Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 20:15 Muž TRULY [164] Re: DavFM
Fotka k příspěvku tak samicka si nasla miesto na velkom liste tesne pod hladinou.
Zaujima ma ci filter ktory fuka voda rovno na ijry im nemoze paradoxne nejako ublizit.
A ci tie dve bieke ijry su plesnive akevo je to vyvoj.
Vcera tam boli 3 dneska ich pribudlo :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 15:17 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
zkus to a uvidíš sám, kdy se jim chce a kdy ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 12:35 Muž TRULY [164] Re: DavFM
každý týžden sa ti treli? tak ale asi hejno ale nie jedna samička nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 09:07 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Těžko říct jak často, já pokud jsem chtěl ať se vytrou, tak jsem při pravidelné týdenní výměně vody dál studenou a většinou na to vlitli.Nekdy stačilo nechat přez noc otevřené okno. Mám teda jiné panciky než ty, ale řekl bych,ze to bude stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 07:51 JoKa Re: TRULY
Na předávání jsou tuholiste lepší, ale moji pancéřáci mají egerii prostě radši... Nejde je moc naučit, aby se vytirali tam, co chceš ty... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 21:53 Muž TRULY [164] Re: Urtman Re:DavFM
Tak vravis ze egeria je vhodna? Niesulepsie sirokoliste?
DavFM vies mi orientacne povedat ako casto sa vytrie samicka? odhadom ovšem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2016 07:16 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Nekdy se mi trou 2 dny po sobě, ale nejsem schopen rict, jestli je to jedna a ta sama samice. Navic mam jine panciky nez ty, oni ti zeleni se mnozi asi nejvic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 20:09 Muž TRULY [164] Re: DavFM
Tak bude to ten zelený maš pravdu.
Teplota je teraz nižšia ako si vravel okolo 23 takže asi to bude tym, pomaly začnem topiť.
No našiel som včera len 3 kusy aj tie v noci zožralo niečo takže tak a dneska už nejako nevidim aktivitu taku ako včrea aj ked ešte sa snaži.
Chcem sa spýtať či sa môže vytierať napr. aj 2,3,4 dni alebo spraví znášku len jeden den a hotovo.
Jasne študujem čítam atd,, zatial len take medziotázky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 08:53 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Podle fotek tvého akva bych řekl, ze mas p.zelené. Ti se ti budou třít furt, pokud je budeš dobře krmit. Stačí jim ochladit vodu o 2-3°C a oni se vytřou. Jikry sesbírej, ja odstřihuju listy a to co je na skle opatrně přilepím na prst. Další postup už si nastuduj, je tady toho dost, čajové sítko na hladině je pro tvůj případ asi to nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 07:54 Muž TRULY [164] Re: Urtman
jasne chapem vdaka. Skoda ze samicka zacala neskoro vecer. Unaveny po krstinach som siel o 10 spat a samoxrejme tie biedne 3 ikry co som nasiel su uz minulost. (slimak,tetra,mecovka,ancak) nieco z toho malo neskoru mini veceru. Prioravim asi dnes nejake dalsie male akva na tento ucel a hlavne si pozriem kolko samic a samcov vlastne mam v akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 22:49 JoKa Re: TRULY
Ideál je přelovit samici a více kluků, jak zaznělo, ale pokud si myslíš, že to nejde, tak přendat do čajového sítka a pod to dát vzduchovací kamínek...

Jikry jsou docela pevné, ale s ancákem se to nedá srovnat... Sesbírat se to dá, ze skla třeba kreditkou, nebo pinzetou, ale chce to cvik a ztráty budou. Pozor ale na to, že jak jednu poškodíš, náhodou si nevšimneš a přendáš, tak zplesnivý a riskuješ, že zplesnivý i ty zdravé, zcela určitě a rychleji, než bys čekal a proto to nedělám :-) ...

Značka ideál je kouknout po rostlinách, budou tam, neboj, kladou je v podstatě kamkoli je napadne a pak ten list utrhni, ustřihni a přendej to i s tím... (moji pancéřáci k tomutu účelu milují Egeria densa, nebo růžkatec - to přendáš a ani ta kytka nezačne hnít - jestli je nemáš, sežeň, stojí to za to... :-) )

Ještě doporučím aby při přendavání nepřišli do kontaktu se vzduchem (myslím ty jikry), prostě pořád potopené. A samozřejmě voda kam je přendáš musí mít stejný chemismus, ale to je ti asi jasné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 21:33 Muž TRULY [164] Re: DavFM
tak tie moje plavu asi 300km/h :-D
Hodil som im trochu zradla a samicu ten vyter prestal bavit. V jednej casti akva som este nasiel 2 znicene ikry ale ako vravim po hodeni potravy s pohybmi prestala.
