělat lépe, na co se zaměřit nebo co dělám úplně špatně. Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 22:58 Yabahut Re: vaaclav
jo takovou podobnou barvu ten můj roztok měl. Rostliny v něm byly asi cca 3-4h. Nejsem si právě jistý jestli na ty s jemnějším listím (Egeria, Polysperma a Sagitarie) to už nebylo moc. Ted jsem objednal Ludwigia repens, Ceratophyllum demersum, Limnophila sessiliflora a Bacopa monniera a ty zkusím jen na pár minut ve slabším roztoku a snad se chytnou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2017 22:50 Yabahut Re: Driv3r
:-D No ani mě nestraš :-D Ale popravdě se na to i vlastně docela těším. Moje tajné přání je že tohle současné akva se stane karanténí nádrží a pořídím si alespon 2x větší. Ale nejdříve si to chci všechno vyzkoušet na tomto, jestli na to vubec budu mít "nervy", abych se zbytečně nepouštěl do něčeho, co mě po několika měsících přestane bavit a pak pujde veškeré vybavení do háje. Vím že malá nádrž je náročnější než větší, co se týče udržení v nějaké dobrém stavu, ale zas když už jsem to dostal jako dárek. Navíc kdyby se náhodou vše nezdařilo, tak to nebude taková katastrofa a ztráty (na životech i finanční) budou menší. Ale pevně věřím že se vše zadaří a za rok se pustím do něčeho většího.

Ještě jednou díky moc za všechny rady a omlouvám se všem za odbočení od tématu tohoto vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 22:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: drvi
Fotka k příspěvku Na rostliny v roztoku hypermanganu jsem párkrát zapomněl a vyndal je až druhý den, nic se jim nestalo. Samozřejmě nesmí být moc silný. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 22:00 Muž Driv3r [236] Re: Yabahut
S tím motáním hlavy si zvykneš:-) časem to bude lepší... pak tě začnou štvát ryby a rostlinky že nerostou jak chceš a pojedeš pro co2 a pmdd dražší vzácnější ryby větší akva a pak tě teprve bude bolet hlava smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 21:54 Yabahut Re: romant
OK, ještě jednou díky moc za veškeré rady. Asi ještě nějaké dotazy přijdou, ale zatím mám na pár týdnů jasno:) Pěkný večer všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2017 21:46 R Muž romant [27987] Re: Yabahut
Když se budeš i nadále chovat takto rozumně, potom bych tu filtraci ponechal kde je, ono to není až zase taková kaše, je to v podstatně ta kostka(tedy o kapánek menší) schovaná v tom plastu, ale pokud se neplánují žádní ultra bordeláři a nebude se flákat údržba, potom bych investoval do těch rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 21:43 Yabahut Re: romant
No chtěl bych několik pancéřníčků (4-6 kusů). Pak jsem dál ještě nevybral nic na 100%, ale chtěl bych pak ještě asi nějaké dva druhy např. neonky a nějaké tetry.A ještě se mi líbí Akara zelná jeden pár. Takže možná místo teter bych vzal jeden pár Akar. Ale jak jsem psal, tak ještě nejsem rozhodnutý a výběr ryb je asi to nejtěžší co jsem kdy vybíral. Čím víc se snažím zjistit tím více zamotanou hlavu z toho mám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 21:30 R Muž romant [27987] Re: Yabahut
Bude záležet na složení rybí osádky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 21:25 Yabahut Re: romant
palec OK,super.
Vzhledem k situaci bych měl ještě jeden dotaz. Celou dobu jsem přemýšlel o filtru, který v tom setu (dostal jsem jako dárek k vánocům, takže neproběhl žádný výběr)je. Když stejně budu další dobu bez ryb, tak jestli by nebylo vhodné stávající filtr od Juwelu (Bioflow One) nahradit nějakým jiným. Co jsem pročítal, tak pro takto velké akva hodně doporučují čerpadlo At-200 a k tomu koupit kostku biomolitanu. Vzhledem k tomu, že budu vlastně znovu skoro začínat, tak jestli tuhle výměnu neudělat raději teď než v osazeném zajetém akva. Myslíte, že by to bylo vhodné a nebo je to výměna která by byla víceméně zbytečná? Případně poradit nějkou jinou filtraci, která by byla vhodná?
A k tomuto ještě teda máme teda doma na 6.4. ohlášenou cca 8 hodinovou odstávku od elektrického proudu, takže jestli by to byl velký problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2017 21:11 R Muž romant [27987] Re: Yabahut
Já jsem ve výměně vody "extremista" a měním klidně denně, bavíme-li se o době záběhu. ;-) Pro tebe bude rozumné měnit 2x týdně obvyklou 1/3 objemu, ale den před a den po vpuštění nových ryb, což dělej vždy dávkově na několik tranží a když dodržíš ty masivnější výměny, neml by nastat problém, tedy budeme-li se bavit o optimálně zaběhnutým akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 21:04 Yabahut Re: romant
OK, díky moc za radu. Pojedu tedy dalších pár týdnů bez ryb a zkusím další rostlinky. Dám si pozor na substrát a pokusím se ho udržet pod pokličkou :) Jinak jak často byste tedy ted doporučili měnit vodu? Spíš častěji nebo to nechat na cca 1x týdně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2017 20:55 R Muž romant [27987] Re: Yabahut
A k tomu zahradničení můžeš sem tam, tedy řekněme 2x týdně do onoho prázdnýho akvária přidat trošku sušenýho krmení, který se velmi záhy stane potravou pro vznikající nitrifikační bakterie, aby jsi až tam příjdou ryby neměl problém s dočasným zhoršením kvality vody. Jinak při tom zahradničení velmi opatrně, aby se společně s přesazováním rostlin nedostával na povrch právě onen zásobní substrát, ten chce držet hezky pěkně přikrytej. Při jakýmkoliv problému po vpuštění čísti rybí osádky vždy na první dobrou vyměnit část (a to i podstatnou) vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2017 20:41 Yabahut Re: Driv3r
Ryby určitě trápit nechci a proto jsem raději před koupí ještě napsal sem, a jak vidím udělal jsem dobře. Kameny poslepovat by neměl být problém, jen ted najít nějaké vhodné. Je nějaký odzkoušený obchod, kde prodají kámen, který projde octo testem? Nebo je lepší najít něco v přírodě a vyvařit?
Jinak pod šterkem mám cca 2-3cm Dennerle DeponitMix Professional 9in1

