Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 12:47 Muž motýlek [275] Re: miki2
Já je odchovávám tak při 23 °C. Ale pokud je kvalitní voda, tak by ani 25 °C nemělo vadit. Jinak si myslím, že 14 dnů (?po rozplavání?) by měly už baštit nasekané nitěnky. Já teď v nouzi dal nasekané nitěnky 6 dnů starým tetrám černým - chvíli na to koukaly, a pak pochopily, že nic jiného nedostanou a zbaštily to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 12:14 Muž miki2 [0] - ParmičkyRe: motýlek
Teplotu udrzuju mezi 25-26°C snad to memi moc.Je pravda ze vetsinou se drzely ve spodni casti u dna.Zbylo mi jich tam 9 a ty celkem plavou po akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 11:11 Muž motýlek [275] Re: miki2
Sem tam něco spolknou a vydrží. V tom asi problém nebude. Nejspíše tedy v té vodě. Kdysi jsem měl problémy s obyčejnými daniemi. Zdála se mi nízká teplota, tak jsem dal topítko (normálně to nemusí být, stačí jim 20°C) a do druhého dne byly všechny mrtvé. Možná ta voda je na hranici kvality a pokud se Ti třeba podařilo zvýšit teplotu (?), tak už to může působit toxicky. Ale to bys asi vycítil - na chování potěru je znát, zda se mu daří nebo ne. Ale asi to chce ty zkušenosti - moc se to nedá popsat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 10:22 Muž miki2 [0] - ParmičkyRe: motýlek
Vodu davam prevarenou bez chemie o teplote +/- 1 stupen.Artemie proplachuju pod tekouci vodou,je mozne ze se tam dostala i skorapka...na okraji jich par bylo.Kdyz to rybka sni,tak ji to nejak ublizi ve strevech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 06:37 Muž motýlek [275] Re: miki2
Dost těžko se radí, když to nevidíme. Dáváš do vody nějaký přípravek na odchlorování? (Akvaregulátor)? I když tyhle parmičky to až tak moc nepotřebují. Je stejná teplota dolévané vody? Artemie dobře propláchneš? Pokud se na okrajích vytíračky nalepují vajíčka nebo skořápky od artemií, tak musíš opatrněji nasávat nauplie. A z okrajů to občas setřít (používám běžný ubrousek). Překrmení u těchto nenasytů asi moc nehrozí - nebo aspoň se mi to nestalo. Jinak žádná tragedie - udělej druhý pokus, já takhle letos bojoval s tetrami černými. A vyšel mi až třetí pokus - to se stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:45 Muž jajaapaja [174] Re: miki2
Artemie byla dobře nalíhlá? Nemohl jsi ji m dát i skořápky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:32 Muž miki2 [0] - ParmičkyRe: motýlek
Behem poslednich dvou dnu mi umrely skoro vsechny maly rybicky,bylo jim 14 dni.je mozno ze se prezraly mely velike briska nebo spis problem s vodou?krmin pouze artemii,odkaluju a menim vodu kazdy den. :-( Prvnich 12 dni bylo vse vpohode.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 12:38 Muž motýlek [275] Re: miki2
Pokud se ti neobjeví plíseň, tak stačí obden jedna kapka při výměně vody. Hlavně nepřekrmovat. To bys musel měnit i třičtvrtě vody a to je zbytečně moc času. Jo, a až se začnou rozplavávat, tak si uprav vzduchování na nižší otáčky - umísti někam do rohu jen asi 2 cm od hladiny a obal jávským mechem - jinak by se utloukly. Až tak po dvou týdnech zvládnou nějakou tu větší bublinu. Na tom obrázku jsou staré asi 3 týdny - po týdnu už budou mít náznak proužků - teda když porostou správně. Po deseti dnech už vezmou živé nasekané nítěnky a pak rostou přímo před očima. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 09:30 Muž miki2 [0] - ParmičkyRe: motýlek
Dekuji za odpoved.Acryflavin jsem tam dal hned po odloveni rodicu a vymene vody.Mam tam davat jeste kapku pri kazdodeni vymene vody?nebo staci jen jednou na 9l jsem dal 4 kapky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2009 06:23 Muž motýlek [275] Re: miki2
Fotka k příspěvku Jasně - po vykulení se budou 4-5 dnů pohybovat jen náhodně při vyrušení - zejména po dně a v rozích nádrže. Hlavně si hlídej dno, jestli se ti tam neobjeví plíseň - je lépe už preventivně dát několik kapek acryflavinu - pokud by se plíseň objevila, snaž se ji odsát - i když spolkneš nějakou rybičku, je lépe něco obětovat než přijít o všechny.