Zaujima ma ci tie ikry lepia podobne silno ako ancistrus. Teda ak ich nasajem ci ich neznicim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 21:17 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
S velkou pravdepodobnosti samice nasaje samcovo mlíčí, uvnitř těla jsou jikry oplodněny a pak je samice někam přilepí. A tak pořád dokola. Z toho plyne, že musíš odlovit samici i samce, raději dva. Vzhledem k tomu, jak blbě se pancík loví, je jednodušší sesbírat jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 19:17 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Ahojte. Priniesol som si pred tyzdnom asi 9 kusov panviernickov klasickych.
Pozeram popri TV na akva a mal som aj pocit ci sa jedna samicka nechysta vytriet nakolko sa spodnym telom lepi ku sklu a na jednom mieste a robi kruhove pohyby okolo toho miesta. Pozeram akurat ze su tam ikry 3ks zatial.

Teplota vody: 23°C

Myslite ze su to ikry panciernicka?
Mam samicku prelovit do ineho akva nakolko mam v akva jednu velku mecovku?
Su tieto ikry uz oplodnene?

Zaujima ma ci samicka prioravuje ikry alebo ak su tieto ikry na skle tak sa uz oplodnili. A ci samica moze klast ikry na viac krat a ci vzdy samec lride oplkdnit tie vajicka alebo ich oplodni naraz.
Samicka uvolni ikry len ked je pri nej samec?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 00:20 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: macejko
A klidně jí můžeš pořídit i nějakou tu kamarádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 21:30 macejko Re: Kaira
aha, to mě nenapadlo, zkusím jí sehnat ještě aspoň jednoho samečka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 18:33 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: macejko
Nejspíš nebyly oplodněné. Pancéřníčci se nechovají v páru, ale ve skupinách. Jeden samec je prostě málo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 18:10 macejko – jikry panceřníčka
Ahoj, mám pár panceřníčků, pořád se mají k sobě a samice klade jikry, první várku sežraly ostatní rybky, při druhé jsem neměnila vodu a na jikrech se vytvořila bílá řasa, a třetí várku jiker jsem i s rostlinou přestěhovala do menšího akva, kde jsem spustila vodu z velkého a 1/4 čisté odstáté,už třetí den denně měním 1/4 za čistou odstátou a přesto se na jikrách zase vytvořila bílá řasa, předpokládám, že z jiker zas nic nebude. Filtr mám v malém akva vnitřní a je puštěný i bublátor a svítím nad ním kvůli kytce cca 8 hodin denně. Co dělám špatně, že se mi na jikrách vytvořila řasa? Za odpovědi děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 14:37 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Tak a všiml jsem si že se mi některé vajčka zaplísňují... To které se nezaplísní tak zase zmizí asi ho sežerou a to které má okolo sebe takové štětínky tak tam vydrží dlouho ale je furt bíle.. Takže asi chytlo plíseň. Asi si na to koupím ten přípravek. A odlovím je do te 12l nádržky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 13:57 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: dudak
Jak jsem psal tak tohle jsem si přečetl... :-D ale i tak děkuji za rady....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2016 12:59 Muž dudak [1885] Re: BuldozerGT86
větší výměna vody za o něco studenější většinou vyprovokuje tření, jestli už jsou na to dost staří, přijdou mi docela malí. Taky je dobré je před tím nějaký čas dobře živit. A pak včas posbírat jikry které najdeš, vylíhnout někde bokem, já jsem je ze začátku dával do čajového sítka které plavalo na hladině. Ideální je mít nádrž navíc a vytřít je tam a dospělé pak jen odlovit. Artémka není nutná, ale jde to s ní líp, rostou rychle, po tejdnu už vezmou i grindal. Přečti si tohle rybicky.net/clanky/1159- tam je to dobře popsané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 12:26 Muž PaYoch [134] Re: BuldozerGT86
Když to necháš přírodě, něco ti potěr nebo jikry na tuty sežere, pokud nebude mít nějakou schovku. Nechávám to přírodě pořád, a občas se podaří, že ze snůšky přežijou 2-3 kousky. palec Pokud budeš chtít množit, musí být jikry v jiné nádrži, Acriflavin proti zaplísnění a připravenou žábronožku na krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 12:13 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Pancerníček Leopardí
Fotka k příspěvku Už jsem si přečetl tolik že jsem se v tom ztratil :-D Našel jsem pár jiker na listech ale jsou jen bíle a zbytek mě sežerou endlerky. Přemýšlím jak je oddělím. Mám 16ks Leoprdu a furt lítaj po skupinkách sem tam prostě paráda pro oči potlesk Chtěl bych si je ještě rozmnožit. Takže snížím teplotu o 3stupně a co dál? Musím se bezpodmínečně o to starat dál? Nebo to mohu nechat na přírodě? Děkuji za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 11:01 Muž motýlek [275] Re: DavFM
také mi artemka vydrží plavat i deset hodin ... výjimečně to použiji, když musím na celý den odjet - ráno tam dám více a ještě večer plave - jen jsem si všiml, že musí být opravdu čerstvě nalíhnutá ... starší už po třech hodinách leží na dně - i když právě pancéřníčkům to je spíše ku prospěchu ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 08:47 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: dudak
Děkuji za vaše odpovědi a rady. Bohužel jsem si tyto rady byl nechtěně nucen ověřit praxí...
