Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krab - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krab - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 12:03 bendik009 Re: rak
krabi.esumo.net/… Takhle vypadá, co mam ja. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 03:46 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: bendik009
To je tak když si někdo pořídí nejdříve zvíře a pak zjišťuje jak ho chovat.Ale zase je to lepší než zvíře trápit.
Podle mě krabovy je podávaná jen jednostranná potrava ,nedostatek některých látek a nebo jde o klidovou(rozmnožovací) pauzu( neznám druh kraba).Chtělo by to více informacích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 23:53 - Re: bendik009
Netuším kto s tou haluzinou prišiel ale syr by som krabom nedával.V žiadnom prípade sa nejedná o jeho prirodzenú potravu.Krab je síce všežravec,no ľudia si to často zle vyhodnotia a tlačia do nich krmivo čo z dlhodobejšieho hladiska nie je to pravé orechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 12:24 bendik009 Re: prasan
Jo dík. A ještě dotaz. Jakej sýr muze vlastne jist? Co vim ja, tak tvrdej to muze bejt i cihla, třeba z Penny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 02:43 - Re: bendik009
2 týždne nie je dlho.Keď to porovnám,tak raky kŕmim tak raz max dva krát do týždňa.Možno je len plný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 22:15 bendik009 Re: prasan
To je možné, ale tak dlouho? To ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 23:43 - Re: bendik009
Žeby príprava na zvlek? Možno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 22:11 bendik009 – nevím proč
Můžu se zeptat zničehonic mi krab přestal jíst..mohli by ste mi poradit? trvá to už 14 dní..děkuji za odpověď..:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 10:26 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: tosomja
I mezi kraby jsou praváci a leváci ,dalším možným důvodem je to, že přišli v minulosti o klepeto a to je menší ( původní se pak zvětší).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 06:31 tosomja – Krab-pohlavie.
Ahoj akvaristi, môj kamarát má kraba a on na rybičky.net nieje, tak sa ja vás chcem spýtať, či by ste mi nevedeli odpovedať. Ale má 3 krabov a dvaja majú na pravej strane klepeto väčšie a jeden na ľavej strane väčšie, nieje to tým? aj v obchode mali niektorý tak a niektorý tak, nieje to tým? ďakujem za odpoveď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 16:41 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
díky všem za rady.Vodovodní voda je u nás obecně měkčí.Zkusím tu sepiovou kost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 15:53 - Re: karek
Akú máš vstupnú vodovodnú vodu? Tá by mala byť ok.Nedoporučujem tam liať prípravky.Kôrovce na ne reagujú citlivo.
CRS sa môžu chovať aj pri pH čo máš,ale pre tieto kraby to moc dobré nie je.Ak máš tak nízke pH skús do vody šupnúť sépiovú kosť.Kraby z nej získajú vápnik a trocha to pomôže aj tomu pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 13:38 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: karek
Ono všeobecně by mělo platit, že chov různých druhů korýšů by se neměl chovat společně.Jeden druh může sežrat druhý , přenos nemocí ,atd.
Tento druh kraba pochází z oblasti mangrovů ,tak i snese mírnější zasolení ( mořská sůl).Jinak potřebuje úkryty jak na souši tak i ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 12:36 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
čím pH nejlépe zvýšít?Jinak, než jsem to pořizoval, nečetl jsem o tom, že by tenhle druh krabů a krevetek neměl být spolu, v čem je tam problém?
A samozřejmě díky za rasy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 12:25 - Re: karek
Teplota vody a vzduchu by nemala klesať pod 22C.Relatívne vysoká vzdušná vlhkosť(70-80%).Meniť časť vody cca 1x týždenne za odstátu bez chlóru.(momentálne aj 2x)Filtračnú penu čistiť len vo vode odčerpanej z nádrže.Takto sa neničia nitrifikačné baktérie a filtrácia ti bude spĺňať aj biologickú funkciu.Nedrž pH na spodnej hranici.Naj by bolo pH 7-8.V prezentačke máš pri nich CRS.Chcelo by to mať ich samostatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 12:17 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
jde o druh Sesarma mederi
Takže čekat, až se akvárko" zaběhne a modlit, ať zbytek vydrží? :-) Nebo mám šanci jim nějak pomoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 12:14 - Re: karek
Chcel som počuť Latinský názov(krab červený je nešťastné pomenovanie).
Týždeň je málo,nádrž bola nezabehnutá,vo vode sa hromadia odpadné látky.Za týždeň sa ti ani poriadne nezabehla filtrácia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 12:08 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
krab červený, vodu jsem nijak neupravoval.Teplota +- 1-2 C jako pokojová.Voda v nádrži byla týden před vysazením krabů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 12:06 - Re: rak
Dobrá otázka.Do vody sa im nechcelo, pravdepodobne pre vysoký obsah NO2.(píše relatívne čerstvo založené)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 12:02 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Ještě bych přidal jak dlouho byla voda v nádrži než byly krabi vypuštěni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 11:53 - Re: karek
Základná otázka,aké kraby chováš?
