Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kdy můžu dát rybky do nového akvária?

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Kdy můžu dát rybky do nového akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 08:15 Muž j0hny [86]
Ja tomu rozumim, ale to akvarko neni prazdne, detrit toho uvolni snad viac nez krmivo ne ?
Edit: Ta doba rozkladu ma nejake cislo, aby toho naraz nebolo moc, aby tam zas nezabehol miesto bakterii riasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 08:11 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: j0hny
tak se zkus mrknout na tenhle zahraniční článek www.fishlore.com/… jedním ze způsbů jak zajet akvárko je tam krmení akvárka bez ryb, aby bakterie měly co žrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.12.2010 08:05 Muž j0hny [86]
Bakterie cerstve krmivo asi nezozeru...
A pre tych co radi davaju minuska, skuste skalarom vymenit polovicu vody v nezabehnutom akva rovno z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 23:21 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
A čo takto len dať preč tie skaláre, pokial je toho krmiva naozaj vela tak niečo odkaliť, ale niečo aj nechať pre baktérie? Koniec koncov, videl som tu mnoho krát, že aj prázdne zabiehajúce sa akvárko je vhodné "krmiť" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   16.12.2010 19:33 Muž j0hny [86]
polovica vody je trosku moc, leda tak 1-2 dni odstata.
Bola tam naliata nejaka chemia pri zakladani ? rastlinky ?
Skalare vymenit za krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.12.2010 17:40 Žena stetinka [270]
No, já jsem krapet jinýho názoru. Teda ne úplně. Ale nešílela bych. Skaláry tam samozřejmě nepatří a zůstat nemůžou. Ale rybky, prvních pár kousků, je možné do akva dávat už po týdnu. Jsou to ale první jedna dvě rybky a nenáročné prubířky, které napomůžou rozjet filtr. Když se na to podíváte tak, že třeba ty skalárky jsou malinké, tak bych to neviděla, že okamžitě je katastrofa. Třeba Danila je tam má v miníčkovejch setech třeba jich 15. Je jasné, že když povyrostou, vymění je zase za malé, tam jsou ovšem zkušení akvaristé a umí v tom chodit.
Takže moje rada je taková, že ano skaláry podarovat, rozhodně nenechávat. Ale nešílet a nehledat zítra ráno mrtvolky. Budeš muset teď nahradit funkci filtru častou výměnou vody, doporučuji to podpořit uměle vysazenými bakteriemi a spolubydlícího poslat klečet na hrách tone
To jest můj názor ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 17:25 Muž Sid [6634] - Rostliny
...pokud je tam jen puvodne sterilni sterk a voda, zadne rostliny, klidne bych ten sterk znovu propral a vydezinfikoval (hned po zbaveni se tech ryb), protoze proc si natahnout pripadnou nemoc/parazity do nadrze, kdyz v ni jeste nic neni...
coze
...Kdyz se vezme ... jen sklenena nadrz a napusti se vhodnou vodou, uz neni co zajizdet. A zrovna tak neni co zajizdet v necem podobnem, jen se sterilnim sterkem na dne navic...
coze
Nestíhám... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 16:22 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sportovec
Necekal jsem az takovou katastrofu... Ty Skalary tam opravdu nepatri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2010 16:16 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sportovec
a jéje to smrdí průšvihem, ryby určitě někomu podarovat nebo odnést z5, skaláry potřebují velkou nádrž přes 100 litrů lépe i 200+. A taky vysokou. Určitě bych odkalil co jde a vyměnil i polovinu vody a to okamžitě. a provinilce seřvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 16:07 Sportovec – Re: švíco
podle všeho to jsou tři Skaláry Amazonské , akvarium bylo zamýšleno na krevetky takže: 18l 35x20x25cm na dně černý štěrk 2-4mm filtr (bublifuk) do 30l, jinak nic až na ty 3 vyplašené skaláry...a po bližším prozkoumání sem zjistil že vločkovým krmivem "TROPICA basic" od značky "DAJANA" taky nešetřil, na dně je ho spousty :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2010 16:06 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Sportovec
