Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Topítko - problém

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Topítko - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 11:50 Muž kamenstav [-1] Re: DrChila
mno rozhodně to zkusím, pokud je to ovšem tím že tam málo proudí voda tak by mohlo pomoci i výměna té pumpy. min. 1,5 roku to jelo OK bez kolísání. No a to čidlo je tedy u topítka nahoře? jj a možná blby dotaz: bublák tedy vzduchovací kamínek? stačí když koupím T kus, kousek hadičky a vzduchovací kamínek a napojím na hadici od vzduch. motorku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 11:17 Muž DrChila [243] Re: kamenstav
no bude tam víc proudit voda respektive u toho čidla na topítku potečet i ta studená voda co tam proudí do tý pumpy doma to má skoro každý za pokus nic nedáš hoď kamínek přímo pod to a uvidíš.. já si myslim že by to tím mohlo být.
U Eheimu topítka to kolísá 0,5°C maximálně pak se topítko na chvíli sepne. 50W topítko vytopí v pohodě 91L akvairum ačkoliv má být maximálně na 60L.
Pokud máš doma bublák zkus to uvidíš nic nezaručuju ale podle mě to je stojící vodou a tím jak pak stoupá to teplo z topítka tak si myslí že tam je dostatečně teplo po chvíli a vypne se. Když máš nový topítko tak to musí bejt v pohodě snad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 11:02 Muž kamenstav [-1] Re: DrChila
mno to je zajímavý řešení. myslíš jako dát hlavní vzduchovací kamínek pod topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 11:00 Muž kamenstav [-1] Re: O.Tom
No to víš že je to zbytečné, ale nějak vydělávat musejí. Já osobně nevyměňuji dřív než po 2 letech kdy už těsnění pumpy špatně doléhá. Určitě se nejedná o výměnu nějakého média. možná je to doporučení pouze na výměnu impeleru, ale ten stojí obdobné peníze jako celá pumpa, takže je asi lepší vyměnit celou pumpu jako komplet. a mít zas 2 roky klid. ohříváček nelze ponořit nijak jinak (méně či více) než je umožněno systémem příchytu. Je pravda že u digitálního teploměru mi dochází baterie (hodnoty jsou světlejší) ale to myslím že nemůže mít vliv na měření - nebo snad ano? Ohledně výhřevnosti trubic jsem obeznámen s kolísáním - kolísání o 1st mě netrápí. Trápí mě především to že mám problém aqua vytpit na 25st a teplotu udrřet. Na ohříváček musí být spoleh. Nemohu doufat mít termostat nastaven na 32 st věčně a čekat až se najednou rozhodne topit a celé aqua mi uvaří a opačně mít nastaven na 28 a čekat zda při 23st vůbec sepne. Samožřejmě tolerance termostatu a skutečné vytopení beru v potaz, ale rozdíl 10st mi příjde moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 10:50 Muž DrChila [243] Re: kamenstav
no podle mího názoru je topítko v pořádku.. jenomže jak je tam stísněný prostor čerpadlo saje odspoda drží se teplá voda nahoře tím pádem je teplý čidlo jak má bejt a tím pádem ačkoliv v akvarium je málo u topítka je dost a tím pádem se nevyhřeje akvarium. Je hezké že to je schované ale je to nedomyšlené bu%d bych ho zkusil normálně nechat v akvairum nebo tam hodit bublák aby to tam vířilo vodu.... jinak se to asi těžko vyřeší. když nepomůže ani zvednutí stupňů na topítku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 10:47 Muž O.Tom [439] Re: kamenstav
Měnit pumpu/čerpadlo jednou za rok, takový výrobek bych nechtěl :) Nepřečetl jsi nepozorně návod a netýká se ta "doporučená" výměna spíš nějakého filtračního média...

Kolísání teploty den/noc podle mě způsobuje osvětlení, které dokáže taky dobře topit, ale takhle mi to funguje u nádrže kde nemám ohřívač.

