Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 22:17 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: romant
počkej, jakej bordel... to chceš říct, že můžu mít pak nějak vadnou vodu?... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 22:11 R Muž romant [27987] Re: jinokrajec
Podle mě to můžou bejt vajíčka právě tech Neritin, ale můžeš bejt v klidu, nic z toho nebude, na vývoj malejch by bylo třeba slaný vody, takže to jenom nadělá bordel. ;-) Tedy pokud to ty vajíčka Neritin jsou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 22:00 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: romant
jo, dvě coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 21:38 R Muž romant [27987] Re: jinokrajec
Že Ty máš v akvárku Neritiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 21:34 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: jinokrajec
sorry, ale nevěděl jsem, kam s tímto problémem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 21:32 Muž jinokrajec [0] - Tetry – Bíle tečky na kořeni a skalce
Zdravím všechny. Potřebuji poradit,na skalce a kořenech se mi objevuji bílé tečky ( není to plíseň )...myslel jsem, jestli to nejsou nějaké vajíčka, nebo co??nevím stydim ... už jsem jich par setřel žiletkou na skle, ale teď se mi pár objevilo na těchto šutrech...díky za radu ;-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 22:30 Muž tillecek [133] - SumciRe: vlacek
Jasný, jsou to drobci, ale i tak mi přijde, že váček nemají, nebo jen slabší...zítra tam něco dám, tak snad budou zobat a vydrží. Díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 22:13 Muž vlacek [402] Re: tillecek
pokud je poter mensi nez u pand, tak ten vacek nemusis ani videt. Neni to nijak barevne odliseno a muze to byt vicemene bezbarve. Lepsi, nez kdyby vacek mel a zustal mu,jak se to stalo memu prvnimu pandikovi, ktery prezival tydny s velkym vakem a nenaucil se plavat a zemrel. Drzim palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 20:34 Muž tillecek [133] - SumciRe: vlacek
Dnes se vylíhl potěr. Právě, koukám na něj a přijde mi, že tam žádný váček nemá..chjo, to je běs... No, uvidím, kdyžtak jim tam zítra něco dám a budu sledovat, jak jim to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 18:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
jojo ten gel prodava i Akvarista.cz v malem baleni!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 17:37 Muž vlacek [402] Re: tillecek
Ano, ty zloutkove vaky stravi tak nejak za 2dny. Moje pandy se tedy nektere rodily jiz temer bez vacku, ale obecne ty dva dny funguji, uvidite sam. V jake fazi vlastne ted jste? Uz mate jikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 16:23 Žena Linduš [166] Re: vlacek
neviditelnypes.lidovky.cz/… hen tady. říkám, že netuším, jak to vypadá (jen z obrázku) a to zadušení už nepamatuju kde (možná na německým serveru), ale asi se mi to povedlo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 16:21 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
pokud někoho zajímají nové možnosti krmení ryb a to už od potěru, tak si projděte tyto web sránky:

www.megabolid.cz

pokud jde o krmení potěru, tak mrkněte na tohle:

www.megabolid.cz/…

Osobně mám vyzkoušený produkt Premix 3P - tedy pro odrostlejší potěr.

Jsou chovatelé, myslím velkochovatelé tuzemské, co krmí své svěřence jen těmito produkty.
A pan Novák Vám velice rád poradí co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 16:20 Muž tillecek [133] - SumciRe: vlacek
Super. Tak já asi teda zkusím ten žloutek a pak najedu na mikry...snad to bude ok. A píšou, že za 2 dny stráví váček...co vy na to, vychází to tak nějak? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 16:03 Muž vlacek [402] Re: Linduš
Cetl jsem o vyzive panciku kde co, ale o zaduseni a "tuhe pokozce" jsem jeste necetl. Kde jsi to nasla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 16:01 Muž vlacek [402] Re: vlacek
Tak mi to nedalo a podle www.aquaticcommunity.com/…
by se melo zacit s tekutym krmivem, ktere prijimaji lepe a az po ctyrech dnech jsou schopni plne zrat mikry (teda jestli microworms jsou mikry)

