Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krab - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Krab - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:15 Muž vhisky [45] Re: vak
nechápu jak ti může přežít furt pod vodou, když se stejně po delší době utopí, je jeden sladkovodní krab kterej pod vodou dýchá, ale to je uplně jinej druh.. je to divný, stejně se doporučuje mít kraba červenýho v 80% vodní plochy a 20% souš na kterou si může vylízt.. ja to budu dodržovat takhle a zkoušet jestli krab přežije bez vzduchu nebudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 17:52 Vak. Re: vhisky
On už nemôže vyliesť, liezol po filtri,ale úž nemôže,lebo nedočiahne,rastliny tam nie sú,pôjde do iného akva,to že krab červený nemá žiab je dobrá blbosť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 17:36 Vak. Re: deathfoe
Možno raz za týžden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 17:34 Muž deathfoe [58] Re: vak
Beztak ti tam vždy vyleze po nějakém kabelu se nadechnout nad hladinu :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 17:33 Muž vhisky [45] Re: vak
Tak toje novinka. Já nevěděl, že má krab žábry.
Edit: to co vypadá jako žábry, žábry nejsou, je to jen ústí z jeho pusy, filtruje přes to vodu. Pokud máš kraba volně v akva, tak mužu říct, že ho trápíš.. Krab vyleze i po valisnerii, jen pro to, aby se nadech.. myslím že mu dáváš zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:45 Vak. Re: vhisky
Episesarma mederi sa neutopí,ja ho mám normálne v akva,nemá možnosť dostať sa na súš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:20 Muž vhisky [45] Re: juraj
může být s pár rybama, musí být, ale udělaný akva pro oba typy živočichů. Krab musí mít možnost bezproblémů se dostat na břeh a ryby musí mít dostatečný prostor ve vodě.. může se podívat k nám rybicky.net/nadrze/5772 a pokud hodíš kraba jen tak do vody mezi ryby do obyč akvárka, tak se utopí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:45 švíco Re: nihaso
Řekl bych že záleží na druhu kraba. Jsou i malí krabíci co rybky nežerou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:39 Žena nihaso [2] Re: juraj
Vždyť ti je sežere...Nehledě na to, že mají různý nároky na život... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:34 juraj – krab z rybami v akva
Moze byt krab v spolocnej nadrzi s rybami
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 22:43 Muž vhisky [45] Re: Argo
Fotka k příspěvku Pokud je budeš kupovat dva, tak at jsou oba stejně velcí.. On by pak ten měnší mohl umřít, ale pokud si zvyknou bude to fajn, krab je takový nevyspitatelný zvíře, nikde se nedá napsat jak se bude jakej chovat, každej je jinej a každýmu chutná nečo jinýho, je to zvláštní tvor. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 22:39 Muž Argo [6] - RostlinyRe: vhisky
Dík moc ale jak rozeznám samce od samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 22:37 Muž Yirka [9126] Re: Argo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 22:35 Muž vhisky [45] Re: Argo
Pro dva krabíky červený je potřeba tak nádrž o objemu 54l a plno míst kde se můžou schovat, problém je jen ten, že při svlíkání jsou zranitelní a můžou si ublížit, hlavně pozor abys neměl dva samečky, vždycky jen pár, samečci jsou totiž teritoriální.
Edit: Pokud jsi začátečník tak si přečti 3 články na krabikov.ic.cz/… je to na založení krabárka uplně od základů :-) Do dvou měsíců tam budou i fotky, jinak je tam popsaná i hloubka vody atd.. určitě přečíst a neházet krabíky do akva k rybám, jak už jsem hodněkrát viděl, utopili by se. Dotazy mužeš psát i na webu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 22:31 Argo – 1 nebo 2 kraby červené?
Chci si pořídit Kraby(a) Červeného a chci se zeptat jestli je lepší mít jednoho nebo dva, jak se snášejí když jsou dva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 21:59 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: miloon
Krabi jsou "uklizeci dna" v prirode se zivi mršinami atd. O zive rybky bych se nebal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 21:54 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: miloon
takovy krab existuje, limnopilos naiyanetri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 21:07 Muž miloon [4]
A rybickam neublizi krab?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 19:50 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe. švíco
No vím že někdo s rybicky.net má cardisoma armatum v akvárku s rybama i želvama ale nevím to bych neriskoval ale myslím že krab červený mže s větvičkou dej ho při vpuštění do akvárka na to větviku aby věděl že tam nějaké to sucho je a uvidíš to půjde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 18:18 švíco – Krab pouze ve vodě
Ctěl bych se zaptat, zda existuje nějaký druh sladkovodního kraba, který by vydržel pouze ve vodě bez souše nebo max. s trčicí vetvičkou z vody...díky

