Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rájovec dlouhoploutvý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Rájovec dlouhoploutvý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 22:26 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Angus68
Děkuji moc za rychlou reakci ;-) a rájovec černý taky nic? rybicky.net/atlasryb/rajovec_cerny

Já tady dvacet neudělám ani v zimě, proto se musím spokojit s teplomilnými :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2018 22:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nicky
Třeba Seriouslyfish uvádí teplotu do 22°C. A nedoporučuji ještě z jednoho důvodu. Při vyšší teplotě se neustále chtějí třít a jsou pak hodně agresivní.
Co třeba: rybicky.net/atlasryb/rajovec_cerny Ale ani u nich si nejsem jistý soužitím s vrčivkou. Moje mřenky, když byly s nimi v akváriu, odmítaly vyplavat. Přitom s mnohem většími Čichavci stříbřitými neměly problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2018 22:20 Angus68 Re: Nicky
Rájovci jsou krásný ryby ale spíš jim vyhovíš teplotou kolem 20ti stupňů ;-) a to zrovna betta nemusí.
Proto je lépe je chovat v nádržích bez topení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 22:13 Žena Nicky [195] - Labyrintky – Teplota
Ahoj, prosím snese rájovec dlouhodobě teplotu 26 stupňů? Atlas má tady dosti široké rozpětí. Chtěla bych páreček do nového akva, 126l k čichavcům. Snese se s Bettou a nesežere 3cm vrčivku? S čichavci zlatými jsou v pohodě a bez bázně. Děkuji moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 16:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Slaviak
A co ruce? Ty jste taky vyměnil??? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 16:43 Muž Slaviak [19] Re: LiborSprysl
nemal som ako.. ani rastliny som neprenasal,ani sietky na odchyt,no v skrate nic nebolo v kontakte s nadrzou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 16:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Slaviak
No tak jste je s něčím přenesl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 16:32 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Ano to bol problem pri gupkach,ale v inej nadrzi,ta nadrz uz nieje a s touto kde je ten rajovec nemala nic spolocne. totizto tie gupky mi uz nakazene doniesol jeden pan ktory rusil akvarium. takze sli do ineho akvaria,takze nemala sa ako tam dostat ta choroba,resp hlistice. od kedy mam tu nadrz toto je prvy problem s tym rajovcom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 16:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-podle mě, se poměrně dost často potýkáte s pohublostí u ryb a problematikou nemocí
-zřejmě se zde jedná o přetrvávající problem hlístic, které byly diagnostikovány začátkem měsíce u guppek
Slaviak– Gupky-01.02.2017 22:49
Ahoj. Mojim gupkam trci nieco z analneho otvoru.. Je to do cervena vyzera to ako spicaty vlas. Kazdej gupke trcia asi po 3-4 tie divne veci...... Uz sa im aj prepadavaju bruska....... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 15:50 Muž Slaviak [19] Re: LiborSprysl
Od mala co som ho dostal,mal taku stavbu tela nikdy to brucho nemal ine. a vzdy zral vsetko co som daval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 15:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Slaviak
Jak žádné symptomy choroby??? Sice už potřebuji brejle, ale to propadlé břicho mi připadá hodně nepřirozené ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 15:44 Muž Slaviak [19] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Takze takto ,stoji pri hladine uz dobrych 5 dni. Uplne bez pohybu plutiev,alebo ziabier. Na prvy pohlad vyzera ako mrtvy. Ziadne zname symptomy nejakych chorob nema,aspon som nijake nezahliadol. Ked k pohrabem prstom rastlinky hned sa pohne dalej a tam ostane zase takto nehybne stat. Otazka teda znie: stretol sa uz niekto s niecim takym u rajovca ? Neviete co by mu mohlo byt? Googlil som,ale nikde som nenasiel ani len zmienku o niecom takom.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 15:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Slaviak
No tak je mu třeba zase naopak horko ... :-)
Hele ten údaj problem je v tom,ze asi 5 dni nic ine nerobi,iba stoji pri hladine upne bez pohybu. nema ziadne priznaky nejakej choroby,roste tam stoji a vyzera ako mrtvy, ...je úplně k prdu... Nejste tu na stránkách první den, abyste nevěděl, co máte dělat, když se chcete dobýt nějakých informací ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 14:52 Muž Slaviak [19] Re: LiborSprysl
26 stupnov mam v akvariu. Netusim co to moze byt. Nikde som ani len diskusiu o tom nenasiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 14:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Slaviak
Třeba je mu zima...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 14:11 Muž Slaviak [19] – rajovec.
