Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

E-časopis Akvárium

 

NápovědaFórum » Literatura » Časopisy 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
E-časopis Akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 12:23 Muž DaveLister [478] Re: Raviolka
No, česká média v podstatě nesleduji, dojem machinace vzniknul ze skutečnosti, že na původním webu je stále napsáno Vydávání časopisu Akvárium bylo ukončeno. Já tam těch pět let čas od času chodil a koukal, zda náhodou nevyšlo nové číslo a kdybych tu náhodou nenarazil na tohle vlákno, myslím si stále, že je časopis mrtev. Takže by možná bylo fajn tu stránku aktualizovat a doplnit o odkaz, protože takových lidí může být víc, a to by byla škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   19.03.2016 11:34 Žena Raviolka [2154] Re: DaveLister
Chápu, že slovo machinace je v posledních dnech v českém mediálním prostředí velmi populární a nelze mu uniknout. Nicméně podle slovníku cizích slov je jeho význam "tajné nečestné jednání, pikle". Tohle bych do akvaristiky opravdu netahala, navíc kolem časopisu nic takového nenastalo. Jeho vydávání jsem ukončila z osobních důvodů, načež se klub.akva.sk rozhodl, že zkusí vydávat jiný časopis (proto odlišný název) - bohužel jim to dlouho nevydrželo. To, že jsem se po delší době a načerpání sil rozhodla vydávání obnovit, už ne pod hlavičkou klubu.akva.sk - který je už pár let prakticky nečinný - ale jako naprosto nezávislý časopis, opravdu nepovažuju za machinaci. Mimochodem klub (resp. jeho poslední aktivní členové) tento nápad uvítal a podpořil, tak jako všichni ostatní akvaristé.

Ale dost na tohle téma.

* * *

Na FB stránce (odkaz o pár příspěvků níže) je hádanka k aktuálně chystanému číslu, mrkněte se ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 20:07 Muž DaveLister [478] Re: prasan
On prestal vychazet na puvodni adrese a pak vyslo jedno cislo Nove akvarium... Proc takove machinace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 19:48 - Re: DaveLister
Hold vychádza a budeš musieť dobehnúť zameškané učivo. :-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 17:17 Muž DaveLister [478] Re: Raviolka
A ja myslel, ze uz to asi pet let nevychazi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 22:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Raviolka
Díky za odpověď. Seriously fish samozřejmě znám, mají nejlepší profily ryb ze všech stránek co znám.
Já si to asi moc zjednodušil. smich Jak to má tečky na boku hlavy, tak to pro mě není jurupari.
Satanoperky zbožňuju, akorát je problém s jejich shněním. Jdou sehnat jen démoni a za tučný obnos lilith. Momentálně marně u nás sháním Satanoperca acuticeps. Ty bez teček sehnat jdou, ale je loterie co za druh přijde. Málokdo se v nich vyzná. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2016 21:48 Žena Raviolka [2154] Re: NHKG
Vrátím se ještě k těm satanoperkám. Ono při určování opravdu velmi pomůže, pokud znáte přesný původ ryby. Což já v tomhle případě znám s přesností na metry :-D
S. mapiritensis to jistě není. Je to právě ryba, která se zatím nazývá "Satanoperca sp. Rio Negro" a nebo "Satanoperca jurupari Negro - Alto Orinoco" apod., jak zmiňuju v popisku pod fotkou. Doporučuju googlit tyhle názvy, něco je např. v Kullanderovi z r. 2012, něco se dá pochytat na diskusích a výborným zdrojem je jako obvykle Seriously Fish, konkrétně profil jak S. jurupari, tak S. mapiritensis a dalších. Jsou tam přehledně odkazy na nejnovější a vcelku překvapivé (fylo)genetické poznatky.
Proto jsem také v článku víc taxonomický status těch vyfocených ryb nerozebírala - protože prostě v současné době není známo, co je to za ryby.
Ale tak či tak to jsou ryby nádherné ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 02:02 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Raviolka
e-akvarium.cz , hltám tvoje stránky od A do Zet, možná si mnozí řeknou proč, když by chtěli jenom B, jako Bingo, nebo tah na Branku. Je mi líto akvaristů, kteří si Tě nepřečtou a v základu mají problém s abecedou.
Děkuji celému týmu,včetně autorů a personálu e-akvarium.cz , za za propagaci České akvaristiky. love ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 22:01 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Raviolka
už se těším - ještě jsem nic nečetl, ale vím už teď, že nebudu zklamán ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 21:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Raviolka
Moc díky hlavně za fotky Satanoperek na stránce 49. palec S Blegonem taky těžce hádáme, co nám to plave v akvárku za druh. smich
Ale tipl bych, že nahoře je S. mapiritensis a ty dvě fotky vpravo S. jurupari.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:30 -
Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   22.01.2016 19:52 Žena Raviolka [2154] – 31. číslo
Fotka k příspěvku Děkuju Václavovi za záskok ;-) - dřív jsem se sem nedostala a informace byla jen na FB.

