Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2007 10:41 mečovka – ODCHOV PAN. ZELENÝCH
potřebuji poradit s odchovem pancéřníčků zelených . DNES se mi vytřeli mám cca 100-150 jiker ,které jsem přemístil do odchovného akvária a nevím co ted s tím . máte někdo zkušenosti s odchovy panceřníčků tak mi poradte ohledne krmení ,světla, teploty atd. díky za rady ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2007 13:02 Žena Lucíšek [2]
teplotu to chce snížit, taky jsem měla několik maličkých přírůstků, ale bohužel teď už nemám, i když nevím, čím to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2007 11:02 benny
no jeden samec je tam určitě ale ostatní asi budou samice. Problém je že do tak malýho akvárka bych další ryby už nerad dokupoval. Leda vyměnit ty co tam sou. Každopádně díky za rady. Něco na ně už vyzkoušim. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2007 10:05 Vip – ...
Jestli má samička plné bříško a nechce se ji do tření, vyměň část vody + pokles teploty o 2-3°. Někdy to pomůže, mě se třou nejčastěji právě po výměně vody.

Přikoupil bych alespoň dva další kusy.

Máš tam samce (měl by být znatelně menší než samička)? Podle posledního fota ("tady sme všichni"), se mi zdá, že to máš všechno samičky (zdají se mi všichni stejně velcí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2007 08:45 Anonym
Já myslím že benny nepotřebuje slyšet, že se paleáti snadno množí, ale rád by věděl důvodu, proč se ti jeho třít odmítají.

Chovné ryby musí být mladé, zdravé a samců by mělo být 2-krát víc než samic, ve vodě by neměla být žádná chemie.

Pár důvodů, proč se odmítají třít:

