Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 07:48 Muž Yirka [9126] Re: Crane
Těžko radit, rybky máš v takových divných počtech... Co bych však poradil je, abys vyměnila ten vnitřní filtřík za ten koupený biofiltr. Vzduchovací motorek máš, tak žádný problém. Správně naznáváš, že objem a osídlitelnost "molitanů" je neporovnatelně lepší u toho druhého. Rovněž se ti prodlouží intervaly čištění. Výměnu filtrů proveď tak, že je necháš pár týdnů, cca 3, běžet souběžně. Se zlepšením prostředí pak třeba přijde i zlepšení "chování" rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 05:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Crane
Zkušení poradí... ;-) přečtěte si pozorně v atlasu způsob množení tetrazon a zjistíte, že rozmnožení "na náhodu" těchto rybek, při vaší obsádce v šedesátce, je téměř nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 00:38 Crane Re: Cosmogagy
Mam samecky dva..nejsem zkuseny akvarista, tak envim,proto pisu sem abych se vse dovedela a poradili mi vy zkuseni :) Tahle samicka ma jine zbraveni a vzledove vypada proste malinko jinak, z toho soudim ze je to samicka, uz podle toho jejiho pupku (jikry). :-D
Mám akva 60 litru, plavou tam tri parmicky mechove, tri platy skvrnite (mickey mouse nebo jak se tomu rika), dva krunyrovci, dva pancernicci panda, tri parmicky indicke.. Mam tenhle filtr: www.levnaakvaristika.cz/… , ale ted sem si koupila jeste tenhle, ale nemam ho zatim zapojeny static.akvarista.cz/… Prijde mi ze ten molitan u toho prvniho je moc malej a nestiha chytat vsechen ten bordel. Mam tam teplomer samozrejmne a vzduchovaci kaminek. Par kytek, ne moc ani malo :)
Krmim je vsim moznym, snazim se jim davat jednou denne klasicky krmeni od tetry a odpo cerviky (nitenky, patentky jim moc nejedou). Jak to vyjde no.. Klidne dodam i foto akva, pomuze li to? Dekuji moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 15:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Crane
K samičce patří sameček... :-P ten je docela nutný a o něm nepíšete... ;-) Jinak s tím přežitím bych moc nepočítal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 14:55 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Crane
To ti nikdo z křišťálový koule nevyvěští, dokud nenapíšeš něco o akváriu - čím víc informací tím líp.. rozměry, co tam vše plave a roste, technika, údržba, parametry vody, čím krmíš atd atd...

Pak ti třeba někdo ze zkušených parmičkářů bude moct poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 14:29 Crane – Parmicka s jikrama
DObry den, mam parmicky mechove, samicka ma uz docela velky benjo :-D predpokladam ze ta ma jikry, uz je nosi ale docela dlouho, porodnicku nemam..kamaradce se vytreli i bez ni, pocitam s tim ze prezijou tak dve max, ze ty jikry sezerou, coz mi nevadi, nemam tak velke akva..nevite proc se furt nechcou trit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 17:14 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Marcelka
Těhotná není, je zaplněná jikrama. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 15:37 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Marcelka
Najdi si ji tady v atlasu. Plná asi bude. Pokud by měla partnera tak by se vytřít mohli, ale musíš jim zajistit podmínky. Aby ti žádné neumřely je zbožné přání všech. Snad nikdy se nepodaří 100% odchov. Vždycky jsou ztráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:43 Marcelka – Parmička je těhotná ?
Fotka k příspěvku Myslíte si že je tato parmičkatěhotná a jak mám odchovat rybbičky ?? Aby mi žádné neumřely sem začátečník tak se ptám :) A omlouvám se za kvalitu focené na rychlovku :))
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2013 11:14 R Muž Silent [5949] Re: martin386
Je to jeden druh jen jiné varianty takže se třít samozřejmě můžou. To, že se navzájem prohání tak tím si vyjasňují postavení v hejnu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 11:10 Muž martin386 [17] - Živorodky – čtyřpruhá a mechová
Může se spářit parmička čtyřpruhá a mechová ?