Nevime jak je to akvarko velke, co je to za ryby, takze tezko delat nejake zavery. Ale muzeme si rict, co se muze stat. Ryby trosku pohnoji rostliny, v akvarku se objevi/neobjevi par zakalu (s rybami i bez nich), narostou a zmizi ci nezmizi rasy (s rybami i bez nich), budou se nejak houpat parametry vody (ryby neryby)... Rostliny pro zacatek to zaziji tak jak tak, takze pokud ty ryby neublizi rostlinam (ze je znici), rostlinam se houby stane navic, nez se jim stat musi, mozna je to pro ne s hnojenim rybami i lepsi. Nitrifikacni bakterie se daji do nadrze dolit, treba "Sera bio nitrivec" (kterehoz koupi poveris toho provinilce za trest), a tenhle start trosku urychlit. Nejhorsi to cele bude pro ty ryby, ale jestli se maji v tehle zime tahat zase nekam v pytliku, znovu prochazet zmenami vody... asi bych je tam uz nechal, a pokud to nejsou nejake supercitlivky, preziji to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 15:35 švíco – Re: Sportovec
Nejlépe uděláš, když je dojdete vrátit... a za 4 týdny si je můžeš vyzvednout nebo koupit jiné - vhodnější. (zkus popsat dokonale tvou nádrž a ty ryby co tam jsou). Je tu taky varianta nechat si ty ryby jako tzv. "zajížděcí", ale to musíš nejdříve popsat to akvárko a ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 15:27 Sportovec
ahoj je tomu asi 4 dny co jsem založil akva,chtěl jsem počkat než se usadí nitrifikačni bakterie v novém filtru alespoň několik týdnů ale můj "přemotivovaný" spolubydlící mě předběhl,možná si myslel že mni udělá radost nevím,zkrátka dnes když jsem se vrátil z práce tak sem našel v akva tři rybky (zatím jsem ani nezjišťoval jaké je to teprv pár minut) tak bych Vás zkušenější akvaristy chtěl požádat o radu jak se v takovém případě nejlépe zachovat - co se týče ryb,ne spolubydlícího :-| děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 05:29 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
Len pre info: ancistrusi su tam uz tyzden, a stale ziju :-) Parametre vody su stale rovnake, takze asi to tie rastliny predsa len stihaju vsetko odcerpavat (napr. egerie narastu aj 3cm za den, ak nie viac). Na druhej strane sa mi tam objavila sinica a zabi vlas, ale to uz je ina tema, a aj rady som uz nasiel v inom vlakne ;-) Dik este raz za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 16:30 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pepik
Raději ano. :-) Výměnou substrátu "zlikvidujete" značnou část biologického filtru.
I ve vašem případě by bylo vhodné sledovat parametry vody a postupovat na základě zjištěných hodnot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 16:18 Muž pepik [6]
Kdyz budu ve svem nejvetsim akva menit dno a dam tam vse zpatky tak jak to tam je a jeste 60 l stary vody, musim to nechavat zajizdet.Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 16:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: protein007
Je docela možné, že rostliny stíhají amoniak odčerpávat, pak by skutečně nemusel být s NO2 problém.
Ovšem to bez testů můžete posoudit jen vy - podle toho, "jak moc" rostou kytky. :-)
Jinak je vidět, že se orientujete, takže nemám obavy, že by se to u vás mělo zvrtnout. ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 14:52 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
Amoniak som netestoval, nemam nanho testy :-( Vychadzal som skor z toho, ze prvych par dni po zalozeni akva bola hodnota NO2 dost vysoka (okolo 5, ten graf v prezentacii to zle zobrazuje), a uz 4 ci 5 dni je na nule. Toz neviem, ci to vsetko vytiahli rastliny (rastu dobre, diky za radu ako zalozit dno ;-) ), alebo sa mi tak extremne rychlo zabehla nadrz... Skusim tam dnes dat teda 5 mrnavych ancistrusov, a uvidim, co to spravi po zopar dnoch. Budem preventivne testovat vodu 2x denne a v pripade nenuloveho NO2 vymena 1/2 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 08:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: protein007
A co hodnoty NH4/NH3? Z tohoto parametru se dá usoudit, jak se budou vyvíjet NO2. :-)
Jinými slovy: to, že aktuálně NO2 nenaměříte, neznamená, že se nemohou "objevit".
(Ale nezbytné to není a pár "zajížděcích" rybek by mohlo být na místě. Jde jen o ten amoniak...:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 01:18 marsz
Myslím, že to není vůbec problém. Rybky jsou právě potřeba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 01:12 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Mam podobnu otazku - mozem uz vpustit rybky do akvaria?
Mam uz zalozene akva nieco vyse tyzdna, a uz niekolko dni mam hodnotu NO2 na nule. Aj hodnota NO3 prudko spadla (z ~50 na ~5, vid merania v prezentacii akva, to 540litrove). Mozno je to rastlinami, rastu uz povacsinou celkom dobre. Chcel by som tam vpustit 3-5 ancistrusov, takych okolo 5cm. Akva je komplet nove, aj s filtrom, a je tam jedine to, co je popisane v prezentacii (ziadna chemia).

