Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Topítko - problém

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Topítko - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:27 Muž marektachyon [-3]
tak neviem ako je ta značka kavlitná ale naozaj kvalitné sú : JBL,Fluval,Eheim,Juwel,Sera,TetraTec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 15:32 Žena mia [11] - Živorodky
kebyze budem kupovat tak zajdem do inej akvaristiky kde maju aj na vyber....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 15:31 Žena mia [11] - Živorodky
dakujem, tak v akavristike nemali vela na vyber, ake su tie lepsie kvalitnejsie druhy??? ja som kupila ELITE za 300 korun dnes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2012 15:25 R Muž Silent [5949] Re: mia
Topítko s největší pravděpodobností vodotěsné je, tedy pokud uvnitř vody nešplouchá, jenže i když je vodotěsně uzavřené je v něm obsažená vzdušná vlhkost která do určité míry při zapnutí topítka začne kondenzovat. Tento jev nastává u spousty levných kusů a pokud netrvá dlouho tak se nic neděje. Kondenzát většinou za pár dní zmizí. Pokud by nezmizel do týdne tak topítko reklamuj, protože vlhkost může způsobit korozi termostatu a ten by potom mohl dělat problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 15:02 Žena mia [11] - Živorodky
podla mna tam nema voda co robit, a topitko by malo byt vodotesne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 14:57 Muž marektachyon [-3]
aké špirály ? lebo je nromálne že keď sa ohriata voda stretne so studenou tak to vidno vytvorí sa nejaký optický javk ktorý neviem pomenovať pozorujem to aj na mojom Tetra Tec ohirevači :) ale voda by v ohrievači nemala v žiadnom prípade čo robiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 14:55 Žena mia [11] - Živorodky
akoze nevem co si mam o tom mysliet, kupite si pred hodinou vyrobok a je zivotu nebezpecny??? konkretne tento: www.cerpadla-zavlahy.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 14:50 Žena mia [11] - Živorodky – netesne, premakajuce nove topitko??!!!
ahojte dnes som si prvy krat kupila ove topitko od firmy ELITE, len co som ho naistalovala do akvaria podla navodu dnu ako je spirala sa zacali robit akesi zrazeniny vody!!! nemalo by byt preboha topitko vodotesne???? ako je to mozne? dnes som ho kupila pre istotu som ho odpojila lebo sa bojim skratu...proste tam kde je spirala vo vnutri sa robia zarosene mokre casti!! pooradte pls.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 16:32 Muž fido16 [631] Re: pavelbartek
Asi máš pravdu. Nebudu to tedy řešit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 12:26 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: fido16
Dle mě se do toho topítka voda nedostala netěsností, to by prostě zabublalo a bylo plné vody. Na některých to mám také (jsem se šel hned kouknout hmm ) Můj názor je ten, že to bude kondenzace některé látky uvnitř ( nevím, čím při výrobě třeba mohou součásti paplat..), jistě tam není vakuum...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 23:58 Muž michaelchuck [0] - Parmičky
možná že ti to ohřívá i filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 22:53 Muž fido16 [631] Re: ppet36
Ok vyzkouším to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 22:41 Muž ppet36 [82] Re: fido16
No podle tech fotek, to vypada, horni cast topitka chladnejsi je. I kdyby tam natekla voda, tak urcite nevytvori nahore takovyto utvar - kondenzat, jaky je tam znaznornen. Nakonec jste psal, ze jste jste topitko vytahl z akvaria; nevim, kolik mate v mistnosti, ale uz to by mohlo stacit.
Kazdopadne bych zkusil topitko potopit zpatky a kondenzat by mel po vyrovnani teplot zmizet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 22:27 Muž fido16 [631] Re: ppet36
celou dobu je topení v akváriu takže ochlazení tam nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 22:17 Muž ppet36 [82] Re: fido16
No nevim, spis nez o ryby bych se bal o sebe :) Nicmene to nemusi nic znamenat, vevnitr topitka neni vzduchoprazdno ani vzduch bez vlhkosti, takze pri prudkem ochlazeni topitka se tam teoreticky muze neco zkondenzovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 18:57 Muž fido16 [631] Re: fido16
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 18:55 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Čau hoši mám doma topítko od tetra tec ht 200 a dneska když jsem ho náhodou vytáhnul tak jsem objevil že je uvnitř topítka vlhkost viz foto. Co s tím? Mám se bát o ryby?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 16:11 R Muž Silent [5949] Re: esposido
Pokud se jedná o topítko Eheim Jäger tak kdyby byl rozdíl mezi nastavením a skutečnou teplotou 1-2 °C dalo by se zkalibrovat, ale pokud je rozdíl tak velký jak uvádíš (4°C) reklamoval bych ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 15:49 esposido – Problém topítko Eheim nano
Dobrý den,

