Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za potěr?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co je to za potěr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2021 18:55 Muž RAP [1549] Re: Anezka
Kardinálky nebo razbory. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2021 13:49 Žena Anezka [1] – čí by mohl být?
Dobrý den,
dnes jsem na skle akva objevila prilepene nejake malicke breberky, pruhledne, cca 4mm na delku, videt jsou jen cerne oci a za nimi male pruhledne kolecko,pak jen ocasek.predpokladam, ze je to nerozplavany pludek? Ceho by to mohlo byt? Predpokladam, ze je ostatni ryby casem sezerou, ale aspon pro zajimavost...osadka akva v prezentaci by mela byt aktualni...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 20:41 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: KarásekLut
Ano podle úst to vypadá na živorodku,asi paví oko s defektem měchýře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 20:38 Muž KarásekLut [88] Re: jakaf
Tak mozny je vsechno ale podle polohy ust mel Anthrax pravdu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 20:30 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Krunýřovec ani omylem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 20:20 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: KarásekLut
Může mít vrozeně vadný plynový měchýř a dík tomu nemůže plavat jako jiné ryby.Mě třeba jedna samice black molly zas plave opačně - stále se drží u hladiny stylem ocas nahoru hlavu dolu od hladiny a má problém se jakoby potopit.Přitom žere,roste a už i porodila a mladý od ní jsou normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 20:18 Muž KarásekLut [88] Re: Anthrax
Ona cerna je ikdyz to na fotce moc nevypada. Tvoje argumenty sou logicke a zneji naprosto presne. Asi to bude opravdu zivorodka jak rikas ???? ale co me zarazilo je to ze se jen pohybuje po dne. Zkusim ji nekdy lepe vyfotit kdyz to pujde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2021 20:05 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Koukni na polohu úst, jasně směřují nahoru. Ani další věci nesedí na krunýřovce. To bude živorodka. :-) A že by ta ryba na obrázku byla černá se taky říct nedá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 20:03 Muž KarásekLut [88] Re: Anthrax
Tak bud je to uplne cerna zivorodka nebo krunyrovec. Nebo fakt nevim. Leda by se zkrizila zivorodka s krevetkou smich smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 20:01 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Krunýřovce tam teda nevidím. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2021 19:43 Muž KarásekLut [88]
Fotka k příspěvku Chci se zeptat. Je mozne ze je to maly krunyrovec (Otík)???
Diky za odpovedi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2021 14:18 Žena Icestar [594] Re: Pavla28
Nabízela jsem zde ve fóru, bohužel příspěvky starší 10 dní jsou mazané, takže to přesně nevím. Tipuju tak dva týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2021 14:11 Žena Pavla28 [210] Re: Icestar
může to být ta kardinálka, jak dlouho je to co si vytáhla ten růžkatec? v té době byl prcek ještě jikra, takže bych to tipla +- pár dní potom co jsi ho vytáhla z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2021 14:02 Žena Icestar [594] Re: Pavla28
Už jsem jí tam dala na špičku špendlíku Sera micron a jdu založit artemku.
Jak přibližně stará by ta rybka mohla být? V životě se mi nic nevytřelo, resp. párkrát ramirezky, ale nikdy z toho nic nebylo (sežrali rodiče nebo pancéřníčci tone ). Odhadem tak ty 3-4mm má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2021 13:56 Žena Pavla28 [210] Re: Icestar
podle pohybu to je rybka ano , koukni do článků na krmiva pro potěr, máš spoustu možnosti čím krmit a co to je poznáš až to vyroste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2021 13:55 Žena Icestar [594] Re: Yirka
To se hýbe a vypadá jinak. Tohle vypadá jak pidi endlerka
photos.app.goo.gl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2021 13:50 Muž Yirka [9118] Re: Icestar
A není to komáří larva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2021 13:37 Žena Icestar [594]
Před pár týdny jsem tu nabízela růžkatec, o který se nikdo nepřihlásil a zrovna jsem to šla vylít do záchoda... a ono tam něco plave coze Vypadá to jako potěr, ale čeho? Může to být kardinálka? Nic jiného mě moc nenapadá - galaxky mi pomřely, zůstaly dvě, ze dvou neonek mi taky zůstala jedna...