Edit: Zde jsem našel několik videí, kde mají kraba v normálním akváriu..
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
Co si o tom myslíte? Je to problém nebo je to bez problémů možné?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 16:19 Muž JirkaJirka [10] Re: Ivulik1
zalezi na tom jak je udelane akva a na povaze zelvy, ale pravdepodobne to bude dobra svacina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 16:05 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ivulik1
Jestli tu želvu chceš tím krabem nakrmit tak ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 14:36 Ivulik1
A muze byt krab se zelvou? Vodni samozrejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 19:27 Muž vhisky [45] Re: vhisky
No takže po vyzkoušený si krabík pochutná na živým šnekovi, ted už vím co budeme dělat s přemnoženejma okružákama, jinak na doplnění vápníku je dobrá sépiová kost, jde naškrábat do krmení a nebo ted jsme zkusili kousek v celku a uvidíme jestli si to nějak vezme sám :) píšu to sem proto, abyste věděli až se někdo bude zase ptát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 15:57 Muž vhisky [45]
akvarijní šneci, třeba okružáci se můžou dávat krabovi živý? jen tak je tam hodit do vody a krab si je chytne sám? mluvím o krabovi červeném :-) no a to topení je už vyslený :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 19:19 Muž vhisky [45] – topení krabovi
zdravím, předěláváme 12l akva pro kraba červenýho. chtěl bych se zeptat, jak to udělat s topítkem, protože bydlím v rodinném domě, přes noc se netopí a teplota klesá na 16-17stupňů. Topítko je příliž velký, ne že by se tam nevešlo, ale nevypadá to zrovna nejlíp. Jediný řešení jak ho tam dát je, že se dá vodorovně 5cm nad dno akvária, podsype se pískem a zatopí vodou. pokud máte někdo jiný řešení jak zatopit v noci krabovi :) tak pls pište

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 19:11 filo Re: dox
www.flickr.com/…

nevím, zda přežijí. Vím že lezec potřebuje dost prostoru.
EDIT: ještě foto naturalwalker.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 14:14 dox
Nevíte někdo jestli může být krab s lezcem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 09:56 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: krabik
Jestli myslis tim velkym krabem kraba suchozemskeho a maleho mzslis kraba cerveneho, tak nemuzou bejt spolu. Suchozemskej toho maleho zabije me se to stalo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 18:34 krabik – krabik
Hele lidi, muze byt ten velkej krab stima malinkyma nebo by je sezral?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 20:22 Sumo – Krabí web
Dovolím si Vás pozvat na krabi.esumo.net

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 07:44 flekoun Re: Ondrej
Čau, moje sesarmice je taky kdysi nosila. Nakladla je do písku do rohu akva a byl klid. Vajíčka nic nedělala, jenom ležela a lehce změnila barvu. Nic z nich nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 21:38 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ondrej
Nemožné to není, aby samice měla vajíčka,i v přírodě samice má vajíčka dříve, než je zanese na pláž a tam je vypustí do moře .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 15:14 Ondrej – krab - krabice?
Fotka k příspěvku Ahoj vsem,
uz asi pred dvema tydny jsem si vsiml u jednoho kraba (ted asi spis krabice) ze ma neco jakoby vajicka (s pritelkyni nevime zdali vajicka nebo nejaky problem po svlekani). Jestli jste se s tim uz nekdy nekdo setkal tak pls dejte vedet.
Co jsem cetl (uz to bylo rozebirano i tady) tak odchov malych Semana Mederi je v domacich podminkach nemozny tak nevim jestli je nemozne se dostat tak daleko ze by mel krab vajicka nebo ze by z tech vajicek neco bylo..

ps: za to spinave sklo se stydim :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 08:32 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ondrej
Prodává se suché krmení pro kraby,které má všechny potřebné látky.Nejlepší je od firmy Hikari,má to ale jednu chybu, a to, že se prodává jen v balení 50g.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 23:12 Ondrej Re: j_j
Tak jsem byl v akvatere a poradili mi tam nejake granule pro vodni zelvy a jestery (melo by to obsahovat rybi bilkoviny, koryse, vitaminy,...) snad jim to neuskodi.

Jinak co se tyka sepiove kosti tak tam meli jen nejake balene v nejake bananove sr... za 70kc, tak to jsem nebral ne

btw, v lekarne jsem nebyl a v tescu u vitaminu meli jen sumive tablety, to by si krabici posmakly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 09:13 Muž j_j [18] Re: Ondrej
Hm...myslim, že žádnej speciální přípravek jako "sada minerálů pro akvarijiní korýše" neexistuje.