Prečo máš pH na spodnej hranici?
Je teplota vody a vzduchu približne na rovnakej úrovni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 11:03 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetky – krab červený
Jsem začátečník.Do relativně čerstvě založené nádrže jsem pořídil 4 krábky.První 2 dny se drželi hlavně ve vodě, byli velmi aktivní, na ostrůvek téměř nevylezli.Pak se všichni vystěhovali na ostrůvek, do vody téměř nelezou a 2 už uhynuli.pH 6, KH 4, teplota vody kolem 24-25 C.Filtr (50-200 l) běží na plno i se vzduchováním, přesto je voda lehce zbarvená a kalná.Co dělat, abych zabránil dalším úhynům?
Jinak díky za jakékoliv tipy a rady k chovu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 19:52 pavlinka Re: corydoras©
JJ žere měla sem v akva asi 4 a za dva dny kdy se krab zabydloval tak bylo po nich. Teď mu ve zverimexu vždycky pár vezmu, aby si oživil jídelníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 15:25 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži... – krab
Žere krab živé šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 20:43 - Re: Nytekk23
Ak malo klepeto dáke poškodenie tak si ho mohol krab odtrhnúť aj sám.Robievajú to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 17:54 Nytekk23 Re. rak
ne je úplně sám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 17:53 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nytekk23
Nejsou u něj jiný tvorové( ryby )?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 17:39 Nytekk23 Re: prasan
Ve svlečce nezůstalo, našla jsem ho samostatně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 15:28 - Re: Nytekk23
Neostalo klepeto vo zvleku? Občas sa môže stať ak nemá dostatok vlákniny,že si ho takto nedokáže vytiahnuť a pritom ho odtrhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 06:27 Nytekk23 – krab červený
dobrý den,v pátek se mi začal slékat krab,v pondělí jsem přijela a krab byl už slečený,ale bez jednoho klepeta,nevíte,jak se to mohlo stát?svlečka je ale celá ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 18:38 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Roketka
To je mi líto,ale chov krabů ( raků a dalších korýšů)dohromady se moc nedoporučuje,a to z důvodu že můžou mezi sebou přenášet nemoci, můžou se i mezi sebou pojídat nebo si i konkurovat v potravě. A to hlavně v době svleku, kdy je korýš zcela bezbranný( ono i chov ryb je dosti diskutabilní, ale zde se nechá najít určitý kompromis).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 13:56 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: rak
Díky, tohle jsou zajímavé informace. Mamka si ho právě také pořídila do společenského akva, má 160L. Ale krab byl tedy mnohem společenštější než píšeš. Byl téměř pořád z úkrytu venku a nejraději se prý pohyboval u moluckých krevet. Co vím, tak ho krmila srdíčkem. Jenže pak nebyla mamka doma, kluci si koupili novou rybku a nalili jí tam i s tou vodou ze zverimexu a krab umřel. Tak mě pověřila, abych našla nějaké informace o tomhle mazlíkovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 06:42 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
V mém chovu je také zastoupen.Já ho chovám v nádrži kde jsou i živorodky.Na co si dát velký pozor je(podle mích zkušeností)že velice rádi a hlavně neúnavně hrabou.Je také potřeba jim zajistit co nejpestřejší potravu(jako všem korýšům)a hlavně jim dávat rybí maso s kostmi(jedná se o velice významný zdroj stavebních látek).Jinak jsou to soumračná zvířata a nemají rádi vyrušování(když ho jednou za týden zahlédnu v nádrži tak je to velký úspěch).
Co na závěr :podle mě tyto kraby nepatří do rukou absolutním začátečníkům,je jim potřeba opravdu vytvořit podmínky a hlavně to nejsou tvorové kteří by se rádi ukazovaly ( když budou neustále vyrušovaný tak může dojít k stresu a uhynu kraba).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 23:41 - Re: Roketka
Stredne tvrdá sladká voda.Často chodieva i na súš tak podľa toho treba prispôsobiť terárium.Je to tzv.Sulawesi krab tak mu vyhovuje teplota vody a vzduchu 26-30C.
