Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Topítko - problém

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Topítko - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 15:31 Muž Kvik [6]
Já v současné době vlastním Tetratec HT300 a již podruhé mi v krátké době přestalo topit úplně, už jsem z něho na nervy. Nemám sílu ho pořád reklamovat a stejně v akvariu musí něco topit. Zkusím vyměnit značku, nemáte s nějakou dobré zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 18:38 Muž Gerrik [5] – Re: kvang1
Topítko jsem vyndal, není prasklé, vata je suchá. Mezi topítkem a držákem byl nějaký sajrajt, tak jsem to vyčistil a dal zpátky, zatím OK. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 16:48 kvang1 – Re: Gerrik
tak jak to dopadlo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 11:30 Muž Gerrik [5]
To topítko tam mám min. půl roku, bez problémů a bez bublinek, až teď coze Vyndám ho a omrknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 10:47 Muž isamik [180] – Re: Gerrik
A jak mas dlouho to akvarko zalozene, pripadne jak dlouho tam mas vlozene to topitko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 10:42 kvang1
vypni ho ze zasuvky a najdi zavadu...nejdriv ho zkus pootocit v tedch drzakach......kdyz nic nenajdes tak ho vytahni a zkontroluj........jestli mas na konci toputka vatičku tak zkontroluj zda neni mokra...ane nevim o tom ze by topitko samo od sebe prasklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 10:14 Muž Gerrik [5] – Bublinky od topítka
Nevíte proč mi jdou bublinky z místa kde je topítko uchycené do plastového držáku? Je mi to divné, snad není prasklý ten skleněný obal topítka, ale to by se snad už projevilo zkratem, ne? Určitě ty bublinky nejdou ode dna, opravdu vycházeji zpod toho plastového držáku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2007 13:35 Muž Miky [14] – M
Mám topítko TETRAtec HT200 nastavené na 24C a v akva mám dle teploměru 25C akva mám cca 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 13:04 Vitek
Používám TetraTec 200 a bez problémů. Určitě ale doporučuju mít na protilehlé straně akva další teploměr pro ověření skutečné teploty. Rozptyl 1 stupeň je v toleranci a při pročtení návodu k obsluze je tento fakt zmíněn. Taky se doporučuje skoro v každé literatuře mít nezávislý teploměr pro kontrolu. To by mělo všechny problémy vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 10:46 langosh
No já mohu říci, že vzhledem k tomu, že mám plastový kryt (Lite-glo), který to přes tlumivky vyhřívá tak, že nemusím vyhřívat ani v zimě, se mi udržuje stabilních 25-26 st. (v létě bohužel až 29 st.) ... U akvarijních setů tedy asi nebude problém s vyhříváním :)
Roman X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 09:37 Xantis – topítko
já mám tetratec 25,mám sice jen 32l akva,ale mám nastaveno 22stupňů,a žádný problém nemám,v akva se drží teplota co je nastavena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 23:09 leník
koukám že mám podobné problémy. mám akva 200 l. oteplováním se mi zvedá teplota v akvárku a nevím co stím. Topítko mám vypnuté a mám tam teď pořád kolem 28 st. Nevím co stím , jedině snad musím koupit terčovce.víte někdo radu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 22:56 tonik666
Topítko TetraTec mi vytápí velmi přesně, ale měl jsem jiný problém. Už jednou mi ho vyměnili, protože se po roce orosilo zevnitř - v místě kde je stupnice. To nové se před nedávnem po roce používání také orosilo, ale ještě jsem to neřešil. Takže asi někde mají nekvalitní těsnění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 21:22 Honza
Mám topítko Tetratec 200W / 200l a nemám žádné problémy.Důležité pro rovnoměrnou teplotu je ,aby bylo v blízkosti filtru. Mám rozptyl +/- 0,5° .U mě konkrétně ještě zvyšují teplotu zářivky. Výrobky Tetratec považuji za velice solidní firmu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 16:39 langosh