A velké DÍKY patří především všem, kteří jsou uvedení na straně 2 dole. Jsem vždycky moc ráda, kolik šikovných a ochotných lidí se najde.



Zopakuju výzvu, že stále hledáme autory, pravidelné či jednorázové. Sami vidíte, že snad pokaždé se v časopise nějaké nové jméno objeví, tak se nestyďte ozvat. Pomoc opravdu potřebujeme.
Budeme taky rádi za ohlasy k aktuálnímu číslu - a přání a náměty k číslům budoucím ahoj

e-akvarium.cz
www.facebook.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2016 12:20 host
Markéto, Romane a všichni ostatní co jste se podíleli, díky!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.01.2016 12:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
e-akvarium.cz číslo 31 :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2015 18:42 Žena Raviolka [2154]
Já jen upozorním ty, co nesledují dění okolo časopisu na facebooku, že na stránkách nám přibyla nová sekce "Autoři". V ní se můžete podívat, kdo pro vás vlastně články píše. Seznam se bude nepochybně rozrůstat a tímto opakovaně vyzývám všechny šikovné a ochotné akvaristy, aby se do tvorby Akvária sami zapojili. Ozvěte se s vašimi nápady, budeme rádi.

Autoři jsou zde: e-akvarium.cz/…

P.S. A zmiňovaná FB stránka: www.facebook.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2015 08:43 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Raviolka
Skvělé !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2015 18:28 aquarium
Skvělé číslo, ostatně jako vždy. palec Přeji autorům spoustu inspirace při psaní dalších čísel. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2015 07:38 Muž zervajs [334] - Rostliny
Pěkná práce potlesk vždy něco extra, tak proč nepřečíst i zbytek?! palec ( stonovky,Amano,Heros...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 16:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mrakoplash
A já "vdovičky"... :-D ... úžasné rybky... ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2015 21:38 R Muž Mrakoplash [1776] Re: LiborSprysl
Já myslel tu reportáž o výstavě :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 19:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mrakoplash
Mám jich dóóóóst... pokud někdo bude chtít... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 15:26 R Muž Mrakoplash [1776]
Super jako vždy.
Tentokráte obzvláště potěšil článek od RNDr.Romana Slabocha palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 23:22 - Re: Raviolka
Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2015 23:09 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: Raviolka
Také díky pěkné čtení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 22:15 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Raviolka
Huraaaa, dekujeme potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   20.10.2015 22:12 Žena Raviolka [2154] – 30. číslo
Fotka k příspěvku Na stránce e-akvarium.cz najdete už 30. číslo :-)

A jak píšu v úvodníku - jsem vděčná všem, kteří svým dílem či dílkem přispěli k tomu, že jsme třicítky dosáhli.

Děkuju potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2015 07:56 Žena lucie.aqua [511] Re: Raviolka
Markéto, já moc děkuji tobě i Johanovi za krásné čtení a fotky ze Štramberka. Ty články mi přinesly spoustu nových informací, o kterých jsem neměla ani tušení.
Jinak časopis se čte opravdu jedním dechem, díky za něj všem, kdo se na něm podílejí! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2015 18:39 Žena Raviolka [2154]
Děkuju za všechny ohlasy :-)

BZ ve Štramberku je opravdu fantastická, konečně jsem se tam letos také podívala - poprvé naivně bez foťáku, co jsem tam viděla mě hodně překvapilo a musela jsem se tam v dalších týdnech vrátit ještě několikrát, ať si to užiju.
Lucie.aqua mi byla milou průvodkyní, děkuju love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 15:09 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Raviolka
Super jako pokaždé. To Arboretum vypadá moc zajímavě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 17:36 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Díky hlavně za články pana Slabocha. Jen tak dál.... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 23:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Vážně opět super a krásné psaní o Arboretu ve Štramberku a drobnoústkách palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 20:12 RAP Re: Raviolka
Zase super! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 01:05 - Re: Raviolka
THX ;-) i za môjho staršieho bráchu.Síce na fóra nechodieva ale keď mu pošlem emailom link na tento časopis,tak ho číta na jedno nadýchnutie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 24   23.07.2015 23:42 Žena Raviolka [2154] 29. číslo
Fotka k příspěvku Tak čtvrt roku uběhlo jako voda a na stránce e-akvarium.cz najdete 29. číslo :)
Snad se bude líbit :) Opět budeme rádi za zpětnou vazbu, komentáře, přání, náměty... a za Vaše vlastní příspěvky!!!