Už koukám na AquaDaho a vyberu něco a zkusím tedy ještě nějaký čas zahradničit než tam nějaké ryby vpustím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 20:35 Žena drvi [2894] Re: Yabahut
Ryby vetsinou nepotrebuji jeskyne z kamenu, staci jim husty rostlinny porost. Ale jestli jsi koupal ty kytky v hypermanganu nekolik hodin coze , tak jsi je jspis spalil, staci jedna - dve minuty a jeste velice slaby roztok, (jen velmi lehce naruzovela voda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 20:31 Muž Driv3r [236] Re: Yabahut
www.akvarijni.cz/… Pokud chceš ryby trápit tak klidně:-) Ukryt jim můžeš poslepovat s kamenu akva silikonem nebo pod kořeny.Pokud bude dost rostlin ryby si najdou to co se jim bude zamlouvat.Máš tam nějaký zásobní substrát? Pokud ne můžeš podpořit růst nějakým hnojivem na začátek třeba kuličky do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 19:55 Yabahut Re: Driv3r
No různě jsem četl, že u nových akva jsou hlístice "normální" a že časem zmizí a ryby je sežerou. V akva bez ryb to jde ale špatně:), tak jsem myslel že by si s nima třeba ty pancéřníčci nějak poradili. OK, zkusím teda Esha NDX.

Rostlinek jsem měl ze začátku více, ale některé se nechytly tak jsem začal řízkovat tu jedinou stonkovku, která se chytla Hygrophila corymbosa 'Siamensis'. Dále tam mám Egerii densa, ale té se moc nedaří. Sice trochu roste a ze stonku raší nové výhonky, ale tak nějak se divně kroutí, některým hnědnou (až červenají) listy a vůbec se mi nezdá, že by prospívala. Ještě jsem tam měl Hygrophila polysperma, ale ta se nechytla vubec. A ani Sagittarie co tam mám vubec nejdou. Chytly se akorát výše zmíněná Siamensis, Cryptocora a Helanthium bolivianum 'Isthmicus'. Vše jsem kupoval od Rataje a postupovla podle článku tady na foru (vyčištění, zastřižení, hypermangan atd) Putovali teda ale poštou v těch nejvězších mrazech a v hypermanganu leželi několik hodin, ale to by dle reakcí tady na foru taky nemělo nějak zásadně vadit. Zkusím tedy ale ještě další druhy stonkovek a abych to zarostlinil více.