-jsou špatně a nebo málo krmení, samice se při nevhodném krmení nebudou zaplňovat jikrami
-byla na ně použita při léčbě nevhodná chemie (vyvolalo to sterilitu nebo poškození vnitřních orgánů)
-v akváriu není dost chovných ryb - alespoň 2 samice a 4 samci
-samice jsou staré (občas se v prodeji objeví výprodej starých chovných ryb, na chov se doporučuje kupovat jen mláďata)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2007 19:40 Žena Wampi [54]
Fotka k příspěvku tyhle pancíci jsou jednoduchý. Jde to samo. Foto 10 dní starý potěr
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2007 18:49 Žena petrys [107]
pokud mají dobré podmínky k chovu tak ani není potřeba krmit nítěnkami, když jsem měla tyhle pancíky, tak se mi bez jakéhokoliv snažení třeli pořád, sklo akva bylo věčně olepeno jikrami :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2007 16:52 Muž A2C [25] - Sumci
a ďalšia vec do nezariadenej nádrže nie daj tam niake umelé rastliny žiadne dno poriadne okysličovať a hned po vytrení odloviť mne totiž tie potvory sa vracali a požierali ikry a hlavne ich výdatne krmiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2007 16:05 Anonym
teplotu snížit, klidně o 5 st. dolů, jenže předtím musí být připravení ke tření - tj. měsíc se musí krmit nitěnkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2007 15:59 oldkiwinka
no já bych ráda rozmnožila corydoras paleatus. ale má se mít 2-3 samci na 1 samici,kuli velkemu poctu jiker,ma se vymenit asi 1/3 vody aby se to treni podporilo a dal uz sem se taky vic nedozvedela
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2007 15:57 benny – množení pancéřníků
zdar, chovám corydoras aeneus a chtěl bych je taky rozmnožit. Sice všude čtu, že se množej vpodstatě sami od sebe a bez problémů. Moji sou ale líný a moc se jim nechce. :-( Většinou se uvádí, že se má teplota ke tření zvýšit, ale našel sem taky názor, že se má snížit. Prý se třou zjara kdy se dostane do řek ledová voda z hor a teplota klesne. Takže zvýšit nebo snížit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2007 14:25 Žena Wampi [54]
Fotka k příspěvku Nejsnáze to jde např. s Corydoras aeneus, toto je asi 10 denní potěr.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2007 14:12 Anonym
Panciernici sa môžu krížiť aj medzi sebou, teda niektoré druhy. petrys má pravdu, že sú to hejnovité ryby takže boli by dobre aspoň 4-5 ks. a ináč ak nemáš nejaké chovateľské zamery tak sa s tými ikrami netráp.
Je potrebné samostané akvárko 20-30l voda od studená okolo 18 vtedy sa vytierajú väčšinou ak je to zámerný výter.po trení treba zvýšiť teplotu a bla bla bla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2007 09:30 hilsner urquell
Ono taky asi záleží na tom, jakej je to druh. Mě se třeba vylíhli pancéřníčci skvrnití bez topení. Doporučoval bych každopádně akvárko bez štěrku na dně, jednak ty mláďata nepřehlídneš a jednak se bude líp udržovat čistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2007 15:57 Žena petrys [107]
ahoj, některé druhy pancíků se mohou křížit, samice jsou větší a zavalitější, jikry kladou poměrně často, mají-li se dobře, ale dva pancíci to je málo, bude jim smutno, plavou rádi ve více kusech, tak 4 a více, mě jikry vždy zplesnivěli, ale chceš-li je odchovat, opatrně je odřízni žiletkou od skla a přendej do jiného, vytápěného akva, nebo je zkus nechat v akva, ale pokus se je nějak oddělit od ostatních ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2007 18:13 bazuka – panceřníček
máme pancéřníčka asi dva měsíce a včera jsme přišli domů a na skle byly nějaké vajíčka či jikry....koukali jsme na to všichni,nevěděli jsme,čí to je.....až najednou začal pancéřníček bláznit,lítal po akva jako šílený a pak začal jezdit po skle a klást jikry....tudíž jsme zjistili,že to není on ale ona......nevím,jestli z toho něco bude.....nedávno jsme koupili ještě jednoho pancéřníčka,ale je menší-zhruba 3-4cm -může on být příčinou kladení jiker u té samice?....a navíc je to jiný druh.....díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2007 10:57 bazuka
máme pancéřníčka asi dva měsíce a včera jsme přišli domů a na skle byly nějaké vajíčka či jikry....koukali jsme na to všichni,nevěděli jsme,čí to je.....až najednou začal pancéřníček bláznit,lítal po akva jako šílený a pak začal jezdit po skle a klást jikry....tudíž jsme zjistili,že to není on ale ona......nevím,jestli z toho něco bude.....nedávno jsme koupili ještě jednoho pancéřníčka,ale je menší-zhruba 4cm-může on být příčinou kladení jiker u té samice?....a navíc je to jiný druh.....díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2007 17:37 Muž Kurhell [7]
Tak se mi v pondělí vytřeli 2samci a jedna samice. Některé jikry se maj k světu a už se těší na svět. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2007 09:09 Leknínka
Mimochodem dobrý článek o corydasech je na :http://mujweb.cz/www/ospage/corydorasinfo.htm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2007 09:07 leknínka
Mě se vytřeli po snížení teploty, previdelné výměně vody a přidáním dalšího druhu panceřníčka. potlesk
Mám Pancéřníčky zelené.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2007 21:55 Marius
Neviem či Ti už nepíšem neskoro, no skúsim Ti poradiť niečo k tým ikrám. Tie plesnivé bezpečne rozoznáš. Sú biele a keď ich chceš odsať tak sa začínajú rozpadať. Neboj sa nespletieš si to. Odsávaj ich pipetou, ja ju nemám, no robím to obyčajnou injekčnou striekačkou. Ide to v pohode. A ešte niečo. Ak chcete množiť ryby, treba zakúpiť tak 20 - 30 kusov rýb a tie doslova rozmaznávať. Myslím žrádlom a kvalitou vody. To znamená živá nitenka tak často ako to len ide a patentka, moina či cyklop a kvalitné granule. Ja používam SAK ENERGY. Robia ich u Vás na Čechách, sú fakt dobré a používajú ich aj väčší chovatelia ako ja. A chvália ich. Skúste ich, myslím, že majú zmysel...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2007 14:08 leknínka
Nejednoduší je snížit teplotu , tak kolem 24 stupňů.Mě se teď vytřeli aniž bych chtěla,tak se pokouším je odchovat.Všude co jsem si o to četla, opravdu doporučují pro rozmnožení snížit teplotu a pokud máš jen dva přidej ještě alespoň jednho....... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2007 10:36 Muž Kurhell [7]
Já shci taky aby se mi vytřeli. :-( Ale první jich chci teda asi 20 dokoupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2007 09:20 Honzza
Dík moc. Eště bych potřeboval vědět, jak poznám plesnivý jikry. Zatím mám některý hnědý a některý světlejší, skoro bezbarvý. Dneska je to třetí den od vytření. Takže nejsou některý z nich špatný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2007 22:39 marius
Akurát mám nejaký výter corydoras paleatus. Nič moc tak zhruba 220 ks. Rybky už majú 2 cm. Skúsim Ti trocha poradiť, ak o to stojíš. Ja na vytieranie pripravím akva asi tak 30 l a nedám tam pár, ale všetkých mojich 12 kusov. Mám síce 8 samic a len 4 samce. Najlepšie je, ak je samcov viacej, tak 2 kusy na jednu samicu. Na výter ich podurí čerstá a studená voda, teplá tak 21 stupňov. Najlepšie je ich predtým držať povedzme pri teplote 25 - 26 stupňov. Je to ryba ktorá sa vytiera paradoxne v studenšej vode ako je chovaná. Aj keď mne sa vytreli pri 29 stuňoch. No je to asi rarita, lebo jeden chlapík od nás ich množí vo veľkých množstvách a vždy to ide v studenej vode. Staré si ikry moc nevšímajú. Raz som urobil pokus či ikry zožerú a zožrali ich až po 4 dňoch. Čiže ak sa Ti vytrú na druhý deň ich odlov. Daj tam dačo proti plesni, ja dávam pár kvapikek trypaflawinu, asi tak aby voda slabo zožltla. Plesnivé ikry osávam pipetou, lebo od nich splesnejú aj ostatné. Po rozplávaní dávam potetu vyliahnutú artémiu a mikry. No žrali mi aj žĺtko z vajca uvareného na tvrdo. No s tým kŕmiť opatrne lebo rýchlo skazí vodu. Filter, najlepšie malá špongia so slabým vzduchovaním je nutnosť. A ešte niečo najdôležitejšie na záver. Zhruba v treťom týždni im musíš znížiť vodný stĺpec na takách 8 - 10 cm, rybkám sa vytvára prídavné dýchanie a behajú sa na hladinu nadýchnuť. A ak by mali veľký vodný stĺpec tak uhynú. Potom im pomaly vodu dvíhaj. No hlavne pozoruj ako sa chovajú, lebo dýchanie sa im môže začať vytvárať aj skôr. Často odkaľuj a doplňuj vodu za odstátu. Ja to robím teraz pri 2 cm rybkách raz za 2 dni. Oni totiž strašne špinia vodu. A ešte niečo. Do trenia ich najlepšie dostaneš ak ich kŕmiš živou nitenkou. Snáď som ti poradil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2007 10:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – page
;-) kropenatej nebo skvrnitej nebo flekatej, taky se mi to někdy plete... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2007 10:25 Page
WOPS ajo :-D ted jsem si ten název přečetl pořádně. Omlouvám se :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2007 10:16 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – mrňavci
Podívej se na www.catfish.cz/… , to jsou nejlepší české stránky o sumcích. Na odkazu dole je popsaná péče o potěr c. paleatus.

