Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:31 Jerrra – Re: pancéřníček
Díky a ještě se zeptám na velikost nádrže? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:27 Muž pancéřníček [168] – Re: Jerrra
Určitě 5 pancíků je optimální minimum ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:25 Jerrra – Kolik pancéřníčků?
Potřebovala bych radu, ráda bych si pořídila pancéřníčka pandu,ale jak jsem četla, je to hejnová rybka, kolik kusů minimálně bych tedy měla koupit? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 17:48 křupka – Re: Saryna
Nevyklubali sad protože je ty rodičové snědli no a nové zatím ještě nenakladli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 16:31 Žena Terry009 [0] – 5 nových pancéřníčků...
Fotka k příspěvku To já mam akvárko o objemu 125 l a chovám v něm 2 čichavce zlaté, 1 bojovnici pestrou, 10 neonek a dřív jsem měla 5 pancéřníčků skvrnitých... A rozmnožili se mi z pěti na deset. A to samovolně - nijak jsem jim nepomáhala (např. že bch dala ostatní ryby pryč), no a teď mám pět krásných ještě celkem malých pancéřníčků... Myslím, že když už se nějací vylíhnou, někde se určitě mezi rostlinkami schovají a přežijí tam... Tak hodně štěstí!!! palec ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 16:23 Muž Honzin1 [7]
Pozor mě je žrali sami pancéřníčci.Jako rodiče..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 14:07 Saryna – Re: křupka
ahoj mam podobny problem tak se chci zeptat jestli se ti nakonec vyklubali...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 13:27 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: křupka
No jestli jsou to už tři dny co tam jsou. Tak je to dle mého pokud se nemýlím 72h. Což už by se měli klubat ven. Takže zřejmě už se pomalu cpou na svět ;-) Nedělal bych si s tim zase takovou hlavu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 13:23 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
tak to nech a cekej za par dni se ti vyklube nerozplavany poter s vackem a za dalsich par dni se rozplave a porid si nejlepe nauplie (zabronozky,perloocka nebo jine)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 13:09 křupka – Re: RAP
Právě že nejsou,byly z dalšíme ale závojnatky ty jikry snědli tak jsem je oddělila a pancéřníčci mají svoje aqua 20l, ty vajíčka jsou pořád na skle ale jsou nějaké průhledné.Samička nakladla další.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 12:31 RAP – Re: křupka
Pancéřníčci jsou v akváriu s dalšíma rybama? Pokud ano, slouží jikry ke zpestření jídelníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 12:09 křupka – Pancéřníček a vajíčka
Prosím o radu.Samička pancéřníčka nakladla vajíčka na sklo akvária.První 3 dny byly vajíčka bílá a tet jsou průhledná a zdá se mi že pomalu mizí.Může mi někdo poradit čím to je?Vzduchování je zapnuté pořád,filtrace taky a teplota je kolem 24 stupnu.Děkuji moc za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 16:04 Muž pancéřníček [168] – Re: Labyrintka
Pokud chceme podpořit tření pancéřníčka Pandy,je dobré postupovat asi takhle.Odlovíme nejlépe samičku s jedním samečkem do vytírací nádržky,kde jim postupně zvýšíme teplotu na 26-29°C.Teplotu necháme po dobu jednoho,dvou dnů.Pak jim náhle snížíme teplotu na hodnotu na kterou byli zvyklí ve společenské nádrži.A teď to nejdůležitější:k vytření dochází do 2 až 3 týdnů po snížení teploty.Takže žádní rychlíci to nejsou :-) A nebo jednodušeji můžeme postupovat tak,že jim nejprve zvýšíme a pak snížíme teplotu rovnou ve společenské nádrži...a nebo jenom snížíme teplotu výměnou vody,což je nejméně účinný způsob jak urychlit tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 13:07 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Ale to by mohlo přeci snížit teplotu vody třeba i z 22 na 20.Nebude to na ně moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 12:23 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
Zkus nemenit vodu denne ale 1x za 3 dny a hod tam podle velikosti par kostek ledu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:48 Muž bolek [5]
Ja taky zkouším vytřít Pandy mam je dane v jiném akva už 14dní vodu měním 1/3denně a ještě taky nic tak trpělivě čekám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 15:55 GERRY
