Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rájovec dlouhoploutvý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rájovec dlouhoploutvý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 21:12 Muž Felix [207] - CichlidyRe: lacewings
To jsou dobré zprávy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 20:54 Žena Silurian [56] Re: lacewings
My tady ve Třemošné máme chovatele rájovců? potlesk Kontakt by čirou náhodou nebyl? Kdyžtak zkusím toho Kolaju, stejně budu shánět asi nejdřív pancéřníčky, moc děkuju za tip. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2023 20:40 R Muž lacewings [5460] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Felix
Felix napsal: Sehnat opravdu kvalitní rybky bude možná trochu problematické, doba jejich všeobecné popularity už bohužel dávno minula.
- dostupnost se teď v průběhu dvou let zlepšila
- doporučuji
- www.aqa.cz/…
- jinak na Plzeňsku je chov v Třemošná a Kaznějov, pan Kolaja bude určitě vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 18:25 Žena Silurian [56] Re: Felix
Mockrát děkuju za všechny rady, budu se snažit vybrat co nejlíp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2023 16:27 Muž Felix [207] - CichlidyRe: Silurian
Sehnat opravdu kvalitní rybky bude možná trochu problematické, doba jejich všeobecné popularity už bohužel dávno minula. Zrovna jsem googlil Českou labyrintkářskou asociaci, že bych Ti dal odkaz, no ale bohužel loni v červenci zanikla :-O
Holt Ti asi nezbude než obrážet zverimexy a pečlivě vybírat. Navzdory rozšířenému internetovému drbu nejsou všechny prodejny špatné. Určitá potíž s rájovci je, že v přerybněných a vnitřně nezařízených nádržích obchodů (tam to má ale praktické důvody) bývají nevybarvení a dost často působí "přichcíple", jakmile se ale dostanou do správných podmínek a jsou řádně krmeni, rychle se dostanou do kondice a doslova rozzáří. Jsou to hodně odolné rybičky. Pokud to budou robustní cvalíci (žížalkovitým hubeňourům se vyhni), mělo by být vše v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 15:03 Žena Silurian [56] Re: Felix
Moc díky za potvrzení mojí (laické) teorie, že jejich agresivita je až dogmatizovaná a můžou to být fajn rybky i do vhodného společenského akvária. Samozřejmě chápu, že každá ryba má svou vlastní povahu, snad nenatrefím na nějakého extrémistu. :-) Netušíš náhodou, jestli je u nás někdo odchovává? Vídala jsem je spíš v řetězových pseudoakvarostikách typu Hornbach, PetCenter apod., na netu na mě nic moc nevyskočilo, ale ještě mám v plánu obejít akvaristiky v Plzni a poptat se, jestli by mi je případně sehnali - obávám se ale, že to všechno bude import, nejsou to teď asi moc oblíbené a často chované ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 14:48 Muž Felix [207] - CichlidyRe: Silurian
Ahoj, kombinace rájovci/pancéřníčci je běžná a bezproblémová. Jedni obsazují prostor u hladiny, druzí dno, takže si vzájemně nepřekáží a i na prudké občasné vyplouvání pancíků pro vzduch si rájovci brzy zvyknou a dál je nepovažují za nijak rušivé.
Občas se sice mezi rájovci vyskytne nesnášenlivý útočný jedinec (pohlaví nerozhoduje) kterého je třeba izolovat, to je ale spíš výjimkou. Za přibližně třicet let, co jsem je choval, bych takové spočítal na prstech ruky. I v rámci teritoriality, pokud je chováno více samců v jednom akváriu (musí být dostatečně zarostlé, nezbytné jsou plovoucí rostliny), obvykle vystačí s roztahováním ploutví aniž by docházelo ke skutečným potyčkám. Valnou měrou si velice brzy vyjasní vztahy a akvárko rozparcelují na malá osobní území, která pak respektují. Většinou jde o klidné a tolerantní rybky vhodné i do společenských nádrží, samozřejmě s rybičkami jaké nepovažují za kořist, popř jimi nebudou sami utlačováni. Problém mívají s jinými druhy labyrintek které považují za konkurenci, nevhodná je i kombinace s "torpédy" jako jsou zebřičky, ty je svým neustálým čiperným rejděním ruší... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 12:01 Žena Silurian [56] – Rájovec + pancéřníčci
Ahoj, zanedlouho budu předělávat 98l a chci při té příležitosti změnit i osádku. V plánu je opět poměrně dost zarostlé akvárium, plovoučky, nový kořen a kameny a hlavně černá tapeta (světlejší dno zůstane, stejně jako většina vody a technika). Potřebuju nějakou spíš míň náročnou a hlavně nelekavou rybku (zajímavé barvy jsou jen bonus navíc), zaujali mě proto rájovci. Máte někdo zkušenost s jejich chovem ve středně velké nádrži (80l čistý objem) s menšími druhy pancéřníčků na dně? Konkrétně jsem si myslela na kombinaci 1+2 rájovci a 6 pancéřníčků (zelených, napo nebo podobný druh, zhruba do těch 6-ti cm). Teoreticky si myslím, že by si nemuseli překážet, když pancíci se chodí k hladině jen nadechovat, ale bude to ve skutečnosti tak?