Musel jsem na 2 dny pryč, drahá polovička dala zbytek artemky a pak krmila už jen vaječným žloutkem (nejspíš asi i víc,ať se mají dobře). Poctivě měnila vodu, odsávala ze dna bordel. Za 2 dny jsem přijel domů,na dně chuchvalce (asi plíseň) a k tomu 8 mrtvolek. Tak jsem to celé vyčistil, hypermangan...
Od té doby každý den nechám nalíhnout trochu artemky, ta tam vydrží skoro 10 hodin aniž by začala plesnivět a je klídek.
Oni ti lemrouši to žerou nenápadně,ale mají z toho takové velké kulaté žluté břicha,takže jim to zjevně chutná.
Takže potvrzuji, BEZ ARTÉMKY TO NEJDE. Určitě tedy ne v elementce, možná v odchovničce jo, tam se ten velký objem vody nezkazí trochou plesnivého žrádla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.04.2016 21:42 Muž dudak [1885] Re: DavFM
dají se odkrmit i jiným krmením, ale nejde to tak rychle. Já jsem odchovával C. sterbai, kteří jsou o něco větší, první 3 týdny leží jen na zemi, skoro se ani nepohnou, jak popisuješ, ale oni si tu artemku když už spadne na zem najdou. Po těch 3 tejdnech začínají jevit zájem i o potravu ve sloupci, spolehlivě třeba poznají, že jsem do vody pustil artemku a začne takové to jejich klasické hemžení, když se shánějí po potravě. Kromě artemky jsem krmil hodně i mikrami, rozdrcenejma hikari tabletama pro pancíky, odskořápkovaná artemka, mražený cyklop a cca od 7-10 dne grindalem, ten se stává na nějakou dobu jejich hlavní potravou, a je vlastně v nádrži pořád, jen se doplňuje stále nový a prokládá se dalšími druhy krmiv pro zpestření. Jeho výhodou je, že vydrží ve vodě 1-2 dny a proto se potrava nerozkládá a nezatěžuje vodu. Drobné nitěnky by asi odvedly stejnou práci, ale těmi nekrmím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2016 19:07 Muž motýlek [275] Re: DavFM
já jsem P.pandy krmil zpočátku artemkou a asi od 14-ti dnů mikrami ... asi ve čtvrtém týdnu je tam nějaký problém (? nevím jaký, nejsem odborník) - musíš v tom období poctivě měnit vodu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 17:11 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: motýlek
Aha, to me nenapadlo. Kdyz se nad tim zamyslim, tak ty nauplie stejne do hodinky prestavaji plavat, ale dalsich 5 hodin se jeste mrskaji na dne, takze nehnijou a nekazi vodu.
Tak to budu lihnout dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2016 10:10 Žena Atika [134] Re: DavFM
Já tyhle prcky krmila po narození kapkovým JBL Nobil fluid a potom odskořápkovanou artemií , Sera micron, mikrami a mraženým vířníkem, pak postupně i další krmiva a odchovala jsem je taky. Artemka mi líhnout moc nešla, buď jsem měla blbou nebo jsem dřevák. Ale vyrostli taky a celkem rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2016 09:46 Muž motýlek [275] Re: DavFM
obecně je u choulostivých druhů artemka nejbezpečnější krmení - ze slané vody se nepřenese žádný cizopasník či choroba - a vo tom to je ;-) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 09:35 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Dobrý den, mám jednu otázečku.