No a sežeň si artemku a zavčasu ji dej líhnout (asi třetí den po vykulení by mělo stačit). Až začnou plavat vodorovně - to poznáš, tak zakrmit artemkou - raději 5x děnně jen trochu, než to přehnat a zkazit vodu. A něco si přečti v literatuře nebó i zde na netu :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 22:51 Muž miki2 [0] - Parmičky
Ahoj.vcera se mi vyklubaly z jiker maly parmicky,obcas zmatene propluly po akvarku a pak zpatky na dno,dnes jsou vsechny na dnu a zadny pohyb,je to normalni nez se rozplovou cca 5 dni?dekuji jsem zacatecnik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 12:17 zizi Re: georggeorg
Aha. Já nemyslím ty prsní, ale ty víc za nima, ty výraznější..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 17:52 georggeorg Re: zizi
Tedy u mých parmiček všechny mají červené hřbetní ploutve, ale prsní ploutve ne. Ani tady v atlase samička nemá prsní ploutve červené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 15:55 zizi Re: AnNika
Parmička,co je tady v atlasu má taky červenou hřbetní ploutev i prsní ploutve.Navíc,začaly se "prát"až někdy před týdnem a narážejí do sebe vším.. :-( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 10:43 AnNika Re: zizi
Moje samicky nemaju hornu chrbtovu plutvu cervenu, a nikdy sa mi samec so samicou nebili tlamami k sebe. To mi robia len samci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 10:04 zizi Re: Landvir
Fotka k příspěvku Skoro určitě. Tomu popisu tady to celkem odpovídá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 08:25 Muž Landvir [57] Re: zizi
Seš si jistá že máš samce a samici a né jenom samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 22:10 AnNika Re: zizi
Fotka k příspěvku samci so sebou superia - ktory z nich je silnejsi. vtedy moji zmenia farbu - pruhy sa odleskuju do zelena a ostatne supinky im chytia odtien doruzova.
ked sa tru - tak sa prehanaju v grupe alebo samec -samci so samickou opreti ako keby o seba bokom. /ak sa podari prilozim foto z oscanovanej knihy od oldkiwi/
u mna lietaju povacsinou po celom akva, alebo si hladaju makku rastlinu kde by sa vytreli. a potom ich uz len vidim zbierat ikry, teda ikry nikdy nevidim.
X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 21:42 zizi – parmičky
Ahoj,mám už asi 2 měsíce parmičky čtyřpruhé a nevím,jestli se perou,nebo třou.Samice je poslední dobou taková tlustší a pořád na sebe narážejí tlamama,tak nevím.... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 20:44 Muž Yirka [9126] Re: PavolXV
Je to naprosto přesně popsáno v atlasu rybek. obecně- sameček je menší a má načervenalé ploutvičky, ovšem rozpoznat lze až v dospělosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 20:39 Pavol_XV
A ako sa da rozoznat ktory je samec a samicka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:51 terinka1150 Re: Silent
Tak je asi jenom přežraná, to spíš ona honí samce a ne oni ji. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:25 R Muž Silent [5949] Re: terinka1150
No těhotná parmička těžko může být. Maximálně bude zaplněná jikrami a připravená ke tření. To se pozná tak, že samčí osazenstvo se vrhne na námluvy a začnou se dvořit. Stále za samičkou jezdí, předvádí se v barvách a jemně ťuká do bříška. Záleží na ní koho si vybere. Pokud je jen přežraná samci si jí všímat nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 18:15 terinka1150 – tehotna nebo prezrana?
Ahoj,jen se chci zeptat jak se pozná že je parmička čtyřpruhá těhotná?Dnes sem je jako vždy nakrmila a asi po 3h. byla tlustá.Nevím jestli je jen přežraná nebo těhotná.Celej den je tlustá možná že nakonec je ale poradte mi prosím.Díky. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 14:45 Mumínek Re: tapouch
Nádrž připravíme o objemu 20-30 litrů, bez substrátu, pouze s několika jemnolistými rostlinami. Ideální parametry vody jsou 5-7 dGH° při pH 6,3-6,8, teplota pak o 2-3 stupně vyšší, než v akváriu, kde jsou běžně chovány. Jikry vytírá samice volně do vody a samec je ihned oplodňuje.

