Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za potěr?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Co je to za potěr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 15:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Falcon
no z těch fotek jde maximálně poznat, že by to mohla být nějaká rybka, zdá se že do červena, oranžova.... nemáš náhodou mečovky?

Zkus jsem napsat co máš v tom akvárku, kde jsi to chytil za ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 15:44 Falcon – Rada
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradíte mi někdo co je na fotce za potěr?děkuji mnohokrát spim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 20:21 kreten Re: Kent
Zbytek sežrali, nebo je schovaný a vyplave, až bude větší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 20:13 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: voko
hej mam .. samicu a samca.. ale to bi ich bolo viec .. a nie jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 19:47 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: kent
podle mě mečovka - ty znaky jsou jasné - mládě světlého jedince nebo malá gupka s nějakým extrémem. Je to z tvého akvária ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 19:34 S Muž invalida [3881] Re: Kent
Tak to netuším ale anc to není asi....albín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 19:32 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku vytreli sa mi prisavniki .. cca 40 som ich permiestnil do odchovni .. teraz pozeram do velkeho akva .. a vidim tam toto coze pripada mi to ako prisavnik bez prisavky .. brat mi vravi ze sa mi vytrela mecunka .. no mecunka by mala biele potomstvo v takejto velkosti nie? pomozte .. premiestil osm to do odchovny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 08:56 Muž kortezhugo [983] Re: Romy
...troch srandy nezaskodi aj pobavit sa treba sem-tam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 08:36 jval Re: Romy
Tak už jsem přesvědčen, že jsou to dánia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 17:42 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kortezhugo
kortezhugo napsal:...anick to nebude - tehotnu samicu ancika zbadas hned podla oci...ci ma vypukle alebo nie... :-)
No nazdar,snad to nebudou číst začínající akvaristé... :-D
Jinak věřte Prikpovi,meTzovi,Sidovi... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 17:30 Muž kortezhugo [983] Re: jval
"Ancíci by to mohli taky být mám v akva 2 samice, tak jedině, že by byla těhule už při nákupu"
...anick to nebude - tehotnu samicu ancika zbadas hned podla oci...ci ma vypukle alebo nie... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2009 17:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Majky
Nejsou. :-) Jsou to dánia. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2009 10:08 Majky Re: jval
su to male gupky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 09:09 Muž Yirka [9126] Re: jval
Ancistrusi to být nemohou v žádném případě. jednak tedy nerodí živé rybky a dále pak se o jikry stará celou dobu sameček. A vzhledem k tomu že to není jen 2-3 dny, musel by sis toho všimnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 09:03 jval Re: Semtex
V porodničce je asi 21 malých gupek (cca 3 týdny). Tyhle mrňousové se vždycky takhle naplazí mezi porodničku a čelní sklo akva.

Původně ze začátku jsem si myslel, že to jsou předčasně narozené gupky, protože prvně se objevily když jsem kvůli léčení zvýšil teplotu na 28 stupňů.
Tak jsem koupil porodničku a když jsem pak po zaléčení teplotu snížil, tak jsem tam večer strčil těhuli gupky.

Ráno když jsem krmil, tak začala rodit, :) až jsem málem přišel pozdě do práce . :)
Ale to už rodila plody o normální velikosti.

Teď po třech týdnech se mi zase začaly objevovat tyhle malinký, tak jsem myslel, že je dává ta menší samice gupky co mám v akva.

Nakonec to ale vážně asi bude vypadat na ty dania.
Ancíci by to mohli taky být mám v akva 2 samice, tak jedině, že by byla těhule už při nákupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 13:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Diego
Dánia. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 11:12 Muž Diego [72] Re: jval
Na 90% jsou to malá dánia,taky se mi tohle stalo a ani ten tvar je stejný. palec Zřejmě mají jen pár dní,ale za chvíly už budou normálně plavat a hledat krmení... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 11:08 MeTz Re: jval
ASI dánia neonky by se musely vytřít někde do stínu vodních rostlin aby se potěr vůbec vykulil... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 10:23 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: jval
Souhlasím se semtexem. Sice i živorodky mají malé potomky, když je vyprdnou. cca tři až čtyři mm. Záleží také na stáří gupky. Ale zase na druhou stranu. Tohle jsou hůďátka a také potěr gupek takhle nestojí. Vypadaj pomalu jako kdyby to byli spíš mladí ancící. Ale píšeš, že tam máš jen jednoho, takže bych se přikláněl k tomu Daniu či Neonce případně. Neboť mola je to samý jak gupka a Čichavec to by jsi zaregistroval hnízdo určitě. To se nedá přehlédnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 09:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jval
to je v tý porodničce, a tam máš i nějaké dospělé samičky co by to mohli porodit?
Na mrňata živorodek to moc nevypadá, teda z těch nic moc fotek. Živorodky se rodí celkem velké tak kolem 1 cm o Mollyn. Co já mám Ž. trpasličí, tak i ty jsou minimálně 05 cm velké hned po narození.
Další rozdíl bych viděl ve tvaru těch prcků, živorodky jsou takové robustnější a nepřichytávají se na sklo jako je to tady. Tohle jsou spiš mrňata nějakých jikrnatých ryb. No ale taky nemusí, chtělo by to fakt lepší fotku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 09:44 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce EgemanovyRe: jval
podle mě to jsou GUPKY ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 08:52 jval – Mrňousové
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, obden se mi v akva objeví různý počet mrňousků. Viz. foto. Nevím jestli jsou to paví očka nebo co to je, ale jsou oproti normálu hodně malinký.
Kromě paích ok mám v akva:
Neonky, Čichavec, Danio pruhované, Black Molly, Ancik.