Máš ten ohřívač dostatečně ponořený ? Nebo nemáš třeba i špatný teploměr kterým to měříš ? :)
200W na 180litrů mi příjde až až, mě bohatě stačí 150W na 400litrů, takže ve výkonu to určitě nebude. Vypadá to na špatnou cirkulaci, ale jestli jsi to zkoušel se stejným výsledkem i s ohřívačem mimo filtr, tak je to divné. Si oba ty ohřívače odzkoušej v kýblu s vodou, jestli ohřejou vodu na těch +-32°.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 10:31 Muž kamenstav [-1] Re: DrChila
rozhodně nevypínám, umístěné to tam mám přesně dle ilustračního fota rybicky.net/k/forum/384317.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 09:09 Muž DrChila [243]
technická otázka nevypínáš třeba to čerpadlo na noc? Nebo co třeba poslat fotku jak to tam máš umístěný atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 08:41 Muž kamenstav [-1] Re: Mislow
tak přes noc mi teplota opět klesla o cca 1 st. na 23.8 při plném výkonu topítka (32st) Večer jsem dal topítko zpět do komory určené na topítka. Ráno ale svítila kontrolka pro provoz, a voda se zřejmě ohřívala. v obýváku s aqua mám kolem 22 st Co si o tom myslíte? Dnes jsem objednal novou pumpu filtru (má se co rok měnit a já ji mám již přes 2 roky) Slibuji si od toho zvýšení průtoku a častější spínání termostatu - tedy i vytopení na požadované hodnoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 15:51 Muž Mislow [304] Re: kamenstav
Ahoj, nevim co je s topitky od Juwelu, ja mel Vision 400 a problem opacny, at jsem nastavoval jak nastavoval, tak mi to vytapelo porad na 30 st. Resil jsem to casovacem. :-) Zkus topitko taky propojit na casovac at se obcas vypne, sice mas problem opacny, ze ti to nevytopi na pozadovanou teplotu, ale casovacem, kdy se obcas nasilne vypne by jsi mohl oblbnout termostat. Nevim jestli to pomuze, ale nic jineho me nenapada, pokud je chyba opravdu v termostatu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 13:15 Muž fido16 [631] Re: kamenstav
To už bych radši ten filtr vyhodil a dal k němu externí ale to už je jiné téma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 12:07 Muž kamenstav [-1] Re: fido16
Moýné je vše, ale byla by velká náhoda kdyby 2 po sobě jdoucí topítka měla stejný problém. Osobně se přikláním k teorii že pumpa filtru je už 2 roky v provozu a průtok je nižší a topítko to mate. Tento měsíc se mi daří - odešlo osvětlení - koupil jsem zářivky, těma to ale nebylo, takže nový panel 2600+600 zářivky které mám zbytečně navíc. Poté topítko 600 - to možná taky mohlo být OK, teď mě čeká pumpa filtru 500. minulý měsíc CO2, nové rostlinky 3000- ty mi požraly anťáci (nové lístky jsou zatím OK) dospělý pár skalárek zešílel a navzájem se zmrzačily - nové rybky 800 (6 skalár 8 teter konžských). Jsem zvědav co se posere teď. Už z toho šílím. Nějak se mi ty investice do akvárka nahromadily najednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 11:56 Muž fido16 [631] Re: kamenstav
Aha tak to je divné. Řikáš že máš nové topítko. Nemůže být problém i v něm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 11:36 Muž kamenstav [-1] Re: fido16
lepší to je, vytápí, ale voda mi v komoře určitě nestojí - pumpa filtru filtruje právě přes topítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 11:13 Muž fido16 [631] Re: kamenstav
To mi připadá že ti ta voda u topítka stojí proto si topítko myslí že je tam vytopeno umísti jej kdekoliv v akva a uvidíš jaký bude výsledek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 10:14 Muž kamenstav [-1] – nové topítko s termostatem před vytopením aqua předčasně vypíná
Zdravím,
původní topítko v akvarijním setu JUWEL Vision 180 mi po 2 letech stále méně topí a má problém vytopit aqua na 24 st. Rozhodl jsem se koupit nové originál 200W topítko, ale problém přetrvává. Přijde mi to že topítko prostě vypne a domnívá se že teplota je správná (přičemž pro rychlé vytopení na 26st jsem nastavil plný výkon, tedy cca 32st). výsledek: 24st, přes noc dokonce 23,6st. Nevím si rady. vnitřek schránky na filtr každýměsíc čistím - nejenom filtrační náplně, ale i vlastní komoru. Nemáte někdo skušenost co může být špatně?