To sis přečetl??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:32 ondra08 Re: tapouch
Nejsem odborník na parmičky ale možná by to chtělo před tím než jich dáš do vytíračky tak vydatně krmit živým (cyklop,daphnie,koretry,patentky,černé komáří larvy).Aby se zaplnily jikrama. Jaké máš parametry vody? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:19 tapouch – rozmnožování parmičky čtyřpruhé
Mohl bych se zeptat jak rozmnožit parmičku čtyřpruhou? coze Nedávno jsem je izoloval do vytírny která má objem jedenáct litrů.Zvýšil jsem jim teplotu z dvaadvaceti na pětadvacet.Přes den jím pouštim filtr a na noc ho vypínám.krmim je nitěnkami a vločkovím krmivem.Nesvítim jim protože jsou u okna a světla tam maj dost.Skontrolovaljsem si na internetu že to je opravdu sameček a samička ano prosím vás nevíte co dělám špatně hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 21:34 Muž maznak007 [12] Re: xdavid
Me se trou prakticky neustale a bez zvlastni pece. Mam je ve spolecenskem akvariu a porad pribyvaji. Mel jsem jich 6 a ted jich tam je asi 25 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 21:10 xdavid Re: Mato00
A v kolika rybách to mám vytírat (nař. 2 samce a jednu samici nebo 1 samec 1 samice)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 20:53 Mato00 Re: xdavid
Vytiercka 10l!Jemne vzduchovat zatienit!Na spodok rost(nejaka sietovina cez ktoru prejdu ikry) na vrch javsky mach!Hodnoy vody nemeram tak neviem!Par nasadzam vecer a preed tym jemne nakrmim!Par sa vytrie vecsinov na druhy den, ale satlo sa mi, ze sa vytreli za 2 hod od prelovenia!Vytieram pri 25 C vode!Ked sa vsetky pary vytru ikry zlievam do 1 akva!(tam je teplota 26 C)Tebe vsak neodporucam zlievat ikry, ked nemas viac ako jeden par! ;-) Vyliahnu sa asi o 35 hodin!Za 5 dni sa rozplavu!Prve krmivo trepka(cista kultura nalevnika!), ale ja davam hned aj artemku a este dve dny trepku!(Odporucam prikrmovat prve dve dny trepkov preto aby aj tie slabsie jedince mali co zobnut!)Ked budes krmit prve dva dni trepka+artemka rozkrmis dobre!Artemkov krmim este akolo 1 mesiaca potom uz pomaly prechadzam na mrazene a susene!(Ale s prechodom pomaly!) ahoj Ked budes potrebovat poradit napis!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 16:55 xdavid – množení parmičky duhové
Potřebuju proadit jak mám vytřít parmičku duhovou. Koukal jsem na jejím profilu ale tam bylo jen kolik může naklást jiker.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 19:35 Muž Geri [29] - SkaláryRe: Diego
Jako den po rozplavání? To může, neměli by si nic udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 13:40 Muž Diego [72] Re: motýlek
Já jedu zítra dopoledne na vysočinu,na tejden. :-( Al pokusím se.Taky si vzpomínám,jak jsem odchovával pancéřníčky,tak jsem měl přesně 3ks,tak byly ve 3l plstové misce na hladině akva s najasem a jak byly blízko světlu,tak tam měli teplo + byla celá miska zařasená,takže pořád něco jedli.Přežili by tohleto parmičky? X-)

Ví ted ted hned někdo,jestly může být jednodenní potěr parmiček s krevetkama red cherry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 13:36 Muž motýlek [275] Re: Diego
Bydlím v Napajedlích, ale ve Vyškově jsem byl na bicyklu asi před měsícem u jedné hezké slečny pro Endlerky - t.j. 2 x 60 km přes kopečky... So Brňa to z Vyškova tak daleko nejni - tak si udělej výlet na kole ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 13:18 Muž Diego [72] Re: vojtak
Jestly bydlíš v okolí Vyškova,spíš Pustiměře,tak jistíš,že tady nejsou žádné rybníky,prostě jenom teče potůček a když je rybník,tak chovnej. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 13:00 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: prikpa
A co si nachytat prachovou potravu v rybnice? Takovy maly buchanky nejsou spatny (sice jsou drave, ale ztraty jsou nizsi nez pri krmeni umelym)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 12:50 Muž Diego [72] Re: motýlek
Ale tady v blízkém okolí žádný není,to bych mohl jet rovnou do Brna třeba do Sklorexu pro artemky. Voda se měnit bude,jde akorát o to,jestly to přežijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 12:31 Muž motýlek [275] Re: Diego
No, tyhle parmičky v podstatě sežerou cokoliv, ale živé nauplie artemky jsou nejednodušší - zejména ve vztahu k té čistotě vody. S tím co píšeš osobní zkušenost nemám. Zkus požádat nějakého chovatele v okolí, ať ti odsype trochu z velkého balení - to bývá také vesměs nejkvalitnější s vysokou líhnivostí... Náhradní krmiva fakt použít jen v nouzi nejvyšší.
