Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za potěr?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Co je to za potěr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 09:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Jasně , takže - "měnit vodu " potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 09:52 R Muž romant [27983] Re: MonterMonty
Tak otázku změny pohlaví tady rozhodně otevírat nehodlám. ;-) Jenom si mysím, že malý paví oko se pozná a jestli to oka nejsou, tak potom já se svým názorem končím a přenechávám debatu dalším diskutujícím. :-)
Edit: A jikry to nebudou, to co vidíš u těch samic. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 09:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Gupky nikdy nepřišly do styku se samcem , v nádrži se s nimi krmilo , takže se tam házely jako max 10mm potěrové , samice jsou tam dvě , takže myslíš že je možné že jedna změnila pohlaví ? když na ně koukám , obě jsou zaplněné jikrami , gonopodia jsem si u ani jedné nevšiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 09:31 R Muž romant [27983] Re: zvedavka
Hele, budou to ty oka a ten preventin možná v tom má prsty, že samice vrhla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 05:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: zvedavka
zvedavka napsala: Objevili jsme v nádrži potěr. Netušíme, co by to mohlo být. Je to tak malinké, že fotku nepřiložím, muselo se to "rozplavat" dnes.
Přijdou indiáni k šamanovi a ptají se ho, jaká bude letos zima? Šaman odvětí, že ještě neví, ale ať štípou dříví. To se opakuje několik týdnů po sobě... Když napadne první sníh, šaman povídá, že mají na zimu dost dřeva, tak že může být jak chce. Co z toho vyplývá? Ve stejné době pátrali po zimě běloši. Jim meteorologové odpověděli zcela jednozančně. Zima bude krutá, indiáni pořád štípou dřevou...
A co z toho plyne od vás? Zase je na síti naprosto nesmyslná otázka...než klapnete do kláves a zmáčknete enter, zkuste trochu přemýšlet... nejste-li "inteligentní blondýna"... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 20:23 zvedavka – Záhadný potěr
Objevili jsme v nádrži potěr. Netušíme, co by to mohlo být. Je to tak malinké, že fotku nepřiložím, muselo se to "rozplavat" dnes.
Nádrž je 4. dnem v léčbě Preventinem.
Osazenstvo nádrže: Skaláry - je tam "činný" pár, ale žádných průvodních znaků jsme si nevšimli - to je nepravděpodobné. Jikry měly už mnohokrát a jejich chování známe. Tetry měděnné - kvůli nim probíhá léčba a nejsou právě v ideálním stavu. A jsou tam dvě samice gupky, které potkaly samce skutečně jen když byly potěrem...
Žádná z ryb si potěru nevšímá - nestarají se. Potěr plave pospolu při hladině.
(Připomíná mi to potěr gupek, ale v nádrži není a nikdy nebyl samec.)
V nádrži jsou ještě parmičky, ancistrusy, pancéřníčci - to ale nepřipadá v úvahu.
Měděnky? I když na tom nejsou dobře? ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 18:16 Lucík – Záhadný potěr

Dobrý den, mám malé akvárko s hlínou, které používám jako ozdravovnu pro akvarijní rostlinky. Jsou tam maximálně 4cm vody a žádná technika. Dnes jsem si všimla, že tam plavou dvě malé rybyčky, tak 5-7mm, jsou šedohnědé, štíhlé, víc se toho poznat nedá. Rostliny jsou ze dvou akvárek, v jednom je beťák a ve druhém tři zlaté rybky, ale žádná asi ještě není dospělá. Je to trochu záhada a nevím, co pro ně můžu udělat. Za jak dlouho může být poznat, co je to za druh?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 22:34 Žena baletka [624] Re: Semtex
OK. Prostě se asi uvidí, až vyrostou více. Jsem sama velice zvědavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 19:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: baletka
ta ploutev nemusí bát plně vyvynutá, i dospělích si jí málo kdo všimne.