Proto se pokus krabům minerály poskytnout v přírodní formě-jak už jsem psal nahoře...ted sem přemejšlel-co koupit v lékárně nějaký nerozpustný vápníkový tablety bez příchuti? vápník tvoří velkou část krunýře-to by mohlo pomoct,ale nemám to vyzkoušený. další možnost(asi nejjednoduší) budou ty skořápky-když je rozmeleš na prášek a smícháš s něčim chutnym,aby to krab žral,tak by to taky šlo. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 09:01 Ondrej Re: j_j
Jj, krab ceveny. Davam jim patentky, susene vlocky pro ryby a salat (nejvic zerou ty vlocky pro ryby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 08:26 Muž j_j [18] Re: Ondrej
Čim si je krmil? je to krab s. mederi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 23:47 Ondrej Re: j_j
Jednomu upadly uz dve nozicky :-( (cetl jsem ze je to nejcasteji nedostatkme mineralu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 22:49 Muž j_j [18] Re: Ondrej
nejlepší je vždy přírodní cesta,to znamená rybí kosti,sépiová kost,brouci,akvarijní šneci...v krajních případech slepičí vajíčka atd.
jak se to u tvých krabů projevuje,že mají nedostatek minerálů? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 22:32 Ondrej – sesmana maderi
Take jsem videl na netu akvarko s krabi kde nebyl ani kousek souse (a akvarko kde byla jen sous a misticka s voudou do ktere se jen tak tak schoval), ale vsude se pise ze sous potrebuji (nemel jsem odvahu ani chut experimentovat). Hlavne moji krabi si vzdycky hledaji nejake uplne vyvysene mista (kameny a pod) a to vypada velmi pekne kdyz kazdy sedi nekde nahore a uziva si tepla zarovky ;-).

Jinak co se tyka rozmnozovani tak jsem vsude cetl ze je to temer nemozne jim vytvorit podminky, ale kdyby se vam to nekomu podarilo, tak poslete report ;-)

Podotykam ze mluvim o semana maderi! nevim jak u jinych druhu (pocitam ze podobne)

Edit: Jeste bych mel dotaz - moji krabi maji nedostatek vapniku (nebo jinych mineralu), nemate nekdo zkusenosti s nejakymi umelymi pripravky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 16:17 Nerodia Re: honky
Kraby potřebují souš, a na ní také nějaký úkryt ( to se týká také vody, i tam je potřeba vytvořit úkryt).Někdy se doporučuje dát do nádrže jen kousek polystyrénu, kde by mohli být na suchu ( ale když si vytvoříte kousek souše, tak je to lepší jak pro oko, tak pro kraba).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 11:49 flekoun Re: honky
Kraba sesarma mederi mám už pátým rokem. Když byl v akváriu po okraj napuštěném vodou měl tendenci utíkat na vzduch. Teď ho mám asi v 5 cm vody, kolem má vyvýšená místa a kameny a rád na ně lozí. Takže souš doporučuju minimálně na zkoušku, když se mu to nebude líbit, změnit se to dá vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 19:30 Muž j_j [18] Re: honky
Počkáme co řekne pan Difko,ale podle mě krab souš potřebuje...
Jinak pořizovat zvíře a pak zjišťovat nároky a co žere je tedy dost zarážející.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 19:00 honky Re: j_j
Přístup na souš? Ve zveráku řikali že jí nepotřebuje! Měli je tam normal s rybama!? A ja je mam uz 3 dny s fallaxem (nemaj tasm souš) a nic si nedelaji, tvari se spokojene, akorat sem je este nevidel zrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 18:44 Muž j_j [18] Re: honky
Sesarma maderi neni náročnější než raci,jenom potřebuje přístup na souš a dodržování hygieny...a ještě sem se dočetl že má tenhle krab rád starou vodu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 18:41 honky Re: Nerodia
Dekuji. A jsou krabove narocnejsi na chov nez raci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 17:00 Nerodia Re: honky
Jestli máš na mysli Sesarma maderi , tito kraby dorůstají asi 4cm ,maximálně 6,5cm.Jsou to takové malé popelnice,živí se mrtvými rybami,ale i jejich trusem a rostlinami - to je v přírodě ,v zajetí se jim dává mražené krmení pro ryby,suché krmení pro akva.ryby ( nejlépe se mi osvěd čilo Tetra Wafer Mix ,akva.rostliny,rybí filé,ryby(mě se osvědčilo je krmit mraž .rybami, tzv.grundlemi).
Samec se pozná, že má zadeček ve tvaru obrácené V,samice obrácené U.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 15:58 honky – krab
Nevíte čím krmit kraba červeného? Popř. kolik dorůstá, a jak poznám samce a samici. dekuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2136-krab-chov?od=151