Viem, ze sa doporucuje nechat zabehnut akva 3-4 tyzdne pred vypustenim prvych ryb, ale tiez nevidim dovod, preco tam nevpustit tych zopar rybiciek, hlavne ked je tam vela vody a parametre vody su v poriadku... Tak sa pre istotu radsej pytam :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 10:17 marie Re: CatKiller
Ahoj, nechci ti mluvit do výběru ryb, ale s tetrama krvavýma mám dost blbý zkušenosti - jsou to potvory - škubou ostatní ryby.
měla jsem jich 8 a několik měsícu byly jako andílci. Až do doby, co mě chcíp samec betty a koupila jsem novýho. okamžitě ho začaly škubat a do dvou dnů se vrhaly na všechny - neonky, pancéřníčky, čichavce.
Dala jsem ty mrchy pryč. Ale krásný rybky to jsou, to zase jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 08:39 Muž Yirka [9126] Re: CatKiller
To bude dobrá volba, s tetrami týden počkej a uvidíš, bude to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 08:26 CatKiller Re: Yirka
Mam akva 54 litru chtel sem pro zacatek do neho vpustit 2 ancitruse a asi 5 teter krvavých ale to je asi moc že. Dam tam asi je ty ancitruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 08:09 Muž Yirka [9126] Re: CatKiller
Nevím, jak velkou nádrž máš připravenu, ale po 2 týdnech bych se vůbec nebál do ní vpustit ze dvě rybky. Rychlejšímu zajetí nádrže to jen pomůže a je to osvědčená praxe zkušenějších akvaristů. Podstatné je nevpouštět pak zbývající rybky naráz ve větším počtu,ale v postupných časových intervalech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 08:04 CatKiller Re: beowulfx
Akva mám už založené asi 14 dní ryby chci koupit tak přiští týden, to by už mohlo být vše v pořádku nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 21:25 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: akar77
No v tomto sTebou jistě souhlasím, u 100 L akva už jsem co se zabíhání týče úplně někde jinde, já jsem jej měl kdysi taky, a musím uznat, že když jsem zde hned po založení mrsknul ryby tak jich to pár nepřežilo, taky jsem byl docela překvapen, že po cca. 3 dnech co šly ryby do mé 400 tak jim to bylo celkem buřt a nestěžovaly si, velmi rychle se zabydlely, avšak kdybych zakládal znova, tak bych těch několik týdnů určitě počkal, není to totiž jen o tom, že to ryby přežijí ale i spoustě jiných věcí, které pochopí člověk až následně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 21:19 akar77 Re: beowulfx
Dva až tři dny je opravdu málo, koho to zajímá at se podívá na můj deník. Za uplné minimum považuji jeden týden a to ještě za předpokladu,že se nádrž bude zajíždět v tzv.krozovém režimu(hovořím o nádržích kolem 100L) a s malým počtem ryb, u mě nastal jakž takš vyvážený stav až po 14 dnech a to jsem tomu ještě dost pomáhl. Byl bych opatrný v propagaci zkracování doby zabíhání akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 20:40 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: CatKiller
Jednodušel až zákal opadne, ale mám vlastní zkušenost, že v mé 400 stovce neměly ryby při zakládaní akva problém i po dou až třech dnech, vypadaly jako by jim to vůbec neuškodilo a taky ani jedna nepošla, žijí dodnes, když jsem je dával do akva, tak již byla voda téměř bez zákalu ale ne úplně a nic se nestalo, myslím, že s klesajícím objemem akva to bude určitě o dost nebezpečnější, tak bacha na to X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 18:44 CatKiller
Po jaké době od zakalení můžu dát do akva ryby?? Zdá že na hladině je ještě jakoby povlak prachu tak nechci nic uspěchat.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:48 Muž metal [96] - Cichlidy
myslim ze ti budu 4.stacit aby si nemal prerybnene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 18:31 Rybous
skvele diky moc koupim dorbneho a bude jich 7 stacit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 17:21 Muž capko [40] – Re: Rybous
Rozdiel je hlavne v tom,že drobný nie je až tak náročný na kvalitu a zloženie vody ako panda. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 17:02 Rybous
Diky a jestli by jsi mi mohl prosim vypsat jaky je rozdil mezi Drobnym a pandou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 16:58 Muž capko [40] – Re: Rybous
Volil by som radšej drobného.Je to nenáročný druh,okrem toho je veľmi hravý a živý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 22:32 Rybous
A este me zaujal Pancernicek drobny . Takze jestli by jste byly tak hodni a znovu mi poradily ktery pancernicek (drobny X panda ) bude vhodnejsi do meho akvarka a sanzsi na chov ? Kopletni osadka by mela tedy vpadat takto : 5x halancik oranzovy , 5x halancik pestry hjerensenuv, 6x pancernicek (poradte jaky z tech dvou druhu prosim) , 3x neritina zebra ( nebo myslite ze by byly lepsi kerevetky ? )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 21:32 Muž Yirka [9126] – Re: Rybous
Určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 21:27 Rybous
Takze jse si z burzy privezli 5x halancik oranzovy a tak se chci zeptat jestli kdyz bude vse ok muzu za 10 dni pridat 6x pancernicek panda ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 20:00 Rybous
Tak skusim v nedeli na burze chysta se tam nekdo s halancikama ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 19:21 Muž isamik [180] – Re: Rybous
Zkus si to precist...