moje pancierníčky sa vytreli len nedávno a majuuu asi tak 3 cm takžeee hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 15:49 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Děkuji za odkaz,ale já se ptám jestli podle vyšich zkušeností:za jak dlouho jste měli vytřené pandky popřípadě jestli si myslíte,že týden už je moc a že to nemá cenu.Jaké By se tam měli dát pomůcky aby to vyšlo lépe.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 13:19 Žena bluedream [245] – Re: Labyrintka
rybicky.net/rady/pancernicci
Hezky popsané, jak se dají pancéřníčci odchovat. Zkoušela jsem to na skvrnitých a nebyl problém. Jen jsem nedávala tři, ale jen párek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 13:11 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Ahoj potřebovala bych poradit s pandy.Pokouším se je rozmnožit.Dala jsem je do 30 litrové nádrže,krmím je živými nítěnkami.PAndové jsou tam už týden ,ale stále se nic neděje.Podle mého se jedná o samici a samce ,protože jeden je podstatně měnší a není tak zavalitý.Krmím 2krát dennně a už mi nejedí (nehrnou se k tomu jako dřív).Myslíte ,že to má ještě cenu?Mám je tam nechat?V akvariu mám 22C.A měním 1/3 vody jednou za 3 dny.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 07:42 Muž motýlek [275] – Re: Kacoo
sytost barvy je obecně velmi nespolehlivý rozpoznávací znak i mezidruhově, natož mezi samičkou a samečkem ... na to bych fakt nevsázel ... mezi 30-ti mladými je každý co se týče sytosti a částečně i kresby trochu jiný ... a pohlaví jsou jen dvě :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 00:02 Muž pancéřníček [168] – Re: Kacoo
Co jsem si všiml,tak samečci mívají hřbetní ploutev delší a tím pádem i barevně výraznější.Takže ano,je to možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 15:30 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – pohlavi
Fotka k příspěvku Ahoj to ze se poznaji tak ze samička je o něco větší a plnější v bříšku vim,ale myslite ze je mozne aby samicka mel hrbetni ploutev mene zbarvenou viz foto ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 10:33 Petr
Nn, ty pandy nemám jen dvě, mám skupinku. :)
Je možné abych měl dva pancéřníčky skvrnité, jeden je hubenější a druhý tlustší, oba jsou stejně dlouzí, je možné aby se jednalo o samce a samici? Rozdíl v ploutvích nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 08:37 Marri – Re: Petr
Ty pandy máš jen dvě? Jikry je dobré odlovit, protože mě je ostatní rybky žraly pod rukama, jde o i prstem, protože lepí, tak to jde dobře odebrat, dala jsem ty jikry do sítka na čaj - plastové lehké - plave, tam se mi vyvynuli a vykulili, radši jsem je pak dala do jiné nádrže (jen s krevetkama, ty jim neublížily). Jinak podnícení k množení, jak píše marsz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 06:02 Muž motýlek [275] – Re: Petr
no ... to mi připadá hodně mladé ... ale musíš to prostě zkusit - nemáš co pokazit ... sleduj, jestli se k sobě rybky chovají tak, že by to mohly být samečci a samička ... a i ve společenské nádrži se občas objeví (zejména po výměně vody) nějaká jikra - ty jikry jsou opravdu velké - nepřehlédnutelné ... a postupně tmavnou až do hnědé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 22:49 marsz
Spousta kvalitního krmení a chladnější voda je rozdovádí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 21:55 Petr
Fotka k příspěvku Nebo obecně jak nutíte své pancéřníčky ke tření?
Myslíte si, že ty dvě pandy na obrázku jsou pohlavně dospělé?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 23:05 marsz
Jak píše motýlek. Nic zvláštního bych v tom nehledal. Jako další pancéřníčci. Jsou jen menší a tedy míň jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:17 Petr
Prosím poraďte mi nebo pošlete nějaký odkaz prosím ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 11:07 Muž motýlek [275] – vlastní zkušenost
udělal jsem pro 6 pancéřníčků panda 15-ti litrovou nádrž, do níž jsem vložil jen kousek plovoucí ricii, aby se tolik neplašili, a "drátěnku", do níž kladli jikry ... vodu jsem použil polotvrdou (vodovodní), den starou a druhý den jsem ještě z mrazničky přihodil pár kostek ledu ... vylíhlo se asi 35 kousků, odchoval jsem nakonec 26 ... problém nastal někdy po dvou týdnech, jak se lze dočíst ve starší literatuře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 10:18 Petr – Rozmnožení Pandy
Mohl by tu někdo poslat nějaký odkaz nebo tip jak přinutit pancéřníčky pandy ke tření.