Most breeders chose to raise eggs and fry without the parents, either by moving the eggs or by moving the parents. If the water temperature is 25-26 degrees C, the eggs will normally hatch within four days. Corydoras elegans fry will instinctively seek shelter somewhere if when they live in their own aquarium and they can therefore be hard to spot at first. They may for instance be hiding among the gravel. After 48 hours, most of them will have consumed the yolk sac and you can start feeding liquid fry food. Remember, these fry are much smaller than most other Corydoras fry and liquid fry food is therefore better than microworms. When they are four days old they are normally big enough to eat microworms.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 15:50 Žena Linduš [166] Re: tillecek
dle strýčka gůgla to není vhodné krmit každý den a má to mít tuhou pokožku, takže bych se tomu radši vyhnula právě kvůli možnosti zadušení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 15:49 Muž vlacek [402] Re: tillecek
obecne jsou pro pancernicky mikry doporucovane, ale jestli je poter elegans tak znatelne mensi a muze mit jine naroky, to opravdu nevim. Kolik mm ten poter meri? Pandy jsou celkove tak 5mm dlouhe po vykuleni. Podle mne mikrami nic nezkazis, ale v zaloze bych byt tebou mel radeji treba ten sera micron nebo liqimin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 14:54 Muž tillecek [133] - SumciRe: Linduš
Jasný no, vyzkoušet můžu, ale kdyby někdo věděl, jestli jo, nebo ne, bylo by to lepčejší:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 14:42 Žena Linduš [166] Re: tillecek
vyzkoušej? hlavně, ať se ti nezadáví
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 14:39 Muž tillecek [133] - SumciRe: vlacek
OK, díky. Ale já pořád doufám, že se najde někdo, kdo mi odpoví přímo na to, jestli se dají nakrmit hned mikrama...:) To by bylo pro mě totiž nejschůdnější řešení. Žloutek znám, taky jsem to s ním kdysi zkoušel, ale radši bych neriskoval zákal vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 14:39 Žena Linduš [166]
kluci, děkuji. žloutek moc zkoušet nechci. donedávna jsem to dělala, jak píše semtex (na čemsi v akva), s micronem jsem vcelku spokojená, protogen (mám pocit, že z něj lezou ploštěnky) a teď zkouším kapku liqiminu. zatím to stačilo, sic rostly podle mě dost pomalu. zatím... :-D
trepka by víc odpovídala nárokům a potravním zvyklostem těhle rybiček. stojí to pár korun, trochu práce, proč to nevyzkoušet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 14:31 Muž vlacek [402] Re: tillecek
Mam zkusenost jen s odchovem c.panda, nicmene si myslim, ze i mensi poter nez pandi by mohl vyrust na totoznem - 2xdenne sera micron nebo stridat s tekutym od JBL(obsahuje artemku) plus doplneni skrabanym mrazenym - patentky a cyklop (seskrabuji nozem ze zmrzle kostky). Chvili jsem krmil i zivou artemkou, ale prisla mi velka pro cerstve nalihly poter pand. Neberte to jako nejaky recept, jen proste zpusob, ktery mi fungoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 13:47 R Muž romant [27987] Re: Semtex
Jasně, tuhle fintu taky znám, jenom jsem tou svojí odpovědí chtěl podpořit úsilí kolegyně "Linduš", která se o ten odchov snaží a to krmení žloutkem mě příjde jako okamžitý a dostupný řešení každýmu. Tu zvýšenou hygienu, při tomto způsobu krmení považuju za samozřejmý, ale jistě je dobrý to zopakovat, protože jak známo, opakování, matka moudrosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2011 13:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romant
Jen bych dodal, že je třeba se žloutkem hodně opatrně, rychle kazí vodu.