Případně uvažuju i o možnosti jednodruhové nádrže pro rájovce, v sestavě 1+3(4), údajně jsou samice klidnější a nebývá s nimi problém, je to skutečně tak? Na netu jsem se snažila pročíst kde co, ale jednoznačný názor jsem si neudělala, na jednu stranu se o rájovcích mluví jako o hrozných agresorech, na druhou stranu je pak vídám na videích v celkem malých zarostlých jednodruhových nádržích, kde vedle sebe plave několik samců i samic a krveprolití se nekoná. Proto budu ráda za každou radu a osobní zkušenost. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2021 08:03 Akneleh Re: Karel
Mám je ve 120 litrové nadrži s 8 danii pruhovanými, 10 pancéřníčky zelenými a 10 skvrnitými. A je tam jeden ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 19:13 Karel – Rajovec
Dobrý den,
chci se zeptat s čím chováte Rajovce? po umístění do akvária razborám během cca 1h vykousnul nejmenší oko.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 19:41 Muž vena [52] Re: Akneleh
Jak postaví hnízdo a vytřou se tak bych problémy čekal, tolik má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 16:41 Akneleh – Rajovec, danio, endlerky a platy
Je možné chovat tyto ryby spolu? Mám 128 l akvárium, kde žijí dva páry endletek, 5 plat, 10 rozbor galaxy. Chtěla bych k nim přidat jednoho samce a dvě samička rajovcu. Mláďata zivorodky neřeším, ale bojím se, že mi rajovci sežerou galaxy. Co si myslíte o takovéto kombinací?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.07.2020 22:39 Muž Maro_s.12 [96] Akvárko s Rájovci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.07.2020 22:36 Muž Maro_s.12 [96] Re: sirius
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak i když jsem se dnes noc snažil udělat nějakou hezkou fotku Rájovců tak je to skoro nemožný ukol pořád mi pluli za telefonem byly aktivní a čekali že dostanou jidlo :-D Ale něco se mi povedlo a je tam vidět i zbytek posádky i akvárka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2020 14:34 Muž sirius [54] Re: Nives
Na najznámejšej soc sieti si prípadne môžete pozriet 240 L akvárko (chovatel: Martin Horák) v ktorom sa úspešne premáva 5+5 rajovcov a k tomu tuším ešte aj zopár utešenych Hyphessobrycon? tetier.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2020 14:30 Muž sirius [54] Re: Maro_s.12
Perfektné. Velmi pekne ste to aj v diskusn príspevku rozpísal, čo a ako. Hned som si pozrel Vaše akvárko v prezentácii. Je to už krásne velké akvárko. V takom, viacerí tu ktorym nám baží srdce aj po rajovcoch :-) sa už nemusíme až tak "konzervatívne" obávat, že by rajovce nemali kam presmerovat svoju občas sústrednú pozornost. Len treba dodržat nejaky postup a pravidlá, ktoré správne naznačujete. Máte tam aj iné mocné rybky, napr. Tr.trichopterus gold varieta. Fotku rajovcov z Vášho akvárka s utešenym krdlom aj inych druhov rybiek tu prípadne umiestnite verejne, ak to ide, veła napovie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2020 11:37 Muž vojtak [239] - CichlidyRe: Nives
Co se týče soužití, mají hierarchii a pokud není daná (nebo jeden přerůstá pána akvária), půjdou do sebe i třeba samice nebo samice/samec. Jindy jsem souboje nepozoroval, ale často si natrhnou ploutve (nic vážného). Kombinovat s něčím, co je neokouše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2020 11:19 Muž Maro_s.12 [96] Re: sirius