Jinak autorka stránek doporučuje v případě vytření v hlavní nádrži jikry sundat opatrně žiletkou a dát do menšího akvária se stejnými parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2007 10:11 Honzza
no a ten zbytek platí nebo ne? Je vzduchování nutný? Mají bejt na světle nebo spíš v šeru? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2007 10:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – záměna
Page zaměnil pancéřníčka skvrnitého (corydoras paleatum) za pancéřníčka kropenatého (Hoplosternum thoracatum)... ;-)
U kropenatého je to tak, jak píše, malí pancéřníčci se vytírají jako ti tvoji ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2007 09:45 Honzza
Pěnový hnízdo? Nepleteš si to s ňákým čichavcem? :-D Měl jsem ty jikry nalepený na skle ve skupinkách asi po třech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2007 09:38 Page
Vytírají se v páru. Samec staví na hladině pěnové hnízdo. Jikry je nejlepší nechat jeden den se samcem, pokud se je nesnaží pojídat. Pokud se hnízdo, třeba pomocí hlubokého talíře nebo mělké misky, přesune do náhradní nádrže, tak by se měla použít voda z původního akvária a o stejné teplotě. V závislosti na teplotě se plůdek vylíhne za 4 až 6 dnů. Jako první krmení se dají použít nauplie žábronožek (Artemia) nebo buchanky, klidně i mražené. Po vykulení mláďat se každý den musí vyměnit část vody, minimálně třetina a nahradit čistou odstátou vodu o stejné teplotě. Mladé jsou citlivé na znečištěnou vodu. Vzduchování by mělo být co nejjemnější. Pozor na silný filtr, který by je nasál a zabil, bezpečně se dá použít třeba klasický starý molitanový filtr poháněný slabším kompresorkem. Později se dají krmit i nasekanými a pak několikrát propranými nitěnkami a třeba rozdrobeným kvalitním vločkovým krmivem. Až 3 cm velké rybky jsou schopny pojídat nasekané patentky.