Takže z živorodek jen Gupky a Black Molly.

Pokud to háže Gupka, tak proč je mrská stále takhle malinký, teplota 25.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 13:45 Muž FranzFritz [207] - Tetry
V pátek přibyl do okurkáče nový obyvatel. Při odkalování akvária jsem nasál do kbelíku několik maličkých krevetek. Při jejich odlovu z kbelíku jsem objevil i rybí potěr. Tedy pouze jednu rybičku. Je velice čilá a divím se, že jsem ji mezi tím kalem vůbec objevil. Odlov byl taky obtížný, musel jsem ji nasát do hadičky. Protože nejsem zařízen na odchov potěru, šoupnul jsem ji do okurkáče, kde je dostatečná teplota a živé, drobné potravy dostatek.
Je tak drobná, že nedokážu určit o jaký druh se jedná. Otocinclus to nebude, ti se v akváriích nerozmnožují. Ancistrus je v akvárku dlouhodobě sám a ten se určitě partenogenezí nerozmnožuje :-D Zbývá tedy jen danio pruhované, tetra neonová a tetra ohnivá. Jsem zvědav, co se z ní nakonec vyklube, pokud to přežije.
Je s podivem, že vůbec dokázala přežít ve společenském akvárku. Ryby se v něm běžně třou, ale vždy stačily všechno sežrat a o zbytek se postaral ancík.
Po třech dnech ještě žije. Je těžké ho objevit. Je malinký, průhledný a pozná se jen podle velkých očí, které se mihnou v láhvi, když se snaží ulovit buchanku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 21:03 Žena VF [1] - PlžiRe: eleonen
Přesně to se mi stalo taky.Paví očko bylo pořád těhotné a v akva sem našla dvě mladé.bylo mi to divné, až jsem na to jednoho dne přišla.Sledovala jsem porod a rprotože mám taky čichavce, potěr sežrali až na malou skupinku (3ks) která se ukryla v rostlinách.paví oko bylo potom eště tlusté a za 14 dní mi vrhlo znova. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 13:43 Žena eleonen [10] Re: Sid
Tak už prcek přežívá více než týden a připadá mi že vůbec nevyrostl.Potravu přijímá dobře.
Dnes mi uhynula živorodka, která měla těsně před porodem, takže nebudu moci porovnat mladé sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 20:23 Muž pepik [6]
dobry den potreboval bych vedet jak vypadaji cerstve vylihli tlamovci,kdyz samice vyplivla jikry tak sem je dal do takovy sitky a ted mi neco plave mezi tou sitkou a sklem,tak nevim jestli sou to dania a nebo mi utekli ty tlamovci z ty sitky.Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 11:50 callito Re: Sid
moje mimina endlerek takhle vypadaj.Nevim,ale je možný že tady eleonen tam nemá paví očka ale endlerky...(?) Taky sem k nim přišla tak že sem koupila ve zveráči 'paví očici' :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 10:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dodmo
Počkáme, až to odroste. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 10:30 dodmo Re: Sid
podivej se na to foto,jde vidět že to nemá 2mm, taky bych to podle stavby těla tipnul na živorodku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 10:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: eleonen
Jestli "to" má 2mm, pak to živorodka nebude. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 00:08 Žena eleonen [10] Re: ustavprochore
ja vim ze pavi ocko je o neco vetsi, proto je to pro me ponekud zahada...vidim ze nazory se ponekud lisi, takze vlastne porad nic nevim ach jo..presto diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2009 23:58 Bexi Re: ustavprochore
dánia jsem nechoval ani neodchovával ale tipuju vzhledem k velikosti rybky,jiker tak to může bát taky to dánio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 22:58 Žena ustavprochore [567] Re: eleonen
2 mm? To nebude paví očko. Ani podle těch výrazných očí ne, potěr p.o. vypadá trochu jinak a je o dost větší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2009 22:17 Žena eleonen [10] Re: Bexi
v tom případě by to znamenalo, že živorodka něco odrodila (zachránil se jeden) a bude ještě v nejbližších dnech zase rodit. Ještě jsem o tomto neslyšela... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2009 20:11 Bexi Re: eleonen
z toho obrázku jsem skálopevně přesvědčen že jde o mládě živorodek,nejspíš gupek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 19:44 Žena eleonen [10] Re: Sid
Fotka k příspěvku Nevypada to na živorodku, je o dost menší a navíc ani jedna ze živorodek doposud neporodola (mam obě stále těhotné).Pokud ano, je možné aby rodila na etapy? Prcek je už druhý den v samostatné nádržce, nevím jak je starý, zatím se mu vede. Přikládám fotku sice nekvalitní, ale víte jak se asi fotí 2mm velký potěr :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 20:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: eleonen
Bude to živorodka, která měla dosud štěstí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 20:29 Muž jajaapaja [174] Re: Semtex
Taky bych to tak odhadl.Ani skalára nevypadá jako skalára.Všichni prcci jsou stejní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 19:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: eleonen
chtělo by to fotku.
u těch čichavců je to tak, že ze začátku jako dospělci nevypadají. mládě čichavce je takové průsvitné, štíhlé a má zlatočerné oči. většinou.... po týdnu by mohl byt velký tak 2mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 18:55 Žena eleonen [10] – Záhada, čí je to prcek?
Dnes jsem náhodou našla v akváriu jednoho prcka, už byl rozplavaný, nevím však čí je. Mám dvě živorodky, jsou sice těhotné, ale mají ještě čas, dále mám dánia a pár čichavců, kteří se před týdnem vytřeli, prcek, ale jako čichavec nevypadá. Odlovila jsem jej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2009 14:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: IPetr
Živorodka ostrotlamá, Black Molly (Poecilia sphenops)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 12:27 IPetr – Rybí mímo pomůžete určit druh?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera jsme v akváriu objevili jedno malé rybí mímo, pomůžete nám určit druh?