Asi před rokem se mi stalo, že se první várka artemek nevylíhla a tetry černé jsem první den musel nakrmit obyčejným prachem SAK55 - 00 a také to zvládly, ale asi po třech dnech jsem musel vyměnit dvakrát po sobě během hodiny skoro všechnu vodu. Z takové potravy se hromadí hodně odpadních látek. Ono jich tehdy bylo v deseti litrech skoro 600 kousků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 11:33 Muž Diego [72] Re: motýlek
Stala se špatná věc,sháněl jsem dneska ve všech obchodech artemku a oni ji nemají!A byla by až příští týden v pátek!Ale mám doma JBL Nobil Fluid Artemia,šlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 07:57 Muž motýlek [275] Re: Diego
První odchov z jiker je docela pěkný zážitek. Nejhorší bývá případ, kdy je hodně málo potěru (třeba jen 20 kousků) - to se dost těžko odhaduje množství artemek. Jinak- pokud budeš zkoušet odhadnout počet, tak ten odhad pak vynásob dvěma - začátečníka to hodně klame - výsledek bývá většinou opravdu skoro dvakrát tolik, než si budeš myslet ;-) Tak hodně štěstí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 07:44 Muž Diego [72] Re: motýlek
Tak díky,budu tady informovat o novinkách.Ted jsou parmi ještě na bočním skle jako přilepený a občas si nějak divně poplavou.Vypadají jako jikra s ocáskem a dneska i s malou hlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 07:38 Muž motýlek [275] Re: Diego
:-) ... ony to pochopí skoro všechny... Až je budeš pozorovat (s lupou v ruce), tak tento "básnický obrat" začneš používat také ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 07:05 Muž Diego [72] Re: motýlek
A jak je tedy mám jakoby naučit krmit? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 06:43 Muž motýlek [275] Re: Dieogo
No, on není ani tak problém v samotném krmení, ale v odstraňování nespotřebované potravy a obecně čistotě vody. Artemii si vezmou na 100 % - stačí v nouzi 2x denně. Ale pokud možno alespoň 10 litrová nádrž (předpokládám, že alespoň v takové je máš) a do rohu jemné vzduchování. Pokud se teprve teď vylíhly, tak bude potřeba krmit až tak po čtyřech dnech - až budou plavat netrhaně - vodorovně. Nejdůležitější je trefit první krmení - aby si každá rybka našla aspoň jednu artemku - jakmile pochopí, že je to k snědku, máš vyhráno. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 22:55 Muž Diego [72] – vylíhlé parmičky nádherné-spěchá
Dobrý den,právě se mi vylíhly parmičky nádherné. Potřeboval bych se zeptat, za jak dlouho se krmí? Sežerou artemii? Nebo čím se krmí po strávení váčku? Přežily by v pet flašce plné řasy s 1x denně přidanou artemií? V sobotu jedu pryč na týden, ale mám na to vyškolené lidi, tak snad se bude dařit. Kdo ví a chce, tak at poradí, byl bych za to moc rád. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 08:17 R Muž Silent [5949] Re: irza
U Parmiček se to občas stává. Způsobuje to neprůchodnost vejcovodů, protože někteří chovatelé třou stále dokola příbuzné kusy a dochází k degeneracím druhu. Tetry potřebují k výtěrům měkkou a slabě kyselou vodu. Jejich úspěšné rozmnožování chce určité zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 08:01 irza Re: Silent
Presne jak pises, akorat s tim ze samicka se nemuze vytrit. Po umrti zmacknu brisko aje plna jiker. Stalo se to vickrat adela mi to i tetra. Nevim kde je chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 07:46 R Muž Silent [5949] Re: irza
Má výrazně zvětšenou břišní partii a samci se začínají kolem ní natřásat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 07:39 irza Re: Nobody
Mam samostatnou vytiracku 15L, vzduchovani, filtr a teplotu 26. Skovavacky tam nejsou. Dole mam trs jemnolistejch. Pohlavi asi poznam samicka je vzdy plna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 20:32 Nobody Re: irza
To je dost divné.Nejspíš ji ubije sameček,protože se chce třít,ale samička ještě není připravená.
Máte je samostatně ve vytíračce?Máte tam i rostlinky nebo jiné úkryty pro samičku?Důležítá je i příprava rybek ke tření. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8749x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2315-parmicky-rozmnozovani-a-odchov?od=201