Já žloutkem nekrmím potěr nikdy, ani trepkou a to potěr Bojovnic, Halančíků nebo Oryziasu patří k nejmenším.
Mám na to drobnou fintu, třecí (v případě Bojovnic) nebo odchovná (Halančíci, Oryziasi) nádrž zařídím tak 14 dní předem s rostlinkama a částečně starší vodou. Rozplavaný potěr tak v prvních hodinách života má víc než dostatek potravy. Den po rozplavání zkusím krmit vylíhlou Artémkou. Pokud vidím, že jí potěr baští, tak artémkou krmim 2x deně.
Nedávno jsem v takové vytíračce nekrmil vůbec. Bylo tam jen 10 bojovniček. Rostli o něco pomaleji, ale bříška měli stále plný. Po asi 14-dnech když jsem viděl že to jde i takhle jsem je začal přikrmovat.

Tak se nebojte, že vám potěr bude hladovět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2011 11:52 R Muž romant [27987] Re: Linduš
Jako univerzální první krmení, který se dá použít u všech rybek je ten vařenej žloutek, kterej se jednuduše rozmělní mezi prsty a ta mlha, jak už psal "Moucha", se použije jako krmení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 11:37 Žena Linduš [166]
snažím se studovat, seč to jde. vypadá to lehce, realita je asi jiná. přinejhorším si aspoň plůdek něco nazobe, než to budu vylívat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 11:32 Žena bluedream [245] Re: Moucha
U mě to tak také dopadlo ano . Od pana Koblasy krmení beru a trepku jsem jednou testla, dorsigery se mi na ní krásně rozplavaly. Bohužel dlouho nevydržela, také jsem ji musela vylít :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 11:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Linduš
jen si nastuduj cim a jak ji krmit a dbej na cistotu, ja ji musel vylejt.... udelal se mi tam sejrajt a docela to smrdelo.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 10:52 Žena Linduš [166] Re: Moucha
děkujůůů. jestli se mi podaří vstát tak brzo, přiveze mi jí skoro před barák potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 08:28 Muž tillecek [133] - SumciRe: Moucha
A co si myslíte o těch mikrách? To by nezvládli? Nezkoušel to někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 08:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluedream
dokonce se da koupit i laboratorni kultura trepky velky ( www.koblasa.cz/… )

pripadne existuji tekuta krmiva, nebo zloutkova mlha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 08:18 Žena bluedream [245] Re: tillecek
Potěr je opravdu malinkatý. Chce to pro začátek vířníka, protogen, popř. nějaké prachové krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:17 Muž tillecek [133] - Sumci – Corydoras elegans
Hoj. Máte někdo zkušenost s odchovem C. elegans? Co jsem se tak dočetl, tak je problém, že je potěr po rozplavání dosti prťavý. Myslíte, že by byl schopný slupnout hned mikry? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 09:30 Muž fido16 [631] Re: sajfrdík
Dobré vědět. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 23:10 Muž sajfrdík [14]
nemůžou... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 14:04 Muž fido16 [631]
Cauky myslite si ze se muzou pancernicci zkrizit? Mam jich 6´=3 druhy viz profil

