Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Parmičky - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 20:15 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: irza
Už nijak,s mrtvolkou se to nepodaří. :-) Jinak těžko říct, když nepíšeš vůbec jak to zkoušíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 17:33 irza – vytirani
Poradte jak vytrit parmicku ctiřpruhou. Samecek je aktivni, samicka mi po 3 dnech umira aniz by se vytrela. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 11:11 Muž juro127 [6] Re: Nobody
Smola, rano sa zobudim mrknem na akva a mrenky uz brucha nemaju. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 20:38 Nobody Re: juro127
Nejspíš,když začnou projevovat třecí aktivitu.Přemístit samičky i samečky do jiného akvária nebo pouze páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 19:52 Muž juro127 [6] Re: Nobody
Ale kedy ich oddelit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 19:26 Nobody Re: Hanacius
U parmiček by se Vám to rozmnožení mohlo povést i v akváriu(lépe je dát zvlášť).Ale upřímně nevím.
Informací o této rybce je dost málo a o odchovu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 18:51 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: juro127
Ahoj. Osobne i myslim ze to jikry nebudou, jelikoz odchovat mrenky je vazne nadlidsky ukol v akvariu... Ne ze bych ti to nepral ale o mrenkach je obecne znamo ze vzajeti se temer netrou. Jejich odchov je velice obtížny... To platí u většiny mrenek.
Ale pokud by se ti podarilo odchovat poter techto ryb byl by to asi zazrak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 17:39 Muž juro127 [6] – Mrenka zlata - ma ikry ?????????? pomoooooccccc
Ahoj chcel by som sa nieco spytat ohladom mreniek zlatych. Mam ich 6 a 2 z nich velmi velmi tucne. Moze byt ze maju ikry? Prezrate niesu a chovaju sa normalne. Aksu to ikry, tak co oddelit a ako sa mam im venovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 08:03 motýlek to Vrubous
Já nejsem profík, ale tetrazony jdou bez problémů - do vytěračky dát jen rošt a jeden trs mechu nebo stolístku doprostřed ... to jim stačí. Když je dáš do nádrže večer a ráno zvýšíš teplotu, tak se skoro stoprocentně hned dopoledne třou. Pak je odlovím a do vody dám do 10-ti litrů 4-5 kapek "preventinu". Nechám puštěné vzduchování až do druhého dne docela silně, teprve až se začnou líhnout tak "uberu plyn" ... nějaká jikra vždycky zplesniví, ale maximálně 10% ... pokud je to více, tak máš možná tvrdou vodu a chce to více destilky ... jikry totiž v příliš tvrdé nebo zase měkké vodě nemají ten správný osmotický tlak srovnaný s okolní vodou a buď příliš nasávají vodu a nebo "vysychají" a tudíž se správně nevyvíjí - ale u těchto parmiček je ta škála tvrdosti vody zřejmě dost velká, takže to spíše nebude ta hlavní příčina. Spíše to bude opravdu ta dezinfekce, možná zkusit jinak napárovat samečky se samičkami?.
Jen tak trochu z jiného soudku, teď jsem zkusil ta GMO dania, a protože se mi vytřela spontánně ještě v "krmné" nádrži, v níž jsem je "překrmoval", tak tam byl na dně opravdu "humus" ;-) , a vylíhlo se snad 150 danií - ty si na nějakou čistotu prostředí moc nehrají, protože tam nezplesnivěla snad ani jedna jikra ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 23:30 Žena Wampi [54] Re: Vrubouš
10 x větší jo? To bych si mohla začít myslet , že mám špatné oči pro změnu já... Že by ty moje měly 1 cm? smich Stejně pochybuju, že ti zbyde něco jiného než hadička, lupa a pevné nervy.. :-D No ale pokud vymyslíš něco lepšího podej o tom prosím komentář. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:04 Vrubouš Re: Wampi
Tak to delam v nadrzich z jich rozplavanym poterem...Denne odsavam necistoty :-).