mám problém s topítkem od firmmy EHEIM NANO - krevetkám topím na 25stupňů,ale podle teploměru je v akváriu pouze 21stupňů ne nejdříve jsem si myslel, že je špatný teploměr, ale zkusil jsem v jiném akváriu s rybičkami a všechno ok ... Nevíte proč topítko teď špatně topí ? asi reklamovat v Hornbachu co ? tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 17:32 Muž eRo [3] - Cichlidy
Všetkým ďakujem moc za reakcie. Viete každý sa učí ja som tiež presedel kopu hodín za internetom čítaním si o akvaristike, no predsa prax je trochu iná ako teória. A nie všetko sa spomína. Keďže ryby boli v takej situácii, že som sa bál či to prežijú, tak som prevaril vodu v rýchlovarnej kanvici a cez sitko som ju ulial do akvária. Teplota stúpla na 23,5 stupňa a tak som ryby dal do akvária. Teraz je v akváriu 25 stupňov :) Takže tie topítka fungujú - dal som tam jedno 150w, druhé 100w a ohrievač externý 2000w :) Externý som už odobral takže v pohode všetko ďakujem za reakcie. To topítko ani neberiem do ruky, nechcem tie ryby viac stresovať mám s nimi súcit, že cestovali 11 hodín a potom som ich ešte stresoval s tým ako som ich chytal s rukami a dával do akvária.
Keď mi ešte môžete poradiť - teraz mám v akváriu 8ks saulosov od 1-4cm a v nedeľu idem pre ďalšie (nepríbuzné) do mesta (pre 7ks) o veľkosti cca 4-5 cm - nepožerú tie veľké tie malé? Alebo nespravia im niečo? Vďaka za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 16:56 S Muž invalida [3881]
A není to topítko slabý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 16:32 Muž O.Tom [439] Re: eRo
Ze tu teplotu resis tatkhle na posledni chvili.. planujes ryby a nemas nachystano. Vypust cast vody, tak 3 kyble. Napust si do kyblu horkou, tu nech aspon 15 minut odstat at aspon trosku vyprcha chlor atd. Pak ji tam pomalinku ! prilivej at se rychle promysi stou co uz tam je. Kazdy kybl by pri tvem objemu nadrze mel znatelne zvednout teplotu.

Topitko jestli funguje, tak by melo byt teple kdyz jej na chvili v akvariu obejmes v dlani tak musis citit teplo. Bacha at ho nerozbijes a neplaves tam ty brichem nahoru. Pokud funguje, myslim ze by melo stacit kyblema zvednout na 23-24° a zbytek uz to dozene pres noc topitko na nejakych tech 26/27 jak pisou u ryb ze je asi idealni. Jake mas topitko ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 16:27 Muž Yirka [9126] Re: eRo
Než to topítko vyhřeje bude to nějakou dobu trvat. To víš, není to ohřívátko co strčíš do hrnku na kávu. Pokud svítí, mělo by být funkční. Vyzkoušet můžeš tak, že nastavíš na méně než je voda v nádrži a mělo by zhasnout. (Pro první vyhřátí 175l o 5°C může jít řeba půl dne)
A poučení pro příště - prvně připravit nádrž včetně teploty a pak koupit a nasadit rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 16:16 Muž eRo [3] - Cichlidy – Re: TomasOxx
TomasOxx napsal: Kolika litrove mas akvaium, jakou tam mas teplotu ? Reseni... koupit nekde treba jen docasne jakekoliv topitko, vymenit cast vody za teplou, nebo vkladat PETlahve napustene horkou. Podle vzorecku z fyziky si muzes i spocitat kolik vody o jake teplote budes potrebovat pro dosazeni chtene teploty...
Mám 175l akvárium bežná teplota vody je 20 stupňov... ja v skutočnosti neviem či to ide... keď priložím ruku k topítku, tak necítim nič, no tá červená kontrolka tam svieti... no ja na rýchlo potrebujem ohriať tú vodu aspoň na 25 stupňov... už som aj prevaril vodu na 100 stupňovej teplote som to tam ulial ale stále bezvýsledne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 16:04 Muž O.Tom [439] Re: eRo
Kolika litrove mas akvaium, jakou tam mas teplotu ? Reseni... koupit nekde treba jen docasne jakekoliv topitko, vymenit cast vody za teplou, nebo vkladat PETlahve napustene horkou. Podle vzorecku z fyziky si muzes i spocitat kolik vody o jake teplote budes potrebovat pro dosazeni chtene teploty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 15:38 Muž eRo [3] - Cichlidy – Nefunguje topítko
Zdravím,
Práve som si doviezol pseudotropheusi saulosi 8ks a potrebujem akútne pomoc. Nefunguje mi topítko a zistil som to až teraz lebo pred tým som ho neskúšal!!! Dal som externý ohrievač, s ktorým si normálne topíme keď kúrenie nestíha ale nejde to tam mať celý deň, prosím poraďte mi niekto ako mám zvýšiť teplotu v akváriu na 25 stupňov aspoň... Som už fakt bezradný a tie ryby sú už 11 hodín v sáčikoch a nechcem aby sa im niečo stalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 10:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: bigboban
Podle mě pokud nevěříte skleněnému topítku, tak si kupte topný kabel a čidlo. Sice to znamená vrtání se ve dně a trochu víc práce než instalace nerezového topítka, ale mi tato koncepce přijde nejlepší. Já jsem pár topítek taky vyhodil (voda uvnitř, nefunkční regulace, ...), ale naštěstí jsem díky tomu nikdy nepřišel o žádnou rybu.