Pancéřníček drobný nebo napský (to se teprve uvií,co přesně to je), vytřeli se, jikry sem sezbíral, vykulilo se to, teď to jsou 4 dny od vykulení. Nechal jsem vylíhnout artémku, ale vůbec mi není jasné proč. Proč to bez ní vůbec nejde jak se zde často uvádí? Jsou to takoví lemrouši, pořád na jednom místě, občas si trošičku zarejdí po dně, ale že by někde ve vodním sloupci lovili něco živého, tak to ani náhodou. Je mezi nimi i jeden o 4 dny starší, z dřívějšího výtěru, včera jsem ho objevil v komoře filtru(zjevně tam nestrádal,má cca 1 cm), ale ten taky nic neloví, jenom fakt vyjímečně pošmejdí po dně.
A teď ta otázka: je něco špatně u těch mých lenivců, nebo je to druhem a nebo to s tou artémkou není taková nutnost ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 07:53 R Muž romant [27987] Re: SPeeDHarT MARTIN
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 07:39 SPeeDHarT MARTIN – Pancéřníčci
V kolika stupní °(C) se rozmnožují .. Předem děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 20:37 olawson Re: dany
Mám pancéřníčky skvrnitý a rozmnožují se mi ve společenském akva úplně sami a bezproblémově. Začínal jsem s asi třemi kusy (všechno samičky), pak si dokoupil dva kvůli zvětšení hejna a byli to kluci... V drtivé většině se mi třou po nakrmení nitěnkami. Jak si u samiček všimnu větších bříšek a dám živou potravu, do pár dnů (nesleduji to) se začnou třít. Rybky nikam neodlovuji, nechávám je v akváriu (200l) s ostatními a pokud chci malé pancéřníčky, jen ostříhám listy, na kterých jikry jsou. Ty dám do obyčejné sklenice s vodou z akva a za pár dnů tam prckové jsou. Když se rozplavou, tak jim dám Vipagram baby od Sera a tak po 14 dnech je pustím do společného akva, nebo rozdám kamarádům.
Z dseti malých se mi vždy podaří tak tři uchovat:-)
Na závěr jen podotknu, že nejsem žádný chovatel, ale obyčejný akvarista, který má akvárko jen jako takovou radost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2016 20:12 R Muž afc1886 [14682] Re: Jakub34
Teda z té fotky vůbec nevím,co máš na mysli.Vidím tam mech,asi malého šnečka a vzadu kameny,které vypadají jako vajíčka od slepic.Dej lepší fotku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 19:59 Jakub34
Fotka k příspěvku Ahoj,mám v akvarku dva pancéřníčky zelené a mám pocit, že se "k sobě mají" a teď se mi tam objevilo toto. Prosím může mi někdo poradit??? Předem díky. Kuba.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 08:22 Sejkovo – moje video ze tření pancéřníčků zelených
www.youtube.com/… voda měněna obden. Teplota stálá 25 stupňů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 15:01 Žena Atika [134] Re: beeper
Takhle malý pancíky mám v původním akvárku v plastovém cedníku (kam dám jikry a vylíhnou se tam) - klidně i do 3 týdnů věku, líp se tam rozkrmí a jsou v původní vodě. Ta miska je celkem nanic. Když už tak aspoň akvárečko 30x20x20 a bublifuk a topení - teplota u těch prcků by měla být taky vyšší než 21, já mívám tak 25. Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2015 12:28 Muž dudak [1885] Re: Urtman
nepíše v akvu z prezentace ale viz prezentace a tam má fotky potěru v malých miskách - o akvárku píše, že tam beťák sežral všechny zbylé malé oka, podle mě tam ten potěr nemá. Ve 20 litrech si myslím, by 30 pancíků klidně do nějaké velikosti odchoval, ale dávat k nim starší oka, která jsou ještě i větší je dost nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 09:52 JoKa Re: dudak
A to si vyčetl kde? Píše, že to má v akvu z prezentace...