Ahoj...chcem sa spytat mam rajovca a problem je v tom,ze asi 5 dni nic ine nerobi,iba stoji pri hladine upne bez pohybu. nema ziadne priznaky nejakej choroby,roste tam stoji a vyzera ako mrtvy,ked otvorim poklopa pohybem s rastlinkami on sa pohne a zase stoji ....cely den aj v nci,no nnstop. nikde na nete neviem najst cim by to mohlo byt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 09:18 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shimamoto
diky za vsechny rady, nove AQ nebude - tenhle cca 20lety starecek uz nejak dozije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 21:25 Muž Shimamoto [492] Re: seic
Při počtu pavích oček a velikosti tvého akvária musí být kvalita vody pekelná, takže o choulostivých cichlidkách ani na moment neuvažuj. Spíše zredukuj rybky na max. 20 ks (tři samci a zbytek samice) a na redukci potomstva pávčat přidej jednu samici běžně dostupné bojovnice pestré - vyžaduje ale teploty od 25 stupňů výše. Zmiňovaní štikovci by jistě také něco z mladých ryb smlsli, ale bohužel se spíše drží hladiny a u dna schovaný potěr vybírat nebudou. Kdyby ses ovšem rozhodl pořídit větší akvárium (aspoň 100 l), možností by bylo mnohem více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 15:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: seic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 11:53 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shimamoto
diky za radu, poradil by jste/nebo nekdo jiny primereneho "dravce", ktery by dokazal redukovat poter a dospele nechal na pokoji? nejaka cichlidka?! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2016 21:11 Muž Shimamoto [492] Re: seic
Rájovci jsou vhodní na likvidaci pavích oček obecně - potěr zbaští a dospělé ukoušou k smrti. Není to dobrý nápad;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 10:59 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – likvidace poteru
je vhodny parek rajovcu na likvidaci poteru pavich ocek? AQ 54litru, zarostle, pavich ocek +50, hodne okruzaku... co jsem procetl vlakno, mohl by to byt pro rajovce slusny RaJ se zivym krmenim... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 16:42 Janka01 Re: Legioix
Asi blbý dotaz ale... :) Proč by to byl problém? Těm neonkám tahle teplota vyhovuje (aspoň podle info z netu) a teď jsem mrkla na rájovce a ti mají také rozsah okolo těch 24°C... Myslíš jen kvůli spotřebě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2016 16:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Janka01
V 60 litrech bych tak malé ryby nepřidával. V době tření umí být rájovci docela ostří. A u mě měli tření furt jak byla teplota nad 24°C - takže celé léto. V tom velkém by to asi šlo, ale ani tam to nebude fungovat na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2016 16:24 Muž Legioix [574] Re: Janka01
Nesežere, ale do tohoto akvária bych je určitě nepřidával a řešil to až po zaběhnutí toho 150l. Problém bude ten, že budeš muset držet teplotu okolo 24-25 stupnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 16:12 Janka01 – sežere rájovec neonky? :)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, pořídila jsem si do akvária páreček rájovců dlouhoploutvých. Časem bych k nim ráda přidala nějaké hejnové rybičky. Líbily by se mi neonky nebo tetry královské. Máte někdo zkušenosti se vzájemnou snášenlivostí? Nebo byste doporučili nějaké jiné rybky? Teď mám akvárium o objemu necelých 60 l, ale už se sháním po 150 l, takže prostoru by měli mít dost. Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2012 20:48 Furcatus Re: KarlosS
Topítko za 300 Kč problém není, určitě bych i doma nějaké našel. Ale nechce se mi vytápět pětistovku v místnosti s teplotou 15 stupňů C. Z dlouhodobého hlediska dost nákladné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 10:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Furcatus
15°C je fakt málo, leda že bys měl importy. Topítko za 3 stovky je problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 08:38 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Furcatus
Počkal bych na lepší počasí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 22:18 Furcatus Re: LiborSprysl
Díky za komentář, jakmile zazimuji koi kapříky ve sklepě, dám se do toho. Jen mě tak napadá, jestli jsem spíš neměl začít v létě, když bylo v akva kolem 20ti stupňů. Teď je tam těch limitních 15, tak nevím.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Furcatus
To je dobrý poměr samců, dva by se přetlačovali, takhle se to rozdělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 13:55 Furcatus Re: LiborSprysl
Díky za rady, to vypadá dobře. Nechci v akvárku nějaké velké bitky. Ani jej nemusím mít extra přerybněné. Takže bych to tedy viděl např. U rájovců na 3 samce a 9 samic a pěkné hejno kardinálek tak cca 20 až 30 kousků. Akvárko nejdřív nechám zarůst rostlinami. Teď mi běží bez rostlin protože jsem do něj z mělkého jezírka nastěhoval 4 menší koi kapry. Ti mě ale v akvárku nebaví, takže půjdou přezimovat do sudu do sklepa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 02:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Furcatus
Do pětikila ke čtyřem rájovcům? Rájovců třeba dvacet....Pokud ne, pak kardinálek třeba 300.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 21:18 Furcatus Re: všichni
OK chlapi, ty kardinálky by se mi tam k rájovcům moc líbily. Předpokládám, že by to chtělo hejnko aspoň 10 - 15 kousků? Jo a ty rájovce do celé nádrže tedy jen v sestavě 1samec a 3 samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 08:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: LiborSprysl
jo, souhlas, měl jsem 3 samce, co spolu vyrůstaly a byli v pohodě. V dospělosti se před sebou jen naparovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 04:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Jednoznačně! Jen trochu opatrnosti na tu velikost. Ideální by bylo, kdyby vedle sebe ryby rostly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 20:56 R Muž romant [27987] Re: Furcatus
Mrkni na kardinálky, tam by se to otužování možná dalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 20:53 Furcatus Re: LiborSprysl
kolegové, díky za reakci. Měl jsem na mysli jednodruhové akvárium. PokUd by jste se rozhodovali vy, kolik rájovců by jste do mé uvedené nádrže nasadili?