P.S. dnes jsem topítko osadi mimo uřčenou komoru tak uvidíme jestli to alespoň do vyřešení problému bude správně udržovat teplotu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 13:46 Muž DrChila [243] Re: ZdeňkaTb
no ale dít by se to normálně nemělo:-D když by to topítko stíhalo... Mě se stalo to že topítko vždy stíhalo a najednou z ničeho nic to topilo o 2°C míň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 23:41 ZdeňkaTb Re: nováček
Měli jsme to samé, potřebovala jsem mít teplotu nastavenou na 24st. tak jsem to nastavila i na topítku a teploměr ukazoval 22, tak jsem se též na to ptala a paní v akava mi řekla ať zvednu o trochu teplotu na tom topítku a už je to ok, teploměr ukazuje 24 a topítko je kousek na 26. a vše v pohodě, krásně se mi teplota ustálila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:45 Muž fido16 [631] Re: Yirka
Super tak jej tam dám. Děkuji pánové palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:43 Muž Yirka [9126] Re: fido16
Klidně ho tam dej. Mám ve své větší nádži (netto 200 l) 100W Atman a už běží bez problémů 6 let. (Místnost 21°C, nádrž 24°C)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:42 jamajcan Re: fido16
Myslím,nebude problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:39 Muž fido16 [631] Re: jamajcan
Zapoměl jsem napsat mám klimu takže udržuji teplotu na 21°-22°. A vytápět bych chtěl ideálně na 25-27°. Takže by topení mohlo stačit to jsem rád. Nějak je mi líto to vyhodit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:36 jamajcan Re: fido16
Záleží na tom,jaký rozdíl teplot,bude mezi vzduchem v místnosti a a Tebou požadovanou teplotou v akváriu.Já topím 100 Watty 180l akvárium/čistý cca 165L/,teplota v místnosti nepřesáhne 21°C.teplota v akva.24°C a stíhá v pohodě.Jediná nevýhoda bude trošku nižší životnost ohřívače,v důsledku častějšího zatěžování,ale nic dramatického bych v tom neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:15 Muž fido16 [631]
Čauky potřebuji vyřešit dilema s topením. Válí se mi tu jedna Sera RH75 (75W). A mé dilema spočívá v tom že tu mám nachystané akva 150L čistý objem cca 120L a chtěl bych tohle akva vytápět tímhle topením mohlo by to stačit? Nebo je to slabé na tak velký objem a mám radši pořídit jiné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 08:09 Žena vondr001 [674] Re: nováček
to ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 00:18 nováček Re: vondr001
Český samozřejmě chybí, ale poradili jsme si v jiných jazycích. Jen to trvá bohužel už od pátku no To už je asi na reklamaci, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 00:01 Žena vondr001 [674] Re: nováček
Chvíli to trvá, požadované teploty by se mělo dosáhnout do 12 hodin. Mělo by to být i napsáno v návodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:51 nováček – nefunkční topítko?
Prosím o radu - koupili jsme do 12l akvária topítko BLAU Nano 15W, termostat má být nastavený na 25st., ale na klasickém skleněném teploměru je stále cca 20st. Když topítko vyndám z vody, tak hřeje, ale jenom ve spodní části. Protože jsme vyčetli, že i teploměry ukazují různě, nevíme, jestli hned topítko reklamovat nebo zkoušet jiný teploměr....Nebo je špatně něco jiného? Beta zatím žije, přitápíme jí i lampou :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 13:41 Muž DrChila [243]
Ačkoliv nechápu proč tak topení jagger 100W a je nastavený na 24°C a udržuje to 26°C pokusil jsem se stim zahejbat jako teda spíš potočit na nejmíň a na nejvíc a pak zpět na 24°C a je tam stále 26°C v akvariu. tak asi to budu muset dát na míň postupně aby tam bylo těch 24°C. Nebo má někdo jinej nápad? Krom reklamace?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:02 Žena mia [11] - Živorodky
okej dakujem vam za rady :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 22:35 Muž fido16 [631] Re: mia
2°není takový rozdíl chce si s tím pohrát a sledovat teplotu žádné topení nebude tak přesné aby udrželo teplotu přesně na požadované hodnotě +-2° jsou v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 19:25 Muž Yirka [9126] Re: mia
2 °C jsou u těchto běžných topítek akceptovatelné rozdíly. S touto korelací je třeba počítat při nastavení a zhola nic nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:57 Žena mia [11] - Živorodky
ahojte, preco ked stale nastavim teplotu vody na 22 stupnov nahreje mi topitko vodu na 24???? ved je to velky rozdiel. mam topitko Elite

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 22:30 Žena mia [11] - Živorodky
no ano mam docela chladnu izbu, :) , mam rohovu izbu, z boka je spajza zdola spajza, proste dokolola izby mam nevykurovane izby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 21:57 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Walker
aha, zas som niečo nepochopil, ospravedlňujem sa :) smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2012 21:55 Muž Walker [66] - CichlidyRe: mia+koikapor
On to asi Yirka myslel spise tak, ze vy sama zijete ve studenem prostredi. 19 stupnu není mnoho, jako standardni tepelna pohoda se tusim bere 21 st.