Já sám mám topítko ve vnějším filtru a mám ho snad rozumně nadimenzované. Doufám, že v případě rozbití, by přes ty trubky elektrický proud ryby nezabil a že výkon nemá dostatečný k tomu, aby ryby uvařilo. Ale teď v létě ho mám pro jistotu odpojené. Já kabely ve dně mít nemůžu, ryby by se mi k nim prohrabávaly a nedělalo by to dobrotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 06:55 Muž bigboban [19] Re: akvaristik
Jenže já už prostě ke skleněnému topítku důvěru nemám. Obecně se mi zdá, že cokoliv co má ovládací prvky přímo na topení může propustit vodu. rozzureny

Proto mě jako naprosto nejlepší koncept přišlo topení Atman nerez, kde bylo čidlo i ovládání vyvedeno externě a topítko nejenom že bylo nerozbitné ale především mohlo být dokonale zaizolované.

Bohužel nic podobného u nás koupit nejde. Topení (snad shodná) s Atman nerez jdou ale stále koupit v cizině (to první od pohledu zcela shodné s Atman nerez):

cgi.ebay.com/…

cgi.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 23:59 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: bigboban
Myslím, že většina akvaristů ví, že kvalitní akvarijní topítko je Jäger.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 23:36 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: bigboban
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 12:57 R Muž Silent [5949] Re: bigboban
Pokud si dobře pamatuji tak kromě Aquaelu dělá jiná než interní skleněná topítka s termostatem jen francouzká firma Aquarium Systems a to konkrétně polymerovo hliníková topítka Newatt ovšem jestli jsou u nás na trhu to nevím. Pak jsou ještě topítka s titanovým pouzdrem od firmy Schego, ale ty jsou bez termostatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 12:30 švíco Re: bigboban
Já mám v plánu na moje 60l moře pořídit za nedlouho toto:
www.levnaakvaristika.cz/…
Mám teď sice skleněné jager, které je bez chyby, ale chci mít interiér nádrže nehyzděný technikou. Na toto topítko jsem zatím slyšel jen samou chválu... je ovšem nepatrně dražší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 12:23 Muž bigboban [19] – Opět porouchané topítko
1) Před několika lety mi klasické skleněné topítko během dovolené oddělalo všechny ryby v akva. Po návratu všechno mrtvé a shnilé, v topítku uvnitř voda.

2) Po zkušenosti se sklem jsem nakoupil do dneška nejdokonalejší topítko všech dob Atman nerez. Prostě nezničitelný kus. Navíc s externím čidlem a externí regulací. Bohužel asi díky chybě v elektronice přestalo makat a já dostal zpět peníze protože už se nedělá. :-(

3) Koupil jsem tedy na první pohled opět "nezničitelné" topítko Neoheater: www.kasa.cz/…-/
Jenže včera mě začalo něco vyhazovat pojistky a po prozkoumání jsem zjistil že spálený smrad jde z akva. Po dni bádání jsem zjistil že "hoří" v tom topítku!! coze


Tedy během cca 4 let se mi porouchaly už 3 topítka z toho naštěstí jen jednou to pozabíjelo všecky ryby.

A já se ptám - jaké topítko koupit? Rovnou říkám že skleněný typ už nechci. Dělá někdo ještě nějaké nerezové? Koukal jsem že nerezy jdou koupit v číně ale o kvalitu bych se bál. Co doporučíte aby to sakra vydrželo?!

