Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rájovec dlouhoploutvý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Rájovec dlouhoploutvý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 15:05 Muž Rekvet [3] – Změna barvy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mám párek rájovců a jeden mi dost divně změnil barvu je teď takový bílo černý, vypadá to jako kdyby někdo přesekl bílou rybu a černou rybu a bílou hlavu přidal k černému ocasu viz. foto.
Nebyl jsem 14 dní doma, a když sem přijel už tak vypadal předtím ne. Nevíte někdo proč se to stalo, proč to dělají, nebo čím to je. Vypadá zajímavě, ale nevím jestli je to normální.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 23:20 CabalX86 Re: HaDaS
Ještě nemám upravený stav na profilu.Momentálně mi tam plave páreček Rájovců Dlouhoploutvých,tři Krunýřovci a tři Sekavci.Pokud by jste mi ale doporučili nějaké druhy rybek,pokud možno ne hejnových,tak budu moc rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 14:51 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Souhlas, sedl jsem tazateli na lep a informaci si neověřil v prezentaci. Děkuji za korekci mého chybného doporučení. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 14:47 HaDaS Re: Mrakoplash
Taky nutno podotknou v jak velké nádrži. V akva přes 100 litrů nevidím žádný zásadní problém. Mluvím ze své zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2011 14:45 HaDaS Re: romant
Jestli platí prezentace, tak tam má
1x Bojovnice Pestrá
2x Čichavec medový (Trichogaster chuna)
3x Krunýřovec sp. (obyčejný) (Ancistrus sp.)
6x Pancéřníček Zlatopásý
3x Rájovec Dlouhoploutvý
4x Živorodka duhová (Poecilia reticulata)
... to si myslím je až dost. Takže mé doporučení zní nic, nebo provést redukci stávajícího stavu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 14:16 R Muž Mrakoplash [1776] Re: be
To je takřka nemyslitelná kombinace. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 13:42 R Muž romant [27987] Re: CabalX86
Z Tvého výběru, bych si dovedl představit ten párek Ramiréz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 13:40 Muž Roby [17] Re: CabalX86
Ahoj. Není od vjeci se držet pravidla 1 cm délky dospělé ryby na 1 litr vody v akva. V tvém případě mi vychází 6, max.7 rybiček dlouhých 8cm na čistý objem 54l. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 13:14 be – betta a rajovec
Dobre,brzke odpoledne, co rikate? Snese se betta s rajovci a pav. ocky v huste zarostlem akvarku? Díky za odpovědi. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 12:21 CabalX86 Re: HaDaS
A nějaké doporučení,jaké rybky ještě k Rájovcům do 54l nádrže?Líbí se mi Cichlidky Ramirezovy,Čichavci Zakrslý,Akary Modré a někde jsem viděl i Krunýřovce Dlouhoploutvého....Momentálně mám v akváriu 8 rybiček.Jaký je ideální počet do takového akvária?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 12:16 R Muž Mrakoplash [1776] Re: HaDaS
Mě ty prcky nesežraly :-) Takže to nemusí být řešení.