Speciální a aktuální výzva:
Hledáme posily!
Sháníme někoho, kdo by se ujal zpracování různých zajímavých témat prostřednictvím kratších článků (1-2 strany). S výběrem námětů rádi pomůžeme. Pokud máte čas, ovládáte dobře aspoň jeden cizí jazyk a máte chuť se ponořit do studia nových a zajímavých věcí, tak se ozvěte!
Je to ideální šance pro ty z Vás, co by rádi pomohli, ale necítí se na to, protože "nemají o čem psát"...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2015 20:16 Žena Raviolka [2154] Re: lucie.aqua, zervan
Děkuji, děkuji :-)
Jinak kdo máte facebook a je pro vás pohodlné sledovat časopis tam, tak stránky najdete tady:
www.facebook.com/…
Já osobně sice nevím, jak FB funguje :-D ale určitě se tam dozvíte, až vyjde další číslo. A snad i něco navíc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 15:06 R Muž Mrakoplash [1776] Re: lhajek
Určitě, tam je minimální tlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 13:50 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Já se asi pustím do těch trubiček z plexi, jen mě u toho článku chybí, jak je pak řešené připojení hadic od filtru. Vydrží to jen nastrčené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 11:51 Žena lucie.aqua [511] Re: Raviolka
Krásná práce, blahopřeji! Přečetla jsem od A do Z. Super reportáž z Wroclavi, tu ZOO chci vidět živě! Nechápu, jaktože toto téma nesleduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 07:39 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Raviolka
Vďaka, veľmi má zaujal článok "Uzavřené světy".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2015 08:20 R Muž Mrakoplash [1776] Re: LiborSprysl
Libore už bydlíme o fous vedle a mám tady celkem slušnou díru v zemi ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 20:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mrakoplash
No Dušane, zase opatrně, jestli myslíš ten barel před barákem... ;-) Velké a prudké kolísání teplot jim dobře nedělá. Pokud jsi už vybudoval něco v zemi, tak to zvládají dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 15:30 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Raviolka
Tý jo, tak mám přečtený první dva články (nemyslím úvodník :-)) a je to ještě lepší než sem čekal.
"Salvínek" je moc pěkně napsanej palec

Co se týče živorodek, tak jsem celkem překvapen jejich potřebou nízké teploty. No tak půjdou "potvůrky" hezky na vzduch do venkovních nádrží.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 17:14 Žena Raviolka [2154] Re: Deepinpeat
Představení kančíka mě taky pobavilo, jak se panáček naparoval :-D

@ Mrakoplash, prasan - děkuju stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 17:36 Deepinpeat Re: Raviolka
Osobně jsem se zamiloval do Halocaridina rubra :) Moc zajímavé jsou články o populacích a opět se potvrdilo, jak jsou cichlidy inteligentní, když se dokáží samostatně představit v časopise.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 13:19 - Re: Raviolka
Už sa teším na čítanie.Dík ;-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 10:46 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Raviolka
Díky, jdu sosat (IT podpora mě zase bude mít ráda) :-)

Takže za mě paráda. Phalloceros caudimaculatus mám akorát doma. Tak se dozvím něco nového :-)
Do Wroclavi bych se někdy rád podíval, ale zatím se mi nedaří.

Tohle číslo bude jedno z těch ke kterým se ještě hodněkrát vrátím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   22.04.2015 09:20 Žena Raviolka [2154] – 28. číslo
Fotka k příspěvku Tramtararáá, na stránce e-akvarium.cz najdete 28. číslo.
Opět budeme rádi za zpětnou vazbu, komentáře, přání, náměty... ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 21:37 RAP Re: kus
Myslíš tuhle atomovou elektrárnu rybicky.net/nadrze/16500 ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 15:56 Muž kus [200] - RostlinyRe: Mrakoplash
to já bych doporučil oslovit Táboritu. Ten její velín jak na JE je ohromující. :-) ;-)
To by stálo vydat to černý na bílém a její zkušenosti z provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 11:33 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Raviolka
Markéto, co zkusit oslovit znovu Technika ? Alespoň myslím, že tak nějak měl nick.
Pokud si dobře pamatuju, dělal různé technické vymoženosti a myslím, že už nejméně v jednom čísle akvária vyšel.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 31483x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2373-ecasopis-akvarium?od=201