Nevim jestli vis jak vypada jikra Parmicky duhove,ale pokud ne,tak ver,ze jikra Corydorasa je asi 10x vetsi :-).Ta jikra ma cca 1mm,prusvitna,takze pod spatnym uhlem pohledu na dno ji vubec nevidis,navic do vseho jeste ty necistoty...Jeste ze mam tak dobre oci!:-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 15:00 Žena Wampi [54] Re: Vrubouš
Tak zkus to co já. Když jsem odlovila pancíky po tření a přidala k stávajícím jikrám ještě ty , které se vyskytly ve velkém akva, pochopitelně , že ty přidané padly na dno, kde také nebylo jaksi moc čisto. Když si dáš tu práci tak tenkou hadičkou opatrně nečistoty odsaješ, ale pozor na nervy, myslím tvoje.. Většinou se lépe nasaje jikra než ten bordel, no ale jde to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 11:57 Vrubouš
Motylku,poradte...Vidim ze se zabyvate Parmickama jako ja:-).
Vytiram casto Parmicky duhove (Puntius titteya).Dam par do treci nadrze ( 20 L ) husto javskeho mechu,treci rost.Mam ale problem.Ikdyz necham ryby pred trenim nekolik dni (3-5) vyhladovet,aby zbytecne nespinili vodu + dno nadrze,stejne potrebu vykonavaji :-D.Problem je ten,ze vetsina jiker pak splesnivi,protoze je dno spinave.Mate nejaky figl?Par obvykle nechavam v nadrzi cca 3 dny.Za tu dobu ale dno pekne zasvini!hmm Jiker je z vyteru treba i 150,ale vykuli se tak 30-50 prcku.Zbytek jiker splesnivi vlivem necistot.Dekuji za radu :-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2007 12:12 Štěpán Re: rebro
Jikry plesnivějí taky protože nebyly oplozené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2007 11:31 rebro
U mojich nastal taky problem, že väčšina ikier mi zplesnivela a vyliahlo sa iba asi 5 rybyciek....Zeby boli neoplodnene? Stava sa to často?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2007 19:40 jurek Re: Kurhell
Až se potěr rozplave,to je závislé na teplotě,ale asi tak třetí,čtvrtý den.Hned přijímá nauplie žábronožky,takže pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2007 19:31 Muž Kurhell [7] – za jakdlouho
A za jak dlouho se musí krmit mladé od výtěru rybek???? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 20:46 Dodin Re: Motýlek
Tak uz je to vpohode poter plave a prijma krmeni. Jenze nevim jak je to s velikosti. Poter ma 2tydny a furt se mi zda skoro stejny je jen o neco vetsi ale malinko. Je to normalni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 13:24 motýlek Re: Dodin
Ale určitě už dolévej normální tvrdou vodovodní... Není důvod je chovat v měkké vodě. A pokud máš tak velkou nádrž, tak samozřejmě nemusíš vyměňovat zpočátku tolik vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 12:53 Dodin Re: Motýlek
Super neva ze sem dal destovou vodu? Jo a dal sem jich vytrit do 100l akvaria. Takze nemusim prelovolav? Jinak diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 06:07 motýlek Re: Dodin
Vodu stačí jen po odsátí kalu (denně - asi třetina) jen dolét aspoň 1 den odstátou z vodovodu... Při krmení raději vícekráte malou dávku - zejména první dva - tři dny jim stačí málo. Já to řeším tak, že asi po půl hodině po krmení zbytek i třeba ještě živých odsaji a dám sežrat třeba dospělým neonkám - ty to přivítají jako zpestření stravy ;-) No a tak po deseti dnech už přelít do rozplavávačky (alespoň 60cm dlouhé) a zkusit krmit nasekanými nitěnkami - to pak rostou před očima. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 17:21 Dodin – Parmicka sachsova
Ahoj lidi.Nemate nekdo skusenosti z chovem teto rybky??vcera sem ji dal vytrit a povedlo se.Ale co tet?jak mam upravit vodu proc co nejmensi ztraty?krmit budu artemii.diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 06:35 motýlek Re: pepik
Fotka k příspěvku Mám vlastní zkušenost - odchováno přes 220 kousků. Voda vodovodní - převařená, můžeš smíchat s destilkou (ale ne pro chladiče do auta - musíš do lékárny). Stačí té destilky dva litry na 8 litrů vodovodní... Do vytíračky kousek jávského mechu, na dno rošt... Po vytření "obarvit" vodu preventinem - do 10-ti litrů vody tak 4-5 kapek. Nezapomět na provzdušňování... A tak po čtyřech dnech od výtěru si dát nalíhnout artemie ... Jinak tyhle rybky zpočátku rostou dost rychle, takže po deseti dnech už je přeliješ do rozplavávačky a můžeš krmit nasekanými nitěnkami...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 06:43 Vrubouš Re: pepik