Případně bych i rád přidal třeba jiné rájovce či jiné rybky, ale obávám se, že ta zimní teplota nevyhřívané nádrže kolem 15 stupňů C bude hodně limitující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 08:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Furcatus
Já měl v 160 i 3 samce a v pohodě. V dospělosti jsem ale dva vyměnil za samice. Samec je v akva kupodivu nejklidnější ryba. Má svůj kout, furt staví hnízdo, ale samici ani jiné ryby neprohání. V aq mám standartní teplotu 23°-26°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 07:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Furcatus
Ten dotaz není zcela jednoznačný...jako že víc ryb od druhu, nebo i jiné ryby? Od druhu určitě, ba si není třeba nějak lámat hlavu nad přírodními nebo šlechtěnými formami. Přivyknou i na nižší teplotu všechny. Pokud i jiné druhy, tak je třeba brát v potaz poměrně velkou hubu a žravost rájovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 20:51 Furcatus
Ahoj lidi, zvažuji umístění rájovce dlouhoploutvėho do akva 500 l rozměry cca 190 x50x50. Je možné tam mít více rybek nebo jen klasickou sestavu 1 samec a 3 samice? Nádrž by byla zarostlá méně náročnými rostlinami. Akvárium nevytápím, běžná teplota je tam cca 18 stupňů C, v zimě může klesnout až na 15 stupňů C. Pokud by to šlo, nevíte o někom, kdo má pokud možno víc přírodní formu, která bude otužilejší a také dorůstá vetší velikosti? Díky za informace, tuto rybku jsem v nádrži nikdy neměl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 22:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Eva_R
Neměl důvod k tomu aby se více hýbal... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 17:59 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: david15
Po smrti samičky náš rájovec stál celé dny nahoře v rohu akvária a kromě krmení se nehnul. Po zakoupení dvou samic je akčnější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 15:15 david15 – Samotný sameček
Mému rájovecovi zemřela samička bude to mít na něj zatím nějaký vliv? :-( :-( hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 18:20 Razborka
Takže..Mám 60 l aqa, budu si kupovat párek rájovců, a asi za měsíc půjdou do 200 l, mám paví očka, ti se spolu asi moc nesnesou,co??Nebo mi poradíte nějakou jinou, větší rybku, která později může do 200 l??Díky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 06:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: pindruskaP
Dělávají to ryby s nastydlým labyrintem nebo cizopasníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 21:29 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Fotka k příspěvku Mám doma 6 rajovců, občas je některý tlusťoučký, jak dkokonale přežraný, občas se rvou..dokonce sameček zabublinkovával hnízdo, jikry byly...ale nepřežily!! Ale teď mi u nich přijde spíš divné, že někteří lehávají břichem úplně na dně.. Neni jim něco?? Rybka, která odpočívá?? :-D Neni to doufám nějakou nemocí.. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:37 radim Re: Rekvet
Nervové poškození parazitologického, nebo fyziologického původu. Původ může být vývojový defekt...
z mé hlavy to není... jen mě to docela zajímalo, tak jsem hledal
www.akvarko.info/… (36.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 18:29 Muž Rekvet [3] Re: Kamilstorm
Hm... to není dobrý dal jsem ho do karantény neví někdo jak to léčit nebo jestli ho léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 15:51 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Rekvet
Bohuzel je nemocny,delavali mi to kdysi taky(kdyz jsem je mel),ale nevim uz o co presne slo.Bohuzel mi po tomhe vzdy umrely! :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/282-rajovec-dlouhoploutvy--chov?od=51