Moc to zde řešíte X-) - důležitější než aby topítko vytopilo přesně na teplotu na něm nastavenou je to, aby tu teplotu potom dále udržovalo. Správné nastavení si lehce vyladíte s teploměrem. Nějaký rozdíl +- 2 st. je běžny... X-)
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 16:31 Muž Hacker [2]
Jo jo. Také mám tetratec HT300 a při nastavení na topítku na 24 jsem měl teplotu 26-27 stupňů.Tak sem nastavil 22 stupňů a teplota v akva je podle dvou teploměrů 24-24,5 stupňů. Je lepší se spoléhat jen na teploměry.Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 16:19 Muž isamik [180]
Tak to urcite, ja mam prepadovy filtr ve "30" a teplota nastavena na topitku je o nekolik stupnu jinde nez jakou teplotu ukazuje teplomer v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 16:11 smajlik
Vcelku tomu rozumím.Chtěl jsem jenom říct,že s topítkem (Aqua Cear které mimochodem žádnou nastavovací stupnici nemá)jsem asi dva,tři dny laboroval tak,až se mi teplota na teploměru ustálila na 25-26°.Myslím,že je lepší to vychytat takto,než se spoléhat na stupnici nastavení na topítku :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 15:36 Muž isamik [180] – 4 smajlik
Myslim ze motylkoj slo o to ze nema stejnou teplotu na topitku a teplomeru. Jak uz jsem rikal topitko ma pouze orientacni nastavovani, presnejsi je teplomer ( rtutovy ci pasek nebo digitalni jsou na podobne tride presnosti predpokladam). A kolisani teploty vznika spinanim topitka. Je vhodne zvolit topitko vykonove primerene nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 15:30 smajlik
Jednoduchá rada.Nastav na 21-22°,výsledná teplota se dříve nebo později dostaví ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 10:46 Muž isamik [180]
Kazdy ohrivac ma nejakou toleranci pri ktere spina, priblizne tolerance ± 1°C neni zadna porucha topitka, navic v prirode neni teplota vody konstantni, ale v nejakem rozmezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 10:43 motýlek
jestli je to děláno v Číně, tak na nějakou přesnost opravdu zapomeň sad ... ten můj na ciferníku 25°C a voda je dle teploměru 24°C ... ale jestli je správně teploměr nebo ohřívač? musel bys mít ještě další teploměr pro ověření, co je vlastně správné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 10:35 Libor
No jo, ale já měl v akváriu 22C, dal jsem tam ten nastavený Tetratec na 24C tem mi vyhřál vodu na 27C a ještě se pořád zapínal, je tam takové kontrolní světýlko. Takže to není ani zářivkou, nebo oteplováním, vodu mi tak ohřálo topítko. Kdyby stupně fungovaly splávně a přesně, tak při ohřátí vody na větší telotu by se již termostat nezapnul. Možná bych měl pochopení při nepřesnosti o 1C, ale rozdíl je příliš velký. Tím mě ten Tetratec dost zklamal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 09:14 moribundus
libor:me to udelalo to same,nastaveno 24 a teplota byla 25, minuly tyden se vysplhala az na 27.

tak jsem ho zkusil vypnout a zjistil, ze tam tech 27 stupnu mam i bez nej, takze u me je to spis tim, ze se otepluje + zarivky a odpoledni slunicko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 09:11 motýlek
určitě se nespoléhej na ciferník ohřívače - je potřeba nastavit podle skutečné teploty vody měřené nezávislým teploměrem - nejlépe na vzdáleném místě od ohřívače - ale "po proudu" ... samozřejmě ten ohřívač musíš umístit u výpustě z filtru a sledovat nejméně tři až čtyři hodiny, než to pustíš do ostrého provozu ... zrovna jsem to v sobotu řešil - a vyřešil popsaným způsobem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 09:05 Libor – Topítko Tetratec - problém
Pořídil jsem si nové topítko Tetratec, na něm nastavil 24 stupňů a po nějaké době se mi v akváriu zvedla teplota na 27 C. Jakou máte zkušenost s těmito topítky, jsou tak nepřesná, nebo to mé je shit a mám ho reklamovat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7461x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2894-topitko--problem?od=351