Včera jsem si koupil 2ks čtyřpruhé a 2ks mechové (budu asi dokupovat, jelikož jsou to hejnové rybky :-) )
A ještě dotaz, jedna čtyřpruhá prohání všechny ostatní, nejvíce druhou čtyřpruhou, může to být tím že jsou to oba samci ? Nebo mladí(hrají si), či něco jiného ? Děkuji za odpovědi.
Ta co ji prohání spíše jen tak poplavává, jelikož je udýchaná :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 05:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: jirik98
Ne. Nejsou to parmičky...jsou to parmouni. Žijí v úplně jiném prostředí a tudíž je zcela jiný i jejich mechanizmus rozmnožování. Tedy třou se, jako ostatní jikernaté ryby, ovšem za poměrně specifických podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 22:10 jirik98 Re: romant
Moc vám děkuji za poskytnutí info. palec Nemáte náhodou někdo zkušenosti s chovem parmičky černopruhé? Ja mam 3 a jsou v pohodě, i když udaje o nich např.:naroky na složení vody jsou zcela jiné! Mohu je rozmnožit stejně jako mechové?
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 16:26 R Muž romant [27987] Re: Jirik98
Zde, základní penzum informací. rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 16:15 Jirik98 – Parmička mechová
Dobrý den, můžete mi někdo poradit jak množit parmičky mechové? Je to těžké? Co potřebuji do vytírací nádrže cca 25,4l? Je nutný filtr? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 16:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlachos
Ideální je Rejfířovic Stabil, jestli ho ještě vyrábí ale nevím...koukněte na sortiment Aquar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 11:42 vlachos – Jak zafixovat pH
Dobrý den..chci se zeptat...pro tření parmiček mechových používám Demi vodu upravenou na vodívost kolem 120microsiemens.......z kolony mi vytéká voda která má pH 5.5...pro tření parmiček ji upravuju hydroxidem sodným na 6,5......dám vytřít ryby vše ok...potěr se vykulí, ale pak mi phčko opět začne padat dolů a potírky odcházejí.....neznáte způsob , jak tomuto "padání" pHáčka zabránit? Co do vytíraček přidat,tak aby to nepoškodilo vykulený potěr? Děkuji za vaše reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:04 Žena Nikol [14] – potěr ve společenské nádrži?
Nějak to své akvarko nechápu :-(
Dnes jsem vylovila mrtvolku samičky-parmičky, bez (pro mě) zjevných příčin se vydala na onen svět. Zajímavější však je, že jsem objevila 1 pidi prcka. Takhle malou "rybu" jsem v životě neviděla. Sexuální orgie byly v akvariu běžné, ale předpokládala jsem, že z jiker nic nebude. Vodu neupravuji, je velmi tvrdá a vůbec podmínky k životu jsou pro takového tvora téměř nemožné.Povedlo se už někomu odchovat potěr ve společné nádrži? A co bych pro to měla udělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 03:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlachos
Určitě jak píše Roman...až po
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 21:01 R Muž romant [27987] Re: vlachos
Použil bych ho až po akci, aby se lépe ochránily jikry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 20:45 vlachos – Kdy aplikovat acriflavin?
Dá se namíchat acriflavin nebo podobná desinfekce do třecí vody už před třením? Těsně před nasazením párů? Nemá vliv třeba na spermie a následnou oplodněnost? Děkuji za vaše zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 22:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlachos
smich No to se přiznám bez mučení. Možná, že jsem to zamlada dělal...ale už si na to nevzpomínám smich Takže tedy - ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:31 vlachos Re: LiborSprysl
Dobře, vyzkouším to..........děkuji za radu palec
Ještě bych měl jeden dotaz - dezinfikujete před třením Tetrazon vzduchovací kamínky a jejich přívodné hadičky do vytíráček? Pokud ano - jak? A jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlachos
Vynechal bych ty patentky...jdou na sádlo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:11 vlachos Re: LiborSprysl
Chovné ryby krmím 2x denně - ráno směs mražené patentky , dospělé artemie a cyklopu a večer krmím granulemi SAK MIX velikost 1. Občas když zbyde vylíhlá artemka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlachos
Není dlouhá...čím krmíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 14:34 vlachos – Třecí perioda u tetrazon?