Jinak mám jednoho samce hodně agresivního. Zbytek osazenstva je v pohodě. (jen pro doplnění, mám červenohřbeté)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 12:07 HaDaS Re: CabalX86
Ponech část potěru v akva a ona se o to příroda postará.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 12:01 CabalX86 Re: HaDaS
Sameček je kliďas,ale při obraně hnízda,které si mimochodem taky dost často staví,ostatní rybky odháněl,ale větší problémy nebyli.Momentálně mám první potomstvo přelovené od neděle v menší nádržce.Čítá asi 60 kusů.A to je další problém.Řeším co s maličkýma.Pokud by se mi je podařilo odchovat,určitě si část nechám.Ale pokud to takhle půjde dál,tak nevím.Koupit větší akvárium,nebo nabídnout odchov některé akvaristice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 10:57 HaDaS Re: CabalX86
Já osobně Ti to nedoporučuji. Přeci jen 54 litrů hrubého objemu není pro tyto teritoriální rybky příliš. Samci dokáží být velmi agresivní i mezidruhově, hlavně v době, kdy si staví a posléze hájí své hnízdo. A že někteří to dokáží dělat den co den ... můj případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 10:10 CabalX86
Mohu v jednom akváriu chovat i minimálně dva druhy Rájovců?Jsou to nádherné ryby,chtěl bych jejich počet rozšířit třeba o jiný druh a tak mě zajímá,jestli bych mohl mít v nádrži třeba páru Rájovců Dlouhoploutvých a páru Rájovců Čínských.Mám akvárium o objemu 54l a Kromě Rájovců Dlouhoploutvých mám ještě 3x Sekavce a 3x Krunýřovce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 11:38 Muž bobik [15] Re: katterinecka
tak jo,asi tedy přikoupím ještě dvě helenky,nyní mám jen jednu ,mám cca 110 litrove akva,tak myslím,že víc než tři je moc.uvádí se ,že jedna helena tak na cca 30 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 11:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: bobik
Striktně párově se povětšinou prodávají jen zakrslí čichavci - barevný sameček a bledá samička...Copak s ní, když by každý kupoval jen barevné samce? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 11:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
to už záleží na prodejcích, jestli je prodávají po páru nebo ne, ale většinou se dají sehnat i po jednom. Přemnožení helenek se neboj, jejich hlavní potravou jsnou šneci a při jejich narůstajícím počtu by je brzo vyžraly a pak už by jich tolik nepřežilo. Ale jestli se ti přemnoží tak to je jedine dobře, po helenkách ti každý utrhne ruce :-) a nevím o tom že by helenky ničily kytky nebo nějak jinak vadily v akvárku. Šneci nejsou špatní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 10:05 Muž bobik [15] Re: xenotoca
no jak jsem psal možná ta koupě po párech byla u čïchavců,ale fakt jsem to někde četl,mě by to také nenapadlo.asi v nějaké akvaristice nechtěli,aby měli nepoměr samců nebo samiček........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 09:41 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: bobik
Nevím co je to za nesmysl že se rájovci prodávají po páru. V Olomouckém Hornbachu je mají a zákazník si může koupit kolik jich chce. S přemnožením rájovců určitě problém nebude,neboť mláďata jsou kanibalové a větší požírají mladé menší kusy,takže pokud se mají rozmnožit musí se oddělovat větší od menších. U Helenky také nehrozí přemnožení,k rozmnožení musí být samci a samice což při koupi nelze rozeznat a musel by jich nakoupit větší množství,aby mezi nimi bylo rozdílné pohlaví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 09:20 Muž bobik [15] Re: xenonotoca
No jo máte pravdu,asi by to nebylo nejlepší řešení,navíc mám v akva i neonky,a to by asi nedělalo dobrotu.zkusím tedy tu okurku a asi přikoupím ještě dvě helenky,nyní mám jen jednu a ta nestíhá.akorát ještě nejsem rozhodnut pro ty dvě další heleny,protože se obávám,aby se mi v akva neromnožily heleny,jak tady na foru někdo psal.nevím,nevím..nebo raději nějakou malou mřenku?ta prý také šneky likviduje?
Navíc jak jsem nějde četl,tak rájovce(nebo to bylo u čichavců?)neprodavají samotné,ale jen pár,a to bych nechtěl,aby se mi nemnožili.nevíte někdo proč je vlastně-je li to pravda-neprodávají samotné,ale po páru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 06:59 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: bobik
Rájovec je dobrý na likvidaci ploštěnek a nezmarů,když se nechá vyhladovět. V akváriu kde ho chceme použít je třeba odlovit všechny rybky a dát je zpátky až rájovec zlikviduje všechny nevítané návštěvníky. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 20:20 Usine Re: bobik
Já bych řekl že ti příliš nepomůže, lepší je slupka z okurek na dně. Pak stačí jen vyndat a párkrát to zopakovat. Většiny přebytečných šneků (plžů) se tak zbavíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 09:31 Muž bobik [15] – rájovec může být sám?
ahoj,uvažuji o pořízení rájovce dlouhoploutvého-asi samečka-je lépe vybarven.chtěl bych ho zkusit na redukci šneků-clea helenu mám,ale nějak nestíhá.Může být v akva sám?akva je cca 110 litrů-zatím neonky a otíci krunýřovci.nebo radši koupit nějakého čichavce,myslím,že o něm se také píše,že by mohl zredukovat šneky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 13:03 Muž Tomiino [43]
Ahojky chtel byc hse pozeptat na tuto cudlu :-) snese se rajovec s cichavcema,skalarama,neonky,nejaka molla a betak? jestli bych si ho mohl do akva poridit??jak je na tom s agresivitou k ostatnim rybkam?vim ze se do nadrze dava jeden samec a dve samice nebo parecek...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 13:21 Muž . : Hunter : . [17] Re: .:Hunter:.