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 20:03 Muž Landvir [57]
Nemej strach, jak uz tu bylo řečeno, pokud bude mít něco k snědku tak to zvládne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 16:42 Muž Misho258 [10]
tak tento mal len zopar mm a vydel som len jedneho a teraz om si nevsimol ziadneho :( mam tam prisavniky a neonky dufam ze vydrzi :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 15:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Misho258
Pokud už má nějaký ten centimetr, tak to je šance hodně velká. Loni na podzim jsme zažili stejnou událost. V nádrži byli jak tyhle Thoracaty tak i několik bojovnic. Prcka jsme viděli až když měl asi 2,5 cm a teď už ma tak o 3 cm víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 14:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Misho258
Záleží, jak je akvárko zarostlé a jak se dostane k nějaké potravě, ale šanci má, jsou to bojovníci ;-)
U mne dokonce odrostlo několik prcků ve společnosti mřenek, peřovců a podobných nenažraných potvor. Neočekávej ale žádné velké přírůstky ve společenském akvárku... Jen sem tam kousek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 07:54 Muž Misho258 [10] – Prežitie Panciernička Škvrnitého
dnes rano som si vsimol jedneho maleho panciernicka neviem ani kedy sa to stalo, prezije ked mam v akvariu prisavnika sietkovaneho ??? a aky pocet sa vedsinou narodi ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 13:43 Turista Re: Deathbull
šak ano,já mám pancéřníčky pandy a pancéřníčky zelené a ti čtyři všude plavou spolu...nuž jsou to hejnové rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 22:27 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: vlacek
U mě pandy tvoří hejno s jakýmkoli pancíkem, i např. s Brochis splendens...a to je sakra jiná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 08:48 HaDaS Re: vlacek
vlacek napsal: ... Kdyby jste nakonec nahodou nejake pandy navic potreboval, budu mit za drobny peniz asi jeste 7ks k dispozici, ale jsou jeste pomerne male, takze by se vam do treni ted nehodily.
Pandy budu určitě shánět, protože i kdyby se mi nakrásně vytřely ve společenském akva, nemám je kam dát. V odchovničce teď mám rájovce a další akva mi bude nyní sloužit jako přechodný domov pro osazenstvo Kamenolomu, který budu předělávat.
Jak jsou pancíci velcí (staří)? Chtěl jsem jich ještě 6, ale klidně bych si vzal všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 08:31 Muž vlacek [402] Re: xx
xx poskytl presne ten odkaz, ktery jsem mel na mysli :-) Jinak ohledne panciku pripadne otiku cerpam vedomosti hlavne na www.planetcatfish.com
Kdyby jste nakonec nahodou nejake pandy navic potreboval, budu mit za drobny peniz asi jeste 7ks k dispozici, ale jsou jeste pomerne male, takze by se vam do treni ted nehodily.

Edit: jen pro doplneni, zive nitenky, to je ten spravny stimul :-) Jste-li navic z Prahy 4, tak jste blizko zdroje zivych nitenek, v Nuslich je maji prakticky porad, plus patentky a komari larvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2011 19:58 xx Re: HaDaS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 19:55 HaDaS Re: vlacek, PaDa
Děkuji Vám oběma za odpovědi. Jak čtu, oba jste se prakticky shodli. Co více si přát. Vyčerpávající. Moc jste mi pomohli.palec
Ptal jsem se hlavně kvůli tomu, že chci více pancíků. Kdyby se mi podařilo je rozmnožit, nemusel bych je kupovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2011 18:56 Muž vlacek [402] Re: HaDaS
Kdy treni - Zalezi, jestli samice hleda misto pro prilepeni jiker (treba na steny akva, nebo jakoby cisti listy), pak by se meli vytrit brzy. Pokud se samec jen snazi a samice na nej nereaguje, nemusi ke treni dojit. Ke treni dojde nejspise vecer a bude probihat pres noc. Pandy moc nepotrebuji stimul ve forme ochlazeni nebo vymeny vody.
Sance prezit - opravdu mala primo v nadrzi, ostatni osazenstvo je nenecha doplavat na hladinu pro vzduch... Chcete-li nejake mlade, seberte jikry do nejake odchovny, staci 10l.
Mezidruhove se dokazi krizit, ale jen nektere pribuzne druhy (na nejakych ceskych strankach jsem videl seznam moznych krizeni, jen si ted vzpomenout...).
Vetsinou netvori hejna s jinym druhem.
Premistenim do jine nadrze by nemel byt proces treni prerusen, pokud budou mit vhodne podminky.

At se podari!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2011 17:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: HaDaS
HaDaS napsal: Mají nějaké období pro tření (nemyslím období dešťů) - večer, ráno atd.?
Tření může povzbudit výměna části vody, časové období je jim celkem jedno.
Když je dám do jiného akva, nenaruším jim tento rituál?
Naopak, můžeš ho vyvolat, pokud bude vhodně zařízené.
Mají potencionální mladí šanci přežít v mém akva (viz prezenčka)?
Šance je opravdu minimální.
Dokáží se panceřníčci množit mezidruhově?
Ne.
Tvoří různé druhy pancéřníčků jedno hejno, nebo se navzájem separují?
Mám 5 druhů společně, někdy jsou dohromady, ale většinou ve skupinkách podle druhů.

Jinak o pandíkovi je pěkný popis zde:
www.akvarista.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani-odchov?od=951