V literatúre sa uvádza,že by pH nemalo klesnúť pod 8.Je to pomerne novo sa objavujúci druh a moc info nie je.Hlavne čo do odchovu.Pravdepodobne sa rozmnožuje v sladkej vode.Zelené rastlinstvo a lístie moc nepožiera,naopak na sušených listoch si pochutná.Skôr je na živočíšnu stravu,no v pohode príjma aj krmivá pre ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:05 Žena Roketka [9] - Labyrintky – Paractheephusa sp. pantherina
ahoj, hledám nějaké info o krabovi pantherině. Nemůžu o něm na netu najít v cz ani zmíňku. Nemáte s ním někdo zkušenosti? Potřebovala bych o něm nějaké info... Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:40 JagerMaister Re: Prasan
presne tak, u môjho to zistím tak, že behá pri skle a machá s klepetami na ryby vo veďľajšom akváriu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 15:14 - Re: Nytekk23
Stačí ho nakŕmiť 2x za týždeň.Hlavne si ho treba všímať,ak je hladný určite sa po potrave začne zháňať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 18:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nytekk23
Krabům stačí když jsou krmeny jednou za 2 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 17:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nytekk23
Každý den v přírodě také vhodnou potravu nalézt nemusí... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 17:41 Nytekk23 – krab červený jak často krmit??
mám ho 3 dny a nevím jak často ho mám krmit,nikde jsem to nenašla ... Mám jen jednoho...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:19 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Vážení vyšla již knížka o chovu krabů .Tak se po ní podívejte .
Krabi a poustevníčci - Abeceda akvaristy od ing.Patoky.rok vydání 2012

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 09:40 - Re: JagerMaister
Skús pár dní pôst.Stačí nakŕmiť 2x do týždňa.Skús mrkvu,hrach,kukuricu.V shopoch Tetra Wafermix a pod.Rybie mäso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 20:37 JagerMaister
zdravím potrebujem radu ohľadom kŕmenia kraba červeného ... dávam mu patentky nič!... dám mu artémiu nič! dám mu tablety so spirulionov nič! čo mu mám teda dávať ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 10:43 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím! Pořídil jsem si 3 krabíky - přišli jeden velký s červenýma klepetama a dva menší ty jsou hodně tmavý. Mám je v akvárku u krevetek a koupil sem jim želví ostrůvky na kterých tráví většinu času. Ale mám dotaz na krmení - koupil sem i dvoje granule - jenže oni je ani moc nechtějí - ani suché ani namočené. Mražených patentek si taky nevšímají, jabko s mrkví taky nic....co jim vyloženě chutná? Ale prosím o rady které jsem schopný koupit v nějakém PetCentru nebo obchodě - žádný rybníky a podobné v centru Prahy nemáme. Moc děkuji Eda :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 18:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jakubkofi
sice nejsem ze slovenska ale vůbec nerozumím tvému dotazu, a z toho co bych možná rozuměla vůbec nechápu proč se tomu tak směješ coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 18:39 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: funkyfresh1
Zkus se podívat na Google,abys věděl o jaký druh šlo.Jinak já chovám kraby a mam již mladé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 18:22 Muž roper [10] - CichlidyRe: funkyfresh1
A proč si kupuješ něco co vidíš prvně vživotě a věříš každému prodejci.
Dvakrát řež a potom měř, co? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 18:18 funkyfresh1 – sladkovodny krab
hello, na burze vo Zvolene som si kupil maleho kraba, neviem ako sa vola, ale ma asi 5 cm, cely tmavy a take krasne biele bodky na chrbte. Velmi sa mi pacil tak som si ho hupil za 4 eura, dodrzal som vsetko co mi predavajuci odporucil ale krab do rana zdochol, Nema niekto nejaky link alebo radu ako sa o taketo zvieratko starat? na nete som nic nenasiel vsetko o kraboch je bud o suchozemskych alebo o morskych. ani tu na rybyckach nic nieje. DAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:21 Muž navik [908] - SumciRe: Eva
Svlečky kraba z akvaterária jsem opláchl opatrně vodou abych ji nepotrhal, umístil na tenkou kancelářskou gumu na rovné podložce (papírový karton) a špendlíkem jsem upravil všechny nohy + klepeta do přirozeného postoje, sesadil pečlivě obě části krunýře a nechal při pokojové teplotě pečlivě proschnout. Po usušení jsem použil bezbarvý lak (spray) který zvýraznil barvu, zpevnil svlek a mohl jsem jej vystavit (i přesto je velmi křehký a je třeba s ním zacházet s nejvyšší opatrností ;-)) bohužel je to již 25 let, takže fotodokumentaci nemám :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:46 Eva – svlečka kraba
Ahoj všem,
našli jsme u moře svlečku kraba. je celá i s nožičkama a našli jsme i horní díl tělíčka. chtěli bychom si ji vystavit, ale nevíme, jak jí očistit nebo co je potřeba udělat.
můžete někdo poradit?
(už jsem sem jednou psala, ale asi se příspěvek nezobrazil, tak se omlouvám, jestli se opakuji)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2136-krab-chov?od=101