Vsadim se,ze mas zkusenosti maximalne z odchovem Pavich ok,a to jeste z problemy ne? :-)
Jinak neco je zde >> www.akvarijni.estranky.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 16:23 Muž pepik [6] – voda na treni parmicky ctypruhe
Jak se ma upravit voda na treni aby nesplesnively jikry?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 06:34 motýlek Re: Joxa
Fotka k příspěvku Je to trochu jinak... Musíš poznat samečka od samičky, pak si připravit "vytíračku" (stačí 10 litrů). Dát do ní vodovodní vodu a destilku tak 3:1, rošt, jávský mech (stačí jeden trs), trochu zvýšit teplotu a při troše štěstí tam budeš mít do dvou dnů jikry. Odlovit dospělé, potěr se vykulí z jiker do 30-ti hodin. Pak asi 5-6 dnů nedělat nic. Až začnou všechny ty nitě ;-) plavat vodorovně, tak krmit artemiemi. Tak 3x denně - ale nepřekrmovat ať nezkazíš vodu. Stejně ji musíš denně alespoň třetinu nahradit den odstaátou z vodovodu... Artemie se ti vylíhnou až po 30-ti hodinách - tak si to dobře propočítat - a pokud budeš mít úspěch, tak musíš mít alespoň dvě láhve a ty střídat sudý a lichý den. Po 10-ti dnech už můžeš krmit nasekanými nitěnkami...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 18:54 Joxa – parmičky
Ahoj, mám 4x parmičku 4pruhou a jak poznám že samice bude mít mladé? Prosím poraďte. X-) Jak poznám že se už vylíhly Artemie a jakým jiným krmivem se dají malé rybky krmit. Dík. Joxa :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 23:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Usine
Břišní vodnatelnost asi pokud to tak čtu-musel bych asi vidět fotku. Ale je možný že ma v sobě jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 23:07 Usine Re: Veronick
Moc bych se být tebou nesmál může se ti stát že bude brzo po ní. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 22:36 Veronick Re: Usine
No že by byla už měsíc vkuse přežraná se mi fakt nezdá :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 19:58 Usine Re: Veronick
Parmička není živorodka do jiného akvária ji dát můžeš ale musíš přidat i samečka. Zřejmě je jen přežraná.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 19:05 Veronick – Těhotná parmička
Ahoj! Chtěla bych se zeptat jak dlouho je těhotná taková parmička čtyřpruhá?? Nevím kdy ju mám dát do jiného akva :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 09:24 Muž wayn [79] Re: kattya
Krmit je začni třetí den prachovým krmivem. Pokud nemáš živé, tak alespoň tekuté nebo práškové. Filtr určitě nech zapnutý. Koukni jak se odchovávají třeba jiné parmičky ať se dozvíš více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 16:28 kattya Re: wayn
potlesk Mi neuveríte, ale malí prckovia sú na svete. Včera sa tie mrenky asi vytreli a dneska sa tam už vrtia krpci. Rodičov som odlovila ešte včera. Ako sa treba o poter postarať? Sú strašne maličkí, skoro neviditelní. Kedy mám začať krmiť a čím?? Nemám s tým vobec žiadne skúsenosti. A filter moze byť zapnuty? Lebo oni sú prevažne nalepené na molitane a sú strašne drobulinké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 15:04 Muž wayn [79] Re: kattya
Ve skvělé knížce Rudolf Zukal - Akvarijní ryby (která jde stáhnout na adrese: macleak.ic.cz/…) se píše toto:
Odchov: 24-26°C. Malá nádrž, voda polotvrdá, dostatek jemnolistých rostlin. Při tření vypuzují samičky jikry ve velmi malém počtu, nejvýše pět kusů najednou do rostlin. Jikry jsou drobné, nažloutlé a zůstávají lpět na rostlinách. Z celkového tření je maximálně 200 kusů jiker. Část jiker plove volně pod hladinou. Po tření je nutné chovný pár odlovit. Potěr se líhne za 30 hodin. V prvních dnech svého života se zdržuje v blízkosti dna, má barvu písku, je těžko viditelný a akvarista jej často zničí z nedočkavosti při znovuzřizování odchovné nádržky. Krmíme jemnou živou potravou. Tření lze po 4—6 týdnech opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 11:43 kattya – rozmnožovanie