Dobrý den, chci se zeptat, jaké zvolit rozestupy mezi třením u parmiček mechových? Jaké máte zkušenosti. Dávám třít po párech, měkká voda, ph 6,9+-,teplota 25 st.celsia, rošt a Jávský mech.Páry se vytřou a po výtěru rozděluji samce a smičky do zvláštních samostatných nádrží - pro samce a pro samice.Tření opakuji přesně za 14 dní. Jde mi o to,že se mi zdá, že perioda 14dní je asi dost dlouhá, protože mívám dost jiker asi přezrálých - oplodněnost tak 60procent někde míň.Proto se chci zeptat v jakých periodách třete ryby vy? Děkuji za vaše reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 07:32 Roman32 Re: romant
Díky za radu, krmím mraženým, cyklop atd. Začnu je tedy ládovat komárkama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 16:57 R Muž romant [27987] Re: Roman32
Jako výborný živý krmení tření podporující jsou živý komáří larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 16:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Roman32
Zkuste to na grupáč v koši...Já teda nevím, jak to s tou vodou máte, ta je důležitá. Ale počet jiker se odvíjí i od krmení. Pro suchém toho moc nebývá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 16:36 Roman32 Re: romant
To jsem nezkoušel vytíral jsem je poprvé a to 6 párů. 4 páry aspoň něco a dva nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 14:07 R Muž romant [27987] Re: Roman32
Jo, jo pupíkatý rybky to jsou a hůř se odhaduje jak jsou zaplněný jikrama. Zkoušel jsi ty páry měnit? Jistli jiná s jiným nebude více úspěšnější, mám na mysli. Vytíral jsem je kdysi dávno, jako kluk a odchovanejch rybek bylo tak nějak jak píšeš, prostě to tak vyšlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 14:00 Roman32 Re: romant
Vytíračka cca 8l, upravená voda, měkčí a slabě kyselá. Na dně rošt.teplota navýšena o dva stupně. Mě se spíš jedná o to, zda když jsou mladé tak jestli mají ty výtěry slabší. Rybky dle velikosti již čas na tření mají. Samice, ale neměly nijak velké pupíky. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 13:23 R Muž romant [27987] Re: Roman32
Tak vydrž, já jsem akvarista amatér, on se nějaký opravdový odborník jistě ozve. ;-)
Edit: Možná, kdyby jsi popsal, jak vypadá ta nádrž, kde došlo k výtěru, tak by se lecos mohlo vysvětlit. Odlovíš rodiče po výtěru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 13:20 Roman32 Re: romant
No snad jo, čekal jsem trochu odborný názor a vysvětlení. ;-) Proč?
Jo a ještě za jak dlouho je můžu dát znova vytřít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 12:10 R Muž romant [27987] Re: Roman32
Rozhodně bych nepodceňoval hodnoty vody, ve který se ty parmičky třou.
Edit: To čím jsou ty rybky krmeny, taktéž může udělat svoje.

Proč jich potřebuješ hodně? Dej jim čas, jsou-li to mladý rybky, tak se třeba příště polepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 12:06 Roman32 – Malý počet jiker - parmička mechová
Může Te, poradit nebo vysvětlit čím to je, že při každém výtěru těchto rybek mám malý počet jiker? Četl jsem, že by mělo být až několik stovek a mé výtěry jsou tak max 50 ks. Jestli to je tím, že to je jejich první výtěr anebo jsou mladé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 12:12 R Muž romant [27987] Re: hokky
Tak to bude tou mechoschovkou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 09:57 hokky Re: Silent
No rodice uz sem prave davno odlovil a ten filtr je u bojovnice nahrazenej tim klasickym molitanovym hnanym vzduchem.