Literatura
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

A ryby davej do nadrze postupne, ne vsechny najednou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 07:16 Muž Yirka [9126] – Re: Rybous
Jde o to od koho očekáváš odpověď. Já se v jednom vlákně nerad opakuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 06:16 Rybous
asi to z te predchozi opovedi nevyznelo uplne jasne mam muzu je koupit uz dnes tj. 6.3.2009 nebo mám jeste pockat do pristiho tydne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 22:51 Rybous
Takze zitra sjedu pro rybicky do migi 5x halncik pestry hjersenuv 2x samec 3x samice nebo myslite ze zitra je jeste moc brzo? nerad bych aby umreli. To radsi pockam do pristiho tydne co myslite ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2009 22:37 Muž Jurasek [137] – Re: hf
Úplně bezúdržbové akva by mě nebavilo. A kdybych nemohl nadávat na mokrý koberec, vodu všude a na ono památné noční šlápnutí do kýble s odkalenou vodou, kterou se mi nechtělo odnášet, že to udělám další den... To by byla nuda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 22:32 Muž hf [54]
Jurasek napsal:Tohle jsem vyřešil u svého nového akvárka docela stylově. Nakreslil jsem si zvenku na sklo rybičku lihovkou. smich

No v tom případě vyražte ke sklenáři, pořiďte jen skleněnou desku, pak sežeňte zelenou lihovku, nakreslete k rybičce i kytky a máte moje vysněné bezúdržbové akvo! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2009 22:29 Muž Jurasek [137] – Re: hf
Jen s kytkama to bylo ty 3 dny trochu nuda... :P Tohle jsem vyřešil u svého nového akvárka docela stylově. Nakreslil jsem si zvenku na sklo rybičku lihovkou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 22:24 Muž hf [54] – Re: Yirka
Já postupoval podle návodu tady ve fóru a metoda "zajížděčů" u nás fungovala naprosto perfektně.

Nalili jsme vodu, zasázeli hodně kytek, pustili filtraci a do vody nalili nutrifikační baktérie (dostali jsme jako součást setu, Sera Nitrivec asi tak nějak) a druhý nebo třetí den tam šoupli 4 gupky. Po cca 5ti dnech jsme naměřili zvýšené NO2 tak jsme vyměnili pár kýblů vody a pak už bylo furt neměřitelné, takže jsme začali sázet další rybičky.

4 zajížděči asi dycky přežijí pokud to vysloveně nepodceníte a stačí k tomu, aby člověk do akvárka mohl zírat. Jen s kytkama to bylo ty 3 dny trochu nuda... :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 22:20 Muž Yirka [9126] – Re: Rybous
Rady z akvaristiky se nauč brát s rezervou. Než hned na začátku hnojit je lepší do nádrže dát 2 rybky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 22:17 Rybous
Takze mam prestat? me poradily v akvaristice ze mam hnojit kdyz tam jeste nejsou ryby , aby mely rostliny z ceho zit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 22:15 Muž Yirka [9126] – Re: Rybous
A proč hnojíš? Ještě pořádně nevíš co nádrž a osazenstvo bude potřebovat a dáváš tam chemii. Hnojení je o porozumění toho co nádrž potřebuje a tak daleko, při vší úctě, asi nejsi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 9520x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/30-kdy-muzu-dat-rybky-do-noveho-akvaria?od=251