Jinak bíle kameny prošli octovým testem a nic nešumělo. Byly to kameny přímo do akva od firmy Macenauer, tak by snad měly být OK.

Je ale pravda, že voda v akva "tvrdne" Podle papírkových testů nepatrně (dle odhadu o 1-2 stupně)zvýší tvrdost oproti té, co leju do akva při výměně. Ale jak ty kameny, tak i šterk v octu nešumí.

Umělé skalky jsem bral kvuli tomu, abych rybičkám udělal nějaké jeskyně na schování. Nějak nevím jak udělat v tak malém akva jeskyni z kamenů aby to na ně nepopadalo :( Ale i to by neměl být problém je vyhodit a nahradit nečím jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 19:23 Muž Driv3r [236] Re: Yabahut
No pokud tam máš červíky hlistice tak je něco špatně ne? na hlístice Esha NDX. a na ryby zatím zapomen.Rostlinek po skrovnu přidej nějaké stonkovky.Ty bílé kameny prošli octovým testem? Plastovou skalku vyhodit najdi kameny nebo kořen.Více ti poslouží a máš jistotu že se ti z toho nebudou do akva uvolňovat nějaké jedy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 18:41 Yabahut
Ahoj. Už je to cca 5-6 týdnů od založení mého akva a rád bych už vpustil nějaké rybičky, ale mám furt nějaké pochybnosti, tak bych vás rád poprosil o rady.
Akva je v prezentaci. Rád bych jako první vpustil 6x pancéřníčků skvrnitých. Od začátku měním pravidelně cca 15 litrů vody. První dva týdny 2x týdně, teď už jen 1x týdně.

Dnes jsem měřil hodnoty a NO2 by mělo být na nule (měřeno eSHa Aqua Quick test)NO2 se mi popravdě na nule ukazovalo od začátku a nikdy jsem nezaznamenal zvýšenou hodnotu.

Jinak se mi ale cca před 5 dny na předním skle objevili několika milimetrové červící (dle všeho hlístice) a před cca 4 dny se začaly na kamenech, některých listech a filtru objevovat hnědé fleky (možná hnědá řasa). Jdou lehce otřít. Tyto hnědé fleky se začali objevovat poté, co jsem poprvé zkusil odkalit dno. Použil jsem odkalovač od Tetry, ale když jsem ho do přiložil ke dnu, tak to nasálo celou tu trubici šterku a i dost substrátu a celé se to pak zas vypustilo zpátky do akva. Nečekal jsem takový tah :( Takže je možné že to s tím nějak souvisí.
Oboje je dle všeho u nových akva normální, ale trochu mě to znervoznělo a raději se chci zeptat jestli má cenu vubec rybky dávat a neznačí to nějaký proces, který by přidání rybek jen zhoršilo.

Jinak akva svitím denně 11,5h. Filtr beží nonstop. Nevzduchuju, pouze ze začátku na cca 2 dny, když se objevil bílý zákal.

Za veškeré rady budu moc rád, nerad bych první rybky hned utrápil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2017 18:58 R Muž romant [27987] Re: Spenata
No jistě, den před přidáním první části rybí osádky(1/3) a den po vpuštění vyměnit polovinu vody a posléze měnit obden 1/3 objemu po dobu týdne. Další tranži nedávat dříve než za 14 dní po první, kdy nebudou problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 18:33 Spenata – Je už AQ připravené na ryby
Mám AQ založené už skoro 4 týdny. Pomalu se tedy chystám pořídit rybky. Test NO2 od rataje v pořádku, tedy podle zabarvení nulové hodnoty. Jenže zatím jsem ještě neměnila vodu ani neodkalovala. Mám začít? U předního skla mám tedy šípatky, postupně se jim rozpadají listy a rostou nové, nevím jak ty uhnilé odstranit, protože se rozpadají. Vypadá to na dlouhodobý proces, nevytvářejí se tímto jedovaté látky? Nebo mám všechny tyto rostlinky odstranit? O tom jak na odkalování si musím ještě všechno načíst. AQ 60x30x30

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2017 21:35 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Byl jsem docela překvapen, o kolik vyroste ryba za 14 dnů, na tož za pár měsíců...