Ahoj. Poznáte nejaké stránky kde sa dá nájsť podrobnejšie ako sa rozmnožuje mrenka (parmička) dúhová? Díky ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 20:10 Vai Re: kurhell
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 19:16 Muž Kurhell [7] – Tření parmiček čtyřpruhých
Poradíte mi někdo jak toho dosáhnout??? díky moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2005 06:50 Věra Re: Cyclone
Jen jeden druh do jednoho akvárka připraveného na tření. Ten, co si myslíš, že je ke tření připravený. Pokud nechceš zkusit křížení ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2005 20:10 Cyclone Re: Věra
Jak parmičky přelovit to znamená i mechové a čtyřpruhé? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2005 07:03 Věra Re: Cyclone
To je těžký. Záleží hlavně na tom jak jsou staré, jak je krmíš a v jakém jsou prostředí. Nejlíp by ti asi poradil opravdový odborník, né já. Ale zkusím to z mých chabých zkušeností. Parmičky jsou rybky bystrých potoků, třít se chodí do tišin. Takže před pářením se rády ženou proudem. U mně se to projevovalo tak, že blbly před výpustí filtru, když byl zrovna zvýšený průtok. Pak jsou to všežravci. Podpoříš tření, když jim dáš živou nebo aspoň masitou stravu. Nepřekrmit! Já jsem jim dávala játra nastrouhaná za zmrazena. Ale jen tak na špejli a jen tolik pokud se chovaly jako piraně.Když jim to tam naházíš, riskuješ zkažení vody! Do dvou dnů je chytly touhy. Jestli má někdo jiný návod, beru to. Mé dvouměsíční zkušenosti jsou jen chabým základem, ale odborníci, zakládající tyhle stránky se na nás chudáky nováčky asi už vykašlali.
Jo, ještě jsem si vzpomněla: taky se davají hormony, ale někde to nedoporučují, protože ryby rychleji stárnou a odcházejí. Tak čau a ať se zdaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2005 20:26 Cyclone Re: Věra
Dík, fakt dík. Jenže má to problém samička má málo jiker (má tvar téměř jako sameček ale je o trochu je tluščí). Takže jak dlouho to bude trvat tak zruba trvat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2005 07:02 Věra Re: Cyclone
Jsem také začátečník, ale parmičky už se mi třely. Tak to nebude od odborníka, ale jen mé zkušenosti.
Na barvě samečka tak moc nezáleží, ale samička musí být připravená. Musí (i před krmením) mít velké bříško ze spodu spíš hranaté. Nevím, jakou máš teplotu v akvárku (měla by být asi tak 23°C). Ostatní nepřelovuj, ale přelov parmičky, pokud jich máš víc, tak všechny (pokud to nejsou samí samci, aby jí neuhonili). Voda by měla být asi z poloviny stará z akvárka, kde jsou teď, ohřátá až na 26°C. Prostě asi o dva stupně více, než máš běžně. To ostatní už ti psal Thomas. Pak je hned odlov zpátky. Po tření maj hlad a dokážou všechny jikry zase vyzobat. Ale být tebou počkám, až se začnou honit. Většinou to vědí nejlíp, kdy je čas. Tak hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2005 14:43 Cyclone Re: thomas
To beru ale jak poznám že jsou připravenné k páření sameček je sice červenej ale samičku neprohání jak píší v knize. Mám odlovit ostatní ryby? A je to nerušilo.Nebo jak mám vůbec s tím začít chtěl bych vědět vše pomocte please :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2005 18:01 thomas Re: Cyclone
Potřebuješ malé akvárko teplotu vody kolem 25 a na dno nějakou jemnolistou rostlinku jávský mech cabomba apod.
plůdek se líhne do 36 hodin a rozplave se za 5-6dní.Potom musíš krmit trepkou asi 1-2týdny.Když to vydržíš do této chvíle
začni krmit jemnou žábronožkou.vajička se dají koupit v akvaristice.Tam ti poradí jak na to.<b></b> :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2005 16:47 Cyclone – Parmička nádherná
Jaký mám mít podmínky pro rozmnožování tohoto druhy? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [6]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8749x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2315-parmicky-rozmnozovani-a-odchov?od=251