photos.app.goo.gl/…
Za případnou radu, jak se o to starat, budu ráda. Kéž by to neumřelo stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 10:42 Muž Zip [277] Re: LiborSprysl
Dobře, rozumím. Počkám, pokud "to" zvládne trochu vyrůst, díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 10:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zip
To byla narážka na to, že jste dal moc proměnných... :-) ... protože si myslím, že je "to" přilepené na skle, může to být klidně jak mechovka, tak cokoliv, co jste donesl z krámu... Prostě je tak nějak brzy z té fotky "to" identifikovat... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 09:08 Muž Zip [277] Re: LiborSprysl
Asi úplně nerozumím na co to byla narážka, ale to je jedno :)
Ve svém AQ jsem zatím žádný potěr neměl, toto je první rybí "miminko" a nevím čeho je ;-) tak mě to zajímalo...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 07:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zip
Viděl jste někdy více miminek než toto jedno??? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 19:07 Muž Zip [277] – Co je to za miminko?
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o konzultaci, co to asi může být za miminko, dnes jsem to našel v karanténní nádrži. Takže buď od parmičky mechové a nebo něco z prodejny s otíky :-) Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2017 10:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Mluvíme-li o pulchrech , ti nemají tak veliké a tmavé oči ... já bych hledal mezi aulonocarami ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2017 10:27 Žena drvi [2894] Re: Pepan
Tak vzhledem k tomu, že ta slečna to chová všechno v 9 litrech, tak snad doufejme, že tuhle rybku ta betta sežere dřív, než bude pozdě :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 10:26 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Mi to trošičku připomíná malého pestřence, ale to už je úvaha v oblasti fabulací. Možná by bylo zajímavé tu rybičku dát bokem a schválně počkat, co z toho vyleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 08:00 Muž LiborSprysl [9015]
No živorodky můžeme vyloučit spíš zcela jistě, jak už naznačil Pepan, vyloučit můžeme rovněž, parmičky, tetry, labyrintky, jiné sumce.. to už je sakra pár párů druhů... :-) A obloukem se vracíme k těm cichlidám... ... no a nakonec z toho třeba vyleze některá z malawských cichlid... třeba...? :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 07:53 JoKa Re: Pepan
A proto jsem naznačil, že nemá moc význam v této velikosti zkoumat, to může být fakt téměř cokoli a chtěl bych vidět frajera, který to s jistotou pozná... Pár druhů můžeme vyloučit, ale to je tak vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2017 07:18 Angus68 Re: Werónik
Možná by bylo dobře zajít do prodejny a podívat se s kým byli ti Pandíci v akváriu.Ale Cichlidka je možná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2017 07:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Mi se to na živorodku nezdá podle hlavy. Živorodky mají tlamku nasměřovanou nahoru pro sběr potravy z hladiny a ta rybička má zkosené čelo dolů. Navíc to pruhování v zadní části těla, čili buď by to musela být nějaká přírodní forma živorodky a nebo to je něco jiného. Může to být i malá cichlida.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 06:54 JoKa Re: Amatértom
Bude to nějaká živorodka. A jaká, je v tuhle chvíli naprosto jedno... Postup stejný, žádný... Maximálně to dát jiné rybě sežrat, pokud to nechci...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 22:44 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: JoKa
Mohla by to byt nejaka flekata mollyna treba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2017 22:40 JoKa Re: Driv3r
Nevím co, takhle to pozná málokdo, ale jedno vím jistě, pancík rozhodně ne... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 22:10 Muž Driv3r [236] Re: Werónik
Nedělej nic nejspíš to bude taky pancik.but to přežije a chytne se.v akva si něco najde.nebo bude potravou pro jiné rybi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 20:46 Werónik – Prosím pomoc
Fotka k příspěvku Zdravím, byly jsme dnes pro pancéřníčky pandy a do pytlíku s rybami se nám dostal černý pasažér. Bohužel nevíme co je zač, natož co dělat s tak malou rybou. Poradíte? :-O :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 11:42 Muž motýlek [275] Re: Turbínka
jj - červené oči - je to jasné ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2016 20:53 Žena Turbínka [2558] Re: lukalanka