Prosím i o rady jak jim připravit prostředí, vodu, atd. Celkově o vše kolem množení Pand :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 22:03 Muž master009 [0]
Jedná se o P. Skvrnitého. Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:53 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Semtex
Jasný to už naznačil i Arnošt,
já jen doplnil co fungovalo u mne ;-),
nakonec to tu nějak dohromady poskládáme.
Ještě by nebylo na škodu vědět o jaké pancéřníčky se nám tu vlastně jedná,
i když tak nějak předpokládám, že o zelené , nebo skvrnité .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2009 21:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: NASREDDIN
jěště by bylo dobré říct, psát, že by se tření mělo odehrát v nádrži tomu určené, tzv. vytíračce kde budou jen ti pancíci... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2009 21:48 Muž NASREDDIN [1383] – Re: master009
To se prosím dělá tak, že se mu vytvoří podmínky pro tření ;-).
Např. krmením živou potravou , výměnou vody za studenější .........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:19 Muž master009 [0]
Mohl bych se zeptat, jak se taková plánovaný výtěr dělá???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 20:31 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: master009
pokud chceš odchovat, tak zkus plánovaný výtěr v samostatné nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 19:31 Muž master009 [0] – Pancéřníček skvrnitý-tření
Zdravím. Už asi počtvrtý se mi vytřel Pancéřníček a pokazdé mi jeho jikry sežerou Black Molly. Chtěl bych se zeptat, jak se pozná, že se bude třít?? Většinou když se mi třel byl aktivní. Aktivní je ale někdy jen tak a nic se pak neděje. Nechtěl bych ho nějak trápit přendaváním do jiného akva. Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 17:22 Muž NASREDDIN [1383]
losos napsal: (mě se třou samie i bez samce) :) X-)
Tak bude asi vrchol emancipace :-D
A nebo v což pevně doufám, nerozeznáte samce od samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 17:18 Muž NASREDDIN [1383] – Re: datura
Teplota pro odchov 24 stupňů, bude platná určitě i dnes.
A teplotu pro tření tam náhodou neuvádí? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 17:17 losos
Mě se páncníci třou pravidelně při 23°C. Obden je krmim hovězím srdcem a a tabletkami od dajana pet. Když už je samička hodně tlustá na prasknutí tak tak vyčisti filtr a zkal jim vodu ja to tak dělam a většinou ráno mam všude po akvárku jikry od jedný samice jich mívám tak 50-60. Zkusto ale neručim že se ti to stane taky. Když to chces nechat na nich tak je pravidelně krm a jednou se dočkáš.(mě se třou samie i bez samce) :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 16:35 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Martex42
ja si myslim ze sa vytre,mne sa vytreli panciernicky drobne v 22°C...... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 16:27 Žena datura [104]
v Zukalově akvaristice se uvádí teplota pro odchov 24°C, jenže to je kniha z roku 1979 a v té doby byly chované ryby fakt víc odolné, takže s ohledem na současný stav bych řekla, že bude potřebovat určitě pár stupňů nad pětadvacet a takhle se ti nevytře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 15:50 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Martex42
Já bych řekl, že se vytře a dost možná bude i rád, zejména kdyby byl předtím krmen patentkama a ke snížení teploty by došlo při výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 15:01 Bexi
myslím že v této době už jsou ryby choulostivější a že 20 C má v akváriu málokdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 14:56 Muž Martex42 [20] - Tetry – Vytře se pancéřníček skvrnitý při 20°C
Vytře se pancéřníček skvrnitý při teplotě 20°C. Jestli ne tak by mě jeste zajímalo jaká je ta ideální teplota? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 18:56 Muž NASREDDIN [1383] – Re: deltas
Jak už jsem psal, to ostatní jistě dohledáš.
Můžeš začít zde v atlase:

rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny



Nač někomu stále opisovat, co si může najít sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 18:37 deltas
Fotka k příspěvku tento to je
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 18:34 deltas
a jak to mají s těmi hřbetními pluutvička

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani-odchov?od=1201