ospravedlnujem sa nie 20 ale len 2 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 21:47 Usine Re: Kaala
Už jsem ti to psal jednou. Vybíráš si ryby stejného ražení. Trichopodus leeri rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy je ještě větší ryba než rájovec a v době tření i hodně agresivní. Dokáže při tom utlouct i samičku když se nemá kam schovat a je jen jedna. Beťáka ti časem zašlape do kouta. :-)
Ryby si vybírej podle toho jaký sloupec vody preferují. Něco na dno, něco do prostředka a další k hladině. Koupil bych si být tebou nějaké malé hejno teter. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.06.2010 21:18 Muž . : Hunter : . [17] Re: Kaala
myslim ze sa v pohode znesu aj s bojovnicou ja som ich mal spolu a vstko bolo ok.Mal som 20 rajovcov samcov v 54l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 21:13 Žena Kaala [0] Re: ustavprochore
Akvarium 100l myslym ze celkom dost rastlin a ukrytov ... a gurama by mala byt perletova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 19:37 Žena ustavprochore [567] Re: Kaala
Specifikujte velikost a podobu (osázení a členění) akvária a druh čichavce. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 19:03 Usine Re: Kaala
Ty si děláš asi srandu. rybicky.net/atlasryb/gurama_velka
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 18:55 Žena Kaala [0] Re: Usine
a s guramami su na tom ako??? tiez bude bojovnica prekzat s guramou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 18:16 Usine Re: Kaala
Jsou to podobné ryby a budou si překážet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:17 Žena Kaala [0] – Bojovnica a rajovec ?
mozem dat do akvaria k samcekovi bojovnice rajovca??? viem ze obidvaja su tak rovnako vnutrodruhovo agresivny ale neviem ci budu aj takto voci sebe

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 22:53 k--k Re: anonym
rajovec je dobrý když se přemnoží malí šneci,ale žere jenom menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.12.2006 17:48 Žena sharon [126] Re: anonym
Někdy okusuje dlouhé ploutve jiným rybám a je dost nesnášenlivý k nově vypuštěným obyvatelům, které může i zmrzačit. Jednotlivé kusy mají dost různou povahu, od mírumilovných mazlíků, kteří se nechají krmit z ruky až po bestie, které vyklovávají oči spoluobyvatelům. Já mám momentálně už jen samičku v 200 litrovém akvárku a i když je z rybek téměř nejmenší, tak ostatní udržuje v pohybu a ve střehu. Jmenuje se KillBill :-D :-D Její zesnulý partner byl ale miáček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 14:21 Muž [] Re: anonym
krom běžného chovu se dá dobře udržet v zahradním jezírku dokud teplota nejde pod 18*C.navíc takto chovaní jedinci mají krásné vybarvení a jsou odolnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 14:02 katkus Re: anonym
Rájovec dlouhoploutvý
Délka do 8 cm.Je hezky barevný na tmavém dnu.Je to labyrintka, takže hladina vody by měla být tak 30-40 cm vysoká.daří se mu ve vodě 20-30°C.Dá se krmit vším možným rybím krmivem.Samečci jsou mezi sebou nesnášenliví.
Pro rájovce je nelepší 8 - 12° dGH.Rájovci žili v číně na rýžových polích.Rájovec dlouhoploutvý byl po zlaté rybce první tropickou akvarijní rybou v evropě.V roku 1869 byl dovezen z číny do francie, o šest let později čichavec zakrslý a betta splendens. Potom další labyrintky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 16:03 Muž [] – Rájovec dlouhoploutvý
Můžete mi někdo poskytnout nějaké základní info o chovu této ryby? Dostal jsem je darem od kolegyně v práci (5ks) a dal jsem je do předělaného akva 70*40*30. Kolegyně rušila akva po známém a moc mi toho neřekla, jenom že je prý mám "krmit" Díky předem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/282-rajovec-dlouhoploutvy--chov?od=101