V akva máme tyto ryby.

2x Ancistrus ancistrus
3x Bojovnice pestrá (Betta splendens)
2x Krunýřovec jednopruhý (Otocinclus affinis)
3x Parmička krásnoploutvá (Epalzeorhynchos kalopterus)
5x Tetra krvavá (Hyphessobrycon eques)
30x Tetra neonová (Paracheirodon innesi)
3x Živorodka ostrotlamá, Black Molly (Poecilia sphenops)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2008 18:18 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Weru
jemnou siťkou , opatrně a v pohoano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 16:11 Weru – mohu lovit????
mohu lovit malinkej rybí potěr siťkou nemohu jim potrhat ploutve???????? :-( NAPIŠTE diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 11:30 Muž wayn [79] Re: marsz
Samozřejmě je, živorodky jsou větší než z jiker, ale dotazující je mezi sebou nemá jak srovnat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 10:44 marsz Re: wayn
No a v té velikosti není zásadní rozdíl? Mí rájovečci jsou po dvou týdnech třetinoví proti čerstvé gupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 08:27 Lucmar Re: wayn
Tak to bude mrně od Dánia, zatím se jeden prcek, o kterém vím, drží už tři dny, tak třeba to přežije. Děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 23:54 Muž wayn [79] Re: Lucmar
Fotka k příspěvku Tyhle dva druhy se určitě splést nedají. Black molla je prostě černá. Dánio pruhované má rozeznatelné proužky.
Ještě jsem vyštrachal fotku potěru dánia pruhovaného. Proužky jdou nejlíp vidět při dopadu denního světla, to jim i oči září modře :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 21:50 rolandmynar Re: Lucmar
No uvidíš třeba zítra. Nevím, jak dlouho tráví u Dania mladí žloutkový váček, ale u mých Akar to bylo přesně 4 dny. Dneska přestali poskakovat a malinko plavou.
Edit: Počkej až u molly plůdek zčerná. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 21:45 Lucmar Re: rolandmynar
No, tohle tak nějak plave, ale asi kdyby to byla Molla, tak ten prcek bude větší a nebude skákat ..., nechce se mi věřit, že týden po vpuštění do nového akva už by se velký mršky stihly vytřít a prcek vykulit a rozplavat ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6351x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2440-co-je-to-za-poter?od=101