Když vidím tvoji pezentaci a osádku, pak je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 20:27 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: lukalanka
Môže byť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 20:21 lukalanka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chci se zeptat co je to za rybku?Mohla by to byt mečovka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 20:36 Muž mamlon123 [8] Re: Ludja
Jo je, a o 5 komentů níž je o ni taky příspěvek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 19:11 Ludja Copak z toho vyroste? Rozuzlení :-D
Fotka k příspěvku Ahoj,
přikládám fotku rybek, co vyrostly z toho potěru (viz debata z 3.7. a 9.7.2015). Takže pravdu měli ti co říkali, že jsou to parmičky ano Je to parmička nádherná? Každopádně všem díky za pomoc. Rybkám se daří moc dobře a všech 13 pěkně roste. Vždycky když se někdo přiblíží k akvárku, úplně šílí a chtějí krmení :) Přidali jsme k nim ještě 13 terer žhavých (ale 4 mi z nějakého důvodu týden po přidání do akvárka lekly), a jelikož mi nebyla doporučena bojovnice, tak ještě párek čichavců. Když tak teď počítám centimetry, kolik budou mít dospělí, tak mám to akvárko (120 litrů) přerybněné, co?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 14:58 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Ludja
Mne to prijde, že je to nejaká mrenka( česky parmička), mladé niektorých druhou majú presne tú bodku a aj podoba tela by tam mohla byť, aspoň čo z tej fotky usudzujem a aké ryby som v akva mal a rozmnožil. Ono ak to narastie, zistíš :) Na živorodku sa mi to stavbou tela nezdá, očakávaj mrenku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 14:09 Muž havelto [0] Re: Ludja
Živorodka endlerova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 00:00 Ludja Re: radim
Fotka k příspěvku Ahoj,
ten puntík u ocasu mají všechny (-přikládám ještě pokus o lepší fotku). Poslední asi dva dny se mi zdá, že se původně úplně průhledné rybky zabarvují malinko do červena. Koukal jsem v obchodě, kde jsem rostlinky kupoval na rybky, a žádné neměli takhle u ocasu ten puntík. Trochu flekaté tam byli nějaké živorodky (a byly i zbarvené do červena), ale jejich jméno jsem úspěšně zapomněl hmm Příště až tam zajdu, tak budu pozornější!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 09:01 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Ludja
No parmičku bych tipoval taky. Jsem zvědavej. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 05:03 radim Re: Ludja
Nějaká parmička by to mohla být. Ten puntík při ocasu mají všechny rybky? Šel bych po původu rostlin a k rybě se určité dopracuješ ;) Jinak v tom nevím proč vidím malého kapra :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 03:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ludja
Danio to není a podle fotky to může být ledacos. Živorodka nějaká nejspíš... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2015 00:35 Ludja – Co z toho vyroste?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nepoznal byste někdo co je to za rybky? Založil jsem svoje první akvárko a hned asi 2 dny po zasazení rostlinek se mi tam objevil úplně mikroskopický potěr. Teď už je jim asi měsíc (měří cca 1 cm) a rád bych k nim už přidal nějaký další rybičky, co se k nim budou hodit. Už jsem z toho čekání, co z toho vyroste hrozně netrpělivej a kdo ví, jestli to i pak poznám. Mám akvárko 112 litrů a těch 8-9 minirybek se tam úplně ztratí. Myslel jsem, že začnu nějakýma neonkama s párkem bojovnic a doplním to něčím co se bude hodit, ale nakonec bylo rozhodnuto za mě. Každopádně po tom, co tihle vydrželi v nezajetým akvárku a pěkně mi rostou před očima, tak už se jich nebudu schopnej vzdát, ať z nich vyroste, co vyroste :-D Procházel jsem atlas ryb tady na stránkách, a tak bych to tipnul na Danio, nebo nějakou z x druhů Živorodek. Poznáte to z těch né moc kvalitních)fotek někdo? Díky moc za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 15:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: MonterMonty
Zatímco u mečovek se v samce přeměněná samice dovede "pochlapit" a oplodnit, u ok jsem to nikde nečetl. A ani ve svých nádržích jsem se s tím nesetkal. Ovšem k oplození malých samic ok dochází klidně již v tom zmíněném centimetru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 09:59 R Muž romant [27981] Re: MonterMonty
Tak upřímně, než používat preventin, tak rozhodně ano. :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6351x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2440