Copy from www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2007 09:31 Honzza – Pancéřníček skvrnitý
Ahoj,
tak se mi včera vytřeli pancéřníčci. Nebyl jsem zrovna doma, ale když jsem přišel, sesbíral jsem ze skla kolem patnácti jiker. Moji pancéřníčci jsou dost malí, největší samice má teprve asi 4,5 cm a ostatní maj tak lehce nad 3 cm. Je možný, že těch jiker bylo od začátku málo, nebo některý sežrali? V akvárku mám kromě nich už jen dva pancéřníčky obloukopruhý, ale ti jsou dost leniví, takže se spíš vytřeli skvrnitci :-D
Některý jikry jsou tmavší než ostatní, mají takovou tmavě žlutou barvu, je to normální, nebo jsou zkažený? A taky bych se rád zeptal, jak se nejlíp postarat o jikry a potěr.
Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 20:35 Lucky
Taky se to dá udělat naopak,vyměnit jim třetinu i polovinu vody za čerstvou chladnější vodu.Často se vytírají při poklesu tlaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 18:36 Muž Onďa [32] – tření
V knize jsem četl,že se třou po zvýšení teploty,nebo po výměně asi třetiny vody za čerstvou odstátou. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 18:04 Ála
A nevíte někdo náhodou jestli se jim v tom množení dá nějak pomoct???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2007 11:37 Xantis – množení
pancéřníček skvrnitý a pancéřníček panda ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2007 22:36 Lucky
Tak asi C.paleatus a C.schulzei.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2007 22:33 Poppy – Pancéřníčci
Ahoj,prosím Vás jaký druh pancéřníčků je jensnadněji "množitelný" ???Děkuji moc moc moc. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2007 00:00 stepka
Potřebujou nějakou zvláštní péči, nebo to zvládnou sami, když je nic nesežere....:-)
Normalně krmim tabletama a chutná jim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 20:25 Muž Malapa [494] - Afrika
No to bude potěr pancéřníčků. Na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 19:43 Stepka – Vodní blecha?
Ahoj lidičky. Jsem docela začátečník ale teď mi nakladl vajíčka pancéřníček ( albín se spářil se skvrnitým). Zároveň se v akvárku objevili takoví hodně miniaturní tvorečkové...vypadají jako blecha nebo třeba veš. Jsou zalezlí v molitanovém filtru nebo mezi kaminky. Nevíte někdo prosím, co by to mohlo být. Má to něco společnýho s těma vajíčkama...ty by se měli ale líhnout až tak po pěti dnech ne? Jak vypadaj když se vylíhnou? Díky moc za radu a pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2007 12:35 Petra Vaňásková – Poděkování
Všem Vám srdečně děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2007 10:04 Žena petrys [107]
Ahoj, větší je samice a menší sameček, jestli máš nějakou odchovničku s filtrem a topítkem, tak je zkus přendat. Mě pancíci kladli jikry vždy na sklo, takže by pak bylo lehké je odříznout žiletkou, pokud jsou na rostlince, tak nezbývá než přendat rostlinku, pokud je chceš odchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2007 09:07 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – pancik
no občas je dobrý se juknout do atlasu:) rybicky.net/atlasryb/pancernicek_z ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2007 08:59 Petra Vaňásková – Název rybky
Údajně to je Pancéřníček zelený (Corydoras aeneus), co jsem k těmto názvům viděla nějaké fotky, tak přesně to sedí. Jedna rybka je daleko větší a druhá rybka je daleko menší. Mají se silně k sobě. Ani nevím jak poznám samce a samičku. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2007 01:28 Havel-st – albín
Albín je barevná odchylka ve vybarvení nějaké ryby, takže by to chtělo spíš napsat, co je to za druh ryby, nebo sem vložit fotku. Některé rybky se postarají sami a u některých je to dost složité. Taky záleží, jaké jsou ty ostatní ryby, a jesli je dost rostlinek na ukrytí a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2007 00:59 Petra Vaňásková – ALBÍN
Dobrý den. Koupila jsem si páreček Albína, takového celého zlatého a ejhle po týdnu mám obsypanou rostlinku vajíčky. Mám tu rostlinku přendat do porodničky, nebo ty vajíčka musí prvně samec nějak oplodnit. Bojím se jen, aby vajíčka ostatní ryby neschlamstli. Pro některé nepříznivce, jsem prostě začátečnice v mladém věku, tak mne nezatracujte. Ostatním děkuji. potlesk ahoj rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 12:14 Muž Kurhell [7] – díky
díky ti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2007 18:47 Dussy – ....
www.catfish.cz
hledej a najdes

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [34] 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani-odchov?od=1651