Pak bych dodal, že každé naplánované větší akvárium se zcela jistě zdrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 21:31 Noele Re: romant
To mám promyšlené.Živorodky jsem si cíleně vybírala jen samičky, protože jsem nechtěla, aby se nekontrolovatelně rozmnožovaly,ale pak jsem někde četla,že se můžou předělat i na opačné pohlaví,když nejsou do páru,tak nevím jestli mi můj plán vyjde...

A krunýřovci jsou zatím malí. A akvárium, které v současnosti mám bylo darované od známé,s takhle malým se nespokojím a cca do půl roka si chci pořídit aspoň 100 litrové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 21:04 R Muž romant [27987] Re: Noele
A přesně tohle jsem čekal. hmm Podívej se do atlasu na jednotlivý karty ryb a zjisti si do jakých objemů jsou tvoji čekatelé doporučováni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 21:02 Noele Re: Maq
Děkuji za odpovědi.A když budu měnit takhle často vodu,znamená to,že můžu rybky vypustit třeba už zítra?

A rybky jsou-4 živorodky a 2 ancistrusové.Můžu je vypustit všechny nebo mám s ancistrusy počkat,když jsou to citlivé ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2017 20:25 R Muž romant [27987] Re: Noele
Ne střídmé, ale skoro žádné krmení a výměny vody ne časté, ale denní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 20:23 Maq Re: Noele
Pro záchranu těch rybek v provizorním akváriu není rozhodující ten Biofiltr, ale střídmé krmení a časté výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 19:08 Noele – Nouzové vypuštění ryb
Měla jsem problémy při prvním zajíždění akvária,vyměnila jsem dnes dno a zasadila nové rostliny.Akvárium se poprvé zajíždělo 3 týdny a asi týden před plánovaným vypuštěním ryb jsem si pár rybek pořídila na akva burze,a říkala jsem si,že týden přečkají v malé náhradní nádrži (10 l) s výměnou vody ob den (kvůli absenci filtru).Ale v den vypuštění rybek jsem zjistila,že dno se zkazilo a i jen z krátkého pobytu v akváriu ryby onemocněly,takže jsem řešila nemoci ryb.A z předpokládaného týdenního pobytu v malé nádrži už tam jsou 2 měsíce.

Kdy nejdříve můžu ryby vypustit do akvária,když mi ještě zbyl na 2 dávky Dajana Biofiltr,ryb je 6ks,akva 40l?
Chci je tam dát co nejdřív,aby už nemuseli být v té desítce bez dna.
A jak často mám v mém případě měnit vodu,když mám Biofiltr už jen na 2 dávky(a na nový už nemám)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 13:09 R Muž romant [27987] Re: Tom
Když dodržíš pravidlo výměn vody, tak to půjde. Tedy den před a den po vpuštění ryb vyměnit klidně polovinu vody a posléze obden 1/3 objemu po dobu týdne. Teplotu na 27-8st. Společně s pořízením rybek bude dobrý pořídit i plovoucí rostliny na hladinu, pomůžou s konzumací přebytečných N látek. Při neobvyklém chování ryb ihned vyměnit polovinu vody. Při výměnách možno lehce zasolit(polév. lž. na 50 litrů vody, nalít rozpuštěný roztok). Ryby v tom prvním týdnu nekrmit a nebo jenom opravdu minimální denní dávkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 13:03 Tom
Nebyla. Pouze založeno akva, dno od denerle a kameny cca 2-4mm. A vnitřní filtr k akváriu Juwel 300
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 12:55 R Muž romant [27987] Re: Tom
Byla nějak podpořena nitrifikace?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 9520x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/30-kdy-muzu-dat-rybky-do-noveho-akvaria?od=101