Ahoj. Já mám 4 rájovce dlouhoploutvé. 2 samce a 2 samice. Mám je v 260l. Docela slušne zarostlé. A mezi sebou jsou naprosto nekonfliktní dokonce se už i třeli pár krát ale potěr nemá ve společenském akva šanci. Mám je tam s čichavcema Akarama modrýma pancerníčkama parmičkama a jsou tam i dva skaláry. Je to takový guláš no jsou spolu od malička a rostou vedle sebe myslím že si už na sebe zvykly. Žádné problémy nenastaly nádrž je to docela velká a tak si každý vyznačil svůj kus teritoria a žijou v harmonii. Když je sleduji neprijde mi že by jakýkoliv druh byl ve stresu z druhu jiného. Možná nejsou biotopově stejny ale vzhledem na teplotu a tak mají všichni podobné nároky. V akva mám celoročně bez topeni 24-25 stupňu protože v akvárku doma se jen těžko dosáhne nižší teplota bez ochlazování. Tuto sestavu jsem donedávna měl ve 120l ale jak rostly už to chtělo něco většího. U me je to v pořádku už přes rok tato kombinace. Žádný uhyn ani okousané ploutve. Řekl bych že dokážou spolunažívat opravdu z mnoha druhama. Jen je důležité jim připravit prostor a nechat nádrž pořádně zarust. Když se mi rozsviti akva pošlu fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2020 10:48 Muž sirius [54] Re: Nives
Rajovce sú super Rybky ! ano Do 80 Lky dajte ak, 1+2 rajovce najmenej, ešte lepšie však 1+3. Aby im bolo veselšie. ;-) K tomu možno dvoch max troch pancierničkov, čokolvek ku dnu. Možno aj 2,3 sekavky (mrenky) nádherné (Chrmb. macracanthus), to sú silné, odolné rybky, rel aj vysoko mobilné - oživia Vám pohybom i krásou akvárko. Nutno ale počítat, že tie sekavky postupom času "trošku" podrastú... Rajovce sa môžu pokojne vytierat, naplnia sa občiansku povinnost, ale poter v spoločenskej nádržke neudržíte. Ale ved nevadí, či.
80 L akvárko ani pre rajovce nie je príliš velké.
Do 240 Lky sa ale už môžete pokúsit dat aj povedzme 2+3 (4) rajovce, najmä ak budú z jedného nákupu (súrodenci). Samčekovia sa budú síce pred sebou naparovat :-) a vždy jeden bude na tom o trošku lepšie, sem tam sa ponahánajú; ale iné rybky trošku rozptylia ich pozornost. Tam už môžete dat aj 3,4 sekavky, zo 3 pancierničky a možno aj nejakú špeci rybu, čo bude akva obzvláštnovat. Neútočnú, do 10 cm.
Ja mám v akve (215 L): 3 rajovce. Sú to však (zatial) len mládatkâ, okolo 2 cm. Malí sa už pred sebou naparujú, aj vyfarbujú. No inak zatial pohoda. Pretože sú ešte malé, v pohode koexistujú so 4 gupkami, 4 otíkmi a najnovšie som pridal do "svorky" 4 guramy perletové. Tie majú však už skoro 5 cm. Teda rajovčeky sú stále ešte najmenšie v akvárku. Na nikoho (zatial) neútočia - ale aj takto mrnavé, sa vedia celkom presadit (napr. pri krmení). Ked však podrastú do statusu dospelého, guramy pôjdu do pripravovaného daleko väčšieho akva...

Aj mna by celkom zaujímalo, ktoré rybky dokåžu spolunažívat v stredne velkom akva s rajovcami.
Aj tie ne-biotopové, pokojne z druhej strany zemegulky a len pre potechu oka či mysle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.06.2020 21:38 Muž NHKG [3899] - HadohlavciRe: Nives
Dost záleží na maximální teplotě a i velikosti toho akvária. Při stoupající teplotě (v letních vedrech) budou chtít jít do tření a pak všechny ryby do 5cm budou v 80l akváriu v ohrožení. Kdysi mi sundali dost teter a parmiček kolem 4cm ve 100l akváriu.
Já bych doporučil hlavně větší sumečky, obzvláště krunýřovci jsou super. Motají se po dně daleko od hladiny kde jsou rájovci, neprudí rájovce a dost snesou. Samozřejmě je potřeba vybírat druhy s podobnými nároky. Větší živorodky může vyzkoušet ve 240l akváriu, tam by to mělo fungovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2020 12:32 Nives – Rájovec - společníci
Ahoj všem,

rád bych se zeptal na ryby, které by mohly žít s Rájovci (1+1/1+2) v akva 80l nebo 240l. Jde mi o soužití dospěláků...pokud rájovec sezobne mládě živorodky, to vůbec nevadí. ;-)
Tvrdost vody 17-18 dgh, pH 7,4, teplotně počítám okolo 23 stupňů. Ryby mi samozřejmě podmínkami atlas vyjede, ale jde mi spíš o to soužití jako takové a hlavně vaše zkušenosti.