W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 21:37 Žena mia [11] - Živorodky
:-) no uvidim ako sa bude rybkam darit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 21:27 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: mia
ja by som to ako studené nebral, pri tejto teplote mám rybky stále,a to už mám tie divné škatule s vodou doma asi 8 rokov a zataľ bez problémov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 21:15 Žena mia [11] - Živorodky
Studeny preco????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 19:00 Muž Yirka [9126] Re: mia
Tomu pak odpovídá to častější sepnutí a dohřívání. Ale jinak máš tedy studený odchov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 18:49 Žena mia [11] - Živorodky
ja mam v izbe 19 stupnov a topitko je nastavene na 24
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 18:45 Žena mia [11] - Živorodky
;-) vdaka za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2012 08:22 Muž Yirka [9126] Re: mia
OT - prodavač ze sebe jen dělal chytrou horákyni.
Co se týče častého zapínání a vypínání - je to pouze otázkou rozdílu vnější a vnitřní teploty a tedy překonávání teplotního rozdílu. Kdyby vytápěla byt na 24°C, tak by se prakticky neseplo. Dle mých zkušeností topítko dohřívá při 3°C rozdílu cca 20min/hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 17:32 Žena mia [11] - Živorodky
jaj aha, tak mam doma to 50w takze je to v pohodode na 30 litrak, ano voda sa ohreje rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 17:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: mia
Předimenzovat znamená koupit větší výkon než je doporučovaný výrobcem na požadovaná objem. No a poddimenzovat je zase opak. Například, když máš 54l akvárko, tak se doporučuje plácnu 36W topítko. Předimenzuješ ho tak, že koupíš 50W topítko. Ono to vlastně ani ničemu nevadí, vyšší výkon dříve vodu ohřeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 17:12 Žena mia [11] - Živorodky
ahojky, kupila som si topitko s termostatom 50W ELITE, predavac mi vravel ze je ho lepsie predimenzovat alebo poddimenzovat, co to znamena? mam ho v akvariu, nastavena tepllota na 24 stupnov, topitko hreje prersne na stupen. ale nejako sa mi zda, ze casto zapina a vypina. alebo to ma byt tak????je to moje prve topitko tak neviem. poradte . dakujem ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mia
když se budeš dotýkat vody (údržba, odkalování...) tak vypoj topítko ze zásuvky (stejně tak další elektroniku). Mělo by se to dělat vždycky, ale ne každý to dodržuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:03 Žena mia [11] - Živorodky
okej dakujem vam velmi pekne vsetkym za rady :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.12.2012 16:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: mia
Pokud jsi topítko nesla delší dobu venku, kde prochladlo, pak jsi ho vyndala z krabice, ponořila do akvárka a zapnula, tak začalo okamžitě topit a vznikl tam kondenzát, takže na tohle reklamaci asi neuhraješ. Dej mu tak týden fungování v akvárku a teprve po týdnu bych řešil případnou reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:38 Žena mia [11] - Živorodky
dakujem, tak zajtra zrejme zajdem do akvaristiky vratim topitko, hoc neviem ci budu ochotni reklamaciu uznat

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7461x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2894-topitko--problem?od=151