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 14:18 Marek Re: Haimdol
Díky za odpověď. Topítko mi firma Elite už poslala nové a uznala vadu kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 14:17 Marek Re: ondra
Ne, určitě ho nerozbily želvy. Bylo tak přidělané, že to nebylo možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 10:29 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Marek
Nerozbili ho spíš želvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 08:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marek
Provozuju ve vodorovné poloze topítko Aquael už asi roků. Sice zatím neprasklo, ale jako u všech topítek co jsem zatím měl je hrozný problém nastavit požadovanou teplotu - jde to jedině metodou pokus omyl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 00:06 R Muž Silent [5949] Re: Marek
Tak si pořiď například topítko Aquael Easy Heater 150W které je dlouhé jen 20 cm a navíc není skleněné, ale je vyrobeno z polymeru. Mám stejné jen s menší wattáží v relaxáriu už rok a je absolutně bez problémů. Jinak pokud trváš na klasice, tak záleží kolik chceš investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 23:47 Marek Re: Haimdol
Hladina vody. Mám ji kolem 20 cm, takže na výšku se tam žádné nevejde. Problém je, že topítko Elite se mi ve vodorovné poloze orosilo a prasklo. Vody je v akváriu 120 litrů. V akváriu mám želvy, kdybych tam měl ryby, tak mám vody 50 cm, až po okraj, a není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:28 R Muž Silent [5949] Re: Marek
Teoreticky všechna plně ponorná by měli fungovat i ve vodorovné poloze. Nicméně co tě k této poloze vede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:25 Marek
Můžete mi doporučit nějaké topítko, které lze mít v akváriu vodorovně, aby se s ním nic nestalo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:27 Marek – Re: Stenly
Šel jsem topítko reklamovat, ale oni na to mají ze zákona 30 dnů, takže musím čekat. A díval jsem se tady na diskusích, a píše tu strašně moc lidí, že mají vodu v topítku i několik let a nic to nědělá. Jinak je mi jasný, že voda a elektrika nejdou dohromady. Proto jsem tady taky psal, že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 08:05 Muž Stenly [44] – Re: Marek
Nerozčiluj se. Haimdol ti to jasně napsal. A věřím, že v návodu k topítlu máš napsáno něco podobného. Voda a elektrika prostě nejdou dohromady. Voda a ani vysrážená vlhkost v topítku nemají co dělat. Měl jsi je odpojit a hned reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.03.2011 07:59 Marek
Fakt díky všem za odpovědi! Dneska mi topítko v akváriu prasklo!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 23:41 Marek
Ještě jsem se chtěl zeptat, zda-li dělá někomu topítko to stejné, co mně. Viz mé komentáře níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 23:40 Marek – Re: Haimdol
Díky za odpověď. Je to Elite, přepsal jsem se. Byl jsem se zeptat ve zverimexu a prodavačka mi slíbila, že mi zavolá příští týden, až bude s firmou Elite mluvit. Zatím topítko používám, je zevnitř orosené, objevují se v něm kapky vody. Pokud jí tam přibude hodně, přestávám používat. Počkám na vyjádření formy Elite, pak případně reklamuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 15:31 R Muž Silent [5949] – Re: Marek
Topítko z tvého odkazu je Elite a ne Eheim. Je to odlišná kvalitativní třída a tvoje je z té nižší. Pokud se bude orosení zvětšovat nebo se nedejbože objeví v topítku voda je třeba ho reklamovat a hlavně nepoužívat. Pokud je orosení jen mírné a bude postupně mizet je to jen vysrážená vzdušná vlhkost a pokud je opravdu mírné není třeba se znepokojovat. Pokud je větší hrozí riziko koroze a znefunkčnění termostatu a pak bych taky reklamoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 15:25 Marek
Zdravím, mám topítko EHEIM 200W (www.akva-exo.cz/…). Dnes jsem si všiml, že je spodní polovina topítka zevnitř orosená. Je to tam, kde je ten drát, který se ohřívá. Bohužel jsem si toho nikdy dřív nevšiml, tak nevím, jestli to tak dělá už od začátku. Chci se zeptat, jestli je to normální nebo topítko špatně izoluje. Nechci, aby došlo k nejhoršímu. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 09:15 Muž Scolo [6] – Re: S@L@
Jo, měl sem stejný problém, a jedno topítko jsem díky tomu reklamoval. Přinesu domů nové a ono to dělalo to samé ... ne , tak sem to nechal být a zatím tak funguje. Pauza, pak sepne cca 15-20 vteřin a pauza. Na druhou stranu je to pro ryby asi lepší, když pozvolně zvedá teplotu, než že to za 10 min zvedne o 4 stupně šokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 21:33 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: hf
já vím, atmany tohle nemají napsáno vůbec.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7461x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2894-topitko--problem?od=201