Děkuji moc za odpověď a hezký den

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 21:29 Muž Roderik [0] Re: PaDa
Ďakujem za odpoveď. Bude to teda tento prejav. Našiel som niečo podobné aj u terčovcov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2020 11:01 Muž RAP [1467] Re: Roderik
Přes to, co píšeš, ta ryba nevypadá dobře, je vyhublá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2020 10:04 Muž PaDa [5983] - mřenky a sumciRe: Roderik
Labyrintkám se to občas stává, asi nervového původu.
Přečti si v článku www.akvarista.cz/…
odstavec Popis čichavce šedého (modrého).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 22:17 Muž Roderik [0] – Choroba
Fotka k příspěvku Dobry den, vedel by mi niekto poradit, co je to za ochorenie? Zbadal som to dnes rano. Ryba je vitalna, plave, prijma potravu. Samicka bola doteraz tej bledsej farby, zrazu polovica tela stmavla. Tuto nadrz zatial nemam vytvorenu. Plave v cca 180l s jednym samcom rajovca a duhovkami. Dakujem za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 12:29 Muž Pavligin66 [11] Re: RAP
Dakujem ti za odpoveď. S fajfmenom som si písal. :-) povedal že je dobrý výber. A poradil mi ako postupovať pri výbere rýb palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 12:06 Muž RAP [1467] Re: Pavligin66
Pokud si pamatuji, rájovce choval rybicky.net/profil/4132 , zkus mu napsat vzkaz. Počítej s tím, že to může chvíli trvat, než odpoví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 09:19 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
Ako už niektorí z vás vedia vrčivky pruhované mi uhynuli. Ako nad náhradou za ne rozmýšľam nad týmto druhom ryby. Prečítal som si o nich veľa článkov a písal som si o nich s akvaristami. má ale ešte niekto postrehy ohľadom tohoto druhu. Niečo čo by som mal vedieť pred tým ako si ich zaobstaram?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 22:26 Žena Nicky [189] - LabyrintkyRe: Angus68
Děkuji moc za rychlou reakci ;-) a rájovec černý taky nic? rybicky.net/atlasryb/rajovec_cerny

Já tady dvacet neudělám ani v zimě, proto se musím spokojit s teplomilnými :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2018 22:23 Muž NHKG [3899] - HadohlavciRe: Nicky
Třeba Seriouslyfish uvádí teplotu do 22°C. A nedoporučuji ještě z jednoho důvodu. Při vyšší teplotě se neustále chtějí třít a jsou pak hodně agresivní.
Co třeba: rybicky.net/atlasryb/rajovec_cerny Ale ani u nich si nejsem jistý soužitím s vrčivkou. Moje mřenky, když byly s nimi v akváriu, odmítaly vyplavat. Přitom s mnohem většími Čichavci stříbřitými neměly problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2018 22:20 Angus68 Re: Nicky
Rájovci jsou krásný ryby ale spíš jim vyhovíš teplotou kolem 20ti stupňů ;-) a to zrovna betta nemusí.