Malá dánia mají vidět ty tmavé pruhy 2 a to opravdu tmavé, ne modré lesknoucí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 18:02 Žena baletka [624] Re: Semtex
Tak po bližším ohledání to tipuji znovu na dania. Hřbetní ploutev mají jednu, umístěnou blíže k ocasní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 16:14 Žena baletka [624] Re: Semtex
Ostřejší už nedokážu. I tahle byla víceméně náhoda. Podívám se na tu ploutev podrobněji naživo. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 14:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: baletka
Ta fotka není moc ostrá, ale zdá se mi, že tahle rybka má 2 hřbetní ploutve a to Dánia nemají. Zato Tetry vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 14:06 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Bude to červená neonka. Taky se mi třely nad ránem celkem často, ale pokud už se něco stihlo vykulit, stejně to požraly..tohle bude halt klika, stává se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 12:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: baletka
Už jsem odchoval několikrát Dánia a už v takové velikosti jsou hodně podobné dospělím.
Tohle tak nevypadá. Na aneonku bych jsi i vsadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 05:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Samotný odchov již tak složitý není...a stále platí - když Pán Bůh dopustí, i sekera spustí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 23:56 Žena baletka [624] Re: Demo (atlet)
Asi uvidíme, až to vyroste, ale neonky by mě překvapily ještě více. Pokud vím, není to s jejich odchovem tak jednoduché nebo ano? Ještě musím podotknout, že když jsem zhasla světlo, a pak znovu rozsvítila, vypadaly dost pruhovaně, opravdu jako dania. Ten jeden svítivý pruh vyleze až když jsou déle na světle. I když vím, jak vypadají spící neonky ve tmě... Fakt jsem zvědavá, co z toho vyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 23:03 Muž demoatlet [14] - Labyrintky
no rekl bych že by to mohla byt spise ta neonka, danio by nemelo takovy pruh a navic by nemelo pruh pres cele tělo, kor jenom jeden a takovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 22:32 Žena baletka [624] Re: Semtex
Velmi nepravděpodobné. Už jsme se s jedním kolegou usnesli, že to bude asi danio. Před asi třemi týdny se mi vytřely Ramirezy. Když se potěr vykulil, odlovila jsem všechny ryby, včetně danií (ty jako první), a když začal otec potěr požírat, dala jsem pryč i rodiče. Rybiček zůstalo malinko, asi šest, ale rostly a najednou.. přestaly vypadat jako Ramirezy. Že by se mi vytřely neonky, to vůbec nepředpokládám, na to nebyly v akva podmínky. Tak to skutečně vypadá na dania, což je pro mě trochu překvapení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 22:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: baletka
... že by Neonka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 21:49 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Dobrý večer, tipne si někdo, prosím, co je to za potěr? Fotka jediná, která se dá použít - má to velké neonově modré oči a pruh přes celé tělo. Délka rybky cca 8mm, možná i 1cm. Stará je cca 14 dní.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 12:45 Žena Leno [11] Re: LiborSprysl
Bude to ancík,přicucává se. Dám ho stranou a uvidím.dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 12:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Leno
Jak je libost, pokud pokus o odchov, pak stranou jsou-li k tomu podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 12:26 Žena Leno [11] Re: LiborSprysl
Nebo překvapení s jávskym mechem,nedávno jsem ho tam dala.co s tím?mám to nechat vedle,nebo šoupnout zpátky.je to moje první miminko ,jak se o to starat coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 12:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Leno
Nejspíš ty ancistrusi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 12:22 Žena Leno [11]
Mě se prvně něco vyklubalo,nevím co to je a co s tím mám dělat.před pár dněma jsem našla asi 3 vajíčka,takový bílý s bílou tečkou uprostřed a teď se hrabu v akva a na ručníku se mrská něco oranžovýho a strašně je to mrňavý. je to moje první cosi smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 18:23 R Muž romant [27983] Re: Fugee
Nelámej to přes koleno a drž se návodu s tím toxivecem. Pravidelně měň vodu a jistě se ty dusitany dostanou k nule. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 18:19 Fugee Re: romant
No je zarostlá asi ze 70% (v nádrži "Odchovna pro drobnoústky" mám starší fotky, můžete se podívat),
přidám ještě jednou toxivec, třeba to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 18:16 R Muž romant [27983] Re: Fugee
Tak už je torozhodně lepší než posledně, ale o normě(u NO2) se zatím mluvit nedá. To NO3 je za předpokladu, že tam jsou kytky v pohodě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 17:01 Fugee Re: Sid
Před chvílí jsem přidal toxivec, jdu to znovu změřit.
Tak jsem měřil znovu, NO2 mám 0,5mg/l a NO3 25mg/l. Už je to alespoň trochu v normě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 16:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Fugee
Nevěřím! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 16:07 Fugee Re: Sid
Testy od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 16:04 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Fugee
...Zkoušel jsem oboji, NO2 2mg/l, NO3 25mg/l...
Čím měříte? Taky nějaké papírky? :)
Při 2mg NO2/l byste tam ten potěr nevyfotil... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 15:54 Fugee Re: Semtex
Zkoušel jsem oboji, NO2 2mg/l, NO3 25mg/l.