Už tam sou asi byli jenom schovaný. Teď jich kolem 20 visí na přednim skle. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 09:50 R Muž Silent [5949] Re: romant
Zrovna mně napadlo se podívat do prezentace a s tím filtrem je tu taková možnost. Pro potěr jsou tyhle filtry nebezpečnou pastí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 09:47 R Muž romant [27987] Re: hokky
Předpokládám, že se jedná o akvárko "pokus o vytíračku". V tom jávským mechu se schovávat můžou a jako další variantu bych viděl že je sežraly samy rodiče, pokud nebyly včas odloveny a taky by je mohl vcucnout ten filtr co tam máš, tady je ideál klasika v podobě bublifuku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 09:26 R Muž Silent [5949] Re: hokky
Nepředpokládáš doufám, že ho půjdeme hledat, že? :-D Samozřejmě že může být schovaný v mechu, ale pokud jsou tam jiné větší ryby mohl skončit jako potrava. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 06:52 hokky – parmicka ctyrpruha
Prosim pomoc zmizel mi poter parmicek je mozny ze by byl schovanej v javskym mechu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 16:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Market
Chce to sledovat, nebo dát pod třící se ryby rošt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 10:29 Market – rozmnožování parmiček
Dobrý den, dnes ráno se mi začali třít parmičky, chtěla sem se zeptat jak dlouho se budou třít abych včas vylovila rodiče od jiker aby mi je nesežrali, děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 12:27 drakpd – Parmička nádherná
Zdravím, chtěl bych se zeptat jaký máte zkušenosti z výtěrem parmičky nádherné v jakém poměru je to a to pohlaví. Já dělal před půl rokem první výtěr, z toho se mi z důvodu špatné kvality vody vykulilo jen něco přes 20 rybek, ty už jsem dochoval z toho mi v akvárku zbylo 16 ryb která dorostly do dospělé velikosti a překvapilo mě, že z toho bylo 14 samiček a pouze 2 samci. Než se začaly barvit, tak jsem jich asi 10 dal kámošovi, ale nevím jak je na tom on co mu z toho vyrostlo. Zajímaly by mě právě vaše zkušenosti jestli třeba dělám při výtěru něco špatně, nebo jestli to bylo třeba tím že jikra samičky je odolnější než samec když jsem měl takovej prvopočáteční úhyn. Nyní mi dorůstá další pár výtěrů cca 500 ryb a ty větší které mam v dalším akvárku se už začínaji pomalu vybarvovat. Mam tam už tak přes 100 ryb a zatím pozoruji tak 5 jednoznačných samců, tak jsem zvědavej co se vykulí s ostatních :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:01 Muž boumi [0] Re: Linduš
Tak se mi ještě včera sameček parmičky čtyřpruhé pochlapil a dneska už se začali malincí klubat a vypadají jako blešky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 13:17 Žena Linduš [166] Re: boumi
Někdy dělají ofuky jednomu samci. Zkus druhýho, jestli máš, výměna vody taky umí nakopnout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 13:09 Muž boumi [0]
Ahoj lidi, včera jsem dal do vytíračky parmičky čtyřpruhé (1samce a 2samičky). Samec má velkou snahu prohání samičky a láká je do houští, když tam nějakou naláká, tak se k ní přitiskne a trhne jenže ze samičky nevypadne ani 1 jikra. A to jsou nafouklé jak balóny a samecěk je takový pohublejší tak bych chtěl poradit. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:35 Muž Peparafan [4] Re: beowulfx
Omlouvám se, vždycky něco zapomenu. Jedná se o parmičky čtyřpruhé keteré mám společně s mechovými.
Tak tedy jak poznám když mají jikry v sobě když jsou i bez nich tlusté?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8749x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2315-parmicky-rozmnozovani-a-odchov?od=101