Proto je lépe je chovat v nádržích bez topení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 22:13 Žena Nicky [189] - Labyrintky – Teplota
Ahoj, prosím snese rájovec dlouhodobě teplotu 26 stupňů? Atlas má tady dosti široké rozpětí. Chtěla bych páreček do nového akva, 126l k čichavcům. Snese se s Bettou a nesežere 3cm vrčivku? S čichavci zlatými jsou v pohodě a bez bázně. Děkuji moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 16:53 Muž LiborSprysl [9012] Re: Slaviak
A co ruce? Ty jste taky vyměnil??? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 16:43 Muž Slaviak [19] Re: LiborSprysl
nemal som ako.. ani rastliny som neprenasal,ani sietky na odchyt,no v skrate nic nebolo v kontakte s nadrzou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 16:41 Muž LiborSprysl [9012] Re: Slaviak
No tak jste je s něčím přenesl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 16:32 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Ano to bol problem pri gupkach,ale v inej nadrzi,ta nadrz uz nieje a s touto kde je ten rajovec nemala nic spolocne. totizto tie gupky mi uz nakazene doniesol jeden pan ktory rusil akvarium. takze sli do ineho akvaria,takze nemala sa ako tam dostat ta choroba,resp hlistice. od kedy mam tu nadrz toto je prvy problem s tym rajovcom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 16:17 R Muž lacewings [5460] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-podle mě, se poměrně dost často potýkáte s pohublostí u ryb a problematikou nemocí
-zřejmě se zde jedná o přetrvávající problem hlístic, které byly diagnostikovány začátkem měsíce u guppek
Slaviak– Gupky-01.02.2017 22:49
Ahoj. Mojim gupkam trci nieco z analneho otvoru.. Je to do cervena vyzera to ako spicaty vlas. Kazdej gupke trcia asi po 3-4 tie divne veci...... Uz sa im aj prepadavaju bruska....... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 15:50 Muž Slaviak [19] Re: LiborSprysl
Od mala co som ho dostal,mal taku stavbu tela nikdy to brucho nemal ine. a vzdy zral vsetko co som daval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 15:46 Muž LiborSprysl [9012] Re: Slaviak
Jak žádné symptomy choroby??? Sice už potřebuji brejle, ale to propadlé břicho mi připadá hodně nepřirozené ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 15:44 Muž Slaviak [19] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Takze takto ,stoji pri hladine uz dobrych 5 dni. Uplne bez pohybu plutiev,alebo ziabier. Na prvy pohlad vyzera ako mrtvy. Ziadne zname symptomy nejakych chorob nema,aspon som nijake nezahliadol. Ked k pohrabem prstom rastlinky hned sa pohne dalej a tam ostane zase takto nehybne stat. Otazka teda znie: stretol sa uz niekto s niecim takym u rajovca ? Neviete co by mu mohlo byt? Googlil som,ale nikde som nenasiel ani len zmienku o niecom takom.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 15:08 Muž LiborSprysl [9012] Re: Slaviak
No tak je mu třeba zase naopak horko ... :-)
Hele ten údaj problem je v tom,ze asi 5 dni nic ine nerobi,iba stoji pri hladine upne bez pohybu. nema ziadne priznaky nejakej choroby,roste tam stoji a vyzera ako mrtvy, ...je úplně k prdu... Nejste tu na stránkách první den, abyste nevěděl, co máte dělat, když se chcete dobýt nějakých informací ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 14:52 Muž Slaviak [19] Re: LiborSprysl
26 stupnov mam v akvariu. Netusim co to moze byt. Nikde som ani len diskusiu o tom nenasiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 14:17 Muž LiborSprysl [9012] Re: Slaviak
Třeba je mu zima...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 14:11 Muž Slaviak [19] – rajovec.
Ahoj...chcem sa spytat mam rajovca a problem je v tom,ze asi 5 dni nic ine nerobi,iba stoji pri hladine upne bez pohybu. nema ziadne priznaky nejakej choroby,roste tam stoji a vyzera ako mrtvy,ked otvorim poklopa pohybem s rastlinkami on sa pohne a zase stoji ....cely den aj v nci,no nnstop. nikde na nete neviem najst cim by to mohlo byt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 09:18 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shimamoto
diky za vsechny rady, nove AQ nebude - tenhle cca 20lety starecek uz nejak dozije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 21:25 Muž Shimamoto [490] Re: seic
Při počtu pavích oček a velikosti tvého akvária musí být kvalita vody pekelná, takže o choulostivých cichlidkách ani na moment neuvažuj. Spíše zredukuj rybky na max. 20 ks (tři samci a zbytek samice) a na redukci potomstva pávčat přidej jednu samici běžně dostupné bojovnice pestré - vyžaduje ale teploty od 25 stupňů výše. Zmiňovaní štikovci by jistě také něco z mladých ryb smlsli, ale bohužel se spíše drží hladiny a u dna schovaný potěr vybírat nebudou. Kdyby ses ovšem rozhodl pořídit větší akvárium (aspoň 100 l), možností by bylo mnohem více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 15:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: seic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 11:53 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shimamoto
diky za radu, poradil by jste/nebo nekdo jiny primereneho "dravce", ktery by dokazal redukovat poter a dospele nechal na pokoji? nejaka cichlidka?! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2016 21:11 Muž Shimamoto [490] Re: seic
Rájovci jsou vhodní na likvidaci pavích oček obecně - potěr zbaští a dospělé ukoušou k smrti. Není to dobrý nápad;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 10:59 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – likvidace poteru
je vhodny parek rajovcu na likvidaci poteru pavich ocek? AQ 54litru, zarostle, pavich ocek +50, hodne okruzaku... co jsem procetl vlakno, mohl by to byt pro rajovce slusny RaJ se zivym krmenim... ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5555x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/282-rajovec-dlouhoploutvy--chov