Plovoucí rostliny mám asi po 2/3 hladiny (pistie), vodu měním asi 2 litry (rovnou z velkého akvária, kde už je rovnou odstátá)

Asi za hodinu pojedu koupit sera toxivec, snad trochu pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 14:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Fugee
100% to není žádná živorodka ani ancík. Jestli je to čichavec, nebo drobnoůstka z fotky asi nikdo nepozná.
Určitě jsi měřil NO2, nebylo to NO3? Častěji měn vodu a nasaď co nejvíc plovoucích rostlin. A co nejdřív začni krmit potěr. S vodou opatrně. Pomalu napouštět hadičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 13:50 Fugee Re: romant
Právě že nejspíš jo, proto jsem tam ještě žádné ryby nedával, ten potěr je tam omylem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 13:45 R Muž romant [27983] Re: Fugee
Tak pokud jsi to dobře měřil, tak to už je opravdu smrtelná dávka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 13:43 Fugee Re: NHKG
Paví očka to podle mě nebudou, protože potěr oček je větší. Čichavci se mi třeli už asi před týdnem, teď znovu, tak je možné, že jsou to oni. Drobnoústky svůj potěr požírají, ale i tak je nejspíš možné, že je ten potěr jejich. Jen nevím, jestli mi v té nádrži přežije, mám tam asi 2mg/l NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 13:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fugee
Nejspíš to budou Paví očka. Jsou živorodé a velmi snadno se množí. Teoreticky by to ještě mohly být malé drobnoústky. Malí krunýřovci vypadají jinak a tření čichavců a Cichlidek by jsi si určitě všimnul a navíc svůj potěr aktivně brání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 13:02 Fugee
Fotka k příspěvku Zdravím, včera jsem přelíval asi litr vody z akvária paradise (čichavci, drobnoústky, ancistrus, cichlidka papouščí), a z 54ka (paví očka) do akvária odchovna pro drobnoústky, a přendal jsem i pár plovoucích rostlin. Je možné, že bych s těmi rostlinami přesunul i rybí potěr? Má asi 1mm, stašně špatně se fotí.
A mimochodem, čichavci se mi nejspíš třou.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 16:06 Falcon Re: Semtex
tak to je jedna z věcí co nevím,ta voda stála 2 dny,ted tam jsou mrňata asi 24 hod... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 16:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Falcon
... není?
tak proč máš celé stěny plné bublinek?
... hmmm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 16:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Maza
mám ti dojem, že když jsem asi před 25 lety odcovával guppky, tak jsem červené neměl....

teď je všechno jiné, a pokud je červená forma, tak teoreticky by mohla mít nádech červené... ale je to jen dohad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 16:01 Falcon Re: Semtex
ta voda není čerstvá !
aha,ja myslel,že když rodí tak rodí! stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 15:59 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Já živorodky nedělám, jen z dřívějška. Ale nevybarvují se gupky až později?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 15:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Falcon
udělal jsi jednu zásadní chybu, tohle novorozeně jsi šoupl do úplně čerstvé vody...
... měl jsi raděli tam dát část z původní nádrže, a pak postupně dolít novou vodou....

na tom není nic divného, pokud je ve společenské nádrži, tak mladé nevysipe jak bombardér, ale postupně..... pokud má o ně strach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 15:59 Falcon Re: Semtex
asi to bude ta mečice potlesk ,jen mi je divne,že samice má stále skvrnu březosti hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 15:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Maza
.... i guppy jsou červené no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 15:54 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Falcon
Pak souhlas se Semtexem - mečovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 15:53 Falcon Re: Semtex
Mečovky,gupky,molly a neonky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 15:52 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Falcon
Stoprocentně něco do červena nebo oranžova ;-) Podle stavby těla to opravdu vypadá na něco živorodého.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6351x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2440-co-je-to-za-poter?od=51