Do 20l by to šlo? Nemyslím si. Možná tak pět a mladé pravidelně odlovovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 08:48 Muž dudak [1885] Re: Urtman
20 litrů by možná i šlo, já jsem ale pochopil, že je má v té cca 1,5 litrové misce, aspoň podle fotek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 08:45 Muž dudak [1885] Re: beeper
Je to pro ně dost malé, lehce se ti tam změní hodnoty vody včetně teploty, která by mohla být o kousek výš, výměny nemusí stačit. Největší problém vidím v těch okách, sežerou jim všechnu potravu a dost znečišťují vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2015 08:32 JoKa Re: beeper
Voda a voda... 20 litrů ti deset oček zaprdí spolehlivě téměř okamžitě...
Buď větší akvo, nebo menší (jinou a čistotnější) osádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 07:39 beeper – Uhyn
Behem vcerejska cca 10 mrtvych pancernicku;( netusim proc, pritom stale vse stejne, krmiva stridam tri, denne odsavam dno a pridavam odstatou vodu cca 2/3 teplota pokojova 21C. Bydli s 10 malymi pavimi ockami. Viz prezentace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 00:44 Žena Atika [134] Re: dudak
Tak ať prckové dorostou :-) Mě se všichni pancíci taky vytírali ve společném a občas tam i něco dorostlo, když nějaká jikra zůstala přehlédnutá ostatníma rybkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 23:33 Muž dudak [1885] Re: Atika
Tak jsem o kousek úspěšnější než minule, kdy přežily jen 2 rybky - a pořád žijí. Z nových se rozplavalo tak 12 kousků - teda asi 60%, špatně se to počítá, jak na ně posvítím, začnou plavat rychle všema směrama. Ostatní zbělely těsně před vykulením nebo i po vykulení - už měly venku ocásky, takže v oplození to podle mě nebude.
Oproti munule jsem se nedotýkal jiker prsty, ale pinzetou nebo jsem stříhal listy a zvýšil jsem teplotu na 25,5°C umístil jsem jikry víc do proudu, aby měly větší přísun kyslíku.

Problém mám ale stále s rybami, které jsem dal do vytíračky, nechtějí se třít, přitom jsem si skoro na 100% jistý, že kdybych je přelovil zpátky a vyměnil vodu, tak se vytřou. Podle mě se necítí dobře v nádrži, která není zarostlá rostlinami, mám tam jen vytírací mop a hrozně se lekají. Takže je nejspíš přelovím zpět a malí pancéřníčci půjdou do vytíračky na odchov a další jikry budu hledat na rostlinách ve výkrmně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 19:48 Žena Atika [134] Re: dudak
Tak jak to dopadlo, vykulilo se něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2015 23:28 Muž dudak [1885]
Fotka k příspěvku tak dnes jsem odlovil 2 nejplnější samice a 3 samce do vytíračky a místo aby se začali třít tak se začali třít zbylé ryby ve vykrmovací nádrži. 2 hodiny jsem je sledoval, a když jsem uviděl, že lepí jikru, hned jsem ji sebral, jinak v té džungli nejdou najít, spoustu jsem jich nenašel, i když jsem viděl kam je lepí. Všechny jikry byly na rostlinách, většinou téměř u dna. Nejprve jsem listy stříhal, pak jsem použil jednu packu od pinzety, jikra se na ni většinou přilepila a přendal sem je bez doteku rukou. Umístil do sítka u výstupu z filtru a přidal eshu proti zaplísnění. Sebral jsem jich kolem 20 a budu čekat jestli se vylíhnou. Jestli to stále nepůjde, zkusím příště udělat něco s vodou. Jen mi vrtá hlavou, proč se pořád nechtějí třít v té vytíračce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 07:30 Žena Atika [134] Re: dudak
Vodu mám plzeňskou kohoutkovou, takže spíš tvrdší s PH kolem 7 (spíš nad). Většinou se mi třou po výměně, takže další výměna je cca za 10 dní a to už se tam mrskají spermie. Ale měním jen tak 1/4. Jikry sbírám buď nehtem (ze skla) nebo utrhnu kousek listu pokud je nalepí na listy. Většinou když se začnou třít, tak se třou opakovaně i několik týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 07:07 JoKa Re: dudak
Voda je samozřejmě lepší měkčí, ale pokud nemáš vyloženě tekutý šutr, tak by to nemuselo zásadně vadit. Dávej poměr klidně 1+3, právě kvůli oplození, sám to tak dělám... V tvém případě sázím na špatnou manipulaci. Zkus tu pinzetu, nebo ze skla jdou dobře podebrat třeba kreditkou...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani-odchov?od=201